PDA

View Full Version : Проблеми със съня...



P.Escobar
08-14-2018, 00:57
Здравейте мисля че имам един доста сериозен проблем от известно време може би месец не мога да се наспя нормално вечер лягам към 12 часа и не мога да заспя въртя се до 5 6 и няколко пъти ми се е случвало въобще да не усепя да заспя и не лягам странното е че дори и когато не успея да си легна на вечерта пак не ми се спи и мога да изкарам до 2 3 постоянно съм в движение не употребявам наркотици не прекалявам с кофейна през деня не получавам някакви стресови ситуации не съм под напрежение на 20 години съм и не искам да посегам към преспивателни защото е прекалено рано и са много вредни. Ще съм изключително благодарен ако някой успее да ми даде някакъв съвет как да заспивам вечер.

Pandoora
08-14-2018, 03:41
Здравей! Разкажи малко за ежедневието си, какво работиш, студент ли си, как са нещата в семейството. Тия неща са важни в подобни ситуации :)

Kyojin
08-14-2018, 03:59
Не ми звучи като инсомния, по-скоро си си оплескал режима. Казват, че физическата активност през деня помага, така че пробвай да се измориш яко с нещо през деня, играй баскетбол, спукай се от фитнес, плувай.

ApocalipsE
08-14-2018, 05:29
Мараба, Пабло! :D
Преди време имах такъв период от 3 месеца, в които спането буквално беше Ад, защото го нямаше. Въртяха се в леглото като диво прасе в картофи, е няма заспиване, брат. Събуждам се схванат, ала бала. Реших накрая да си закупя нов и хубав матрак, след известно спестяване, си купих, и с ръка на сърцето мога да кажа, че оттогава проблеми нямам. Не знам дали точно този матрак ще избереш, на сайта има и други, но определено е вариант. Късмет и не забравяй, че сънят е здраве, а то е най-важно. :)

dexofen
08-14-2018, 11:53
Здравейте мисля че имам един доста сериозен проблем от известно време може би месец не мога да се наспя нормално вечер лягам към 12 часа и не мога да заспя въртя се до 5 6 и няколко пъти ми се е случвало въобще да не усепя да заспя и не лягам странното е че дори и когато не успея да си легна на вечерта пак не ми се спи и мога да изкарам до 2 3 постоянно съм в движение не употребявам наркотици не прекалявам с кофейна през деня не получавам някакви стресови ситуации не съм под напрежение на 20 години съм и не искам да посегам към преспивателни защото е прекалено рано и са много вредни. Ще съм изключително благодарен ако някой успее да ми даде някакъв съвет как да заспивам вечер.


Нямаш нужда от психотропни приспивателни засега. Атаракса дето са ти препоръчали Е САМО по лекарско предписание, така че не си прави експерименти с него.
Имаш ли някакви притеснения нещо, тревожност, депресия? Ядеш ли храна непосредствено преди сън? Пиеш ли някакви лекарства и ако да - какви са те? (от това зависи каква добавка за сън е подходящо да пиеш)

Като най-подходящо според мен е хранителната добавка без лекарско предписание Мелатонин. Според мен на Jamieson е най-хубава, но е и по-скъпичка.
Има и други също, но от тези имам добър опит. Хубавото е, че са със забавено освобождаване и ще те държи заспал нощта. Сутринта няма ефектите на сънотворно, като отпуснатост и т.н. и безопасно. Ппц не е хубаво да се приема с кофеин около приема на мелатонина, тъй като кофеина има данни, че повишава бионаличността на мелатонин в организма.

Опитай с тях, ако няма ефект се консултирай със семейния си лекар, тъй като той може да ти изпише нещо по лекарско предписание или да даде по-добра хранителна добавка според случая.

P.S. Не е желателна прекомерната употреба на алкохолни продукти при безсъние. Въпреки че имат седативен ефект, то те участват в множество взаимодействия и като цяло не влияят добре от физиологична гледна точка на съня.

Авторе, кажи ни дали имаш и други проблеми, както и дали пиеш лекарства и/или добавки някъде, че да коригираме нещо ако трябва. И не пипай този атаракс ако нямаш лекарско предписание.





1. Увеличи алкохола - помага на 100%
2. Атаракс - не е вредно, а те унася доволно, съня ти е спокоен.
3. Смени матрака, както каза колегата над мен.

Като цяло намали стреса в ежедневието, не че на 20 можеш да се стресираш, но при мен това беше главния проблем. С алкохол не е готино всеки ден (готино е ама, трябва да се работи адекватно). Атаракса ми идваше, като дар божи. Матрак бих сменил, но сега като свалих напрежението и спя като пън. Дори на пода мога да заспя...

Поздрави!

Edit: Увеличи физическото натоварване - като за начало спорт, но не преди лягане. Избягвай и късните вечери...

Забранено е даването на съвети с лекарства по лекарско предписание във форума! Да не говорим за психотропни лекарства! Абсолютно недопустимо!!!
Изобщо този съвет е изключително опасен, не може да препоръчваш на някого да комбинира психолептици с алкохол!!! Ще го убиваш ли какво???

P.Escobar
08-14-2018, 21:13
Не работя и не уча занимавам се със продажби на коли проблеми в семейството ми нямам.

dexofen
08-14-2018, 21:30
Не работя и не уча занимавам се със продажби на коли проблеми в семейството ми нямам.

А приятна ли е обстановката ти за спане, чист въздух, ниска температура, тишина, удобна възглавница и матрак?
Най-ефективно ще е сякаш да опиташ с Мелатонин. Проветрявай си стаята преди да легнеш да спиш, пускай си нещо в леглото да те онася, примерно филмче някакво или сериал и гледай да е по-хладно в стаята. На горещо се спи трудно. Сложи си хубави чаршафи, прясно изпрани да миришат на хубаво и си виж матрака и възглавницата дали са ти удобни ;)
Има още едно нещо, което лично на мен много ми помага преди сън и то е в леглото да си .... таковаш една, сеш се нали? :D

LoveSofia
08-14-2018, 23:39
Не работя и не уча занимавам се със продажби на коли проблеми в семейството ми нямам.

Спри амфетите и ще се оправиш.

P.Escobar
08-14-2018, 23:51
"Спри амфетите и ще се оправиш."


Приятел аз ако взимах амфетамин нямаше да пиша по форумите ������

LoveSofia
08-14-2018, 23:55
Пабло, въобще не ми говори на приятел.
И като имаш проблеми със съня вместо да си пред екрана в 2:55 AM въри се пробвай да поспиш.

P.Escobar
08-15-2018, 00:04
А приятна ли е обстановката ти за спане, чист въздух, ниска температура, тишина, удобна възглавница и матрак?
Най-ефективно ще е сякаш да опиташ с Мелатонин. Проветрявай си стаята преди да легнеш да спиш, пускай си нещо в леглото да те онася, примерно филмче някакво или сериал и гледай да е по-хладно в стаята. На горещо се спи трудно. Сложи си хубави чаршафи, прясно изпрани да миришат на хубаво и си виж матрака и възглавницата дали са ти удобни ;)
Има още едно нещо, което лично на мен много ми помага преди сън и то е в леглото да си .... таковаш една, сеш се нали? :D

Всичко е точно мисля че не е от възглавницата и матрака защото тази вечер приятелката ми искаше да спим у тях и пак същата история не заспивам ще пробвам мелатонин.

dexofen
08-15-2018, 11:09
Всичко е точно мисля че не е от възглавницата и матрака защото тази вечер приятелката ми искаше да спим у тях и пак същата история не заспивам ще пробвам мелатонин.

Може да опиташ и с разни билки, ама... не очаквай супер ефект. Маточина, лайка, такива неща.
А и валериан може също. Мента, глог и валериан. (въпр че звучи пенсионерско и аз го пия от време на време ;) )

rakiqsekavecher
08-16-2018, 17:55
Приятел, като се прибереш там у вас вечерта, пийни една ракийка, ако трябва 2, удари едно ебане на жената след това и би трябвало да те отпусне до толкова, че да си заспиш без проблем :D

dexofen
08-16-2018, 18:58
Приятел, като се прибереш там у вас вечерта, пийни една ракийка, ако трябва 2, удари едно ебане на жената след това и би трябвало да те отпусне до толкова, че да си заспиш без проблем :D

И след няколко години чернодробна цироза. :D
Втората част съм съгласен обаче. Ппц сексът е изморително нещо и много хубаво се спи след секс :D Пък и честно казано, по-приятен фитнес от този няма :D :D :D