PDA

View Full Version : На коя възраст е добре да започна да тренирам ?



Лъчезар
04-14-2018, 20:48
Здравейте, аз съм на 14-години и искам да ви попитам дали е добре да започна да тренирам на тази възраст и дали ще имам проблеми с растежа и т.н

redbul2
04-15-2018, 08:44
Ами да. На тази възраст можеш да започнеш леки тренировки. Без да се натоварваш с прекалено големи тежести. В началото може да избягваш натоварващи гръбнака упражнения като тяга, клек и гребане с щанга (вместо него може с един дъмбел). Правиш примерно по 2 или 3 тренировки във фитнеса. Научи се да спазваш и хранителния режим. Можеше да нап0ишеш ръста и теглото си, щом задаваш въпрос за растежа. По принцип всякакви видове спорт стимулират растежа и ръста.

ةتشضل انزفث
04-15-2018, 09:01
ами няма точно определена възраст за започване.
аз започнах от 13 годишен.
важно е да тренираш редовно и правилно , да си постоянен и не на последно място да се пазиш :D
защото аз от 2-3 месеца съм нямал ден в който да не спортувам , но сега 2 седмици ще съм почивка от фитнеса , защото замалко да си докарам херния при един клек.

тъй като си начинаещ не ти препоръчвам да започваш с тяга и клек , прави си всички останали упражнения.
добрата новина е че на лежанката може да слагаш колко си искаш кг. няма ограничение :D :D