PDA

View Full Version : Закъснява ми с 6 дни



mihhsi
07-12-2018, 10:08
Добър ден!
Закъснява ми вече с 6 дни и не знам точно какво да правя. Говорих си с приятеля ми дали може би има нещо, но той каза, че ме е пазил и не е сигурен само за преди 2 месеца. Но от тогава мина вече един цикъл и добре на време, че даже и по-рано. Много се чудя дали да си направя един тест за бременност, да се успокоя и аз и той. Чувала съм, че е добре теста да се направи около втората седмица от закъснението, но не мога да чакам вече. Дали ако го направя сега ще отчете вярно? (Може и да се бъркам, но така съм чувала) Също така бихте ли ми препоръчали качествени тестове за бременност.
Благодаря предварително!

Ivaaaaa
07-12-2018, 12:41
Уау, шест дни. Голямо чудо. Добре, де, не ползвате ли някакъв предпазен метод? 14 дни е препоръчително да се чака след рисковия полов акт, но мисля, че повишен чхг може да се отчете и до седмица. Какво значи качествен и некачествен тест? Всички работят на един принцип с тест лентички.

HollyGolightly
07-12-2018, 12:47
14 дни след рисков полов акт или няколко дни след закъснение, тъй като се предполага че си била в овулация около 2 седмици преди да започне новият цикъл.

dexofen
07-12-2018, 18:54
Той като казва, че те е пазил какво има предвид? Със СОД? Презерватив? Бодигард? :D В смисъл пазенето без кондом не е много пазене. Винаги има риск да потече секрет от пениса му, който евентуално да те оплоди. Дори и да не сте правили секс, а да се е изхвърлил близо до вагината ти или да го е търкал покрай клитора ти.

Ivaaaaa
07-12-2018, 19:37
Как ще забременее, ако не свърши вътре, тия сперматозоиди да не са олимпийци на дълги бягания :д

NomNomNom
07-12-2018, 20:12
май се прави 14 дни след рисков акт или първите дни на закъснението;
направи си сега един да спиш спокойно
иначе, не се забременява лесно, ако го правите с презерватив или поне около овулацията (средата на месеца) сте по-внимателни

dexofen
07-12-2018, 20:17
Как ще забременее, ако не свърши вътре, тия сперматозоиди да не са олимпийци на дълги бягания :д

Ем остава малък риск, може да си бъркат бършат мажат и т.н. кой ги знае хората. :D