PDA

View Full Version : Съвет?



Alexander1022
07-06-2018, 22:28
Значи....ще започна от това че съм на почти 15. Та проблема е,че като съм легнал или седнал,и като стана ми се завива свят,леко ушите ми заглъхват(понякога) и погледа ми се замъглява... Гледах в нега и пишеше за проблеми подобни на този свързани с резка промяна на кръвното. Отидох на изследвания и резултата беше ОК! Та... да се тревожа ли или?

anonymous1043668
07-06-2018, 22:36
Отиди на лекар. Само той може да каже какво точно става.

dexofen
07-06-2018, 23:04
От колко време ти се получава така? Това вероятно е ортостатична хипотония. Виж си изследванията свързани с водно-солевия баланс. Пиеш ли достатъчно вода? Хемоглобинът ти как е? Наскоро да си дарявал кръв? По-често ли ти се случва, когато е горещо?
P.S. Как ти е пулсът когато станеш така ? Измери го и кажи. Някакви лекарства да пиеш или добавки?

Ivaaaaa
07-07-2018, 09:30
^медицина ли учиш? <3
Да, изследвай си елекролитите и кръвната захар. Мери си кръвното когато си ок и като ти стане зле. Спазваш ли някакви диети?
И на мен ви прилича на ортостатична хипотония. Не се залежавай много, храни се добре и всичко ще е ок.

Юнгинген
07-07-2018, 11:48
Дишай през корема легнал докато не ти се замае главата, сериозно, просто дишай, учудващо е колко често забравяме да го правим.

iordanov01
07-07-2018, 21:34
По написаното ми стана ясно, че имаш проблем с вестибуларния апарат. При мен е същото. Но все пак иди на лекар най-добре, за да си сигурен.

dexofen
07-07-2018, 23:09
^медицина ли учиш? <3
Да, изследвай си елекролитите и кръвната захар. Мери си кръвното когато си ок и като ти стане зле. Спазваш ли някакви диети?
И на мен ви прилича на ортостатична хипотония. Не се залежавай много, храни се добре и всичко ще е ок.

Да не си колежка? :D

Авторе, дай насоки малко по въпросите дето сме те питали, че да разгадаем евентуално какво ти има.
Ама по-добре отиди и на лекар. В смисъл това, което казахме досега, че вероятно ти има е само състояние, т.е. няма изяснена причина.

Alexander1022
07-08-2018, 22:34
Предполагам dexofen е най-близо! Горе-долу от 1 - 2 месеца ми е така. Наще постоянно ми се карат че не пия вода достатъчно. Не съм дарявал кръв,а и май е свързано с отвратително топлото време. Моите притеснения бяха за някой тумор в мозъка - СЕРИОЗНО,но най-вероятно няма нищо такова! Мерси за отговорите!

П.С. - Като ям нещо или като пия нещо сладко - компот или сок се оправям! :)

dexofen
07-08-2018, 22:53
Кръвната ти захар как е? Изпитваш ли силно чувство на глад, когато ти се получава това?
Ако изключим опцията за хипогликемия, остава да ти пада кръвното от горещото време и дехидратация.
Не е никакъв тумор спокойно. Интересно, че повечето, които питат за някакъв здравен проблем, първото нещо дето им идва на ум е тумор. :D