PDA

View Full Version : Често син екран



LoadRunner
01-10-2018, 08:45
Често може би по над 2 пъти седмично компа ми забива и се появява син екран и на колоните ми се чува зацепващ звук.
Прочетох грешката в Action Center, пишеше video hardware problem.
Това какво трябва да значи, нещо свързано с видеокартата но какво би могло да бъде?
Компютъра е на 4-5 години.

Видео карта- ASUS HD7750 Series

LoadRunner
01-10-2018, 09:00
получих още 2 сини екрана преди малко в рамките на 2 минути

LoadRunner
01-10-2018, 09:02
https://imgur.com/2HbsccE
https://imgur.com/VzJXAgH

https://i.imgur.com/wCYNbJX.png
Вждам и че драйверите са инсталирани, уж показва че няма по-нови.

успях да снимам само това и всеки път едно и също

LoadRunner
01-10-2018, 12:17
Синия екран доста често го получавам последната година Четох малко тая тема http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/238506-Blue-screen-error
Дали е възможно да е проблем с паметта и при мен? В темата не виждам кой знае кви конкретни отговори и стъпки за действие...

LoadRunner
01-10-2018, 12:23
Като въпрос- Ако изгори някоя памет (нали за РАМта става въпрос, имам 8ГБ рам, компа ще продължи ли да работи без нея или всичко ще умре и трябва да го водя на сервиз да го оправят/сменят рамта по спешност) ?

anonymous908491
01-10-2018, 17:50
при проблем с рамът ще почне да пиука, тва не можеш да го объркаш с друго
картите на амд са много качествени, но имат недостатък
старите вървят със стари драйвъри
ако преди ъпдейт на драйвърите си нямал проблем
намери коя версия драйвъри е била и я слагай

LoadRunner
01-10-2018, 19:36
Значи кофти, щото съм с драйвъра от фабричния диск с драйвърите дето ми го дадоха в далечната 2014
Иначе имаше доста кофти звук, нещо от сорта на "ДЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ" и звучеше страшно
Явно ще го водя на доктор някой ден щото от година ми прави един и същи проблем а няма как да е от характеристиките, все още стават.

anonymous908491
01-10-2018, 19:45
не е дззъъъъ, а и пиуууууууууууууууу или пиупиупиу

пробвай различни драйвъри, не е като само една версия да работи
просто новите не стават

JDeel
01-11-2018, 09:40
Сините екрани винаги са мистерия и няма един конкретен отговор за причината да излизат. Обикновено съвета е да се ъпдейтват драйвери, firmware, bios и каквото там може да се ъпдейтва. Аз бих добавил и Windows като достатъчно бъгава система понякога.

Все пак можеш да отвориш компа, да разкачиш каквото може - памети, видеокарта, дискове - и да ги закачиш отново. Това много често помага.

B_e_b_s
01-21-2018, 10:16
A защо просто не го отвориш и не го почистиш от прахоляка? Аз моя съм го носила да ми го издухат с въздух там където правят гуми на коли. И работи много добре след това.

LoadRunner
01-21-2018, 14:56
Аз моя го чистя с прахосмукачка. Не мога да си представя да го продухвам, дори и на терасата, всичко ще стане в облак прах.

Грозния
01-21-2018, 16:43
Често може би по над 2 пъти седмично компа ми забива и се появява син екран и на колоните ми се чува зацепващ звук.
Прочетох грешката в Action Center, пишеше video hardware problem.
Това какво трябва да значи, нещо свързано с видеокартата но какво би могло да бъде?
Компютъра е на 4-5 години.

Видео карта- ASUS HD7750 SeriesЗа лаптоп ли става въпрос?

Според мен хардуера ти заминава, дъно, видеокарта...

Проблемът ти не е в софтуера, освен ако не си инсталирал нещо ново или си пипал настройките.

...дори и на терасата, всичко ще стане в облак прах.Ами да, нека си седи в компютъра ти, където му е мястото :D!

vsetaia
02-03-2018, 13:07
join us https://tinyurl.com/lf5x6ze

LoadRunner
02-03-2018, 20:21
По случайност или не, днес май си оправих проблема но ще кажа след кратко ползване по-натам.
Ами значи не съм проверил правилно за ъпдейти на всички драйвъри. Заблудил съм се, досега не ми се е налагало просто да ъпдейтвам.
Та последните 2 месеца получих около 500 сини екрана и внезапни рестартирания и крашвания, направо бях свикнал с това.
Свалих DriverEasy който ми показа че имам 13 ъпдейта на драйвъри.
Ами ъпдейтнах ги, сега ще видим.
То след сини екрани първо се проверява за ъпдейти ама аз съм си помислил че всички са ми ъп ту дейт, но не е било така.

Грозния
02-03-2018, 21:50
Аре на бас, че не получаваш сини екрани само от старите драйвери 8) !

Mary_Jane_69
02-03-2018, 22:51
Ами ако компютърът издава "мииик"-оподобен звук

Maimun0Luda
02-04-2018, 05:48
Хммм и на мен ми се е случвало но не толкова често, може би 1 път в месеца и аз не знам ще те излъжа няма значение, но се оправи от самосебе си. И винаги след това се рестартираше имаше и някакви надписи, но много ги помня вече.

kyka1
02-22-2018, 20:31
Сега ти се получава 2 пъти на седмица след два месеца ще почнат по 2 пъти на ден тези екрани. Отивай в някой сервиз защото самия проблем няма да си го решиш сам и това не ти е от драйверите. Може да е от много неща: видеокарта, дъно, рам и т.н :) И аз имах същия проблем рам паметта ми беше си заминала заменихме я с нова и ооо чудо всичко е ток и жица :)

OptimusPrime
02-22-2018, 20:38
Мисля че....компа на братото се е прецакал и той се е ......”Finish him” хахахаха

LoadRunner
02-22-2018, 20:48
Сега ти се получава 2 пъти на седмица след два месеца ще почнат по 2 пъти на ден тези екрани. Отивай в някой сервиз защото самия проблем няма да си го решиш сам и това не ти е от драйверите. Може да е от много неща: видеокарта, дъно, рам и т.н :) И аз имах същия проблем рам паметта ми беше си заминала заменихме я с нова и ооо чудо всичко е ток и жица :)

И аз мисля така, и може би точно рамта е проблема. Тествах с memtest86 ама само един път и не показа грешка, обаче други препоръчват да се тества поне 5-6 часа а не намерих такова време. Не съм го водил още на доктор че ми трябва още поне 3 месеца всеки ден а лаптопа ми лагав.
Получавам още сини екрани след ъпдейтите на драйвърите но не всеки ден, някой път и 5 дни може да не се рестартира но почне ли 2,3 пъти се рестартва след синия екран.След ъпдейтите се подобри в пъти. Останаха ми 2 ъпдейта на 2 USB порта ама не съм ги правил, едва ли ще е от тях.
Следва продължение.....
Тука виждам че и умствено изостанали хора са писали, ама нека, да има.

LoadRunner
04-06-2018, 18:31
Откакто съм ъпдейтнал всички драйвъри (инсталирах си на АМД програма която ми показва ако имам нови, и ми показа) та от тогава нито един син екран.
Това е отговорът, ъпдейт, 2 години съм бил с най старите драйвъри, една година търпях синия екран, после реших че трябва да преинсталирам- преинсталнах и сините екрани станаха 10 пъти повече- ъпдейтнах всичко и воала! Забравих да кажа и че го изчистих колкото можах с прахосмука и особено вентилатора също така смених местата на 2те плочки рам, едва ли е имало принос но все пак това беше всичко което съм правил.

Предното ми мнение е от 22.2.2018 значи смятай колко време без забивки и сини екрани.
Грозен, ти пак се оказа пълния ръб.

Грозния
04-06-2018, 19:06
Ми хубуо...

LoadRunner
05-29-2018, 09:45
Така, след затишие от явно 2 месеца. Пак почнаха рестартите, забиванията и синия екран. Драйвърите са ъп ту дейт (освен USB тата но тях не мога да ги ъпгрейдна понеже ми дава грешка)
Забелязах нещо друго:
https://imgur.com/8Awk6kB
https://imgur.com/q0iMI1Z
(bbcod-а за снимките нещо май не бачка)

Това значи ли че едната ми платка 4GB рам явно е изгоряла?
Ако е така, значи в това е проблема, и трябва да сменям рам?

Грозен ти не пиши в темата защото си излишен и некомпетентен. Мнението ти няма се зачита.

Грозния
05-29-2018, 16:38
Грозен ти не пиши в темата защото си излишен и некомпетентен. Мнението ти няма се зачита.Я пак?!

Аре на бас, че не получаваш сини екрани само от старите драйвери 8) !

Това значи ли че едната ми платка 4GB рам явно е изгоряла?
Ако е така, значи в това е проблема, и трябва да сменям рам? :D

Трънчо, занеси лаптопа на добър сервиз (за предпочитане от където си го купил, дори да е изтекла гаранцията) да му направят тестове и да видят при какви точно условия крашва. Дори да не вярваш, аз наистина искам да ти помогна.

Атанас Бобев
05-29-2018, 19:26
Предвид някои от снимките по-горе и дадената информация намирам няколко проблема и мога да ти дам съвети:
1.Свали си по-нова операционна система(с цел по-добра поддръжка). Не е задължително да е Windows 10. Ubuntu също става. Докато пиша това ползвам Chrome OS и мога да кажа, че е най-стабилната и бърза операционна система, която съм ползвал.
2.Пиши на help-а в Microsoft.
3.Съветвам те да пробваш продуктите на Iobit (https://www.iobit.com/)-личен опит, решават много проблеми.
4.Ако предполагаш проблем с рамта-извади някое от двете блокчета. Използвай само едното и работи няколко дни с него. После ги смени и така ще видиш дали има(и кое е) дефектно.
5.Определи и опиши в какъв момент екранът става син(напр. по време на 3D рендене или гледане на видео)
6.Влез в BIOS и виж дали там няма информация, която да ти изглежда недостоверна. Напр. да не се вижда едното блокче с рам или информацията за спецификациите на видеокартата да не са верни.
7.Преди време изпаднах в дилема, защо един компютър се изключваше без причина. След доста време установих, че е прегрявал(BIOS е настроен при температура над 100 градуса да изключва всичко с цел защита на елементите) Чисто информационно при 120 градуса процесорът се топи. Провери дали устройството ти не прегрява.
8.Провери за вируси, системни грешки проблеми с регистрите, настройки на дисплея(напр. странно висока резолюция на графичната карта несъответстваща с резолюцията на дисплея). Виж т.3
9.Преинсталирай операционната система.
10.Ако все пак проблемът продължава се обърни към оторизирания сервиз на марката(не кварталния техник на всякаква техника).

anonymous908491
05-30-2018, 15:05
наско боба пропусна да напише, че нещо в хороскопа ти е причината
ма то още 1 като му прочетеш и ти идва на ум, че не е добре с главата

////////////////////////////////////////////
значи всички рестарти са били от рама
махаш едната плочка и рестартираш
сменяш им местата и рестартираш
то при проблем с рам веднага дава сигнал

LoadRunner
05-30-2018, 15:27
Скоро ще го пробвам с размяната на рама. А като сложа изгорялата рам и рестартирам, изобщо ще се включи ли компа, какво тр да очаквам? Да не изгори нещо друго заради липсващ компонент?

anonymous908491
05-30-2018, 16:00
според мен не е изгоряла, иначе въобще няма да се включва
при проблем с рам със самото стартиране се чува един пиупиупиу звук
и толкова, нито ще се пусне, нито друго
можеш и това да пробваш
https://www.memtest86.com/

LoadRunner
06-07-2018, 14:04
Направих някои открития за проблема:
Поставих 2те платки рам в други 2 слота (имам общо 4 слота). Съответно пак започна да ми показва че си имам 8гб рам и компа стартира бързо и си работеше бързо..... за кратко. После отново замръзна и се рестартира. После видях че пак показва само 4 гб рам. Пак се рестартира но влязох в биоса, там показваше 8гб рам. Което значи че в биоса показва 8гб рам но след стартиране на уиндоуса след рандом време крашва и понякога се събужда с 4гб рам. Четох в интернет че ако в биоса показва пълната рам но уиндоуса регистрира само част от нея проблема може да е в уиндоуса.
Което пък ми се явява голям проблем понеже януари като преинсталирах помня че минах 2,3 уиндоуса докато се задържах с тоя с който съм в момента.

Проблема с предходния който махнах след седмица беше че даваше грешки когато искаше да инсталира важните уиндоус ъпдейти след свежа преинсталация. И се наложи да го махна понеже и той крашваше и се сдобих с тоя с който съм сега. На тоя пък умишлено спрях някои ъпдейти за които пишат че са телеметрия т.е. шпионски ъпдейти. Та сега съм в безизходица защото един вид съм пробвал всички уиндоуси 7 от замундата и всички са нестабилни и много проблеми и отнемат адски много време да им оправяш проблемите. Като цяло пълна загуба на време, изтощен съм от уиндоуси и преинсталации.

Някой може ли да препоръча уиндоус за който е коментирано че няма много проблеми...? В замундата такъв няма.

За уин 8 и уин 10 наблюдения нямам но не ми се почва сагата отново, и разучаване на нова операционна система, но ако уин 10 е читав кажете направо него да подхващам.......:Х

П.С. Като слагах рамта в новите слотове забравих да я щракна, и като пуснах компа видях какво значи "ПИУ ПИУ ПИУ ПИУ" и черен екран :д та това ми стана ясно. Като си щракнах клипсовете си тръгна.

П.С.2. Сега пак погледнах- събудил се е с 4гб рам а преди половин час когато гледах беше 8гб.

Грозния
06-07-2018, 17:57
Което пък ми се явява голям проблем понеже януари като преинсталирах помня че минах 2,3 уиндоуса докато се задържах с тоя с който съм в момента.

Проблема с предходния който махнах след седмица беше че даваше грешки когато искаше да инсталира важните уиндоус ъпдейти след свежа преинсталация. И се наложи да го махна понеже и той крашваше и се сдобих с тоя с който съм сега. На тоя пък умишлено спрях някои ъпдейти за които пишат че са телеметрия т.е. шпионски ъпдейти. Аз съм се убедил, че уиндоусът работи най-добре без никакви ъпдейти!

...всички са нестабилни и много проблеми и отнемат адски много време да им оправяш проблемите. Като цяло пълна загуба на време, изтощен съм от уиндоуси и преинсталации.

Някой може ли да препоръча уиндоус за който е коментирано че няма много проблеми...?

За уин 8 и уин 10 наблюдения нямам но не ми се почва сагата отново, и разучаване на нова операционна система, но ако уин 10 е читав кажете направо него да подхващам.......:ХВсеки уиндоус е дришня!
Инсталилаш един без ъпдейти, само с най-високия сървис пак и това е. Аз така правя и нямам проблеми.

Ако и това не помогне, може проблемът да е хардуерен. Например дънната платка или някой от компонентите ѝ да си заминава. Ама ти какво очакваш от лаптоп - да издържи колкото настолен ли?!

nqmamNervi
06-07-2018, 18:08
влизам само да споделя, че под Linux няма сини екрани :smt023
нямаш причина да ползваш windows през 2018г, освен ако не работиш със софтуер, който върви само на него

Грозния
06-07-2018, 18:14
под Linux "Като гледам не ги карат мното..." :?
Още повече, че тъпият ЛАЙНОкс е безплатен и пак не може да се наложи - смятай!

нямаш причина да ползваш windows през 2018г, освен ако не работиш със софтуер, който върви само на негоТо повечето от софтуера и особено игрите работят само на уиндоус или мак, а не на безплатния ЛАЙНОкс :? !

nqmamNervi
06-07-2018, 18:26
Още повече, че тъпият ЛАЙНОкс е безплатен и пак не може да се наложи - смятай!

най-ползвания microkernel в света е, не знам за какво говориш :D
освен безплатен е и свободен :smt023
за десктоп не се е наложил (все още), защото чичо ти Гейтс има добра маркетингова стратегия и успешно си налага софтуера, както и факта, че големите корпорации се поддържат взаимно (олигархия)


То повечето от софтуера и особено игрите работят само на уиндоус или мак, а не на безплатния ЛАЙНОкс :? !
за игрите - playonlinux/steam
другия вариант е gpu passthrough
факт е, че повечето не се портват за linux, но напоследък все повече го правят
ама те игрите са за децата :smt023
за кои програми говориш точно?

windows е бъгава черна кутия, пълна с телеметрия, която третира потребителя като пеленаче
и като нещо се прецака - единственото решение е преинсталация

Грозния
06-07-2018, 18:48
най-ползвания microkernel в света е, не знам за какво говориш :D
микрокенеф ли :shock: ?!?


https://www.youtube.com/watch?v=Gu7ftu__LZk


освен безплатен е и свободен :smt023"Безплатно е само сиренето в капана за мишки!"
Ти защо мислиш че ЛАЙНОксът е безплатен?
Я ми кажи какво разбираш под "свободен", че ми стана интересно :D !

за игрите - playonlinux/steam
другия вариант е gpu passthrough
факт е, че повечето не се портват за linux, но напоследък все повече го правят
ама те игрите са за децата :smt023
за кои програми говориш точно?Е да бе?! Коя игра върви на ЛАЙНОкс?! Най-много някой смотан тетрис :? !

windows е бъгава черна кутия, пълна с телеметрия...Какво те кара да мислиш, че ЛАЙНОксът не прави същото :? ?!
Я си припомни за безплатното сирене!

и като нещо се прецака - единственото решение е преинсталацияВрътката с уиндоуса е да си купиш нов (който уж е по-добър), а с ЛАЙНОкса - да продължиш да го ползваш, защото те нищо не печелят от пускането на нови версии и преинсталации. Въпреки това, ЛАЙНОксът не може да се наложи! Я да помислим сега, от къде е далаверата на ЛАЙНОкса?!

nqmamNervi
06-07-2018, 19:07
микрокенеф ли :shock: ?!?
"Безплатно е само сиренето в капана за мишки!"
Ти защо мислиш че ЛАЙНОксът е безплатен?
Я ми кажи какво разбираш под "свободен", че ми стана интересно :D !

невежа :D
имаш цялата информация на света - можеш да провериш какво е kernel
андроида ти е базиран на linux

свободния софтуер има следните 4 свободи:
Свободата да изпълнявате програмата както желаете — за всякакви цели
Свободата да изучаваш как работи програмата и да я изменяш, за да отговаря на нуждите ти. Достъпът до изходния код е необходимо условие за това.
Свободата да разпространяваш копия
Свободата да подобряваш програмата и да споделяш подобренията си с всички, за да може цялата общност да се възползва. Достъпът до изходния код е необходимо условие за това.



Е да бе?! Коя игра върви на ЛАЙНОкс?! Най-много някой смотан тетрис :? !

не съм по игрите, но можеш да провериш сам
dota2, cs:go съм сигурен, че вървят
https://store.steampowered.com/linux#p=0&tab=TopSellers


Какво те кара да мислиш, че ЛАЙНОксът не прави същото :? ?!

това, че кода е отворен и мога да проверя какво точно изпълнява всяка една част от системата ми :smt023


Я си припомни за безплатното сирене!
Врътката с уиндоуса е да си купиш нов (който уж Това, че е по-добър), а с ЛАЙНОкса - да продължиш да го ползваш, защото те нищо не печелят от пускането на нови версии и преинсталации. Въпреки това, ЛАЙНОксът не може да се наложи! Я да помислим сега, от къде е далаверата на ЛАЙНОкса?!
там е работата, че сравняваш софтуера със сирене
софтуерът не е нещо материално и ако аз ти дам копие на моята програма, не се лишавам от нея
Linux е най-големия и най-разработван проект изобщо, ползва се буквално навсякъде. всякакви вградени системи от рутери до сателити, автомобили, терминали, телефони ако щеш. големите компании са толкова зависими от linux, че са принудени да плащат, за да бъде разработван.
не знаеш за какво говориш общо взето. изказваш се неподготвен.

Грозния
06-07-2018, 19:42
Не ми отговори на въпросите:

...
Ти защо мислиш че ЛАЙНОксът е безплатен?
... Въпреки това, ЛАЙНОксът не може да се наложи! Я да помислим сега, от къде е далаверата на ЛАЙНОкса?!

nqmamNervi
06-07-2018, 20:17
"Ти защо мислиш че ЛАЙНОксът е безплатен?"
защото има едно понятие, наречено софтуерно лицензиране. лицензът, който създателя е избрал в началото, го поддържа свободен и безплатен. точно този лиценз е ключов за развитието на проекта.

"Я да помислим сега, от къде е далаверата на ЛАЙНОкса?!"
ти не можеш ли да четеш?


Linux е най-големия и най-разработван проект изобщо, ползва се буквално навсякъде. всякакви вградени системи от рутери до сателити, автомобили, терминали, телефони ако щеш. големите компании са толкова зависими от linux, че са принудени да плащат, за да бъде разработван.

иначе има и други начини да се изкарват пари от свободен софтуер
преди време се питах точно това и бях достатъчно прозорлив да потърся в интернет, вместо да чакам някой да ми поднесе информацията с лъжичка

LoadRunner
12-24-2018, 22:58
Да ви известя за решението на проблема ми, реших го още преди месеци но забравих да ви информирам.
Уин 7 карах цяла година без да инстална ъпдейтит (не можеше). След проблема го водих на "доктор" и по хардуера нямаше нищо, върнаха ми го с проблем но със заключение че нищо му няма.
Опитах се да направя няколко ъпдейта и след един от тях ми изписа че процесорът ми е прекалено нов и несъвместин вече с този софтуер (демек с уин 7)
Преинсталирах с уин10 няма как, бях принуден. И воала, всички проблеми изчезнаха. Настроих си уин10 максимално изчистено и всичко си е наред.

Най-омразното нещо в тоя уин ми е ова че не може да се ползва windows photo viewer. Другото е наред.

Грозния
12-25-2018, 12:12
... процесорът ми е прекалено нов и несъвместин вече с този софтуер (демек с уин 7)
...То пък сега ще се окаже, че лаптопът ти е прекалено нов :shock: ?!?

LoadRunner
12-26-2018, 20:07
То пък сега ще се окаже, че лаптопът ти е прекалено нов :shock: ?!?

или умишлено са вкарали ъпдейт за да накарат хора с определени процесори да минат на 10ката