PDA

View Full Version : Нови приятели, КАК?



obichamvi
11-25-2017, 20:51
Здравейте, момче на 17 години съм и се чуствам зле, защото няма с кого да излизам или говора..Имам много познати но само на здрасти-чао.Някакви идеи как да се спретеля с нови хора??

Само да отбележа, че съм срамежлив.

dvt32
11-25-2017, 21:19
Хей, пич, ето какво бях написал в другата тема по същия въпрос! :)


Това ми помогна много, когато бях в гимназията: https://www.succeedsocially.com/sociallife

Обобщено формулата е много проста:
- 1. Намери потенциални приятели
- 2. Излизай с тях често

С времето се вижда с кои хора се разбираш и с кои не. Някои ти стават добри приятели, а с други просто губите връзка. "Цаката" е да имате много споделени изживявания, защото така най-добре ще се сближите. :)

Има и един друг подценен елемент - изгради си живот, който ти харесва да живееш. Това означава да имаш хобита и интереси - това някак си автоматично привлича хора, които също имат такива интереси.

Тъй като имаш познати, но сте само на "здравей-чао" - за да промениш това - покани ги някъде! Ние хората се сприятеляваме на база на общите изживявания и интереси, които имаме.

И не мисли, че трябва да е нещо велико като огромно парти или нещо подобно... може да е нещо просто като "Днес ще ходя на фитнес X - ако искаш ела" или "Днес ще цъкам CS:GO - ако искаш ела да цъкаме".

Успех! :)

anonymous908491
11-26-2017, 15:54
може да е нещо просто като "Днес ще ходя на фитнес X - ако искаш ела" или "Днес ще цъкам CS:GO - ако искаш ела да цъкаме".


или 'днес ще ходя да си епилирам задника, искаш ли да ми правиш компания'

dreamwalker
11-26-2017, 21:54
Ти така ли правеше.

anniekk
12-11-2017, 11:08
Айде бе срамежлив. Съмнява ме да е толкова зле.