PDA

View Full Version : Проблем с пъпки след кола маска



problem5050
06-12-2018, 16:13
Здравейте! Момче на 18 съм имам проблем с космите по тялото окосмено ми е стабилно цялото тяло следователно ги премахвам когато си правя кола маска на гърба правил съм го 2 пъти до сега ми излизат пъпки малки наситни доста са... първия път когато си направих имах пак пъпки преди 3 дни си направих и пак имам дали е щото тепърва кожата свиква да е чиста? ще се премахнат ли с времето и процедурите щото ви е ясно че няма да ходя с космат гръб не съм некъв мухльо... или да ме посъветвате с кво да ги мажа да се премахнат по-бързо ще съм ви благодарен.И да попълня че не го правя вкъщи а ходя на козметик.

dexofen
06-14-2018, 17:54
Може да си алергичен от нещо. И да си космат, не означава, че си мухльо. Пъпки от чистота няма. :D Помисли за лазерна епилация или фотоепилация. Ако искаш, вземи малко от кола маската и нанеси на гърба си да видиш пак ли ще има такава реакция. Същото можеш да направиш на различни места по тялото. Успех.

Ivaaaaa
06-14-2018, 18:11
Иска ми се да видя как изглеждат тези пъпки. Минавай със спирт след епилацията.

dexofen
06-15-2018, 08:32
Спиртът е прекалено драстична мярка за кожата му. Особено на гърба, ако има акне ще предизвика хипер екскреция на себум в следствие на изсушаването. Ако са акнеични пъпки, пробвай с един тоник на Balea има в dm със салицилова киселина, бисаболол и цинк.
Ама наистина, прикачи една снимка да видим как изглеждат да имаме някаква идея грубо казано за какво става дума. Като се къпеш, гърба си с гъба ли го търкаш или с ръка?

problem5050
07-17-2018, 11:40
Благодаря за отговорите с ръка си търкам гърба а защо?

dexofen
07-17-2018, 13:29
Ми забравих вече какво ми е било на ума. Чек да прочета. Аха, да сетих се. Ами при нас момчетата ппц има повече себум, повече се потим и т.н. та в този смисъл е добре да го миеш с гъба за тяло или нещо подобно, може и четка за тяло, за да може да сваля по-добре замърсяването и да пречи на инфекции и т.н. Пък и същевременно прави и пилинг и сваля мъртвата кожа, която също може да запушва пори и т.н.