PDA

View Full Version : Изкуствен интелект



happy bunny
04-25-2018, 15:09
Здравейте! Става въпрос за една анкета, която правя,тъй като ми предстои DSD II изпита по немски, за който е нужно да представя проект за изкуствения интелект. Анкетата е с цел да разбера малко повече за нагласата на българите към новата мания "изкуствен интелект", за да може да сравня тези мнения с немски мнения и графики. :)
Моля да попълните следната анкета: https://docs.google.com/forms/u/0/d/1BAanQLUrUW84rPh6uhjmMbLF3X8hasBhXeG-RKK5Txo/edit?usp=forms_home и ако желаете може да я разпространите на ваши приятели и познати! Анкетата е напълно безплатна, анонимна и много бързо се попълва. Направена е от гугъл платформа за изготвяне на запитвания и е напълно безвредна! Ако се сещате за някакви интересни факти или статии, които сте чели по темата можете да споделите! Благодаря предварително!

nqmamNervi
04-25-2018, 16:00
Авторът всъщност е изкуствения интелект, който се опитва да разбере каква е нагласата на хората за него :D

Интересна тема е.
Много се спекулира с понятието "Изкуствен интелект". Все още сме далеч от реализирането му и не е сигурно, че изобщо може да бъде реализиран. Machine learning и невронните мрежи не са изкуствен интелект. Ако хипотетично изкуственият интелект бъде реализиран - както всяко нещо - зависи как се използва. Може да улесни доста човечеството в определени аспекти, но не трябва да се прекалява с това, защото в противен случай човечеството ще спре развитието си. Другата страна на монетата е, че определени корпорации и/или политически фигури биха могли да използват въпросната технология за постигане на своите интереси, които (може да) не съвпадат с тези на останалата част от човечеството. Предполага се, че доста работни позиции ще изчезнат и не е сигурно с какво ще бъдат заместени. При автономните автомобили и диагностицирането на хора чрез AI го има правният казус - кой е виновен в случай на грешка

Edit:
https://www.researchgate.net/profile/Roman_Yampolskiy/publication/302893100_Unethical_Research_How_to_Create_a_Malev olent_Artificial_Intelligence/links/5737e3a108ae298602e1aa2f/Unethical-Research-How-to-Create-a-Malevolent-Artificial-Intelligence.pdf?origin=publication_detail

anonymous908491
04-25-2018, 16:42
Все още сме далеч от реализирането му и не е сигурно, че изобщо може да бъде реализиран.


с тва темпо след не повече от 20 години
средното IQ на човешката раса ще е на нивото на елка от 50-те години

bijou
04-26-2018, 12:19
https://youtu.be/bv_pOgTd-3g?t=87

happy bunny
04-26-2018, 19:00
Авторът всъщност е изкуствения интелект, който се опитва да разбере каква е нагласата на хората за него :D

Интересна тема е.
Много се спекулира с понятието "Изкуствен интелект". Все още сме далеч от реализирането му и не е сигурно, че изобщо може да бъде реализиран. Machine learning и невронните мрежи не са изкуствен интелект.
Изкуствения интелект вече е факт. Той се използва в гугъл транслейт и дори във фейсбук. А най-плашещото е именно machine learning-а който дори човек не може да контролира :)

anonymous908491
04-28-2018, 11:05
Изкуствения интелект вече е факт. Той се използва в гугъл транслейт и дори във фейсбук. А най-плашещото е именно machine learning-а който дори човек не може да контролира :)

стюпед бъни

Necrologist
04-28-2018, 11:17
стюпед бъни

+1

anonymous908491
04-28-2018, 12:00
AI в момента се ползва само за компютърна сигурност и в YouTube алгоритмите. Затова ще кажа -- близко беше!

хохохохохох
с тъпото зайче сте еднакво умни

nqmamNervi
04-28-2018, 18:43
Изкуствения интелект вече е факт. Той се използва в гугъл транслейт и дори във фейсбук. А най-плашещото е именно machine learning-а който дори човек не може да контролира :)
Machine learning - а е известен още от 60-те години, но напоследък нашумя. Прекаляват с използването на определени думички ("AI", "Deep learning", "Big data" и пр.).
Не знаех за google translate, научих нещо ново. И все пак мисля, че това са тясно специализирани програми, които са обучени да извършват само определен тип операции в определена среда. Дали са способни на оригинална мисъл/идея? Мислят ли абстрактно? Способни ли са да се запитат какво са/ къде са/ защо извършват дадено действие? Имат ли свободна воля? Мисля, че това отличава нашия интелект от техния

anonymous908491
04-28-2018, 20:13
Може да не сме много умни, ама поне сме красиви. Красотата сама по себе си е интелигентност!


демек плеймейтки и миски са най-интелигентните същества
хубаво е да си изказваш мислите
така останалите могат да преценят
колко си "красив" и умен

anonymous908491
04-28-2018, 21:26
Определено са по-интелигентни от теб, при положение, че карат Панамера и 911, а ти караш на баща ти Шкодата 120 с 3 скорости, Утрепаник! Обори ме ако можеш, но с факти, чу ли, Форумджия!

значи ако бях пилот на самолет
или карах влак
щях да съм ИбАси умния

anonymous908491
04-28-2018, 21:35
Влакът не е твой бе, Хлебник! Когато си купиш Сименс Дезиро влакова композиция и е на твое име, или когато си вземеш Конкорд, тогава ела ми се прави на интелект, Хероман!

а тия амери и панами са на плеймейтиките, така ли

anonymous908491
04-28-2018, 21:47
На Ася Капчикова колата е 100 бона, Мерцедес МЛ. Не всяка жена успява в живота.

на капчикова гъза и е работил поне за кола струваща 300 бона
може тая кола да я е платила с устата, не им знам тарифите