PDA

View Full Version : Компютърно образование



QueenL
07-14-2018, 19:55
Здравейте! Твърдо решенa съм да се уча да разработвам софтуер и да превърна това в своя професия. Можете ли да ми препоръчате удачна академия за целта? Чувала съм добри отзиви за СофтУни.

nvidiati
07-14-2018, 20:07
Едно приятелче отиде там и каза,че е доста добре. Кара курс и след това го приеха с изпит и сега учи там. Според мен Телерик и СофтУни са най добрите академии/университети за разработчици на софтуер, но проблема е, че нямат акредитация. Мисля че в СофтУни си имаха специално такава програма за паралелно учене във ВСУ. Записваш се във ВСУ и си учиш и в СофтУни. Според мен добре си се насочила, защото в СУ и ТУ няма да те научат да пишеш код. И аз към СофтУни ще се насочвам по-късно, че сега ме чака университет, а и искам да хвана математиките, че в тая сфера без математика не става.

nqmamNervi
07-14-2018, 21:05
пише ти човек, който е в тази сфера.
най-добрият вариант ти е ФМИ в су. Но истината е, че никъде няма да те научат да бъдеш програмист. Трябва да се занимаваш сам(а). Реално курсовете на разните академии могат да те надъхат като за начало, но не очаквай да те научат на кой знае какво. В един момент усещаш, че по-скоро ти губят времето. Програмирането се учи с практира - проба, грешка и разучаването на въпросната грешка. Трябва ти търпение и ентусиазъм. Най-ефикасният начин да научиш нещо е да работиш по някой (реален) проект. Ако успееш да си намериш стаж или нещо от сорта, ще научиш доста неща за кратко време. Университетите ти дават една солидна основа в компютърните науки, която ще ти бъде полезна след време. Успех

Gagarinn
07-15-2018, 00:23
Според мен СофтУни си е най-добрия вариант. На кого му пука, че не ти дават диплома. It's 21st fuckin' century. Nobody cares.
На работодателите им пука какво можеш да правиш и много често IT компаниите си имат метод за отсяване на качествените кадри, никой не се води само по диплома. Хубавото на СофУни е, че работят тясно с бизнеса и веднага ще ти намерят работа, особено ако чаткаш за какво иде реч.

SHEmetna
07-16-2018, 20:17
Моя приятелка наскоро завърши https://itstep.bg/ И остана много доволна, вече дори работи за българския клон на една шведска IT фирма. Доколкото знам избра именно тази академия, защото й предлагаха няколко сертификата, а накрая и международна диплома.