PDA

View Full Version : Проблем с рутер TP-link WR940N



rostimo
11-15-2017, 15:18
Здравейте,
преди няколко месеца си купих този рутер, тъй като преди това използвах доста слаб рутер с една антена и почти нямах обхват в другите стаи. Сега промяната е малка, а очаквах много повече. Живея в апартамент 110кв. Сложил съм го на канал на който има най-малко хора, но по-големият проблем е, че когато играя игри на плейстейшън конзолата и някой друг използва телефона си в стаята веднага започва да сече, което за мен е недопустимо при положение, че рутера е с 3 антени.
Купих го от techmart, има ли вариант рутера да има фабричен проблем?
Ето и линк на рутера: http://www.tp-link.com/us/products/details/TL-WR940N.html

JDeel
11-16-2017, 09:09
Всички рутери "хвърлят" еднакво. То си има едни правила, че излъчването не може да надвишава определена мощност. Така че скъпите рутери не са по-скъпи защото са по-мощни, а защото имат разни други безполезни екстри.

Вземи си такова дето му казват repeater. Това приема сигнала от рутера и излъчва нов, по-силен сигнал... т.е. действа почти като усилвател.

rostimo
11-16-2017, 15:47
Може би ще пробвам, но при положение, че рутера ми се намира до конзолата и сигнала е на макс и някой който си разглежда телефона в същата стая и да ми лагва не е малко странно...

SprayPaint
11-16-2017, 16:20
Потърси QoS <<<




Толкова от мен, щото не съм имал рутер с такава екстра :D

dimitar_ak
11-17-2017, 07:08
Аз след като опитах какво ли не със същия рутър просто минах на 5GHz мрежа и нещата заспаха.

JDeel
11-17-2017, 09:12
Рутерите са странни добичета, хвани единия - удари другия. И аз също имам един ТъпЛинк дето ми прави насичания в една игра когато съм на 2.4GHz, а на 5Ghz няма проблеми.

NomNomNom
11-18-2017, 14:46
Аз след като опитах какво ли не със същия рутър просто минах на 5GHz мрежа и нещата заспаха.
+
направо спри 2.4Гхз, ако всичките ти у-ва поддържат 802.11n/ac, не би трябвало да има проблеми

NqmamName
12-08-2017, 08:16
Колеги, доколкото си спомням моят рутер не поддържаше 5гхц или се бъркам ? От настройките на рутера ли мога да я сменя?

NqmamName
12-09-2017, 22:57
И аз имам същият модем като на колегата и имам подобни проблеми, но май няма 5гхц