PDA

View Full Version : Люспички в косата



sladki6_love
02-12-2018, 07:27
Здравейте! Имам проблем със скалпа, но не мога да определя дали е себорея, или просто пърхот. Къпя се 2-3 пъти седмично. Имам много гъста коста. На втория-третия ден, след къпане започва да ме сърби скалпа и да се появяват люспички. Постоянно си чопля скалпа, дори и несъзнателно.....Ужасно е.. На какво се дължи това и сериозно ли е, или просто нещо преходно?
Имам и още един въпрос. Вчера ми правиха пробна прическа и още вечерта усетих сърбеж. Прокарах пръсти по скалпа си и усетих, че е леко омазнен(бяха ме измили за прическата). Тази вечер също ме сърби. Защо се получи така?

filmimilmi
02-12-2018, 07:41
Защо се получи така?
Защото:

На втория-третия ден, след къпане
Имаше потресаващо ниска хигиена! Щом говорим за два-три дни интервали между къпане...
В 21 век трябва да се къпеш всеки ден!
Къпи се по-често и ще се справиш с проблема.

anonimna:D
02-12-2018, 09:46
Имаш пърхот, съдейки, че днес след пробната прическа веднага те е засърбяло. Аз имам същия проблем като ползвам лак за коса. Съветът ми е да отидеш до някоя аптека или магазин и да си купиш шампоан против пърхот. Но гледай да е с по-натурални съставки, че ще стане по-зле иначе.
А това, че щом си се къпела 2-3 пъти в седмицата и си супер нехигиеничната, са пълни тъпотии. Една приятелка имаше много проблеми с кожата и какво я посъветваха няколко дерматолози. Да се къпи поне през ден, защото проблемите и идвали от това, че се къпе всеки ден. Сега, ако спортуваш всеки ден, не върви да се къпеш толкова рядко. Всеки си има право да си преценява кога и по колко пъти да се къпе

Indistinct
02-12-2018, 11:44
Защото:

Имаше потресаващо ниска хигиена! Щом говорим за два-три дни интервали между къпане...
В 21 век трябва да се къпеш всеки ден!
Къпи се по-често и ще се справиш с проблема.

Два-три дена е препоръчителният интервал за къпане на женска коса, не че нещо.

sladki6_love
02-12-2018, 13:02
Защото:

Имаше потресаващо ниска хигиена! Щом говорим за два-три дни интервали между къпане...
В 21 век трябва да се къпеш всеки ден!
Къпи се по-често и ще се справиш с проблема.

Мия си КОСАТА 2-3 пъти седмично. Тялото, за твое сведение - всеки ден ;)

sladki6_love
02-12-2018, 13:07
Имаш пърхот, съдейки, че днес след пробната прическа веднага те е засърбяло. Аз имам същия проблем като ползвам лак за коса. Съветът ми е да отидеш до някоя аптека или магазин и да си купиш шампоан против пърхот. Но гледай да е с по-натурални съставки, че ще стане по-зле иначе.
А това, че щом си се къпела 2-3 пъти в седмицата и си супер нехигиеничната, са пълни тъпотии. Една приятелка имаше много проблеми с кожата и какво я посъветваха няколко дерматолози. Да се къпи поне през ден, защото проблемите и идвали от това, че се къпе всеки ден. Сега, ако спортуваш всеки ден, не върви да се къпеш толкова рядко. Всеки си има право да си преценява кога и по колко пъти да се къпе

Може! Попринцип от лакове и от пяна нищо ми няма на косата. Сега не знам защо стана така.
Отбих се и до кожната. Предписа ми някакъв разтвор за скалпа и шампоан. Също така ми препоръча шампоан с по-ниско ph за дължината на косата.

baby_baby
02-13-2018, 10:21
Пробвай шампоани против пърхот на Здраве шампоаните са много добри

pilence2
02-13-2018, 12:15
Пробвай шампоани против пърхот на Здраве шампоаните са много добри

И аз ги препоръчвам. :)

anonimna:D
02-13-2018, 14:55
И аз съм чувала добри отзиви за шампоаните Здраве. А някой може ли да ми каже хубав шампоан за мазна коса? Най-много ми изкарва два дена без да я мия и то само, ако съм я изправила и на втория ден съм вързана.

sladki6_love
02-20-2018, 20:31
Благодаря! Ще ги пробвам. :)