PDA

View Full Version : Апандисит ли е ?



beauty_in_shadows
11-08-2017, 11:01
Здравейте ! Преди 5-6 дни имам болки при натиск в дясната долна част на корема. Само при натиск и напрягане или като се допра някъде с корема. Бях на различни хирурзи и не са сигурни, че е апандисит. Всеки ден ходя на прегледи. Нямам симптоми на апандисит - повръщане, температура и т.н. Имам само газове. Когато стоя спокойно не усещам нищо. Според Вас какво е ? Дали е апандисит ? И също така искам да се обърна към тези, които вече са били оперирани от апандисит. Колко време продължава операцията ? След колко време може да се изправя ? Боли ли след операцията ? Много бих се радвала да ми кажете. Страшно много се притеснявам. Благодаря предварително !

Indistinct
11-08-2017, 12:00
Подскочи на един крак. Ако те заболи е апандесит.
Иначе ходи на гинеколог.

golemiq_korab_minava
11-08-2017, 12:14
Отитиди на преглед при коремен хирург.
Аз бях опериран. Операцията не е тежка. Около 9 см белег. След това разбира се че боли. Зависи и от това, дали имаш чувствителен корем и до колко са размествани червата. Защото , ако не ти се направи навреме и ти се спука черното, тогава вече се усложнява и мисля, че се се изваждат и пречистват всички черва. Но иначе не е голяма операция.

2 3 дена лежиш на леглото после. Отслабваш малко. И си нов.

kojinshugi
11-08-2017, 14:46
като го пипаш ли те боли или като натиснеш и отпуснеш (при отпускането)? щото ако е второто, тва е

Шок
11-08-2017, 17:07
Здравейте ! Преди 5-6 дни имам болки при натиск в дясната долна част на корема. Само при натиск и напрягане или като се допра някъде с корема. Бях на различни хирурзи и не са сигурни, че е апандисит. Всеки ден ходя на прегледи. Нямам симптоми на апандисит - повръщане, температура и т.н. Имам само газове. Когато стоя спокойно не усещам нищо. Според Вас какво е ? Дали е апандисит ? И също така искам да се обърна към тези, които вече са били оперирани от апандисит. Колко време продължава операцията ? След колко време може да се изправя ? Боли ли след операцията ? Много бих се радвала да ми кажете. Страшно много се притеснявам. Благодаря предварително !

Когато имах такова нещо, ме боля 2 дни не много силно, но на третия болката стана непоносима. Вкараха ме по спешност да ме оперират, щото беше пред спукване. За пръв път чувам повръщане и температура да са симптоми на апандисит. Може и да са, не знам, но аз не съм имал такива симптоми.
Операцията продължава около 1 час някъде като ти бият пълна упойка. Заспиваш и нищо не усещаш. Като се събудиш е малко гадно, щото си леко неадекватна. Все едно си напушена. :D Иначе няма нищо страшно. Боли известно време след това, но минава. Почва да сърби адски след боленето, но и това минава. И да... пазиш строга диета известно време. ;)

Шок
11-08-2017, 17:17
Около 9 см белег.

Чувал съм, че е възможно да се заличи белега. ;)