PDA

View Full Version : СУ и чужбина



janet32
12-11-2017, 16:30
Здравейте! Искам да попитам ако уча в СУ английска филология, мога ли в Англия да уча магистратура Бизнес администрация или нещо друго свързано с бизнеса? Общо взето не съм запозната с това какво трябва да имам бакалавър, за да уча определен вид магистратура. Порових се в сайтовете,но и там не намирам много полезни неща. Ще се радвам да ми помогнете.

filmimilmi
12-14-2017, 08:33
Абсолютно можеш (все пак е СУ, а не някой измислен "свободен" университет), но според мен въпросът ти трябва да е по-скоро друг, а именно дали от двете има ли смисъл? Вероятно си записала английска филология, но ако не си, не я записвай. Нямаш нужда от нея за едната магистратура по БА в Англия, а и по принцип с такъв бакалавър (АФ) може да се реализираш само като преводач или преподавател. Самата БА пък е една общология, каквато в бизнес средата в България с нищо няма да те реализира. Би стояла добре в резюмето ти, но самата ти реализиция ще е възможна, ако имаш поне още някой друг език освен английския.

dreamwalker
12-16-2017, 09:25
Странен въпрос.

Jack_Reacher
12-24-2017, 22:14
по-добре в англия
наште искаха да ме пращат да уча в Англия, но аз записах в СУ и останах тук заради приятелите
сега в трети курс ми се иска да бях заминал

Fisherman
12-24-2017, 22:20
по секо едно време можеш да си земеш чукалата и да се махаш брат ми

Jack_Reacher
12-24-2017, 22:37
прав си
ще го направя след като се дипломирам като бакалавър
макар че и тук си имам добра работа и ми е добре
по-скоро искам да поживея в чужбина