PDA

View Full Version : Въображаем свят



Smiler98
11-25-2017, 06:34
Здравейте. Не зная дали съдържанието тук отговаря напълно на темата, затова ще давам по същество. Когато бях на 16 години, се запознай с хора, които не бяха добри за мен. Започнаха да ми влияят зле - алкохол, цигари, наркотици. Общо взето си изпатих. Едно момче, което също употребяваше тези субстанции, прояви интерес към мен и въпреки моя отказ и демонстрирана незаинтересованост, той започна да ме изнудва и заплашва. Тогава преживях огромен стрес и заради ситуациите, в които се забърках получих паник атаки. Отървах се от момчето, но с емоционална травма. Оттогава нямам интерес да се запознавам с нови хора, прекратих взаимоотношенията си и със старата компанията, затворих се в себе си общо взето. Нямам интерес да имам връзка с момче, тъй като ме е страх да се доверя вече на някого. Докато бях на 16 и докато се случваха тези неща, харесвах едно момче, но така и не се осмелих да му го кажа. След като се случиха тези неща се отказах и да му разкривам чувствата си, но продължих да го харесвам. В продължение на 2 години бях нещо като в депресия, летаргия и пълна апатия за всичко - семейство, излизане с приятели, учение и пр. Попаднах на книгите на Луйз Хей и до голяма степен те ми помогнаха да се оттърся от състоянието си. Ходила съм и на психолози, но те не помогнаха. Ясно, е че съм преживяла някои лоши неща, но това, което ме притеснява е, че след случилото се започнах да живее щя в измислен свят. Какво имам предвид - не се осмелих да покажа на онова момче, че го харесвам, но оттогава то започна да е всеки ден в мислите ми(нека го наречем С.) Започнх да следя профила му, да разпитвам за него и бях в наистина маниакално състояние. Непрекъснато си представях как сме заедно с най-подробните детайли: как си говорим, какво си говорим, как се любим; едни и същи сцени са минавали хиляди пъти през ума ми и аз бях щастлива. Някак ми харесваше да съм с него, но само в мислите си, когато стане дума за реалност не желаех да правя каквато и да било крачка. Опитах се да се оттърся от това си състояние, защото буквално по цял ден лежах и мислех за него - как сме заедно и живеем в един по-хубав свят, но не можех, не знаех как. Запознах се с друго момче, което ми допадна, но отново не показах, че имам интерес. Имам комплекси, че ме съм достатъчно хубава и слаба, но това не зная дали има нещо общо - с другото момче отново започнах да живея в измислен свят. Смешно, трагично.. не зная, но факт, че ми се случва. Иска ми се да видя дали ще се получи нещо между нас, но се страхувам да не бъда наранена, да не се окаже като лошото момче, което ме изнудваше и тн. Някак съм се примирила и в мислите си живея и с С. И с другото момче, т.ею да..сякаш имам чувства и към двамата. Не ми доставя удоволствие да правя друго, достатъчно ми е да си Мисля само за тях. Това е в продължение на 2-3 години! Не мисля за реализация в живота си, мисля единствено как съм щастлива с един от двамата и сме в един по-добър свят.
Отчаяна съм вече. Желая да се оттърся от това си състояние. Моля, ако някои има идеи какво да правя, нека сподели. Пробвала съм да си намеря ново "хоби", но отново се връщам към изходната си точка. Създала съм образи във въображението си, които ме разбират и към които съм привързана. Благодаря за отделеното време

Indistinct
11-26-2017, 06:24
Пролетта - лятото отиди на някакъв лагер или екскурзия. Ще видиш, че и реалният свят не е за изхвърляне.

dreamwalker
11-26-2017, 22:00
Не прочетох всичко, минавам само да подчертая, че изключително малко хора са достойни да си губиш съня за тях, а тези, които споменаваш тук, изглежда са непознати, които дори не са напълно наясно с факта, че съществуваш.

kompleksar
11-27-2017, 07:10
Кво ти пречи да кажеш на момчето кво изпитваш? Нищо не губиш, по-добре да опиташ и да разбереш дали имаш шансове, отколкото да чакаш деня, в който ще заживееш с 6 котки.

Шок
11-28-2017, 18:34
Наистина си в тежко състояние и това не е добре. Твоята история ми напомня малко за Дон Кихот и вятърните мелници. Трябва да се опиташ да излезеш от това състояние, защото ти се отразява много зле. Намери си приятели, на които можеш да разчиташ и да споделяш, намери си някакво хоби, което да ти доставя удоволствие и така. Не се затваряй в себе си за нищо на света. Това само влошава нещата.

Lychezar
11-29-2017, 13:41
Мисля, че си се отдалечила от реалността не защото е невъзможно да се впишеш в нея. Просто предпочиташ да живееш в твоята реалност, където тези две момчета си ги идеализирала до такава степен, че самата ти се смяташ недостойна за тях. Твоето поведение е протест срещу обществените порядки, не знам и доколко го осъзнаваш. Не е видимо, където примерно хората ходят с плакати да искат, да им се обещава нещо. Бидейки наранена, просто си решила да живееш встрани, за приятели- измислените герои. Тъй като си и прекалено чувствителна, едва ли ще успееш с този характер да изградиш приятелства, където не те използват или да си по-надолу в йеархията на която и да е социална група. Ако решиш пък да следваш определени стереотипи на поведение, то това което намираш в себе си сега, а то е истинско, сигурно ще го изгубиш.
Пътят на самотата е с много повече трудности и опасности, но успееш ли да го преминеш, ще си с по-силен характер.

Necrologist
12-03-2017, 09:40
Звучиш ми все едно имаш сериозни проблеми, които ние не можем да излекуваме.