PDA

View Full Version : Преместване в 11 клас?



Bao
11-28-2017, 06:48
Здравейте, 11 клас съм и искам да се преместя от втория срок в друго училище. В 7 клас учих много и сама си влязох в една от най-хубавите езикови гимназии, но тъй като пътуването ми е по 2 часа и половина на ден, изискванията на учителите стават все по-драстични с всяка година - двойка ако не съм звъннала че ще отсъствам от изпит, предаване на обемен материал в срок и т.н.. Това са все формалности, които не ме развиват освен да ми изпитват търпението. Повечето учители тормозят учениците психически с неща, които не са учили изобщо. Има 2-3ма в един клас за които училището е всичко и са най-добрите, но аз не мога така. За мен други неща са по-ценни - личния ми път и осъвършенстване на онова което обичам да правя.
От тази година открих че искам да се занимавам с програмиране и чужди езици..но някак си пътуването и всички онези безсмислени преписи, срокове и неща ме демотивират защото не виждам никакъв смисъл.
Мисля че научих достатъчно от елитното училище. Видях хора с много знания и потенциал и такива които въпреки че са глупави имат 6тици заради преписване, а учителите нищо не могат да им кажат защото са деца на тоя и оня.
Аз вече съм си открила своя път и някак си просто искам поне времето да ми стига и да се съсредоточа над онова което наистина обичам, искам да се науча да пиша най-изящния код на света, да се наспивам хубаво, да мога да обърна внимание на хобитата ми и да се порадвам на последните ми години детство...
Идеята ми е да се преместя в кварталното училище до нас на 5 минути. Няма да отсъствам. Хората не ме интересуват какви са, виждала съм какво ли не. Но все пак търся мнение. Ще бъде ли грешка?
Друг въпрос- Профилът има ли значение? Сега съм с история и география, а в сайта на другото училище пише "- Прием след 8 клас - хуманитарен профил, технологичен и природоматематически профил ".Какво следва?

Родителите ми много ще ме упрекват и като цяло всички ще ме питат защо.. Това потиска увереността ми.

kompleksar
11-28-2017, 08:49
Искаш да се занимаваш с програмиране ? Софтуерният университет ти е надеждата. Записвай се на курсове там и като завършиш 12 клас, отивай за студент там, купувай си и книги, разбира се, но това да си програмист и да се наспиваш, едното няма нищо общо с другото. :D
Другите неща, които те вълнуват, нека някой друг да отговори (аз не мога).

dreamwalker
11-28-2017, 21:00
Ахахахах, в 91 НЕГ ли си.

Ако успяваш да оправдаеш отсъствията си, не виждам какъв е проблемът. На 17 си, не си на 7. Изискванията относно присъствието са дразнещи, но логични, когато се замислиш, че за всеки отсъстващ, който е продуктивен през това допълнително време, имаш десетима, които не правят нищо.

kai.709
10-06-2023, 09:26
На мен ми казаха, че не мога да се преместя в 11ти клас. Тъй като станаха проблем и заради една идиотка класната реши че иска да ме изключи, решихме да мина на самостоятелна форма на обучение. Сега обаче тъй като не съм била на училище и няма от къде да уча за професията си, не мога да мина 11ти клас. И искам да се преместя някъде където просто да си завърша образованието и ми казват, че било невъзможно, никой нямало да иска 11то класник на сфо. Не знам, някак съвети имате ли?

namdosan1409
10-11-2023, 09:06
На мен ми казаха, че не мога да се преместя в 11ти клас. Тъй като станаха проблем и заради една идиотка класната реши че иска да ме изключи, решихме да мина на самостоятелна форма на обучение. Сега обаче тъй като не съм била на училище и няма от къде да уча за професията си, не мога да мина 11ти клас. И искам да се преместя някъде където просто да си завърша образованието и ми казват, че било невъзможно, car games (https://cargames.one)
никой нямало да иска 11то класник на сфо. Не знам, някак съвети имате ли?

записване преди началото на съответната учебна година в V, в VIII или в XI клас на места, определени с държавния или допълнителния държавен план-прием