PDA

View Full Version : Мога ли да се заразя чрез мастурбация със СПИН ?



garvan14
08-11-2018, 15:33
Въпросът ми е дали мога да се заразя със СПИН или други такива болести, ако съм мастурбирал с една четка. Въпросът е че незнам тази четка в чии ръце е била и за какво е служела. А аз мастурбирах именно с нея. Имам сърбеж по тялото, непостоянен е, но може и да е един вид внушение.

dexofen
08-11-2018, 15:35
Ако е СПИН няма да има сърбеж по тялото, това не е част от симптомите.
Сори, че питам, ама можеш ли по някакъв, сравнително приличен начин да обясниш какво си правил, за да може да преценим по-точно риска.
Като цяло е нежелателно да се ползват нестерилизирани предмети за мастурбация. Поне с топла вода и сапун е редно да се измият.
Преди колко време мастурбира и кога се появи сърбежът? Имаш ли други симптоми?
Според мен е леко внушение за момента, по тези данни, които имаме. :)

garvan14
08-11-2018, 15:40
Потърках си члена няколко пъти. След което свърших. Мастурбирах преди 2 дни а сърбежът се появи вчера.

dexofen
08-11-2018, 15:47
Има ли някакви обриви, пъпчици или странни неща като белеща се кожа с бял оттенък?
Възможно ли е да си го претъркал малко по-силно и така да ги го раздразнил?
Измий го с леко хладка вода, много нежно. Без сапун. Но първо си измий ръцете със сапун и ги изплакни много хубаво.

garvan14
08-11-2018, 15:50
Сърбежът ми е по тялото но не и по пениса. Аз се притеснявам да не съм хванал някоя болест и може би от това ми се е появил този сърбеж

dexofen
08-11-2018, 15:55
Сърбежът ми е по тялото но не и по пениса. Аз се притеснявам да не съм хванал някоя болест и може би от това ми се е появил този сърбеж

Ами едва ли. По-скоро търси друга причина за сърбежа. Имаш ли температура, нещо друго като отклонение. Нервен ли си? Имаш ли някакви алергии? Там където те сърби има ли обриви, зачервяване? Някакви други проблеми като цяло да се сещаш? Да си се търкалял по някакви поляни нещо или да си бил в контакт със някакви растения?

garvan14
08-11-2018, 15:58
Не. Като цяло обривите сигурно са внушения. На мен главният въпрос ми е дали могат по този начин да влезнат някакви болести като СПИН и Хепатит. Защото всъщност не съм имал полов контакт, но тази четка може да е била използвана за други цели преди.

garvan14
08-11-2018, 15:59
Мен сърбежът не ме тревожи особено. По скоро ме тревожат последиците от болестите предавани по полов път.

dexofen
08-11-2018, 16:04
СПИН-а не влиза. Влиза HIV. По принцип, ако си търкаш нещо такова, което по повърхността си има вируси и по случайност те попаднат на отвора на уретрата ти, да, възможно е. Също ако имаш някакви ранички.
За хепатит, зависи за кой тип хепатит говорим. Може и да се заразиш по т.н. фекално-орален път a.k.a. мръсни ръце, които са били в контакт с устата ти или си ял с тях.
HIV по четката едва ли има. За да има, то тя трябва да е била в контакт със сперма, вагинален секрет или кръв на серопозитивен за HIV (май и с амниотична течност можеше, но дори и да може, това е вече фантастика). Та ХИВ-ът го оставяме настрана.
Хепатит-да, възможно е по принцип. Има и случаи по фризьорски салони.
Нито хепатит, нито СПИН причиняват събреж по цялото тяло. Поне не ми е известно на мен.

dexofen
08-11-2018, 16:06
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8,_%D0%BF %D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8_% D0%BF%D0%BE_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2_%D0%BF% D1%8A%D1%82

Малко повече инфо за всяка ППБ може да намериш тук.
Бтв, нз в кой клас си, но това ппц го има в програмата за Час на класа. По една програма с Кралство Холандия и местните агенции по превенция към общинските администрации.

garvan14
08-11-2018, 16:11
Ясно ми е че е възможно човек да се зарази чрез гореизброените телесни течности. Чувал съм обаче, че ХИВ- вирусът бързо спира да бъде активен в стайна температура. А тази четка не е била ползвана поне 3 дни. Така че е малко вероятно наистина с ХИВ да се зярязи човек. Колкото до хепатита - той е по упорит. Смятам че ако не се появят симптоми, няма павад зя притеснение. Но като цяло вероятност от навлизане на причинители на тези болести само чрез мастурбация и то като не е имало директен контакт с друг полов орган има ли ?

dexofen
08-11-2018, 16:15
Ясно ми е че е възможно човек да се зарази чрез гореизброените телесни течности. Чувал съм обаче, че ХИВ- вирусът бързо спира да бъде активен в стайна температура. А тази четка не е била ползвана поне 3 дни. Така че е малко вероятно наистина с ХИВ да се зярязи човек. Колкото до хепатита - той е по упорит. Смятам че ако не се появят симптоми, няма павад зя притеснение. Но като цяло вероятност от навлизане на причинители на тези болести само чрез мастурбация и то като не е имало директен контакт с друг полов орган има ли ?

Реалната вероятност е ниска, но хипотетично е възможно да се случи.
Просто недей да мастурбираш с мръсни ръце и предмети и готово ;) Ако си някъде навън и нямаш достъп до вода и сапун, избърши се с една-две мокри кърпички, също върши работа.

garvan14
08-11-2018, 16:19
Аз вече няма да рискувам, но ме е страх да не съм пипнал вече нещо. Аз все пак преди да свърша си измих члена с малко сапун ако това е от голямо значение.

dexofen
08-11-2018, 16:25
Аз вече няма да рискувам, но ме е страх да не съм пипнал вече нещо. Аз все пак преди да свърша си измих члена с малко сапун ако това е от голямо значение.

Ппц не е желателно главичката на члена да се мие със сапун, щото е чувствителна. Ама няма да стане нещо особено де, споко :D

garvan14
08-11-2018, 16:27
А ако има някакви симптоми кога трябва да се появят? Може ли да съм се заразил, а пък да нямам симптоми?

dexofen
08-11-2018, 16:32
А ако има някакви симптоми кога трябва да се появят? Може ли да съм се заразил, а пък да нямам симптоми?

С кое да си се заразил?

garvan14
08-11-2018, 16:34
С ХИВ вирус примерно или с хепатит

dexofen
08-11-2018, 16:46
С хив не си

С хепатит мн малко вероятно ама мн малко.

garvan14
08-11-2018, 16:47
Благодаря за отделеното време

garvan14
08-11-2018, 16:48
За хив сигурен ли си защото четох доста по темата и главата ми се напълни с различна информация

garvan14
08-11-2018, 17:07
За хепатита съм чувал повече от мръсни ръце отколкото по полов път

Ivaaaaa
08-11-2018, 19:25
Споко, ве, питч. Другия път дезинфекцирай и по възможност стерилизирай подобни неща.

dexofen
08-11-2018, 22:42
За хепатита съм чувал повече от мръсни ръце отколкото по полов път

Има различни вируси на хепатит.

Чисти ръце + чисти аксесоари за таковане и вс е окей ;)