PDA

View Full Version : Спестяване на пари



vikivv3
03-20-2018, 15:49
Здравейте! Аз съм ученичка в седми клас.. Понеже си счупих телефона и искам да си събера пари за да го поправя... Но проблемите са два..
Първият: Че баща ми не иска да ми даде пари да го поправя...
Вторият: Че ми дават само по 2 лева на ден...
Таа... Въпросът ми е как да спестя парите???
Благодаря на всички за съветите!!

Грозния
03-20-2018, 17:13
Спираш да харчиш двата лева на ден.

Една седмица - 14 лв.
Един месец - 60 лв.
Два месеца - 120 лв.
:)
Колко струва ремонтът на тоя телефон?

haritov
03-20-2018, 17:18
намери си работа

Грозния
03-20-2018, 17:23
Аз съм ученичка в седми клас..

намери си работа
Отлична логика :? !

http://i269.photobucket.com/albums/jj80/Gabriel_Bucket_2008/3-3.gif

hvadså
03-21-2018, 17:59
Тези 2лв, които получаваш на ден, за какво ги харчиш обикновено?

Единият вариант е да спестяваш парите, които получаваш в момента, като ще трябва да се лишиш от други неща, но това е чудесен урок за това как да управляваш финансите си и да приоритизираш това, което е най-важно за теб :)

От друга страна можеш да се опиташ да увеличиш сумата, с която разполагаш. Тъй като си малка и да работиш не е вариант, помисли какви други възможности имаш. Може би е възможно да постигнеш висок успех и да получаваш стипендия? Или да поговориш с родителите си да увеличат парите, които ти дават. В замяна може да им предложиш да им помагаш повече с домашни задължения например. Така ще видят също, и че си сериозна и отговорна.

А също така може да потърсиш да си купиш телефон втора употреба, който да работи също толкова добре, но ще е на по-ниска цена.

Поговори с родителите си за това какви възможности имаш. Те може би ще са съгласни да ти купят по-евтин телефон? Може да успеете да стигнете до някакъв компромис.

anonymous908491
03-21-2018, 19:18
Те може би ще са съгласни да ти купят по-евтин телефон? Може да успеете да стигнете до някакъв компромис.

кой родител ще позволи детето му да ходи с някъв евтин телефон
половин година в къщата им ще набиват сухари
ама малката пикла ще се прави на вървежна