PDA

View Full Version : проблеми с цикъла



nikoidanegovori
05-28-2018, 12:11
Първо искам да кажа,че зная за голямото разнообразие на такива теми но не намерих нито една обисваща моя проблем.Моля без хейт!Та аз съм момиче на 13,направих ги април тази година,и от много време очаквам първият си цикъл!Вече 90% от приятелките ми имат!Един ден след училище отидох до тоалетната и гледам по гащите си нещо кафяво,не беше ако,значи ми беше първият цикъл!бяш толкова щастлива!Но вечерта преди да ми дойде имах ужасни болкиниско долу в корема.Вечерта показах на мама гащите си а тя каза,че съм се наакала!То не беше ако но както и да е!Разбира се,го очаквах и на другия ден но не дойде и си викам,че след месец пак ще дойде но не дойде.Това се случи на 19 януари тази година а сега сме почти иуни месец!Искам само да подчертая,че имам бяло течение от повече от 2 години,нося сутиен А-В чашка и съм като орангутан!Ако не ходя на кола маска за краката ставам като момче а да не говорим за подмишниците и триъгълника........Абе с една дума според мен трябваше да ми дойде цикъла преди много време!Но преди няколко дена на една от най-блиските ми приятелки и дойде а тя е по-малка от мен,има бяло течение от по-малко от 6 месеца,няма косми,и сутиен чашка А не може да запълни но на нея и дойде първо!Живота не е честен!На мама и е дошъл на 14,на баба на 15 а на другата ми баба на 11!Мисля да чакам докато стана на 14 за да ходя на гинеколог,а ако не се появи до 15 .....просто приемам,че не мога да имам деца и толкоз!Моля ви само за съвет,как да ми дойде по-бързо,или просто да ми разкажете ако сте преминали през подобно нещо!Благодаря предварително!

eva269
05-28-2018, 13:33
Не мисля, че има място за притеснение. Принципно първите пъти, когато ти идва не са редовни или през точно определен период от време *при повечето момичета*. Просто трябва да почакаш. Има момичета, на които им идва по-рано, а на други по-късно. Няма как да го предизвикаш, за да ти дойде по-бързо. Въпрос на време е.

Ivaaaaa
06-17-2018, 22:17
Спокойно, дете, ще ти дойде. Имаш необходимите полови белези за това. На мен ми дойде в края на 7-ми клас, тоест това прави 14, почти 15. Не е най-готиното нещо, така че няма защо да си толкова нетърпелива.