PDA

View Full Version : ДА ВЗЕМА ЛИ ЕСКАПЕЛ?



Grimmik
11-21-2017, 12:54
Здравейте на всички, няма да се обяснявам много много обаче проблемът е такъв, че не знам дали да си взема ескапел или просто да заложа на късмета и да изчакам. С приятеля ми го правихме преди 2 дни обаче беше без контрацептиви .... и се оказа че съм в овулация, и то в най-плодовития ми ден .... въпреки всичко той нито е свършвал в мен нито нищо, просто ме е страх да не забременея само от предекулационната течност ... и сега е третият ден и реално последният ден, в който мога да си позволя да си взема ескапел и да го пия, защото иначе би било твърде късно. На 16 съм ако има значение и никога до сега не съм пила такова нещо ... тааа дали има опасност ако не го взема или ще е по-добре да поема риска и да го изпия?
И моля ви отговорете колкото се може по-бързо

an7raks
11-21-2017, 15:23
Ми, нз, ти си прецени... Ако го вземеш, рискуваш някакви кофти странични ефекти(от които не се умира), а ако не го вземеш - рискуваш да ходиш да ти чегъртат нероденото дете или все пак да го родиш и да заживеете дълго и щастливо(дали?).

vupros123
11-21-2017, 16:34
Недей да чакаш. По-добре го вземи и го изпий. Единственият страничен ефект е повръщането и виенето на свят но не се умира от тези неща. Най-добре е ако ти се доповръща да не го правиш, защото иначе ще трябва да дадеш 30 лева за ново хапче т.е. ще повърнеш вече погълнатото. Аз имах гооооре-долу подобен проблем, но както ти казах най-добре ще е да го вземеш. И за напред ползвайте контрацептиви.

Грозния
11-21-2017, 19:49
Презервативите са по-евтини и по-безопасни от хапчето ескапел!
Дори презервативи от 20 ст. са по-добре, отколкото да купувате после хапчета, да берете страх и странични ефекти :? !

marilyn
12-07-2017, 19:31
И к'во стана, изпи ли го?