PDA

View Full Version : Коя страна в чужбина е най-подходяща за изкуствата?



HageTo
07-03-2018, 21:55
Здравейте!
Да,ще Ви учудя. :) Позволявам си го. Аз съм на 28 години и съм далеч от тийнейджърка. Но, видиш ли, сега ми хрумна, че искам да се местя да живея някъде, където да практикувам пеене и стендъп комедия-като професии.
Имате ли предложения в кои държави тези две неща са най-развити и има почва за развитие? Не съм се обезнадеждила, че съм баба все още ахахх :) Може да се наложи и да уча, но искам да ми е по-сигурно реализирането след това.

Та, ако имате идеи, очаквам ги с нетърпение.

П.П. Забавлявайте се, но и мислете за хубавите неща, които можете да постигнете.

Юнгинген
07-04-2018, 16:32
В България има работа за музиканти, добрата - по круизи и в чужбина.
За второто, не знам къде би намерила добра почва, помисли добре какви езици знаеш и се насочи според това, певиците тук може да минават и само с български, заплащането пак да им е добро и пак да обикалят Европа, но за подобна работа се изисква много повече усилие и труд.

Музикалното образование тук, доколкото знам, също не е за пропускане, но не е и задължително, въпреки че повечето музиканти, които познавам и работят това, имат една или друга специализация от най-различни университети.

Ако искаш обаче да работиш по баровете, тоест и да пееш там, не мога да ти помогна, тъй като заплащането от България до Англия е същото, плюс всичките неща, които заведенията биха изискали от теб - оборудване, инструменти, окабеляване, сметни в това и автомобил, и търпеливи музиканти, с които да работиш.

В чужбина богатствата са най-ценни, когато си ги върнеш тука, иначе животът си е все същият, а емигрантският - далеч по-труден.

dexofen
07-04-2018, 17:45
Където има повече тревичка :P

NomNomNom
07-05-2018, 22:58
иди в амстердам, там не е проблема във фенерите и марихуаната и туристите
проблемът е, че всички са с млади мозъци, бликат от идеи, и изкуство кат теб, и аз консервативно предпочитам хага

даже съм сигурна, че ако пуснеш ивент в meetup или interntions, че ще правиш стендъп представление в еди кой си бар, ще дойдат поне 10-15 човека, ако си добра, ще си го правиш регулярно

Gagarinn
07-14-2018, 23:24
Където има повече тревичка :P

Подкрепям! :D