PDA

View Full Version : Да споделя



daraka_bg
03-19-2018, 19:18
Здравейте! Сега съм осми клас и след 12-ти ще уча най-вероятно в техническия. Искам по специалност да стана програмист и в момента уча в такова средно училище. Обаче от доста време ме гложди един въпрос. Чудя се след като взема диплома от техническия, дали да отида да карам 2-ро висше във военна академия. Може да прозвучи нвалудничево,но освен програмирането и ИТ сектора, аз имам голям интерес и към военното дело и имам желание да уча това като второ висше и да взема някой офицерски чин, бих могъл да работя за военните като им правя програмно осигуряване. След това ще продължа да правя кариера в ИТ сектора, но наистина имам интерес да уча товакато второ висше. Какво мислите?

Грозния
03-19-2018, 20:38
По-добре стани добър програмист!
Не ставай военен - там парите са по-малко.

daraka_bg
03-19-2018, 20:46
Всъщност няма да го правя баш заради парите.

SHPAIdURmeN
03-20-2018, 00:01
Гледам, че всичко си планирал. Аз ще ти кажа, просто действай, умната и късмет! Единственото е, че не съм поддръжник на военното дело, съответно не бих ти препоръчал да инвестираш в потенциалното избиване на хора и създаване на още конфликти т.е. да им помагаш на военните. Обаче едва ли бих могъл да те разубедя, все пак си мое лично мнение.

haritov
03-20-2018, 07:56
Българската армия няма нужда от офицери

пък и ще правиш каквото ти кажат не каквото искаш за това не си прави планове за армията

filmimilmi
03-20-2018, 08:19
Малоумно е да си губиш времето за второ висше, още повече че имаш право само на едно държавна поръчка, а второто ще ти излезе 5-6 хил. лв. инвестиция. + 4 години. Кой от дъртите ти искаш да зарадваш с военно образование не знам, но не това трябва да е водещият ти критерий при избора ти на бъдеще. Армия няма, има някаква пародия на такава в момента. ИТ сектора просперира и вместо да губиш 4 години после (вярвам, че ще поумнееш и няма и през ума да ти минава пак да записваш висше при това след 4 години ИТ специалност записана сега, освен ако не се докажеш като некадърен програмист), може преспокойно да почнеш да трупаш опит като програмист и да изкарваш по няколко хиляди лв. месечно.

~The Smile~
03-20-2018, 13:08
много добре си се ориентирал да станеш ит специалист, там винаги ще има хляб! успех с това!

nqmamNervi
04-16-2018, 21:19
според мен по-добре прави това, което наистина ти е интересно. помисли си добре дали програмирането те интересува толкова, че да го работиш по 8 часа на ден. ако не те влече - няма смисъл. освен това ИТ сферата е изключително динамична и за да си в час, трябва постоянно да си актуализираш знанията, както сърфистът постоянно гребе, за да се задържи на гребена на вълната. В противен случай рискуваш да изостанеш, а конкуренцията става все по-голяма. Засега има работни места, но напливът е огромен и нищо чудно след няколко години да се получи сходна ситуация като тази с икономистите. А, да, и филмите за няколко бона стартова заплата са илюзия.
Ако искаш да се занимаваш с чисто програмиране, по-добре отиди във ФМИ, СУ. В ТУ се набляга повече на инженерната част, която може да те демотивира, ако не ти е интересна.

Почти бившият ми приятел и неговият малък брат са в тая сфера и,ако ги пратят на мисии по кербала и на сам, на там зимат добри пари.А чичо им е бил генерал Христозов.Разправял ми е,че като е бил на мисия в Кербала той с колегите си са разстрелвали хора.
ами да, да разстрелваш хора си е голям +, авторът на темата сигурно ще се замисли

aurissaaaaa
04-16-2018, 22:51
А, да, и филмите за няколко бона стартова заплата са илюзия.
за другото съм съгласен, но тук грешиш. В лидъла дори на касиерите заплатите са по хиляда лева. Нелепо е да взимаш под 2 (ако говорим за брутно)

bijou
04-17-2018, 10:41
Според мен, трябва да направиш това, което ти самия си искаш, най-малкото защото ако не го - най-вероятно ще те гложди мисълта на what if и какво ли би било, ако...

+си имаш и план Б, което я чудесно.

Но все пак си 8ми клас, аз например между 8ми и 12ти си смених 10 пъти желянията за бъдещето, така че имаш достатъчно време да мислиш и решаваш.