PDA

View Full Version : Амфетамин и безсъние след като го спрях?!



Pritesnenieto e golqmo
01-12-2018, 03:32
Търся помощ, мнения и по възможност от специалисти.
Употребявал съм амфетамин много пъти и в различни количества, но не е по пристрастен начин,
защото между взиманията са минавали дни, седмици, дори и месец но когато се чертаеше понякога
се е случвало да го правим цяла вечер, че то и до 9:00 сутринта на през половин, един час.
Спрях, окончателно!!! Вече мина един месец, но не съм като преди, доло-горе или сега го
откривам или не знам... Не мога да заспя, просто лежа мисля, мисля, мисля и не мога да заспя.
Става може би 3-4 часа сутринта, когато успявам да дремна до 8-9 ч. Вечер не консумирам кафета и
енергийни напитки. Също така нямам апетит, а когато ям често и ми се гади. Имам обаче и хроничен
синузит още преди да почна амфета!
Имам и някакви фантомни болки на по-горна централна част на белия дроб.
Въпросът ми е мога ли някак да си помогна или непременно да потърся лекар?

filmimilmi
01-12-2018, 06:46
Може да си придобил остра чернодробна недостатъчност
https://www.medinfo.bg/spisanie/2011/10/statii/ostra-chernodrobna-nedostatychnost-1201
Амфетамините водят до тежко претоварване на всички органи, така че и една вечер злоупотреба може да изкарва извън строй тялото ти за доста време напред и не е изключено да си усложнил или засилил незабелязван до сега проблем. Също така такъв хепатит може да хванеш, ако споделят едно фукалце, че не е истина. Прочети и за хепатита, той също идва с тия симптоми и атакува черния дроб. Въобще наркоманските филми са много гнусни именно заради това. Липсата на сън също е признак за протичането на инфекции. И въобще с тоя синузит, който имаш къде си тръгнал да си блъскаш боклуци в носа? Синузитът е инфекция, която се лекува с антибиотици, но дори след лечение там остават колонии с бактерии, които "заспиват" до появата на подходящи условия, които да увеличат колониите им. Със шмъркане със сигурност си увеилил киселинността, която може да доведе единствено до увеличение на колониите от бактерии причиняващи ти синузита. Не знаеш какъв менингит може да последва от това и то като съпътстваща хепатита коинфекция (сам каза, че черният ти дроб дава фира) Въобще за едните тъпи наркомански вечери общото ти състояние може да си го увредиш с години напред. Консултацията с лекар е задължителна и без да спестяваш детайли. Тичай възможно по-скоро, не си от някое село, че да чакаш да ти мине просто ей така.

kompleksar
01-12-2018, 07:46
Амфетаминаците са сериозна работа. Отивай на лекар, че още малко и камъкът в главата ти ще се счупи.

Fisherman
01-12-2018, 19:45
прилича на някъв re-bound феномен

Fisherman
01-12-2018, 19:48
Амфетамина като индиректен стимулант на ЦНС води до изпразване на везикулите с невромедиатори,като адреналин,норадреналин и допамин.

NomNomNom
01-13-2018, 12:07
Не ги разбирам тези неща
Ама има ли шанс да си си разбил режима на спане по друг повод, имаш стрес в живота и емоционални проблеми

Pritesnenieto e golqmo
01-13-2018, 20:32
Няма стрес и като цяло не се комплексирам каквото и да стане, за всичко си има варианти и решения :)
Благодаря много за съветите!

Fisherman
01-14-2018, 11:56
безсънието е на 100% причинено от амфетамина,кво ще става след тва не знам