PDA

View Full Version : Калибриране на батерия?



xXxAngerfisTxXx
11-21-2017, 13:06
Имам Alcatel POP 4s, пълен боклук е едвам го търпя ама кво да се прави... от скоро почна да ми прави мизерии които много ме напрягат, направо вчера щях да го изтрещя в земята. Както си показва примерно 34% батерия и се изключва. Като го включа ми показва 0% и пак гасне... Нямах телефон половин ден ! Бях пуснал блутут тонколоната на работа, лятото ми свиреше цял ден и батерията на телефона да падне най много с 20%, ся като захладня от 30-40 процента се изключва. Чудя се дали калибрацията ще го оправи? Тоест като се изключи да го заредя докато изгасне лампата за зареждането. (зареждането отнема половин ден :lol: ) или да го хвърлям? В гаранция е ама такъв боклук няма просто и вече на нищо не мяза!!!!!

Грозния
11-21-2017, 19:44
Както си показва примерно 34% батерия и се изключва. Като го включа ми показва 0% и пак гасне... ... ся като захладня от 30-40 процента се изключва. Чудя се дали калибрацията ще го оправи? Тоест като се ...(зареждането отнема половин ден :lol: )... В гаранция е ...Най-вероятно батерията ти си отива. Може и да е от студа, той не влияе добре на батериите. Съмнявам се, че калибрацията ще го оправи, особено след като отнема повече от 3 часа да се зареди.
Щом е в гаранция отивай в магазина да ти сменят батерията... или телефона :) !

Supermassive____
11-22-2017, 04:29
Нов телефон.

dimitar_ak
11-22-2017, 07:12
Това с пълното зареждане се правеше при NiMH батериите. При литиевите няма защо да се прави. Щом се държи по описания начин е пътник.

Stygian
11-22-2017, 12:56
Това с пълното зареждане се правеше при NiMH батериите. При литиевите няма защо да се прави. Щом се държи по описания начин е пътник.

Напълно вярно. Моята батерия на стария телефон преди се зареждаше на 100% за около 2 часа, а от месец нещо се развали и сега й трябват поне 6 часа зареждане, за да стане от 0 до 100%.
Вариантът е нова батерия или нов телефон, като много често батерията струва пари, които не си заслужава да се дадат, а дори не се знае дали е оригинална и колко време ще трае, така че може би най-добрият вариант е нов телефон.

Грозния
11-22-2017, 18:00
Нов телефон.Ако ти падне акумулатора, направо нова кола ли си купуваш?
Ти си бил голям гъзар бе :razz: !

Вариантът е нова батерия или нов телефон, като много често батерията струва пари, които не си заслужава да се дадат, а дори не се знае дали е оригинална и колко време ще трае, така че може би най-добрият вариант е нов телефон.Ама разбира се - изцяло нов телефон излиза по-евтино, отколкото ако смениш само някаква си батерия :razz: !

Това е сарказъм (за който не е стоплил).

Supermassive____
11-22-2017, 20:58
Ако ти падне акумулатора, направо нова кола ли си купуваш?
Ти си бил голям гъзар бе
Няма база за сравнение, Гъзев..
Нов акумулатор държи години, а тия менте батерийки месец най-много два и пак нова трябва да купуваш.