PDA

View Full Version : Лови ме ток от лаптопа



hriseto_22
07-09-2018, 12:01
Като тръгна да натискам копчето за включване леко ме хваща ток също и на буквата ,,е''.Включвах го на всичките контакти понеже мислех,че проблема е в контакта ама не е,кабела обръщах също и пак хваща ток.От какво може да се е получило и как да го оправя? :(

anonymous1043668
07-09-2018, 12:53
Нещо не е наред с компютъра.Повреждал ли се е? Изливана ли е вода върху него? Изпускан ли е? Зарядното изгоряло ли е? Стар ли е? Батерията изгоряла ли е? Ако не мислиш че е нещо от изброените по-горе,заведи го на ремонт..

hriseto_22
07-09-2018, 12:57
Нищо от това не е,само където батерията не зная как се е спукала,беше чисто нова както и зарядното е ново.Ами де да знам стар ли е.

anonymous1043668
07-09-2018, 13:21
само където батерията не зная как се е спукала

Щом като батерията се е спукала,отиди да вземеш нова.Може от там да те удря тока..

nqmamNervi
07-09-2018, 17:24
като натиснеш E и те лови ток? Звучи ми странно. А по Е има ли нещо метално? Изглежда ми като проблем със заземяването (макар че може и да е от друго), закарай го на сервиз заедно със захранването.

dexofen
07-09-2018, 17:34
Става утечка някъде на ток. Обаче защо на Е-то като е пластамасово.... Другата ти ръка къде е като усещаш токовия удар?
Корпуса на компа метален ли е?

hriseto_22
07-10-2018, 04:40
Ами точно тази буква ми е счупена,на самото копче имаше пластинка и тя се е счупила и не може да се оправи.Не зная дали е метален. / HP Compaq 6910p/ Батерията преди време един приятел ми я намери с 300 зора,понеже тук в България търсихме чисто нова и не намерихме. :(

anonymous1043668
07-10-2018, 07:01
Може би е време да си вземеш нов компютър?

dexofen
07-10-2018, 21:42
Сетих се нещо. Разкачи лаптопа от тока, остави го само на батерия и кажи пак ли бие ток.

JDeel
07-10-2018, 21:52
Според снимките в нета лаптопа е пластмасов. Не те бие ток, ами се бодеш на нещо.

dexofen
07-10-2018, 21:59
Според снимките в нета лаптопа е пластмасов. Не те бие ток, ами се бодеш на нещо.

Е на две места, и на копчето на запалване и на буквата Е? То, верно е бая така heavy duty на външен вид, ама го изкара таралеж :D

hriseto_22
07-11-2018, 05:52
Само на батерия не.Ми на какво се бода тогава?

dexofen
07-11-2018, 07:24
Нещо има свързано със захранването. Сп мен протича някякъв ток под корпуса, ако има метално шаси, някои от тези лаптопи едно време имаха. Копчетата отдолу може да те удря от платката, която е с малък ток ппц.... Заведи го на сервиз да го измерят.
Ама най-добре вземи и си подари един нов комп, ако не си мн харесваш стария де. Какви са му характеристиките? Втора ръка ли е?

JDeel
07-11-2018, 08:33
Ако проблема е от захранването, тогава тока ще бие и само като му се докосне буксата. Ще е достатъчно само захранването да се смени след като лаптопа още си работи. Захранването е ново и вероятно са й дали някой евтин китаец с утечка. Може да е безопасно, ама аз не бих си рискувал живота. Нали не искаш на надгробната ти плоча да пише "Умря в компанията на приятелите си от Facebook" :)

Може да се пробва дали бие ток с оригиналното захранване от друг лаптоп, но най-вероятно няма. Аз бих си търсил ново дето да е 2 употреба от стар лаптоп, да си е марково такова. Виж в olx за обява, мисля че струват 30-40 лв.

Martinezz
07-11-2018, 14:57
Има техници, иди и се консултирай, тука шегаджиите няма да са от помощ. Има много варианти.

JDeel
07-11-2018, 19:08
Сякаш си заслужава за тая стара бангия да се дават пари за ремонт... особено пък когато самия лаптоп не е за ремонт. Проблема може да е само в захранването така или иначе, а то не подлежи на ремонт - отваря се само с разбиване и ще е по-лесно и евтино просто да се смени с ново.

Следва да попитаме какво е станало с оригиналното? Щото ако е пенсионирано заради прокъсан кабел, то може евентуално кабела да се резне и да се оправи от някой с елементарни електротехнически познания. Новото захранване какво е, има ли поне марка?

dexofen
07-11-2018, 21:38
Абе най-добре да си вземе един нов лаптоп и готово. И без това този прилича да е от времето на баба ми. Не че е лош де, здрав, як е, ама ако не работи на строеш или да го носи в много стар раздрънкан камион не виждам смисъл от тази тухла. :D
Иначе едва ли ще я убие тока, течаш след трансформатора в зарядното. Ама все пак да не опитва де.