PDA

View Full Version : Заведения в София?



ffpw
12-03-2017, 14:32
Здравейте,

Споделете приятни места, където ходите.

Мерси!

kompleksar
12-03-2017, 15:52
McDonalds до НДК. Много приятно и комфортно място.

Necrologist
12-03-2017, 16:30
https://www.youtube.com/watch?v=qb_v1bc7UjY

prosto_chovek
12-16-2017, 09:59
Еми зависи какво харесваш и до колко пари ти трябва, на колко си години и с каква компания ще ходиш. Ще ти кажа няколко, които харесвам аз лично (без да е реклама и в произволен ред, не по предпочитание):
- Бирария 43 на паветата между метростанция Опълченска и Христо Ботев - не е скъпо, намира се до училище, не е място да се наядеш, а да пиеш бири;
- Wrong Bar до родилния дом Шейново - рок бар, правят яки сандвичи, не е скъп, не е и много евтин;
- Етнотека Хъшове - кръчмо-дискотеко-ресторант на Мария Луиза, свири народно и чалга и четвъртък сметката е на 50%, подходящо е да се напиеш на боклук, чат пат пеят чалгаджийки;
- Половината люлински и обелски кръчми - характеризират се с това, че се готви вкусно и е турбо евтино (за 20 лева си тръгваш сит и пиян), свири всякакъв модел сръбско и чалга обикновено, но има и такива, в които свири музика ти сити и да войс;
- Механа Ръченица в Хиподрума - имат обедно меню, готвят хубаво, нещата от основното им меню не са много евтини, о цял ден свири гръцко и сръбско;
- Корнера на ул. Милин камък - там вече не ходя, ама е рок - дупка, храна няма, само пуканки, има бира на по 1,30;
- Лучаното на Славейков - там имат жива бира тяхно производство и яки манджи, но не е евтино, да се препарираш от пиене ще ти трябват над 50 кинта (само за пиенето);
- The Shots в Студентски град - там отиваш да пиеш шотове между 12 и 20 кинта за шейкър, обикновено 2 ти стигат макс, не ме кефи, че е много тясно, свири музика тип Dua Lipa и електронно;
- Playhouse - любимата ми чалготека в Студентски;
- Клуб 33 - втората ми по предпочитания чалготека в Студентски;
- Бар Петък - ако не харесваш чалга и ти се дават умерено пари;
- Лодките на Панчарево - там се ходи интерактивно, да погребеш малко и после да плющиш цаца и бира на брега на езерото, подходящо е за лятото;
- Борисовата градина - не е заведение, ама е много топ да се кибичи целодневно там лятото с бирица;
- Дивака и Кривото - ако искаш да ядеш за не много пари вкусно по центъра, двете са ми еднакви, не стават за напиваници обаче;
- Ale House - там си сипваш бира от колонка като на бензиностанция и накрая те таксуват на количество, не е евтино, но има силни бири, с които можеш да се нафъргаш до 20 кинта;
- La Bottega на Шишман - италиански ресторант с много яка атмосфера, като за закараш някоя мома на първа среща и да я впечатлиш, впечатляването обаче ще ти излезе в най - добрия случай около 40 кинта за двамата;
- Stand-up comedy club - бар, в който има на живо хумористични шоута, свежо е, не е кръчма;
- Гости в Люлин 2 - най - яката пицария евър, предлагат и наргиле на 12 лева;
- Пиано бар Синатра срещу CCS, като цени е като във всички дискотеки, яко е за размазване на не-чалга, но за разлика от някои чалготеки, не толерират извращения и простотии;

Общо взето, по мои наблюдения, най - вкусно се готви в турбо западналите, ревящи за ХЕИ квартални дупки, ако си фен на бирата, мастиката, шкембето, боба и скарата, най - хубавите пици са тези на пещ. Местата за наяждане не стават за напиване и обратното, а това колко скъпо е едно заведение няма нищо общо с това колко е комфортно и колко хубаво готвят и прочее.