PDA

View Full Version : (УРОЛОГ)Срам от родителите



ivan44445
08-12-2018, 13:37
Здравейте,*момче на 16* от близо една година имам едни червени петна по главичката на пениса.Не болят,не сърбят.Четох някви статий,мазах се с клотримазол 2 седмици,никаква промяна.Напоследък почна да ме хваща страх и сега искам да ида на уролог,обаче няма шанс как да кажа на родителите ми,нито на личната лекарка,защото са семейни приятели.Сега не знам какво да правя.:(Имали някакъв вариант да отида някъде без никой да разбира.Не съм имал полов контакт.

dexofen
08-12-2018, 13:56
Здравейте,*момче на 16* от близо една година имам едни червени петна по главичката на пениса.Не болят,не сърбят.Четох някви статий,мазах се с клотримазол 2 седмици,никаква промяна.Напоследък почна да ме хваща страх и сега искам да ида на уролог,обаче няма шанс как да кажа на родителите ми,нито на личната лекарка,защото са семейни приятели.Сега не знам какво да правя.:(Имали някакъв вариант да отида някъде без никой да разбира.Не съм имал полов контакт.

А как го докопа този клотримазол? :D
Има ппц вариант, но тъй като си под 18 не знам дали ще се навият да те прегледат без родител/настойник.
Ппц, ако отидеш на свободен прием, т.е. без направление по НЗОК, никъде няма да се отрази в здравното ти досие това посещение. Ама ще струва пари. Може 30-40 лв да ти излезе. Нз дали ще се навие да те прегледа, ако си под 16.
Ся ппц хипотетично, като ходя на лекар на свободен прием никога не са ми искали лична карта, само понякога егн.
Опитай ако искаш при някои като си кажеш реалната възраст, само и единствено ако те пита и ако не ти позволи отиди при друг и излъжи за годините. За да избегнеш неловката ситуация при уролога, можеш да си потърсиш такъв който не работи с НЗОК и да кажеш, че ваще са те изпратили щото са на работа. ;)
Защо ти е неудобно да кажеш на ваще?
Хубаво е ппц някак си да ги видиме тези петна, за да можем по-конкретно да кажем нещо. Обаче мястото където са петната не е много удобно за форум...
Ако искаиш пусни по една тема във форумите на Пулс.бг и Фрамар.бг. За първия съм сигурен, че има един уролог дето чете. За втория предполагам също има.

Ivaaaaa
08-12-2018, 15:08
Никой не би го върнал, ако си плати :д още повече като го видят, че е дете. И да, платеното не вписват никъде.

dexofen
08-12-2018, 17:14
Никой не би го върнал, ако си плати :д още повече като го видят, че е дете. И да, платеното не вписват никъде.

Е да. Но на НЗОК няма как да е, щото на листа тряа се подпише, а той няма как. Пък и те повечето уролози са мъже и не им пука мн мн :D

Иначе аз мисля, че е от пипане с мръсни лапи.

garvan14
08-23-2018, 09:00
Пробвай пък. Случвало ми се е да ходя сам на лекар без родител и пак никой не ме е връщал. Като цяло нали ще вземат някой лев, така че не вярвам да им пука особено дали си с родител или не.

TrollFactory
08-24-2018, 07:01
Какви са тия гадни родители, че да те е страх да научат, че имаш нужда от лекарска помощ? Ще те бият, защото те мислят за тяхна собственост и сега като си се "повредил" ще приложат родителския метод "строги наказания и бой" ли? И за какво ще трошиш безмислени луди пари, за да минеш без да е по здравна каса като си осигурен? Кажи на някого от двамата, че имаш проблем и трябва да те заведат на венеролог (урологът се специализира гледа пикочните пътища и канали и тестисите, не си губи времето с такъв, защото ще е некомпетентен за твоя проблем!) Тия "кандидат лекарите" не ги слушай по-горе, най-малкото ако разбираха нещо нямаше да те пращат и те при уролога. И не на последно място, не е задължително да споменваш пред родителите си, че е от секс или чикии с мръсни ръце, ако толкова те е страх/срам. За пред тях може да е от всичко друго (допир до тоалетна седалка, басейн и т.н. варианити милиони). Даже полицията не може да разбере от какво са тия петна, та от родителите ти ли трябва да те е страх?

Ivaaaaa
08-24-2018, 09:43
О, боже. Не съм личен лекар, че да го насочвам, пък ти си дори още по-далеч от това. Що държиш да си толкова в опозиция? Това е болно състояние твоето. Урологията е направление, което се занимава не само със заболявания на уринарния тракт, но и такива на мъжките полови органи, омг.

TrollFactory
08-24-2018, 10:42
О, боже. Не съм личен лекар, че да го насочвам, пък ти си дори още по-далеч от това. Що държиш да си толкова в опозиция? Това е болно състояние твоето. Урологията е направление, което се занимава не само със заболявания на уринарния тракт, но и такива на мъжките полови органи, омг.
Опозиция съм на глупостите. Щом момчето описва, че главата на оная му работа има инфекция и се маже с клотримазол, значи се притеснява от инфекция, която не е вътрешна. Не го боли като пикае, следователно няма нищо, за което един уролог да се захване. Най-много да му обърка диагнозата, защото уролозите не се занимават с венерическите болести. Венерологът е точният лекар за тази работа и инфекциозните заболявания са в неговата компетенция, поне съдейки по това, което авторът описва.

Ivaaaaa
08-24-2018, 11:04
Дае, много умно. Нито знаеш гъбичка ли е, бактерия ли е, мажи там с антимикотик. Ето колко може да се довериш на пациент. Как пък реши, че няма за какво да се захване? Ами, ако пусне една урина и излезе някоя находка? Уролозите се занимават с мъжките полови органи и биха разбрали, ако се касае за някаква банална инфекция, не са идиоти. Вариант е да посети и дермато-венеролог също, но в неговия случай по-подходящ би бил урологът преди всичко.

TrollFactory
08-24-2018, 11:39
Дае, много умно. Нито знаеш гъбичка ли е, бактерия ли е, мажи там с антимикотик.
Не съм казал на никой да се маже с еди-кво си.


Как пък реши, че няма за какво да се захване? Ами, ако пусне една урина и излезе някоя находка?
Няма за какво да пуска урина след като става въпрос за дерматологичен проблем. Щеше да го щипе, ако има някаква инфекция на пикочните пътища. Червени точици и нищо друго са най-вероятно гъбички.


Уролозите се занимават с мъжките полови органи и биха разбрали, ако се касае за някаква банална инфекция, не са идиоти. Вариант е да посети и дермато-венеролог също, но в неговия случай по-подходящ би бил урологът преди всичко.

Идеята е авторът да си спести време и да си отиде баш на дермато-венеролог. Другата идея на темата е да го посъветваме как да се справи със страховете си от това родителите му да разберат. По-банален страх от това родителя да разбере кой знае какво (че води полов живот или масутрибира) няма. От други тъпи съвети в тая тема не виждам смисъл.

dexofen
08-24-2018, 14:07
Какви са тия гадни родители, че да те е страх да научат, че имаш нужда от лекарска помощ? Ще те бият, защото те мислят за тяхна собственост и сега като си се "повредил" ще приложат родителския метод "строги наказания и бой" ли? И за какво ще трошиш безмислени луди пари, за да минеш без да е по здравна каса като си осигурен? Кажи на някого от двамата, че имаш проблем и трябва да те заведат на венеролог (урологът се специализира гледа пикочните пътища и канали и тестисите, не си губи времето с такъв, защото ще е некомпетентен за твоя проблем!) Тия "кандидат лекарите" не ги слушай по-горе, най-малкото ако разбираха нещо нямаше да те пращат и те при уролога. И не на последно място, не е задължително да споменваш пред родителите си, че е от секс или чикии с мръсни ръце, ако толкова те е страх/срам. За пред тях може да е от всичко друго (допир до тоалетна седалка, басейн и т.н. варианити милиони). Даже полицията не може да разбере от какво са тия петна, та от родителите ти ли трябва да те е страх?

Обикновено такъв тип неща по-често ги лекуват уролозите.




Опозиция съм на глупостите. Щом момчето описва, че главата на оная му работа има инфекция и се маже с клотримазол, значи се притеснява от инфекция, която не е вътрешна. Не го боли като пикае, следователно няма нищо, за което един уролог да се захване. Най-много да му обърка диагнозата, защото уролозите не се занимават с венерическите болести. Венерологът е точният лекар за тази работа и инфекциозните заболявания са в неговата компетенция, поне съдейки по това, което авторът описва.

Урологът не се занимава само с вътрешни инфекции на пикочо-половата система. Може да третира и външни. Може и инфекцията да не се е проявила в по-горните части на пикочните пътища.



Не съм казал на никой да се маже с еди-кво си.


Няма за какво да пуска урина след като става въпрос за дерматологичен проблем. Щеше да го щипе, ако има някаква инфекция на пикочните пътища. Червени точици и нищо друго са най-вероятно гъбички.



Идеята е авторът да си спести време и да си отиде баш на дермато-венеролог. Другата идея на темата е да го посъветваме как да се справи със страховете си от това родителите му да разберат. По-банален страх от това родителя да разбере кой знае какво (че води полов живот или масутрибира) няма. От други тъпи съвети в тая тема не виждам смисъл.

Не е задължително да го щипе ако има инфекция на пикочните пътища. Може и да не я усети.
Може да бъдат много неща червените точици.
Иначе повечето деца не им е удобно да говорят с родителите си точно за тези части на тялото :D Също така не са склонни да споделят всичко пред лекаря, ако родителът е в стаята. Именно поради тази причина е и желателно пациентите да са сами в кабинета, а не с цялата си рода.

P.S. Сетис за нещо
Авторе, ако искаш питай в Puls.bg там един от модераторите е уролог. И там ппц е допустимо да качиш снимка на обекта.

Имаш ли някакво течение от пениса или странна миризма, която не е била налична или не е била така силна преди? :P

Ivaaaaa
08-24-2018, 14:27
Зачервяването (rubor) е признак за инфекция в голям процент от случаите. От какво естество е вече и дали въобще тази инфекция заслужава внимание е друг въпрос.