PDA

View Full Version : Право или Софтуерно инженерство



sweetmony
12-25-2017, 16:42
Привет! Извинявам се за безпокойството, но бих искала да Ви попитам коя от двете специалности е по-доходоносна, просперираща и с потенциал за добра реализация. На кръстопът съм и ще съм Ви изключително благодарна ако споделите мнението си! Какво бихте избрали? Благодаря предварително! :)

NomNomNom
12-25-2017, 18:21
Като за начало трябва да си оправен и находчив човек, иначе в нито една специалност няма да можеш да си изкараш хляба.

Право - зависи какво искаш да правиш с това право, чула съм, че без гръб/име е трудно, и докато започнеш да изкарваш пари ще мине доста повече време
Софтуерно - то е ясно, че в ИТ като цяло, ще можеш да си намериш прилична работа ( не само като девелопър, ами всякакви спомагателни административни роли, ако ще и колцентър ) и без да си завършила, но сигурна ли си, че искаш това?


Не трябва да ти е такава логиката, а трябва да изебереш това което искаш и после да помислиш как да изкараш пари от него.
Пари се изкарват с всяка работа, въпросът е колко усилия ще положиш и колко искаш да ти е лесно/трудно.
( преди някой да ме е конфронтирал, че говоря от позицията на ИТ, моята специалност не е от доходоностните by default )

Krstn`
12-29-2017, 07:47
Компютрите са бъдещето , няма какво да му мислиш!

nqmamNervi
12-29-2017, 11:04
може да пробваш нещо от рода на право в информационните технологии
'по-доходоносна, просперираща и с потенциал за добра реализация' - зависи много. в близкото бъдеще по-скоро ИТ. най-вече зависи от твоите умения и желание за развитие. по-добре заложи на това, което ти е по-интересно.

Fisherman
12-29-2017, 16:32
( преди някой да ме е конфронтирал, че говоря от позицията на ИТ, моята специалност не е от доходоностните by default )

как не е от доходоносните,като средната заплата на ай ти специалист е над средната за средата?