PDA

View Full Version : Помощ за домашното по литература - Илиада - въпроси



beauty_in_shadows
11-02-2017, 05:49
Здравейте ! Много бих се радвала да ми помогнете. Девети клас съм и ми е нужна помощ за домашното, което е да попълня един лист с двайсет въпроса за шеста песен на ,,Илиада", направих повечето, но някои наистина ме затрудниха. Ето ги и въпросите:

1. В какво се състои контрастът в отношенията между Парис и Елена, от една страна и на Хектор и Андромаха от друга ?

2. Каква атмосфера се създава при срещата на Хектор с Андромаха ?

3. Каква е ролята на спомена на Андромаха за съдбата на нейното семейство (баща, майка, братя) и на предчувствието на Хектор за бъдещата разруха на Троя в композиционно изграждане и смисловите послания на тази сцена ?

4. Защо Андромаха казва на Хектор: ,,Хекторе, ти си ми всичко, и татко и майка почтена, ти си ми брат и съпруг неразделен във възраст цветуща!"? Само дълбока любов ли изразяват тези думи ?

5. Каква е ролята на присъствието на детето в сцената на прощаването ? Какво символизира уплахата му от шлема ?

6. Какви общочовешки ценности утвърждава Омир чрез образите на Хектор и на Андромаха ?

7. Какво отношение е изразено в Омировия епос към противниците на гърците? В каква светлина са представени троянците?
едно
Това са въпросите. Нужни са ми кратки отговори с по едно-две изречения. Благодаря Ви предварително !

kojinshugi
11-02-2017, 07:51
изрових тетрадки от 9 клас
на 3 и 4 въпрос с ключови думи, ти си пиши изречения сама: "всичките ѝ родители са загинали, не иска да загуби и Хектор" "съпружеската ѝ любов е внушена чрез молбата ѝ" "разбира дълга на мъжа ѝ към народа и неговата неотложност"

6 въпрос: съпружеска любов, добри и традиционни родители, желаещи детето им да ги надмине, щастието минава през любовта и свободата, а не през войната и робството