PDA

View Full Version : Искам да създам домашно музикално студио



drums king
02-23-2018, 23:35
Искам да попитам какво точно ми трябва за да записвам музика на що годе добро ниво ? Ако някой разбира моля да ми каже, какво точно ми трябва. :) Също така искам да попитам някой знае ли нещо за тая звукоизолация, дето е на пирамидки. Гледам че е евтина и се чудя дали е ефективна.. Благодаря ви много предварително!

Indistinct
02-24-2018, 06:30
За софтуер препоръчвам Adobe Audition.
Започни от малкото -микрофон и виж от какво се нуждаеш.

Грозния
02-24-2018, 10:28
За какво ти е звукозаписно студио в къщи?

Да не си решил/а да правиш конкуренция на Митко Пайнера :D ?

Как ще се казва студиото? Home-records или...?

RapExotic
02-24-2018, 19:29
Основно ти трябва качествен студиен микрофон с филтър, смесител, към който да го свържеш, компютър с подходящ софтуер и акустично помещение. Има много видове акустични панели, ако ти се инвестира, но може и без звукоизолация, щом става въпрос за домашно, може и с кори от яйца. Важното е в помещението да няма завеси, килими и други неща, които да попиват звука.

drums king
02-24-2018, 23:13
За какво ти е звукозаписно студио в къщи?

Да не си решил/а да правиш конкуренция на Митко Пайнера :D ?

Как ще се казва студиото? Home-records или...?

Много сте забавен :))

drums king
02-24-2018, 23:17
Основно ти трябва качествен студиен микрофон с филтър, смесител, към който да го свържеш, компютър с подходящ софтуер и акустично помещение. Има много видове акустични панели, ако ти се инвестира, но може и без звукоизолация, щом става въпрос за домашно, може и с кори от яйца. Важното е в помещението да няма завеси, килими и други неща, които да попиват звука.

Благодаря ви , иначе гледах че трябва аудио интерфейс и аудио миксер.. Може ли да ми дадете някво предпочитание за микрофон марка , цена

RapExotic
02-25-2018, 15:38
Аудио интерфейса ти е звуковата карта на компютъра. Можеш да си сложиш и външна с по-добри параметри, но можеш да ползваш и вградената.
Аудио миксера е смесителя, за който споменах. Към него се включва микрофона, понеже този тип студийни микрофони не са с жак и не можеш да ги включиш директно към компютъра.
За микрофони има голямо разнообразие, зависи какви пари си готов да дадеш за него. Важното е да е студиен (кондензаторен). Най-евтиния, за който се сещам е Behringer C1.

drums king
02-25-2018, 22:16
а аудио интерфейса злужи за чист звук нали

RapExotic
02-26-2018, 20:20
Аудио интерфейса служи за да вкараш звука от микрофона и другите инструменти, ако има такива, в компютърната програма, с която ще го обработваш или записваш. И да - колкото е по-качествен, толкова по-чист звук ще имаш.