PDA

View Full Version : За или против жената да поеме инициативата ?



Roza_bez_bodli
06-29-2018, 17:25
Здравейте ! Знам, че живеем в 21 век, но как би погледнал един мъж на жена,която първа го кани на среща, на кафе или друго мероприятие ? Имам една приятелка,която страшно си пада по един мъж, беше го канила на кафе, но той си бе намерил оправдание да не отиде , после и се извини, но от тогава така и не излязоха ... говорят си общи приказки,когато се засекат, но нищо по въпроса ... Та се чудеше дали да не опита да го покани в тях да пийнат нещо... Бих и казала давай покани го , но и самата аз не знам как да я посъветвам ?
Та кажете ми вашето мнение ?

Ivaaaaa
06-29-2018, 17:50
Нямам предразсъдъци яйцето или кокошката. Но пък съм и старомодна и ми се иска мъжа да е “мъжът”.
Относно другото - няма интерес. Няма смисъл да го кани. Ако искаше да има нещо общо с нея, щеше да намери начин или най-малкото да пренасрочи срещата за друг път.

Roza_bez_bodli
06-29-2018, 18:15
Доколкото знам след седмица и е писал да се видят , но тя била на работа и нещо се е провалило , бил и казал когато ти е удобно аз ще чакам или нещо от сорта , но после нищо ... вече известно време ...

Roza_bez_bodli
06-29-2018, 18:15
Нямам предразсъдъци яйцето или кокошката. Но пък съм и старомодна и ми се иска мъжа да е “мъжът”.
Относно другото - няма интерес. Няма смисъл да го кани. Ако искаше да има нещо общо с нея, щеше да намери начин или най-малкото да пренасрочи срещата за друг път.

Доколкото знам след седмица и е писал да се видят , но тя била на работа и нещо се е провалило , бил и казал когато ти е удобно аз ще чакам или нещо от сорта , но после нищо ... вече известно време ...
... Като цяло и аз съм старомодна

greydaze
06-29-2018, 19:26
Доста интересна тема. Според мен няма нищо лошо ако на една жена й хареса даден мъж... просто да се опита да общува с него или да го покани на кафе примерно. Да, в реда на нещата е в нормалните флиртаджийски взаимоотношения мъж-жена мъжът да е този, който трябва или се очаква да поеме инициатива, но според мен няма нищо лошо и нередно в алтернативния вариант. Лично становище. Поздрави!

Roza_bez_bodli
06-29-2018, 19:30
Доста интересна тема. Според мен няма нищо лошо ако на една жена й хареса даден мъж... просто да се опита да общува с него или да го покани на кафе примерно. Да, в реда на нещата е в нормалните флиртаджийски взаимоотношения мъж-жена мъжът да е този, който трябва или се очаква да поеме инициатива, но според мен няма нищо лошо и нередно в алтернативния вариант. Лично становище. Поздрави!

Звучи добре ... Благодаря , харесва ми ! :)

dexofen
06-29-2018, 21:03
От рационална гледна точка стереотипите за половете нямат логика. Следователно няма значение кой кого ще покани на среща, кафе и т.н. сп мен. Не виждам никаква разлика между това дали тя ще покани него или той нея.

Roza_bez_bodli
06-30-2018, 07:47
От рационална гледна точка стереотипите за половете нямат логика. Следователно няма значение кой кого ще покани на среща, кафе и т.н. сп мен. Не виждам никаква разлика между това дали тя ще покани него или той нея.

Имаш право

tori
06-30-2018, 16:07
По принцип (по-)заинтересования трябва да направи първата крачка, без значение от пола. Не виждам нищо против жената да е по-активната в свалките - аз също си свалам всичките завоевания и никой от всичките бивши не се е оплакал за което.

RapExotic
06-30-2018, 17:28
Доколкото знам след седмица и е писал да се видят , но тя била на работа и нещо се е провалило , бил и казал когато ти е удобно аз ще чакам или нещо от сорта , но после нищо ... вече известно време ...

Това вече е нещо друго. От първия пост излиза, че тя го е поканила, а той я е отрязал учтиво. При тома положение топката е в нейни ръце да го покани или да му намекне, че е свободна за да я покани той.

Roza_bez_bodli
06-30-2018, 18:38
:)

Roza_bez_bodli
06-30-2018, 18:39
Това вече е нещо друго. От първия пост излиза, че тя го е поканила, а той я е отрязал учтиво. При тома положение топката е в нейни ръце да го покани или да му намекне, че е свободна за да я покани той.

Благодаря , ще го добавя към първоначалния пост :)

Roza_bez_bodli
06-30-2018, 18:46
Здравейте ! Знам, че живеем в 21 век, но как би погледнал един мъж на жена,която първа го кани на среща, на кафе или друго мероприятие ? Имам една приятелка,която страшно си пада по един мъж, беше го канила на кафе, но той си бе намерил оправдание да не отиде , после и се извини, но от тогава така и не излязоха ... говорят си общи приказки,когато се засекат, но нищо по въпроса ... Та се чудеше дали да не опита да го покани в тях да пийнат нещо... Бих и казала давай покани го , но и самата аз не знам как да я посъветвам ?
Та кажете ми вашето мнение ?

Доколкото знам след седмица и е писал да се видят , но тя била на работа и нещо се е провалило , бил и казал когато ти е удобно аз ще чакам или нещо от сорта , но после нищо ... вече известно време ...

Грозния
06-30-2018, 21:07
Имам една приятелка,която страшно си пада по един мъж, беше го канила на кафе, но той си бе намерил оправдание да не отиде , после и се извини, но от тогава така и не излязоха ... говорят си общи приказки,когато се засекат, но нищо по въпроса ... Та се чудеше дали да не опита да го покани в тях да пийнат нещо... Бих и казала давай покани го , но и самата аз не знам как да я посъветвам ?
Та кажете ми вашето мнение ?Твоята приятелка е полудяла за секс точно с ТОЗИ мъж и му се натиска съвсем явно.

Той много добре е разбрал каква и е целта, но след като е отказал среща и не проявява интерес, значи не я харесва :? !

Но пък съм и старомодна и ми се иска мъжа да е “мъжът”.Е да - явно искаш някой да те глези и да ти плаща сметките :? . Докато това продължава, мъжете и жените никога няма да бъдат равни.

...бил и казал когато ти е удобно аз ще чакам или нещо от сорта , но после нищо ... вече известно време ...Потърсил я е от учтивост, като може дори да е знаел че тогава е заета и ще му откаже.
Щом не я е потърсил пак и както казваш "после нищо... вече известно време" - той не се интересува от нея и няма да я потърси повече :? !

Roza_bez_bodli
07-01-2018, 05:49
По принцип (по-)заинтересования трябва да направи първата крачка, без значение от пола. Не виждам нищо против жената да е по-активната в свалките - аз също си свалам всичките завоевания и никой от всичките бивши не се е оплакал за което.

Като цяло си права ... Като се замисля наистина не е от значение

Roza_bez_bodli
07-01-2018, 05:53
Твоята приятелка е полудяла за секс точно с ТОЗИ мъж и му се натиска съвсем явно.

Той много добре е разбрал каква и е целта, но след като е отказал среща и не проявява интерес, значи не я харесва :? !

Потърсил я е от учтивост, като може дори да е знаел че тогава е заета и ще му откаже.
Щом не я е потърсил пак и както казваш "после нищо... вече известно време" - той не се интересува от нея и няма да я потърси повече :? !

Звучи малко гадничко , но пък истината боли ...
Но виж виждам надежда или поне ми се иска да е така ...
Може и да си прав ... Наистина ...

Грозния
07-01-2018, 10:00
Звучи малко гадничко , но пък истината боли ...
Но виж виждам надежда или поне ми се иска да е така ...
Може и да си прав ... Наистина ...Няма никаква приятелка, а става въпрос за теб самата, нали 8) ?!

Roza_bez_bodli
07-01-2018, 10:12
Няма никаква приятелка, а става въпрос за теб самата, нали 8) ?!
Не се уточних,че ако съм на нейното място е гадно ... Нещата не са такива,каквито изглеждат
И все пак понякога и аз самата не разбирам мъжката природа ...
Хубав ден ! ;)

Roza_bez_bodli
07-03-2018, 19:50
Твоята приятелка е полудяла за секс точно с ТОЗИ мъж и му се натиска съвсем явно.

Той много добре е разбрал каква и е целта, но след като е отказал среща и не проявява интерес, значи не я харесва :? !
Е да - явно искаш някой да те глези и да ти плаща сметките :? . Докато това продължава, мъжете и жените никога няма да бъдат равни.
Потърсил я е от учтивост, като може дори да е знаел че тогава е заета и ще му откаже.
Щом не я е потърсил пак и както казваш "после нищо... вече известно време" - той не се интересува от нея и няма да я потърси повече :? !

Ужасно си прав, знаеш ли ?

NomNomNom
07-03-2018, 20:04
не мога да повярвам, че такъв въпрос все още се задава
двама зрели индивиди трябва да умеят дискретно и директно да показват/забелязват интерес ;

иначе, пича или не се натиска точно за нея
или има някакви проблеми, и иска да се виждат, ама друго му е на главата генерално

sladura89
07-03-2018, 23:40
На мен ми харесва жената да поема инициатива и да прави първата крачка, за съжаление такива жени почти няма и аз поне не съм срещал да те канят на среща или да платят сметката абсурд, това няма как да стане! Иначе хора всякакви на едни им допада жената да поеме инициативата, а на други не за това няма как да дам съвет без да познавам мъжът, който си е харесала! Но пък е по-добре винаги да опиташ, ако не опиташ отговорът винаги ще е не!

Roza_bez_bodli
07-06-2018, 18:02
не мога да повярвам, че такъв въпрос все още се задава
двама зрели индивиди трябва да умеят дискретно и директно да показват/забелязват интерес ;

иначе, пича или не се натиска точно за нея
или има някакви проблеми, и иска да се виждат, ама друго му е на главата генерално

като например ? жена или деца ? може да !
Ама бих го пребила, че й е дал някакви надежди !

Roza_bez_bodli
07-06-2018, 18:04
На мен ми харесва жената да поема инициатива и да прави първата крачка, за съжаление такива жени почти няма и аз поне не съм срещал да те канят на среща или да платят сметката абсурд, това няма как да стане! Иначе хора всякакви на едни им допада жената да поеме инициативата, а на други не за това няма как да дам съвет без да познавам мъжът, който си е харесала! Но пък е по-добре винаги да опиташ, ако не опиташ отговорът винаги ще е не!

от опит глава не боли

paradosou
07-07-2018, 16:12
Харесвам момичета с идеи, които не очакват момчето да ги забавлява и да им оцвети сивото ежедневие (не в любовен смисъл де xD). В този ред на мисли намирам за доста окей и дори желателно например да връщаш обаждания (а не да тестваш еластичността на нечии нерви, тъй като принцесата иска да се докаже на себе си), да правиш контраоферти с конкретно предложение например за картинги или дартс, ако не си свободна когато те поканят да кажем да пийнете и т.н. Нямам против и разни момичета, които ги влече, да са активни в истиския смисъл на думата и те да водят свалката. Обаче аз не бих го правила. Както и да звучи, сииилно съмнително да си падна по някой, който не е убеден какво прави/прави ли изобщо нещо и който вечно е в някакви дилеми. Благодаря съм на всички персонажи тип Хамлет в съвременен вариант. Ако ми е направил много силно впечатление и примерно сме сред адски много хора, т.е той още не ме е фиксирал, а аз съм ентусиазирана да придобия поне бегла представа какво представлява, да, не ми е проблем, нито ще се червя, нито нищо, обаче пак най-вероятно просто ще му хвърля кукичка като го заговоря и от там, ако реши, да напада.
Обичам да се чувствам желана, това е. Разбира се, ако ме вълнува да се задържа покрай въпросния човек, няма да крася интериора, докато той се поти и се чуди с лявата или с дясната ръка да застане на челна стойка, но държа поне там първите няколко пъти, в които изобщо влизаме в контакт, да го има типично мъжкото поведение.

HollyGolightly
07-07-2018, 16:41
Не виждам нищо лошо в това, НО ако се стигне до там или той няма кой-знае какъв интерес към нея или има много комплекси и не знае как той да направи първата крачка. И в двата случая не е на добре.

Roza_bez_bodli
07-24-2018, 07:50
Не виждам нищо лошо в това, НО ако се стигне до там или той няма кой-знае какъв интерес към нея или има много комплекси и не знае как той да направи първата крачка. И в двата случая не е на добре.

мерси ...

Roza_bez_bodli
07-24-2018, 07:53
Като цяло май той няма кой знае какъв интерес или изобщо няма никакъв ...
И с една дума стана така , че изчука я и не я потърси въпреки, че й е казал че отново ще се видят ...

Niakoitam
07-24-2018, 13:24
ЗА

defender
07-24-2018, 13:53
Против! Разбира се ако мъжа е малко нерешителен, жената трябва да му подскаже тактично, че го харесва, но мъжът е този, който трябва да поеме инициативата. Ако не я поеме, значи за какво й да се обвързва с джендър-лигльовци. Ако е само за компанията, то по-добре да си е с приятелките.

kinggod
07-26-2018, 13:31
Аз съм за! Много по-добре е да опиташ пък да става каквото ще :) Нищо не губиш, не е лесно но няма лошо жената да поеме инициативата.

dexofen
07-26-2018, 13:47
Никаква разлика не намирам аз, дали жената или мъжа ще поеме инициативата. Първо полът им е с нищожно значение в случая и второ, ако евентуално стане нещо между тях, харесат се съберат се и т.н. жената ще чака само мъжа да поема инициативите ли? Все пак под инициатива може да се крие и отрицателен смисъл. Това са глупави роли, трябва просто като и се иска на жената да действа.

aneliM
07-26-2018, 14:27
Всичко зависи от самите хора... възраст, разбирания, нагласи, желания..

Грозния
07-26-2018, 17:37
Жените които не предприемат първата стъпка към връзка с някого са като стоки зад витрина или някой рафт, чакащи някой да ги купи :? .

Мъжете които предприемат първата стъпка във връзка, са като купувачи в магазин - оглеждат, избират и предлагат според възможностите си.

Roza_bez_bodli
02-05-2019, 23:00
Аз съм за! Много по-добре е да опиташ пък да става каквото ще :) Нищо не губиш, не е лесно но няма лошо жената да поеме инициативата.

Нали ?

herkules
02-06-2019, 07:14
Жената да поеме инициативата е отвратително и извратено. Тази простащина с женското равноправие ще унищожи Хр. свят! Мъжът е този, който харесва, избира и взема, било жена било кола или нещо друго, ако може да си го позволи! Жената трябва да направи така, че да се хареса на мъжа, за да я вземе било за жена, или да я направи любовница. Жена да предложи на мъж да я изчука е някак си неприемливо, защото в природата мъжките екземпляри са по-красиви от женските (лъвове, пауни, фазани и прочее) и подчертават мъжкото величие, пред женската нищожност! За това и при хората, жената трябва да е свенлива и да се стреми мъжът да я хареса, за да я вземе за каквото му трябва. Ако мъжът не хареса жената, колкото и да му се предлага тя, ще си остане само с желанията за мъж, както е и случаят на авторката на темата. При днешната извратеност в политиката, доминирана с феминистки желания, мъжете спряха да търсят и ухажват жените, за да не бъдат обвинени като насилници според истанбулската конвенция. За това жената дето си харесала мъж, може да си остане само с харесването. Не си струва харесаният мъж да си рискува професия и жизнен статус заради една жена, след като винаги може да бъде обвинен в сексуално или там някакво измислено от феминистките насилие над жената!

dreamwalker
02-06-2019, 07:23
Жената да поеме инициативата е отвратително и извратено. Тази простащина с женското равноправие ще унищожи Хр. свят! Мъжът е този, който харесва, избира и взема, било жена било кола или нещо друго, ако може да си го позволи! Жената трябва да направи така, че да се хареса на мъжа, за да я вземе било за жена, или да я направи любовница. Жена да предложи на мъж да я изчука е някак си неприемливо, защото в природата мъжките екземпляри са по-красиви от женските (лъвове, пауни, фазани и прочее) и подчертават мъжкото величие, пред женската нищожност! За това и при хората, жената трябва да е свенлива и да се стреми мъжът да я хареса, за да я вземе за каквото му трябва. Ако мъжът не хареса жената, колкото и да му се предлага тя, ще си остане само с желанията за мъж, както е и случаят на авторката на темата. При днешната извратеност в политиката, доминирана с феминистки желания, мъжете спряха да търсят и ухажват жените, за да не бъдат обвинени като насилници според истанбулската конвенция. За това жената дето си харесала мъж, може да си остане само с харесването. Не си струва харесаният мъж да си рискува професия и жизнен статус заради една жена, след като винаги може да бъде обвинен в сексуално или там някакво измислено от феминистките насилие над жената!

Как са дъщерите ти, отдавна не си се вясвал.

herkules
02-06-2019, 07:37
Как са дъщерите ти, отдавна не си се вясвал.

Те са вече самостоятелни, отдавна са пълнолетни! Голямата завърши и сега работи, а малката е трета година студентка. Ами нямам много време, и сега съм тук, малко за разтуха, че ще ми изгорят бушоните от напрежение!

9999
02-06-2019, 07:47
Първо, много е интересно как тази тема се изважда от килера половин година по-късно и то е изкарана от авторката, която онзи ден пуска друга подобна. Просто констатация. Според мен определено девойката се лута в търсене на отговор по новата тема, който да й помогне в ситуацията.



Жената да поеме инициативата е отвратително и извратено. Тази простащина с женското равноправие ще унищожи Хр. свят! Мъжът е този, който харесва, избира и взема, било жена било кола или нещо друго, ако може да си го позволи! Жената трябва да направи така, че да се хареса на мъжа, за да я вземе било за жена, или да я направи любовница. Жена да предложи на мъж да я изчука е някак си неприемливо, защото в природата мъжките екземпляри са по-красиви от женските (лъвове, пауни, фазани и прочее) и подчертават мъжкото величие, пред женската нищожност! За това и при хората, жената трябва да е свенлива и да се стреми мъжът да я хареса, за да я вземе за каквото му трябва. Ако мъжът не хареса жената, колкото и да му се предлага тя, ще си остане само с желанията за мъж, както е и случаят на авторката на темата. При днешната извратеност в политиката, доминирана с феминистки желания, мъжете спряха да търсят и ухажват жените, за да не бъдат обвинени като насилници според истанбулската конвенция. За това жената дето си харесала мъж, може да си остане само с харесването. Не си струва харесаният мъж да си рискува професия и жизнен статус заради една жена, след като винаги може да бъде обвинен в сексуално или там някакво измислено от феминистките насилие над жената!

Истината е, че от няколко години жените станаха сексуално агресивни. Започнаха да изземат функциите на мъжете и то по така да се каже леко грозен начин. С други думи - изкурвяха. От 4 години насам бивам свалян свръх агресивно от десетки млади жени във възрастов диапазон 19-24. Но предимно на 19-20 години. Другата възратова граница е над 40, но там вече други неща оказват влияние това да се случва. Мисълта ми е, че целият дози сексуален поход, започва от ученическа възраст. В една друга тема написах, че в нета хвърчат скрийншотове на чатове, където момичета по на 14-15-16 годишна възраст се уговарят с момчета да правят секс за пари. Сякаш се обучават за следващото ниво, което идва веднага след гимназията. Много е странно. Давам пример: Често пускам обяви в групите за споделено пътуване. Онзи ден пътувам с трима души, които са ми писали, че искат да пътуват с мен. Момичето което беше седнала отпред при мен (просто приятелят й я докара пред вкъщи и затова тя седна първа, докато останалите двама ги взех от друго място), беше на 19-20 години. Тъкмо завършила и влязла да учи висше. Половин час, след като пристигнахме и я оставих, тя ми прати показа за приятелство във файсбук и започна да ми пише като изобщо не криеше подбудите и намеренията си спрямо мен. А това е момиче, което обясняваше колко много обича приятелят си, с който са от две години заедно. Истината е, че хората не са създадени монигамни и разпада на патрирхалното общество прави така, че полигамията да излиза все по-наяве.

Като цяло няма лошо жената да взима инициативата. На мен ми е ок, тъкмо няма да се бъхтя. Но работата е там, че това ми харесва само когато не става въпрос за жена, към която имам по-сериозни чувства и намерения. Тогава обичам аз самият да бъда водещият. Аз да ловувам и аз да се боря. Всичко останало е плява - днес го чукаш, утре го хвърляш! И така животът е по-лесен. Няма да си хабиш времето и нервите за единия секс, който се явява необходимост. Просто се запознавате, изяснявате се за 5 мин. кой от какво има нужда и че всеки си има друг личен живот, на който примерно държи и се мятате. После си пожелавате лек ден и кой откъде е. Или пък просто си се виждате, за да изпуснете парата. Лесно и безболезнено е.

Аз не съм съгласен с Херкулес относно фазаните и лъвовете. Той е леко в грешка. Да, те може да имат най-красиво оперение или най-тъмна грива, но това е, за да се харесат на женските. В животинският свят женските избират с кого ще се размножават. Мъжките се борят за тяхното одобрение. При хората е същото освен при меркантилните фусти. Там те си показват номерцата за одобрение.

herkules
02-06-2019, 08:19
Първо, много е интересно как тази тема се изважда от килера половин година по-късно и то е изкарана от авторката, която онзи ден пуска друга подобна. Просто констатация. Според мен определено девойката се лута в търсене на отговор по новата тема, който да й помогне в ситуацията.




Истината е, че от няколко години жените станаха сексуално агресивни. Започнаха да изземат функциите на мъжете и то по така да се каже леко грозен начин. С други думи - изкурвяха. От 4 години насам бивам свалян свръх агресивно от десетки млади жени във възрастов диапазон 19-24. Но предимно на 19-20 години. Другата възратова граница е над 40, но там вече други неща оказват влияние това да се случва. Мисълта ми е, че целият дози сексуален поход, започва от ученическа възраст. В една друга тема написах, че в нета хвърчат скрийншотове на чатове, където момичета по на 14-15-16 годишна възраст се уговарят с момчета да правят секс за пари. Сякаш се обучават за следващото ниво, което идва веднага след гимназията. Много е странно. Давам пример: Често пускам обяви в групите за споделено пътуване. Онзи ден пътувам с трима души, които са ми писали, че искат да пътуват с мен. Момичето което беше седнала отпред при мен (просто приятелят й я докара пред вкъщи и затова тя седна първа, докато останалите двама ги взех от друго място), беше на 19-20 години. Тъкмо завършила и влязла да учи висше. Половин час, след като пристигнахме и я оставих, тя ми прати показа за приятелство във файсбук и започна да ми пише като изобщо не криеше подбудите и намеренията си спрямо мен. А това е момиче, което обясняваше колко много обича приятелят си, с който са от две години заедно. Истината е, че хората не са създадени монигамни и разпада на патрирхалното общество прави така, че полигамията да излиза все по-наяве.

Като цяло няма лошо жената да взима инициативата. На мен ми е ок, тъкмо няма да се бъхтя. Но работата е там, че това ми харесва само когато не става въпрос за жена, към която имам по-сериозни чувства и намерения. Тогава обичам аз самият да бъда водещият. Аз да ловувам и аз да се боря. Всичко останало е плява - днес го чукаш, утре го хвърляш! И така животът е по-лесен. Няма да си хабиш времето и нервите за единия секс, който се явява необходимост. Просто се запознавате, изяснявате се за 5 мин. кой от какво има нужда и че всеки си има друг личен живот, на който примерно държи и се мятате. После си пожелавате лек ден и кой откъде е. Или пък просто си се виждате, за да изпуснете парата. Лесно и безболезнено е.

Всеки си има различно виждане, относно днешната реалност и до колко е обективна в неговите си представи. Простотията на либералната философия е тази, че всичко, което не е забранено със закон е позволено! Говори се за равенство, ама за какво? На практика жените не се оказаха с равни възможности като тези на мъжете и не са толкова производителни в мъжките професии, да не кажем, че дори вредят с присъствието си в тях. В бизнеса понятия като дискриминация не съществуват и заплащането е според свършената работа. Защо бизнесът ще плаща на мъжете много повече, ако може да плаща по-малко на жените за една и съща работа? За това днес феминистките побесняха отново и сега врещят за социално равенство на женския пол, щото се провалиха в съревнованието си с мъжете, които ги превъзхождат всячески. Не нормално е да се предоставя управлението на жените, които нито могат, нито пък познават естеството на дейността, която искат да управляват. Днешната женска агресивност в секса е производно отново на феминизма. Мъжете, като по-съвършен пол спряха да се интересуват много от жените и си намериха други занимания, при което жените се почустваха отново малоценни (каквито в същност са, спрямо мъжете.....природна закономерност), и решиха да се превъплатят като ловци каквито бяха мъжете. Само дето пак не им се получава, защото дивечът (мъжете) не бяга от преследването, а и не се плаши от отстрелване! Просто женската кауза за равенство мъже/жени е обречена и няма да я бъде. Мъжкият пол е доказал своето съвършенство и превъзходство над женския в исторически план! Жените в "цивилизования свят" заразени с феминизъм, не могат да се примирят с факта, че на мъжете върховенството е поверено от природата, и че жените винаги ще стоят по-долу от тях, защото са жени, и тяхното единствено предназначение е да раждат други мъже, които да създават благата и условията за живот, за продължението на човешкия род!

9999
02-06-2019, 09:38
Всеки си има различно виждане, относно днешната реалност и до колко е обективна в неговите си представи. Простотията на либералната философия е тази, че всичко, което не е забранено със закон е позволено! Говори се за равенство, ама за какво? На практика жените не се оказаха с равни възможности като тези на мъжете и не са толкова производителни в мъжките професии, да не кажем, че дори вредят с присъствието си в тях. В бизнеса понятия като дискриминация не съществуват и заплащането е според свършената работа. Защо бизнесът ще плаща на мъжете много повече, ако може да плаща по-малко на жените за една и съща работа? За това днес феминистките побесняха отново и сега врещят за социално равенство на женския пол, щото се провалиха в съревнованието си с мъжете, които ги превъзхождат всячески. Не нормално е да се предоставя управлението на жените, които нито могат, нито пък познават естеството на дейността, която искат да управляват. Днешната женска агресивност в секса е производно отново на феминизма. Мъжете, като по-съвършен пол спряха да се интересуват много от жените и си намериха други занимания, при което жените се почустваха отново малоценни (каквито в същност са, спрямо мъжете.....природна закономерност), и решиха да се превъплатят като ловци каквито бяха мъжете. Само дето пак не им се получава, защото дивечът (мъжете) не бяга от преследването, а и не се плаши от отстрелване! Просто женската кауза за равенство мъже/жени е обречена и няма да я бъде. Мъжкият пол е доказал своето съвършенство и превъзходство над женския в исторически план! Жените в "цивилизования свят" заразени с феминизъм, не могат да се примирят с факта, че на мъжете върховенството е поверено от природата, и че жените винаги ще стоят по-долу от тях, защото са жени, и тяхното единствено предназначение е да раждат други мъже, които да създават благата и условията за живот, за продължението на човешкия род!

Светът се върти около сексът! Така е било, така е и винаги ще си остане така! Ако не беше така, ти както и аз, нямаше да си чешем езиците в този форум. Такова нещо като "...Мъжете, като по-съвършен пол спряха да се интересуват много от жените и си намериха други занимания....", не е било и никога няма да бъде. Мъжете правим всичко това, което правим, само и само, за да се уредим със секс!!! Абсолютно всичко на този свят е свързано с това. То и при жените е така, но до скоро не се говореше и не се демонстрираше така открито. В книгата "Декамерон" на Бокачо, едни там знатни и властни хорица се заключват в една крепост, понеже по онова време е имало епидемия от чума (все пак нулева хигиена за средновековието, та сифилис, гонорея, спин, краста са си били ясни, а и не на последно място, тогава се е считало, че редовното къпане е за простолюдието и бедните). Та дори в последните дни на света, (защото те са се заключили, за да не ги тръшне чумата и за тях света свършва), дори тогава единственото което са правили е да голяйстват. Оргии, оргии и пак оргии! Така е било и по времето на римската империя и само в тематичните порно филми го показват. Е, добре де, показват го и в сериала "Аз, Клавдий" от 1976-та, както и в сериала на HBO "Рим" от 2005-та.

Ако си наистина на мнението, което си написал: "...защото са жени, и тяхното единствено предназначение е да раждат други мъже, които да създават благата и условията за живот, за продължението на човешкия род!", чудя се как се чувстваш от факта, че женати е родила две жени и нито един мъж? Или сега ще ми излезеш с идеята, че тя е родила дргуги две жени, които да родят мъже. Малко е крайно според мен, но пък аз изневерявах на жена ми докато беше бременна, така че кой съм аз, за да съдя другите. Но ако сексът не е в основата на всичко, много ми интересно, как щяхте да ги направите тия щерки с жена ти. Мога да пиша още много по темата (с факти и доказателства спремо тезата ми), ама исках само да маркирам някои точки, за да видя как ще продължи. А и ми е много интересно другите потребители какво мислят по въпроса.

herkules
02-06-2019, 10:17
Светът се върти около сексът! Така е било, така е и винаги ще си остане така! Ако не беше така, ти както и аз, нямаше да си чешем езиците в този форум. Такова нещо като "...Мъжете, като по-съвършен пол спряха да се интересуват много от жените и си намериха други занимания....", не е било и никога няма да бъде. Мъжете правим всичко това, което правим, само и само, за да се уредим със секс!!! Абсолютно всичко на този свят е свързано с това. То и при жените е така, но до скоро не се говореше и не се демонстрираше така открито. В книгата "Декамерон" на Бокачо, едни там знатни и властни хорица се заключват в една крепост, понеже по онова време е имало епидемия от чума (все пак нулева хигиена за средновековието, та сифилис, гонорея, спин, краста са си били ясни, а и не на последно място, тогава се е считало, че редовното къпане е за простолюдието и бедните). Та дори в последните дни на света, (защото те са се заключили, за да не ги тръшне чумата и за тях света свършва), дори тогава единственото което са правили е да голяйстват. Оргии, оргии и пак оргии! Така е било и по времето на римската империя и само в тематичните порно филми го показват. Е, добре де, показват го и в сериала "Аз, Клавдий" от 1976-та, както и в сериала на HBO "Рим" от 2005-та.

Ако си наистина на мнението, което си написал: "...защото са жени, и тяхното единствено предназначение е да раждат други мъже, които да създават благата и условията за живот, за продължението на човешкия род!", чудя се как се чувстваш от факта, че женати е родила две жени и нито един мъж? Или сега ще ми излезеш с идеята, че тя е родила дргуги две жени, които да родят мъже. Малко е крайно според мен, но пък аз изневерявах на жена ми докато беше бременна, така че кой съм аз, за да съдя другите. Но ако сексът не е в основата на всичко, много ми интересно, как щяхте да ги направите тия щерки с жена ти. Мога да пиша още много по темата (с факти и доказателства спремо тезата ми), ама исках само да маркирам някои точки, за да видя как ще продължи. А и ми е много интересно другите потребители какво мислят по въпроса.

Да спорим сега с теб, кое е първо, кокошката или яйцето е безсмислено, защото без петелът няма да ги има нито кокошката, нито яйцето. Знаеш ли какво е панспермия? Животът дошъл на земята, .....обяснява се със сперма, а не с яйцеклетка! Факта, че нямам мъжки наследник, а имам две дъщери го отдавам на съдбата ми! Така ми е било писано. Мъка ми е, но нищо не мога вече да направя. В същност мога, но от уважение към съпругата си не искам, а и патриархалното ми възпитание-морал не ми го позволява! Светът не само се върти около секса, но зависи от него! Над 80% от мъжете по света биха предпочели хубава кола, камила или кон вместо жена! Излишно е да споменавам, колко струва жената за мъжа в над 2/3 от света, ако ли не и повече! Тук спорът е за равенството между половете. Не само че няма, не само не не е имало, но и никога не трябва да има такова равенство, прокламирано от феминизма. Жената трябва да си знае мястото и да не се бърка в мъжките дела. Днес либералите провеждат политика на феминизъм, като заличават мъжкия облик, Ето това е същественото и е спора, който възниква навсякъде, където мъжете еманципираха жените. Авторката задава въпрос: - Може ли жената да поеме инициативата вместо мъжа??? Получила е различни отговори, съобразени със статуквото. Пак казвам! Жените заразени с феминизъм не могат да се примирят с обективната реалност, че стоят по-долу от мъжете! Женско управление на общностите не води към нищо добро, и законотворците създават анти-природни закони, с които обществото се самоунищожава. Нациите застаряват, жените вместо да раждат градят на никому ненужни кариери с които спъват прогреса, а на някои мъже така им изнася този мазохизъм, защото отпада остовната тежест от плещите им ----семейството. За това се шири педерастията и лесбийството, които завзеха властта, с голи обещания за демокрация и свобода за всичко и всички! Тази тема е обширна и обхваща много аспекти от съвремието, различните мнения показват многото разслоения сред обществото и начин на мислене, след промиването на мъзъци още в детските градини с нови и все по-нови джендър програми!

9999
02-06-2019, 10:51
Имам много какво да напиша, но ми се налага да си хвана малкият стегнат задник под мишница, да го кача в джипа и да отида до банката, за да внеса едни пари по фирмената си сметка, за да платя едни фактури на една феминистка с голяма фирма :) Ще пиша по-късно, че темата стана интересна. Много по-интересна от първоначалният й замисъл ;)

herkules
02-06-2019, 11:37
Имам много какво да напиша, но ми се налага да си хвана малкият стегнат задник под мишница, да го кача в джипа и да отида до банката, за да внеса едни пари по фирмената си сметка, за да платя едни фактури на една феминистка с голяма фирма :) Ще пиша по-късно, че темата стана интересна. Много по-интересна от първоначалният й замисъл ;)

Здраво си го закъсал тогава! Внимавай банкерката да не се окаже и тя феминистка, и да вземе да те осъди за изнасилване, ако и се стори че си я гледал повече от минута, или пък си и намигнал неволно! Аз за тази работа си имам счетоводител или ползвам нета за преводи на пари. Избягвам вземане даване с женски фирми или жени, за да си нямам после неприятности и да губя времето си по съдилища. Е, склададжийките с които работя няма как да избегна, защото поръчките ги правя и по скайп, но ако можеше и без тях, щях да се възползвам да не рискувам женска гавра с мен и съдене заради фриволна реч, дето ще я вземат за реч на омразата!

9999
02-06-2019, 20:22
Здраво си го закъсал тогава! Внимавай банкерката да не се окаже и тя феминистка, и да вземе да те осъди за изнасилване, ако и се стори че си я гледал повече от минута, или пък си и намигнал неволно! Аз за тази работа си имам счетоводител или ползвам нета за преводи на пари. Избягвам вземане даване с женски фирми или жени, за да си нямам после неприятности и да губя времето си по съдилища. Е, склададжийките с които работя няма как да избегна, защото поръчките ги правя и по скайп, но ако можеше и без тях, щях да се възползвам да не рискувам женска гавра с мен и съдене заради фриволна реч, дето ще я вземат за реч на омразата!

Аз също ползвам банкиране, но достъп до банките не давам вече на никого! Не и след последният път, където увиснах с 15 хилки. Но евровата ми сметка беше празна, а от едната фирмена на другата (в различни банки) щеше да се забави превода. Затова по-лесно е да ги внеса и да влязат на секундата. Както и да е, това не са теми за форуми. Малко на мерене излиза работата, затова дай да разискваме само по темата на мацката.

dreamwalker
02-06-2019, 21:22
Голямата завърши и сега работи, а малката е трета година студентка.

Къде.

HollyGolightly
02-07-2019, 03:02
Къде.
Някъде във фантазиите му.


Отказвам да повярвам, че човек на възрастта на баща ми пише в Тийн форум. Дори Папугай напусна отдавна.

herkules
02-07-2019, 06:27
Аз също ползвам банкиране, но достъп до банките не давам вече на никого! Не и след последният път, където увиснах с 15 хилки. Но евровата ми сметка беше празна, а от едната фирмена на другата (в различни банки) щеше да се забави превода. Затова по-лесно е да ги внеса и да влязат на секундата. Както и да е, това не са теми за форуми. Малко на мерене излиза работата, затова дай да разискваме само по темата на мацката.

Е, ти сигурно печелиш милиони, щом 15 хилки ги прежалваш с лека ръка. Ако аз загубя толкова, трима от работниците ми ще трябва да останат без заплати, или аз да карам два месеца само на мускули! За темата на мацката си прав. Може би съвсем фриволно е поставила въпроса за женската инициатива, но нова е доста сериозен въпрос и такива теми днес са актуални и доста горещи. Светът с женско управление (Европа) загива бавно, но сигурно. Само интелектуален слепец не може да го види!

herkules
02-07-2019, 06:41
Къде.

Значи! Голямата вече работи в голяма фармацевтична компания, завърши "молекулярна биология" и със заплатата си сама се издържа! Малката е трета година студентка в УНСС "Международни икономически отношения"! Аз продължавам да издържам малката, защото стипендията и от 120 лв не и стига за нищо, а преди време и даваха 150лв за отличен успех. Апартамента в "Лозенец" ми струва 600 лв. наем за месец, 300 лв ток вода и парно, около 150 лв за транспорт (карта за градски транспорт и таксита). За храна и текущи нужди (т.л.ф. интернет и др.) още 400 лв. Интересуват ли те други подробности?

herkules
02-07-2019, 06:48
Някъде във фантазиите му.


Отказвам да повярвам, че човек на възрастта на баща ми пише в Тийн форум. Дори Папугай напусна отдавна.

Е, това вече си е обида, да ме изкарваш възрастен. Я се засрами веднага! Така ли те учат в училище? Може ли такова отношение? 50 години много ли са? Ако искаш да знаеш, много съм си хубав даже, и никой не е по-хубав от мен в обкръжението ми на моята възраст! Дори и 30 годишни мъже във фитнеса, завиждат на физиката ми!

HollyGolightly
02-07-2019, 10:56
На 25 от доста време вече не съм в училище. Ако твоите на тази възраст все още са били, то това обяснява защо баща им на 50 все още пише в тийн форуми
Физиката не виждам какво общо има в случая, че то и на 18 има хора, които приличат на торби, но това не променя факта че са на 18 и мислят като такива. Докато на 50 се очаква да си постигнал ниво, което не ти позволява да се джавкаш с хора дето са на възрастта на децата ти.

herkules
02-07-2019, 12:11
На 25 от доста време вече не съм в училище. Ако твоите на тази възраст все още са били, то това обяснява защо баща им на 50 все още пише в тийн форуми
Физиката не виждам какво общо има в случая, че то и на 18 има хора, които приличат на торби, но това не променя факта че са на 18 и мислят като такива. Докато на 50 се очаква да си постигнал ниво, което не ти позволява да се джавкаш с хора дето са на възрастта на децата ти.
Ако си на 25, и от доста време не си в училище, това предполага че си без висше образование и си по-възрастна от голямата ми дъщеря с една година. Това, че форумът се нарича "тийн" не значи, че в него пишат само пубери и откачалки! Не видях никъде да има ограничение за възрастта. Как мислиш? Дали 9999 е още тийнейджър. А и ти пак си помисли, дали си само на 25? И, къде виждаш джавкане от моя страна? Това, че изказвам мнението си и възгледите си, за джавкане ли го намираш?

HollyGolightly
02-07-2019, 14:18
Ти разлика между училище и университет правиш ли?
И какво означава “помисли си дали наистина си на 25” дали има нужда да го мисля???
И не, не го намирам за нормално хора, които са по-възрастни от родителите ми, да пишат в тийн форум.

herkules
02-07-2019, 16:29
Ти разлика между училище и университет правиш ли?
И какво означава “помисли си дали наистина си на 25” дали има нужда да го мисля???
И не, не го намирам за нормално хора, които са по-възрастни от родителите ми, да пишат в тийн форум.

Пояснявам, тъй като явно не го знаеш. Университетът също е училище за висше образование, което следва след завършване на училище за средно образование. Казах ти да си помислиш дали си на 25 в преносен смисъл, защото се заяждаш за годините ми. Не схващаш метафората защото ти липсва и............т, а и едва ли баща ти е на по-малко от 55, освен ако не излъжеш, защото няма как да проверя. Този форум не е само за пубери, вече ти го казах, и не ме интересува кое намираш за нормално и кое не. Разговарям и споря с 9999, да не би и той да е тийнейджър? Или защото не ти изнася спора ни относно вредата от феминизма, и си решила да се заяждаш. Заяждай се, няма проблем, аз съм свикнал с такива като теб. Не мога да те набия заради наглостта ти, но поне мога да ти отговарям по твоя начин.

NomNomNom
02-07-2019, 17:11
Извинявай, обаче голямата ти дъщеря какво търси във фармацевтиката? Не успя ли да я омъжиш, понеже след 24 вече е бита карта. Или никой не я иска?

Иначе, има мъже дето правят момичета и мъже, дето правят момчета, от семето зависи пола.

HollyGolightly
02-07-2019, 18:37
Мисля че на 50 по-малко трябва човек да се интересува от чуждото мнение, а не да се обяснява и захваща за всяка дума като първокласник. Но както каза, хората ирл не могат да ти дадат толкова, на приказки и аз повече от 15-16 не бих ти дала. Та честито 8-)

9999
02-07-2019, 18:50
Тука влизат някакви хора с бойното снаражение и започват с брадвите направо през коленете. По ред ще карам:


Е, ти сигурно печелиш милиони, щом 15 хилки ги прежалваш с лека ръка. Ако аз загубя толкова, трима от работниците ми ще трябва да останат без заплати, или аз да карам два месеца само на мускули! За темата на мацката си прав. Може би съвсем фриволно е поставила въпроса за женската инициатива, но нова е доста сериозен въпрос и такива теми днес са актуални и доста горещи. Светът с женско управление (Европа) загива бавно, но сигурно. Само интелектуален слепец не може да го види!

Хах...не, не, не правя милиони. Но наистина допреди 3 години през мен минаваха значителни суми, признавам. А ги прежалих, защото така се случи, а не защото наистина го исках. Всъщност вдигнах голяма патардия. После прецених ситуацията и установих, че по този начин си купувам претенциите на един човек към мен и това което представлявам аз в "бизнеса". Но истината е, че бях скъсал тотално отношения с въпросната личност за около 20 часа и на другият ден катастрофирах. Тогава и двете страни направихме някави отстъпки. Но ако не се бе случила катастрофата, днес дъщеря ми нямаше да познава баба си и дядо си. Животът е сложен. Затова и да обясняваш на онази мацка някакви неща, то тя няма как да те разбере. Не защото е тъпа, а защото все още не е наясно дали е влюбена или просто е получила оргазъм. Просто няма богат житейски опит.


На 25 от доста време вече не съм в училище. Ако твоите на тази възраст все още са били, то това обяснява защо баща им на 50 все още пише в тийн форуми
Физиката не виждам какво общо има в случая, че то и на 18 има хора, които приличат на торби, но това не променя факта че са на 18 и мислят като такива. Докато на 50 се очаква да си постигнал ниво, което не ти позволява да се джавкаш с хора дето са на възрастта на децата ти.

Извинявай "муци", но и ти ако си на 25, отдавна не си тийнче. Може да ти се иска, но учениците ще си те наричат леличка и ти нищо не можеш да направиш. А и Херкулес е прав. Влизате му на въпреки някакви хора, без да имате отношение към неговият разговор с друг потребител от форума (не визирам себе си). Някак си заяждането не дойде от него, а от теб. Така че, ако питаш мен, по-редното е да му се извиниш и да спреш да го нареждаш. Стар, млад, човекът има толкова право да е тук, колкото и ти. А и ние по-възрастните сме потребители още преди вие да сте знаели какво е това правоъгълното с копчета. 'Щото този сайт не е от вашето време, а от нашето, мила. Когато аз съм писал в него, ти всъщност си се учила да четеш и пишеш изобщо, а ние сме обсъждали първите сексуални трепети. Малко не подходи правилно в ситуацията. Естествено, това е мое мнение. Ти постъпи както намериш за добре. Ти си готина. Не си от тъпите във форума, имаш багаж. Просто не знам този път, защо реагира така?

herkules
02-07-2019, 19:04
Извинявай, обаче голямата ти дъщеря какво търси във фармацевтиката? Не успя ли да я омъжиш, понеже след 24 вече е бита карта. Или никой не я иска?

Иначе, има мъже дето правят момичета и мъже, дето правят момчета, от семето зависи пола.

Ти пък от къде се домъкна? Да! Яд ме е много че нямям син, но съм безсилен срещу съдбата. Ти защо злорадстваш над чуждото нещастие? Имам си две дъщери! Все пак не съм без нищо! Голямата ми дъщетя, а също и малката ще се омъжат само ако аз одобря мъжете им. Не знаеш ли какво означава глава на семейството? Аз съм главата на семейството, и у дома става само аз каквото кажа! Ясен ли съм?

herkules
02-07-2019, 19:23
Мисля че на 50 по-малко трябва човек да се интересува от чуждото мнение, а не да се обяснява и захваща за всяка дума като първокласник. Но както каза, хората ирл не могат да ти дадат толкова, на приказки и аз повече от 15-16 не бих ти дала. Та честито 8-)

Доста се изхвърляш, но здраве да е! 9999 ти е отговорил вместо мен, а да ме сравняваш с 15-16 годишните не знам дали трябва да се радвам или да се ядосвам? Ти вече не си първа младост, и след някоя друга година, вятър ще те вее на бял кон. Жените имате много къс срок на годност и след 35 ще сте в шеста глуха! Повечето жени надебеляват, стават целулитни и погрозняват. Нас мъжете природата ни е дарила с бърз метаболизъм и стегнати тела. За това и след 65-те пак ще си избираме жени по на 22!

herkules
02-07-2019, 19:31
Хах...не, не, не правя милиони. Но наистина допреди 3 години през мен минаваха значителни суми, признавам. А ги прежалих, защото така се случи, а не защото наистина го исках. Всъщност вдигнах голяма патардия. После прецених ситуацията и установих, че по този начин си купувам претенциите на един човек към мен и това което представлявам аз в "бизнеса". Но истината е, че бях скъсал тотално отношения с въпросната личност за около 20 часа и на другият ден катастрофирах. Тогава и двете страни направихме някави отстъпки. Но ако не се бе случила катастрофата, днес дъщеря ми нямаше да познава баба си и дядо си. Животът е сложен. Затова и да обясняваш на онази мацка някакви неща, то тя няма как да те разбере. Не защото е тъпа, а защото все още не е наясно дали е влюбена или просто е получила оргазъм. Просто няма богат житейски опит.?

Не се притеснявай, ако това ще те успокои и аз изгорях с 40 000 евра! Уж помогнах на роднина да плати на работничките си шивачки заплатите и другите си задължения, след като фалира фирмата си и после пих една студена вода. Взема, че катастрофира и почина в италианска болница! Тези госпожички тук, дето са се заяли смен, не знаят с кого си имат работа. Обидният им сарказъм не ме притеснява, защото аз мога да бъда много по-язвителен от тях!

9999
02-07-2019, 19:49
Не се притеснявай, ако това ще те успокои и аз изгорях с 40 000 евра! Уж помогнах на роднина да плати на работничките си шивачки заплатите и другите си задължения, след като фалира фирмата си и после пих една студена вода. Взема, че катастрофира и почина в италианска болница! Тези госпожички тук, дето са се заяли смен, не знаят с кого си имат работа. Обидният им сарказъм не ме притеснява, защото аз мога да бъда много по-язвителен от тях!

Коя е била тази фирма? Една от сферите, в която развивам дейност е тази.

herkules
02-07-2019, 20:15
Коя е била тази фирма? Една от сферите, в която развивам дейност е тази.
Фирмата му имаше широк спектър от дейности. Работничките му шиеха на ишлеме по заявки, към друга фирма "Леопард", но се занимаваше и с търговия на плодове, череши, кайсии и ябълки, които изнасяше за Румъния, като ползваше същите работнички!

9999
02-07-2019, 20:50
Фирмата му имаше широк спектър от дейности. Работничките му шиеха на ишлеме по заявки, към друга фирма "Леопард", но се занимаваше и с търговия на плодове, череши, кайсии и ябълки, които изнасяше за Румъния, като ползваше същите работнички!

Ягуара бяха в Силистра, ако не се лъжа. Те бяха клиенти на баща ми мисля. Май и с някакви риболовни и ловджийски неща се занимаваха.

herkules
02-08-2019, 07:13
Ягуара бяха в Силистра, ако не се лъжа. Те бяха клиенти на баща ми мисля. Май и с някакви риболовни и ловджийски неща се занимаваха.
Правилно забелязваш, но спирам с подробностите, че има злонамерени феминистки навсякъде и търсят под вола теле, да разконспирират някого и да почнат да го съдят за сексизъм, като с пилешкия си мозък нямат предвид реалността, че и жените са смъртни!

Ospi
02-13-2019, 20:54
Или много ме харесва, или не е толкова срамежлива, може и двете. Това бих си помислил. Лично не виждам нещо лошо момиче да поеме инициатива.
По принцип на запад, където има феми-шит, жените гледат да са "силни и независими", докато например в Русия (приятелката ми е от там) са по-традиционни и предпочитат мъжа да води, да бъде инициатор така да се каже. Тоест зависи от културата.
Но в днешно време нещата са малко по-объркани, защото имаш от една страна традиционните виждания, от друга страна западните ценности (насявани главно чрез медии).
Т.е. няма нормално, зависи от човека, поне в тия времена.
А онзи не го търси, достатъчно си направила. Ако иска може и сам да те потърси.

herkules
02-14-2019, 06:52
Или много ме харесва, или не е толкова срамежлива, може и двете. Това бих си помислил. Лично не виждам нещо лошо момиче да поеме инициатива.
По принцип на запад, където има феми-шит, жените гледат да са "силни и независими", докато например в Русия (приятелката ми е от там) са по-традиционни и предпочитат мъжа да води, да бъде инициатор така да се каже. Тоест зависи от културата.
Но в днешно време нещата са малко по-объркани, защото имаш от една страна традиционните виждания, от друга страна западните ценности (насявани главно чрез медии).
Т.е. няма нормално, зависи от човека, поне в тия времена.
А онзи не го търси, достатъчно си направила. Ако иска може и сам да те потърси.

То от тези евро-атлантически ценности, на сила налагани на обществото, доста мъже изпедерастяха, а нормалните хетеро-мъже се принудиха да пребиват жените, за да доказват мъжкото върховенство. Ясно е че днес всичко е объркано и причината е в равноправието мъже/жени, но дали според теб това е нормално? И, щом днес няма нормално и всичко зависи от човека, то тогава какъв е смисълът от правила, след като няма да се спазват? Жена да командва мъж, децата да издевателстват над бащите си, а мъжете да нямат право да им откърпят два шамара и да ги сложат на място, това ли е днес модерно според теб? Де шамари де? Авторката предполагам говори за себе си. Щом мъжът не я е потърсил, значи, че не я харесва, толкова ли е трудно да се проумее. Мъжът е този, който определя с коя жена да бъде, а жената само се надява да бъде избрана, и всяка друга феминистична простотия, че уж жената си избирала мъжа е смехотворна. Представи си, жената купила пръстен и пада на колене пред мъжа, за да я вземе за жена и да я ощастливи? :D Днес е празник...Трифон Зарезан! Изцяло мъжки празник, за това честито на всички мъже!

Ospi
02-14-2019, 08:58
Ами аз съм по-традиционен, затова и момичетата, с които контактувам са такива. Ама хвани се да убеждаваш феминистки, че не са прави...

herkules
02-14-2019, 17:15
"Ами аз съм по-традиционен, затова и момичетата, с които контактувам са такива. Ама хвани се да убеждаваш феминистки, че не са прави."
-------------------------------
Не мога, няма как! Трият ме, блокират ме и ето ти я на практика дискриминацията, ама била позитивна, щото не може да се критикуват жените и да се показват кусурите им. За тях както за умрелите. Само добро, или нищо! Аз сигурно съм много по-традиционен и от теб, защото съм с патриархално възпитание, а това днес се порицава и се цели да се обяви за патология от чичо Сорос, който плаща, за да се ликвидират мъжете! Е, няма да успее, а и дните му са преброени!