PDA

View Full Version : Това нормално ли е? (Въпрос за тестисите)



LitWolf
01-13-2018, 19:21
Здравейте, малко ми е неудобно да говоря по тази тема, но от друга гледна точка е напълно нормално.
Първоначално искам да се извиня ако това не е правилното място за темата ми!

Та, става въпрос за тестисите ми, съмнявам се че имам рак на тестисите.

При допир левият ми тестис е малко по-голям от десният, и от лявата страна където тестиса е по-голям напипвам вени (ако това са вените), на допир ги усещам като 2-3 (но не съм сигурен), и са горе-долу дебери, от дясната страна също напипвам вени, но в по-малък размер (не са толкова дебели). Не знам дали това е нормално, сега левият тестис ме наболява, не много, но мисля че ме наболява защото го "стисках" и се опитах да напипам и разбера какво е, най-вероятно до утре ще мине, но все пак.

Смятам да отида на уролог, за всеки случай, ако може да ми препоръчате нещо, или да споделите ако сте имали подобен проблем.

И най-любопитният ми въпрос е, ТО според Вас това нещо напълно нормално ли е, или?

~ Допитах се с баща си, по негово мнение не е нищо страшно, каза ми че е нормално при мъжа единият тестис да е поголям от другият, и ако съм го претиснал с нещо или от тясни панталони да ме боли, тъй като се е случвало и него да го боли.

Mahlenskiq
01-13-2018, 20:28
Тва състояние се нарича варикоцеле и представлява разширение на вените..ако има разстояние между издутината и тестиса е тва..за всеки случай иди на лекар. Може след време да трябва да се оперира, само ако те боли много. То и на жените едната им цица е по-голяма от другата тъй че не се шашкай

LitWolf
01-13-2018, 20:44
Болеше ме съвсем леко, не постоянно (всеки ден), конкретно днес ме боля почти цял ден защото го "стисках" за да видя какво е, но като се разходих на вън ми мина, иначе това нещо за което трябва да се притеснявам ли е?
Това "може след време да трябва да се оперира", никък не ме успокоява, това значи ли че могат да ми махнат тестиса, смисъл ИМА ли така вероятност?

Mahlenskiq
01-13-2018, 21:17
Не братле просто в тази зона вените са почти на 90 градуса и се натрупва повече кръв и затова се подува...единствената причина поради която може би трябва да се оперира е че има вероятност да ти е по-трудно да направиш деца. Самата операция не е нищо особено..под местна упойка и с 2 думи ти режат въпросните подути вени за да не минава кръв оттам и така...напиши варикоцеле и виж кво е

LitWolf
01-13-2018, 21:20
Мерси, Аз прочетох за какво става въпрос, явно имам т'ва нещо, тъй като ме наболява, но ще се посъветвам с лекар и при нужда ще се оперирам, благодаря Ти, махна топка от стомаха ми!

fibichkaa
01-16-2018, 17:50
уролог му е майката