PDA

View Full Version : PS-BG : Новини , Уроци , Мнения и обмяна на опит !



Chas
12-20-2017, 18:16
Видях описание и след това реших да направя тази тема ( Всичко от света на компютрите, интернет и т.н. Размяна на опит и идеи :) ) .
Здравейте , потребители млади хора най - вече , искам да ви се представя . Аз съм Йордан на 20г. от гр.София нашата прекрасна столица и от малък имам компютър и първото нещо когато имах интернет беше да се наслаждавам на нещата които в реални живот ги нямаше "освен графитите" . От малък имам комп. да не кажа от бебе , и още помня година в която изтеглих първата си програма нарече Adobe PhotoShop CS3 и по ирония на съдбата взех че нищо не знаех , седях гледах някакви символи,стрелки,форми и викам какво се случи подяволи уж , тегла програма да правя ( хубави неща) , то пък стана обратото главата ми избухна на 360* . След което според вас какво следваше да събирам материал месец след месец никой не споделяше с мен какво как се прави и повече неща ги научих сам ! " не звучи яко нали " . Доста години се ровех из форуми из групи из какво ли не . След това се появи някой друг сайт за PhotoShop и съотвено година след това може и по малко някой изкараха и по 2-3 , спираха сайтове ( Причина : Няма посещаемост , Няма Смисъл , Не изкарвам пари ) . И бях толкова бесен за поклетото ни мислене в родната страна България и си викам "защо се оплаквам?" защо след като аз искам нещо трябва да съдя други хора в това нещо , да но аз не разбирам от CSS,HTML,PHPBB и други уеб програмни езици , другите хора можеха да си позволяд да го направят , да го спират , в общи линий аз седях и гледах като жалко кученце да му отворят врата да влезне някъде . След време се запознах доста хора почнаха да ме викат по разни проекти но Администрацията им отново беше супер скапана с две думи "Еднодневки" , "Несериозни" , "и др.". След което ми дойде на ум защо аз да не направя нещо може да не е най - доброто то поне няма да е за ден , за два , за седмица , за месец , за година ще е нещо повече от другите . Всички ние искаме да сме повече от другите нали да се развиваме , да не зацикляме на едно място ! Както повече хора . И взех , че направих форумче едно обикноченно форумче с много функций " http://photoshop.forumotion.eu/ " И желая да обена опит и с други Дизайнери и хора с желание , също така искам да бъде помогнато на хората които имат желание да правят нещо повече от просто да обработят малко една картинка да се занимават с Графика нещо по различно с нещо красиво Дизайни и така на татък . Започнах да се занимавам с програмата PhotoShop някъде посредата или в края на 2011г. . Да правилно си прочел приятелю/ка аз съм на 20г. започнал съм 2011г. което прави точно така "14г." някакво лапенце . Но главата ми работеше толкова много , толкова много исках да се занимавам с нещо уникално и различно и ето ме на . Вие сега четете моята история с програмата . Сега искам да ви обясна проекта и личния си опит с вас :
Сайта е за следните цели : ( http://photoshop.forumotion.eu/ ) .
Новини относно всяко ново нещо свързано само и единствено с PhotoShop (от Adobe) ;
Текстови уроци със снимки ;
Развитие в насоките ;
Общи дискусий ;
Проблеми с програмата ;
Ресурси за програмта и всичко важно за нея ;
Заявки за потребителите ;
Моето аз и вашия личен опит ;
и много други .
Също така искам да чуя вашите мнения в тази тема , това значи "Критики,Предложение,Въпрос и" всичко свързано с темата "PhotoShop". Разкъсайте ме с каквото пожелаете :) . Също така кажете съгласни ли сте с това мое решение което съм взел и направил , сигурно много от вас ще ми кажат не си струва и така на татък. Но всички тези решение са лично мои и аз съм наясно с рисковете , но искам да вдигнем България "да точно така българия" на доста високо ниво искам един ден да напишем книга , да сме на едно много високо и хубаво място .

Благодаря , че отделихте време да прочетете тази тема , чакам вашите "АРГУМЕНТИРАНИ" мнения !.

Грозния
12-20-2017, 19:45
Хубаво е, че искаш да помагаш на хората, но сега има много информация из нета, ообено за неща като фотошопа и други разпространени програми. Даже видеа!

Не знам дали целиш да помагаш от добра воля или търсиш посещения на страничката си и слава, но това не е нещо уникално и конкуренцията е жестока. По-добре си направи тема в някой форум, в който вече има потребители и пак не е сигурно, че ще има голяма посещаемост.

Успех все пак :) !

Chas
12-20-2017, 21:28
Виж сега това което съм направил е и нещо като личен блог за мен самият , има много видеа в интернет , прав си ! Грам не споря на казаното от теб , но ще ми кажеш ли като инсталираш програмата и прегледаш 100 видеа дали ще ти е ясен всеки детайл ? функцията или вече напредналата технология с VR'а и това 3D Моделиране което наскоро ми отвя главата , и като цяло безкрайния свят на PhotoShop но да се върнем към простите неща. Никой не му е лесно да намери отговора на много въпроси а аз искам да ги представя на едно място . И ако това се счита за реклама както го казваш , нека го изтрият , аз нямам нищо против аз съм позитивен , човек които иска да се развива , и да помагам на другите :) . Няма да откажа помощ но се надявам и хората да са позитивно настроени и всички да се стремят към това което искат , все пак човешкия мозък е земя а ние избираме какво да посеем и какво да пожънем :) . Благодаря мнението чакам още въпроси !? .

kompleksar
12-21-2017, 06:46
Значи си изтеглил първата ти програма на 14г и още се занимаваш с нея ? Немало информация, знаеш ли колко книги е имало и тогава, и сега хах

Е, айде, успех все пак.

redbul2
12-21-2017, 18:16
Зададох въпрос в един сайт (може би Zamunda), но така и никой не пожела да отговори. Един приятел беше инсталирал заедно с Уиндоса също и Photoshop 7. После успях да изтегля Photoshop CS 2 и 3. Сетне 4. И накрая 5. Появи се и 6 с който досега не съм работил и не съм изтеглял. А много скоро след това се появи и Photoshop CC.

Та исках да запитам коя е последната версия? Това Photoshop CC ли е най-новата версия на фотошопа? По-добра ли е от петицата?

anonymous908491
12-21-2017, 20:59
напредналата технология с VR'а и това 3D Моделиране което наскоро ми отвя главата , и като цяло безкрайния свят на PhotoShop но да се върнем към простите неща.

първо VR e на поне 10 години, просто хардуера беше слаб и за тва беше неизвестно
второ 3д моделирането от поне 2-3 години е заменено с фотограметрия
и трето най-важно - фотошопа на адоби е смешен аматьорски софт