PDA

View Full Version : Влюбен съм в момиче, но не мога да и кажа



atanas011
07-02-2018, 09:15
Влюбен съм в момиче от моя клас, но не мога да и кажа, защото тя постоянно е заобиколена от приятелите си. Какво да правя?

Грозния
07-02-2018, 17:36
Значи ти не си част от приятелите ѝ :? !
С други думи си никой и тя не те поглежда! Откажи се от нея, няма какво да ѝ казваш, тя на теб - също. Най-много да те отреже и после да разкаже на приятелите си и да се посмеят дружно на твой гръб :? !

nqmamNervi
07-02-2018, 17:47
не го слушай този отгоре :D
по-добре опитай, вместо по-късно да се чудиш какво би станало, ако беше опитал
опитай да завържеш разговор с нея (примерно след даскало като се прибирате), не ѝ казвай директно, че я харесваш
или я питай за някое домашно/урок
така след като сте завързали някакъв контакт, я покани да се видите някъде и от там насетне зависи от теб
ако те харесва - ще иска да общува с теб и ще приеме предложението ти (стига да не е прекалено странно), ако ли не - има и други момичета :)

Грозния
07-02-2018, 18:30
не го слушай този отгоре :D
по-добре опитай, вместо по-късно да се чудиш какво би станало, ако беше опитал
опитай да завържеш разговор с нея (примерно след даскало като се прибирате), не ѝ казвай директно, че я харесваш
или я питай за някое домашно/урок
така след като сте завързали някакъв контакт, я покани да се видите някъде и от там насетне зависи от теб
ако те харесва - ще иска да общува с теб и ще приеме предложението ти (стига да не е прекалено странно), ако ли не - има и други момичета :)Абе ти не виждаш ли, че авторът е "непопулярен" (смотльо) и се е захласнал по "принцесата" на класа :? ?! Не виждаш ли, че той не е част от нейните приятели?!
Ако беше вървежен пич, изобщо нямаше дори да идва тук и да пише тая тема.

Съжалявам че го казвам толкова директно, но нямам друг избор да противодействам на наивността която внушаваш на автора!

nqmamNervi
07-02-2018, 19:54
Абе ти не виждаш ли, че авторът е "непопулярен" (смотльо) и се е захласнал по "принцесата" на класа :? ?! Не виждаш ли, че той не е част от нейните приятели?!
Ако беше вървежен пич, изобщо нямаше дори да идва тук и да пише тая тема.

Съжалявам че го казвам толкова директно, но нямам друг избор да противодействам на наивността която внушаваш на автора!
и това го "видя" от 2 реда ли?
вкара си негативния филм без дори да знаеш каква точно е ситуацията (както обикновено)
този спор сме го водили, няма смисъл, имаш коренно противоположна гледна точка на моята
нагласата "по-добре да пробвам и да разбера дали ще се получи и да си взема поука, ако не се" е по-успешна от "няма смисъл да пробвам каквото и да е, по-добре да стоя и да обвинявам жените/гените си/илюминатите" :)

Грозния
07-02-2018, 20:22
и това го "видя" от 2 реда ли?Написаното от автора е напълно достатъчно да направя този извод и той е верен!
Това че ти не схващаш за какво става въпрос си е изцяло твой проблем.

нагласата "по-добре да пробвам и да разбера дали ще се получи и да си взема поука, ако не се" е по-успешна от "няма смисъл да пробвам каквото и да е, по-добре да стоя и да обвинявам жените/гените си/илюминатите" :)Това което препоръчваш е като нагласата да се играе хазарт - "ако не си пусна фиш, няма да спечеля". Ти не вземаш под внимание вероятностите и изгледите за успех и да даваш такива съвети на други хора е безотговорно :? !

Истинската проверка за това кой е крив и кой е прав ще дойде от автора - ако отиде да я зарибява и тя го отреже, значи че аз съм бил прав! Ако станат гаджета, значи ти си бил прав (но това няма да стане и ти го знаеш)!

TrollFactory
07-05-2018, 12:59
не го слушай този отгоре :D
по-добре опитай, вместо по-късно да се чудиш какво би станало, ако беше опитал
nqmamNervi, я ни кажи какви действително смяташ, че са му шансовете на автора след като са от един клас с мацката и вероятно тая до сега години наред му е обръщала точно 0 внимание?


опитай да завържеш разговор с нея (примерно след даскало като се прибирате)
Ами, ако не са в една посока? Трябва да я проследи ли? Представяш ли си как ще изглежда, ако той на училище не я заговоря, даже и във фейсбук може да я няма, но после няма проблем ей така след часовете да я следи.



, не ѝ казвай директно, че я харесваш
Изобщо да не й казва! Ако тя усети, че той я харесва и е тъпа кифла (принцеста на класа както я описа грозния по-горе) най-много да му каже в лицето "Ew, ew, ew!"


или я питай за някое домашно/урок
А ако не е зубърка?


така след като сте завързали някакъв контакт, я покани да се видите някъде и от там насетне зависи от теб

Връзването на контакт не е повод за покани. Трябва най-малкото да види в поведението й, че тя му се слага по някакъв начин. (което едва ли е така)


ако те харесва - ще иска да общува с теб и ще приеме предложението ти (стига да не е прекалено странно), ако ли не - има и други момичета :)

Тя, ако до сега не е общувала с него, а са от един клас, ако бърза да приеме ще е с някаква користна цел. Особено, ако иска да е популярна и зла като курвите от "Mean girls'.

nqmamNervi
07-05-2018, 16:58
nqmamNervi, я ни кажи какви действително смяташ, че са му шансовете на автора след като са от един клас с мацката и вероятно тая до сега години наред му е обръщала точно 0 внимание?

променливите са много, не знам откога са в клас, нито какви са им отношенията в класа. идеята е да не се държи като путка, ами да пробва и да види какво ще се случи. тази нагласа ще му помогне и занапред в живота. :)


Ами, ако не са в една посока? Трябва да я проследи ли? Представяш ли си как ще изглежда, ако той на училище не я заговоря, даже и във фейсбук може да я няма, но после няма проблем ей така след часовете да я следи.

аз дадох пример/предложение. той трябва да намери най-адекватния повод и начин да я заговори.


Изобщо да не й казва! Ако тя усети, че той я харесва и е тъпа кифла (принцеста на класа както я описа грозния по-горе) най-много да му каже в лицето "Ew, ew, ew!"

съгласен съм


Връзването на контакт не е повод за покани. Трябва най-малкото да види в поведението й, че тя му се слага по някакъв начин. (което едва ли е така)

той няма как да види това, ако не завърже контакт преди това. но някои хора просто не показват толкова явно, че харесват някого и той няма как да знае със сигурност. не знаеш за какъв човек става дума, така че най-сигурният вариант е просто да се запознаят и ако имат общи интереси, да отидат на някакво събитие или нещо от сорта


Тя, ако до сега не е общувала с него, а са от един клас, ако бърза да приеме ще е с някаква користна цел. Особено, ако иска да е популярна и зла като курвите от "Mean girls'.
защо я вкарвате в някакви противни стереотипи без дори да я познавате :D

dexofen
07-05-2018, 17:30
Не ги слушай тези. Привлечи я с нещо. Накарай я да бъде зависима от теб в нещо, например може да е домашно или контролно и т.н. После я покани да хапнете някъде. Не си казал обаче на колко си и не знам какво конкретно да предложа. Отвори дневника на класа или бележника й и виж кога е родена и къде живее. Можеш да и изпратиш цветя или картичка. Също можеш да я издебнеш до тях някой път ужким, че случайно си попаднал до тях и да вървите заедно към дскл.

Грозния
07-05-2018, 20:59
променливите са много, не знам откога са в клас, нито какви са им отношенията в класа.Ти не знаеш, защото толкова ти разбира главата. Не можеш да правиш елементарни изводи от елементарна информация, което говори за липса на опит. Ситуацията отдавна е ясна!

... ами да пробва и да види какво ще се случи. тази нагласа ще му помогне и занапред в живота. :)В живота, наивността винаги и само може да пречи! Трябва да излезеш от приказките!

Накарай я да бъде зависима от теб в нещо, например може да е домашно или контролно и т.н. :razz:
Това е най-тъпото възможно нещо :? ! Тя ще го използва да ѝ пише домашните и изкарва контролните, и той ще получи само лъжи, празни обещания, а накрая и подигравки!
При една такава "зависимост", я помисли кой е зависимият всъщност?! На кой ще му пука повече, ако зависимостта се прекрати? Кой ще е готов да направи повече жертви и отстъпки за да продължат тези отношения - тя или той?!
Ти да не мислиш, че тя е примряла някой да ѝ пише домашните?! Пичът ще е готов на всичко (като кученце) за една целувка, която дори няма да получи!
Истинската зависимост идва от парите - ако той може да я заведе на екзотична екскурзия или да ѝ купи кола, но преди това тя ще трябва да вдигне краката! И ще го направи!

TrollFactory
07-06-2018, 08:30
променливите са много, не знам откога са в клас, нито какви са им отношенията в класа. идеята е да не се държи като путка, ами да пробва и да види какво ще се случи. тази нагласа ще му помогне и занапред в живота. :)

Човекът трябва да си знае възможностите! А ти го пришпорваш да се излага пред класа си. Явно са от доста време в един клас, най-малкото, защото авторът не е първокласник и едва ли това е "новото момиче" в класа. Тая не му е обръщала никакво внимание и той ни в клин, ни в ръкав ще отиде да й се представи. Едва ли щом тя не го познава е героя в класа.



той няма как да види това, ако не завърже контакт преди това. но някои хора просто не показват толкова явно, че харесват някого и той няма как да знае със сигурност. не знаеш за какъв човек става дума, така че най-сигурният вариант е просто да се запознаят и ако имат общи интереси, да отидат на някакво събитие или нещо от сорта

Пак се повтаряме тук. По описанието на автора, тя си има приятели, които я наобграждат и той не може да се добре до нея. Те дори не са негови приятели, иначе щеше да каже "приятелите ни". Следователно е някакъв аутсайдер, а тя е свръх popular. Нямат нито общи приятели, нито комуникират в час. За толкова време все е можело да седне зад нея в час и да е имало повод да му обърне някакво внимание, но и това не е станало. За нея той не съществува.


защо я вкарвате в някакви противни стереотипи без дори да я познавате :D
Всички хора влизат в стереотипи. Не е трудно на тая да й схванеш спатиите.

Не ги слушай тези. Привлечи я с нещо. Накарай я да бъде зависима от теб в нещо, например може да е домашно или контролно и т.н.

И с кво ще я направи зависима? Тя може да преписва от всеки, виж колко приятели си има.


После я покани да хапнете някъде.

Сега остава да кажеш и как той трябва да й плаща сметката...


Не си казал обаче на колко си и не знам какво конкретно да предложа.
За такива проблеми и тема предполагам, че е под 15.


Отвори дневника на класа или бележника й и виж кога е родена и къде живее. Можеш да и изпратиш цветя или картичка. Също можеш да я издебнеш до тях някой път ужким, че случайно си попаднал до тях и да вървите заедно към дскл.
Айде сега психо трилърите... С тия съвети момичето ще почне да излиза от тях само, ако има лютив спрей...

lalalaaand
07-12-2018, 20:21
Какво съвпадение. В същата ситуация съм само, че аз съм момичето в случая. Знаеш ли, може и да греша но като прочетох темата и веднага си помислих, че ти си момчето което харесвам, но не съм казала на никого и той няма представа за това, но аз знам че той също ме харесва и не знае как да ми каже. Ако си ти, задължително пиши на момичето, но дори да не си ти, пак трябва да го направиш защото иначе ще се чудиш какво е можело да стане. Не е задължително да и признаваш веднага, просто и дай знак и всичко ще се нареди така както трябва. Късмет.