PDA

View Full Version : Склонност към самоубийство



margaritka2017
12-07-2017, 11:18
Здравейте! Имам проблем, с който не знам как да се справя... Приятелят ми е изпаднал в някаква депресия, много бързо се изнервя и ядосва, и най- страшното... иска да се самоубие. Това продължава от няколко месеца, боя се да му кажа нещо, защото веднага се ядосва и ми казва, че ще се самоубие, а аз знам, че наистина го мисли. Боя се да го оставя сам за ден, два, защото отново изпада в тези ситуации. Много е недоверчив и бързо се ядосва,нищо не мога да направя спокойно. Имаме различни виждания за живота, той иска да си стои вкъщи, а аз не обичам да се затварям, той го приема като все едно искам да ходя да му изневерявам. Станах коренно различен човек, не съм аз, но не мога да кажа какво ме мъчи и какво искам, защото се приема много зле и пак се връщаме на същата тема. Не помня вече колко пъти сме говорили с него по този въпрос, казва, че ще се опита да се оправи, но това е почти всеки ден. Няколко пъти съм го спирала да направи това, което иска. А на мен ми е толкова тежко, не знам какво да направя, не мога да кажа нищо, не мога да споделя с никой, не мога и да го оставя, защото го обичам и, защото ме е страх за него, но не знам как да му помогна. Веднъж му споменах за лечение и втори път не смея, знам, че ако се разделим той ще го направи, казвал ми е, че това ще му бъде последната връзка... Има много проблеми и аз съм единствената, която му внася щастие, но в последно време само се караме и стигаме до темата за самоубисйтво... Моля ви, дайте ми някакъв съвет какво да направя :)

filmimilmi
12-07-2017, 12:22
Болен е психически, манипулира те със заплахи, за да те задържи и те тормози със скандали. Ще си попилееш живота с толкова повреден индивид. Да го спасяват специалисти. Семейство няма ли, за да поговориш с родителите му? От там насетне след като се уведомени за проблема си плюй на петите.

margaritka2017
12-07-2017, 13:27
Не познавам родителите му. Страх ме е да им кажа, защото той ще се ядоса и не знам какво ще направи. Обичам го, страх ме е за него, не беше така в началото, но има малко дете, което не му дават да вижда и изпадна в голяма депресия :( да не говорим, че за всичко се съмнява в мен. Това е всеки ден вече, добре сме, ако не си казвам какво ми е, твърди, че ме обича, но постоянно ми казва как ще се самоубие, как не може повече, аз знам, че би го направил, защото веднъж го спрях по средата и мн др пъти :(

Indistinct
12-07-2017, 15:44
От колко време сте заедно?

margaritka2017
12-07-2017, 16:10
От една година, знам, че не е много, но все едно сме от много повече, даже сега пак за това говори, не издържам и не знам какво да направя :(

Грозния
12-07-2017, 19:29
Това е трол, темата е тролска :? !