PDA

View Full Version : Нова обичка на пъпа!



xbabydoll
01-06-2018, 19:23
Здравейте, видях много подобни теми,но нито една от тях не отговаря на въпросите ми,нито е актуална. Преди 3 дни си пробих пъпчето и татуиста, който ме продупчи ме посъветва да се мажа с вазелин,не спомена нищо за промиване с кислородна или розова вода,та идея си нямам кое е правилно. Под ръка имам Оксикорт и Гентамицин(заради пиърсингите на ушите ми).
Друг въпрос-трябва ли да свалям обицата,за да я дизенфикцирам или докато позарастне дупчицата да не я свалям!?
Предварително благодаря за вниманието!

tori
01-06-2018, 19:43
Купи си физиологичен разтвор за лещи (малка опаковка е и е по-удобен за използване) и с него чисти. Никакъв спирт и никаква кислородна вода. Антибиотици ползвай само при нужда, а именно някакво възпаление, гной, нещо. Мажеш с вазелин, за да не залепва обецата за кожата и да се разкъсва (и съответно да боли), когато тръгнеш да чистиш + да не влизат мизерии във прясната дупка когато се къпеш.

Едит: Алтернативите на физиологичния разтвор са солена вода (преварена вода със сол) и розова вода, но винаги съм била ЗА физиологичния разтвор. И при проблеми - при истински пиърсър, а не при лекар/сестра/татуист или аверка.

xbabydoll
01-06-2018, 21:49
Много много благодаря! Възнамерявах да звънна един телефон на пиърсъра си,но да го занимавам с неща,които мога да науча от друго място (и би трябвало да знам предвид дългия ми списък от пиърсинги) ми се стори иронично...