PDA

View Full Version : Работа от вкъщи?



kazanovich
07-04-2018, 21:31
Здравейте! Търся си работа, която да мога да практикувам от вкъщи, което ще трябва да рече, че трябва да е онлайн.
Какви идеи ви идват на ум? Аз веднага се сещам за онлайн маркетинг или нещо от сорта. Къде бихте ме посъветвали да търся и имате ли опит с нещо такова?

dexofen
07-05-2018, 11:46
Преводач например.

TrollFactory
07-05-2018, 12:11
Така и така ще си губиш времето и явно си мързелив. Опитай с хазартни игри.

nqmamNervi
07-05-2018, 17:00
платен трол :) някой форумен трол да каже как стоят нещата

kazanovich
07-05-2018, 19:50
Преводач например.

Ами и аз така си мислех, но така и не намерих къде ще ме вземат без висше. :D

NomNomNom
07-05-2018, 22:28
майка ми е преводач, занимава се само с локализация последните години - 100 %онлайн.
във всякакви онлайн платформи има профили, знам една proz.com , мога да я питам при интерес ; още утре мога да я питам ;

и аз работя от вкъщи 100%, но не съм фриилансер в момента (в ИТ сектора).

други приятели/познати, пак в ИТ в същата или сходни фирми - инеженери, проджект мениджъри - стига да не се налага да си на място физически, някои компании са ОК да не ходиш в офиса.

има разни платформи тип upwork, guru и там има най-различни пък обяви , разгледай

един приятел се занимаваше с дроп шипинг, сега генерално с развиване на бизнес, мисля до голяма степен онлайн бизнес, прави и обучения

TrollFactory
07-06-2018, 08:10
майка ми е преводач, занимава се само с локализация последните години - 100 %онлайн.
във всякакви онлайн платформи има профили, знам една proz.com , мога да я питам при интерес ; още утре мога да я питам ;

и аз работя от вкъщи 100%, но не съм фриилансер в момента (в ИТ сектора).

други приятели/познати, пак в ИТ в същата или сходни фирми - инеженери, проджект мениджъри - стига да не се налага да си на място физически, някои компании са ОК да не ходиш в офиса.

има разни платформи тип upwork, guru и там има най-различни пък обяви , разгледай

един приятел се занимаваше с дроп шипинг, сега генерално с развиване на бизнес, мисля до голяма степен онлайн бизнес, прави и обучения

Авторът явно си търси нещо почасово домашно, ако питаш мен и щом дори не си е харесал от jobs.bg нещо измежду хилядите обяви за IT, а пуска тема в детски форум едва ли е и най-малко ориентиран точно в тази сфера, че да му даваш такива примери и подхвърляш смело термини като project manager. Повече би му свършило работа някаква оферта за сглобяване на химикалки от вкъщи.

kazanovich
07-10-2018, 20:47
Привет, приятели! Реших да драсна, за да споделя как се развиха нещата. След едно, така, стабилно търсене и дирене из форумите и омбисляне на варианти, се захванах с copy writing, като вече изпълних 5 проекта и прибрах около 200лв. Благодаря на всички и се надявам да ставам все по-продуктивен. :)

dexofen
07-10-2018, 21:05
Привет, приятели! Реших да драсна, за да споделя как се развиха нещата. След едно, така, стабилно търсене и дирене из форумите и омбисляне на варианти, се захванах с copy writing, като вече изпълних 5 проекта и прибрах около 200лв. Благодаря на всички и се надявам да ставам все по-продуктивен. :)

Найс, помисли и за рекламни услуги. Лесно и бързо стават, пък и няма нужда от много труд за базово ниво. Само имай едно на ум относно следното. Парите, които получаваш като възнаграждение, без значение дали са с пощенски запис, наложен платеж, превод през Еконт, Спиди, ИзиПей, Ипей, банков превод и т.н. се броят от НАП като приходи. И хипотетично е редно да си ги отбележиш в годишната данъчна декларация и да бъдеш обложен с 10% върху тях. Това става дума, ако не си служител някъде разбира се и също така, ако нямаш нещо фирма и т.н. там е малко по-различно. Нз дали работиш тип като фрийлансър, като служител някъде или си имаш фирма, но само казвам. ;P
Също така, някои от твоите клиенти би могъл да поиска фактура, което не е мн добре, сеш се. Ппц, няма да тръгнат да те проверяват за малки суми, но ако почнеш да получаваш много често, риска нараства.