PDA

View Full Version : Счупен пръст



schupeniq
07-10-2018, 18:56
Здравейте, преди 2 дни паднах от колелото правейки трикове и се е оказало, че средния и безименния пръст на лявата ми ръка са пострадали. В деня на инцидента тези два пръста почти не ме боляха, но на следващия ден започнаха да ме болят, когато ги мърдам. Не са подути и мога да ги свивам както всеки друг пръст, но щом започна ме болят. Счупени ли са според вас?

dexofen
07-10-2018, 21:05
Ами не би трябвало да са счупени, вероятно са натъртени ставите, може и нещо да има пукнато. Отиди на ортопед, той ще те прати на рентген за снимка и ще стане ясно. ;) Може и да има някаква микротравма на някой лигамент.

kazanovich
07-10-2018, 21:52
Не вярвам да са счупени, щом няма оток. По-вероятно е да си си "набил" ставите. Но да, за по-сигурно иди на ортопед, че ако наиситна има някакво счупване и зарастне накриво после ще береш големи ядове.

dexofen
07-10-2018, 22:24
Имаш ли спомен или някаква идея как точно си ги ударил, в какво положение са били по време на удара?

HollyGolightly
07-11-2018, 02:53
Ако те е страх да идеш на доктор да провериш, по-добре питай родителите ти дали изглеждат счупени, отколкото група непознати във форум, които дори не могат да ти видят пръстите. Да, може да са счупени, може и просто натъртени, а може и абсолютно нищо да ти няма

dexofen
07-11-2018, 08:25
Ако те е страх да идеш на доктор да провериш, по-добре питай родителите ти дали изглеждат счупени, отколкото група непознати във форум, които дори не могат да ти видят пръстите. Да, може да са счупени, може и просто натъртени, а може и абсолютно нищо да ти няма

Е то може възрастно да е момчето :D Не е казало на колко е. Все пак тука за addiction към памперси пишат, ние за един пръст се чудим. И то слава богу, че няма снимки. Щото тука ако имаше ок. Ами при памперсите? :D

schupeniq
07-11-2018, 11:51
На 14 съм и не искам нашите да разбират понеже ми казаха, че ще съжалявам заради това колело, и ако са счупени най-вероятно ще ми го вземат. Варианта, който обмислям е сам да ида на рентген, а ако са счупени да зарастват сами, почти сигурен съм, че не са криви.

anonymous1043668
07-11-2018, 12:47
На 14 съм и не искам нашите да разбират понеже ми казаха, че ще съжалявам заради това колело, и ако са счупени най-вероятно ще ми го вземат. Варианта, който обмислям е сам да ида на рентген, а ако са счупени да зарастват сами, почти сигурен съм, че не са криви.

Отиди на лекар с вашите човек,това все пак са ръцете ти,дори и ако ти вземат колелото,ще ти го върнат,нали те са давали пари за него...

Martinezz
07-11-2018, 15:50
Родителите само говорят, на тях най-много им пука за здравето ти, не се тревожи. Всички сме правили простотии, два пъти съм си чупил ръката в нечия глава :D

dexofen
07-11-2018, 16:16
На 14 няма как сам да отидеш. Освен това рационално погледнато едва ли са счупени и едвали ще ти вземат колелето. А ако е нещо сериозно и не отидеш на лекар и те разберат, тогава вече със сигурност и колелето ще ти вземат, може и други неща да има.
Другият вариант е ако толкова ужасно много те е страх да не разберат да измислиш нещичко да ги поизлъжеш, примерно кажи че си удрял боксова круша или си паднал по някакъв много интересен и странен начин. :D

Ivaaaaa
07-12-2018, 10:14
лигамент.

:oops:
Кой курс си?
Според мен не е счупено. Ако беше, вероятно щеше да ревеш от болка най-малкото.

TrollFactory
07-12-2018, 12:17
:oops:
Кой курс си?
Според мен не е счупено. Ако беше, вероятно щеше да ревеш от болка най-малкото.
Като те гледам каква си докторка... Дано никога не ти се отдаде възможност да поставяш диагнози.
Не е задължително счупен пръст да боли.
Авторът да отиде на рентген.

dexofen
07-12-2018, 19:56
:oops:
Кой курс си?
Според мен не е счупено. Ако беше, вероятно щеше да ревеш от болка най-малкото.

Трети, защо питаш :D Чак ся загрях какво имаш на профилната снимка :D

Авторът наистина да отиде на лекар, да не чака, щото после да няма тема "Пръстът ми зарастна накриво. Какво да направя, за да го оправя. " :D

Нищо няма да ти направят лошо вашите, ама ако разберат, че ти е имало нещо и не си им казал, ще стане лошо. А ако е счупен ще разберат :D

Ivaaaaa
07-12-2018, 20:35
Как какво? Неврохирург търси корпус калозум :д
Как ще е счупен пръста на детето, няма оточност и болка, ама за по-сигурно да направи снимка, въпреки че един добър ортопед само с едно пипване би разбрал.

dexofen
07-12-2018, 21:20
Как какво? Неврохирург търси корпус калозум :д
Как ще е счупен пръста на детето, няма оточност и болка, ама за по-сигурно да направи снимка, въпреки че един добър ортопед само с едно пипване би разбрал.

Ти кой курс си :D Добра си по ЦНС явно :D