PDA

View Full Version : Моля за съвет...



despasito4
08-22-2018, 08:01
Здравейте. Искам съвет относно възобновяване на отношения с колега с който не сме се виждали 2 години. С момчето бяхме колеги в университета, но към средата на 2ри курс той се премести друга специалност. Аз завърших преди година той май още учи последна. Когато бяхме още в един курс не сме много говорили по между си предимно здравей-зрасти как си, както и след като преминахме в различни специалности и се засичахме 1-2 пъти случайно, но мисля че има симпатия и от двете страни. Проблемът е, че искам да стартирам някакво по-така общуване с него, а никак ме няма в тези взаимоотношения. Чудя се дали няма да е странно ако го потърся при все че сме завършили а и като колеги не сме говорили много. И ви моля за съвет как да подходя?

Necrologist
08-22-2018, 08:08
При положение, че не си го виждал/а от 2 години май вариантите ти да "стартираш някакво по-така общуване с него" се свеждат до това да му пишеш.
Не знаеш как да пишеш на някой ли?

anonymous1043668
08-22-2018, 08:40
Като сте си приказвали само на "здрасти, как си" и чак като сте почти завършили се сещаш за връзка, не си ли малко закъсняла? Иначе да можеш да си подновиш връзката с него и да опиташ. Просто смятам че такива неща се започват малко по-рано..

despasito4
08-22-2018, 08:44
Принципно-да, започват се по-рано но в тези неща няма логика и може да не е случайно, че е сега, може пък да е по-подходящо от тогава, поради няккакви причини. И да не знам какво точно да му пиша за да стане по-дълъг разговор

anonymous1043668
08-22-2018, 08:46
Принципно-да, започват се по-рано но в тези неща няма логика и може да не е случайно, че е сега, може пък да е по-подходящо от тогава, поради няккакви причини. И да не знам какво точно да му пиша за да стане по-дълъг разговор

Тогава, опитай. Ако не стане, няма страшно. :)

TrollFactory
08-22-2018, 09:10
За да не те отсвири трябва да имаш обективна представа за себе си преди да му пишеш:
По принцип, ако си хубава не би трябвало да имаш проблеми и 10 години да минат. Ако не си, то няма начин с какво да го впечатлиш след като е минало толкова много време.

paradosou
08-23-2018, 13:12
Имам блед спомен, че беше правила тема, за да получиш идеи как да се запознаеш с нови хора, горе-долу в стил "Къде бих могла да срещна някого?". Може и да бъркам де, не помня никове, нито ви следя динамиката на писане тук. При всички положения ~ и да е, и да не е твоя темата, за която говоря ~ концентрирай се върху запознанствата. Ще си увеличиш социалния опит, очаква се да се забавляваш, ще срещнеш всякакви шантави хора, с какви ли не преживявания, може би ще ти се проясни представата по отношение на това какво наистина намираш за важно, с кое не би направила компромис... Винаги е гот да си сред широк социален кръг, даже да не ти се занимава кой знае колко с хора и даже да не ти се излиза редовно.
Ако толкова държиш да му пишеш, избий си от главата въпроси като "Ама няма ли да е странно?". Доста възможно да го възприеме за странно, ама никак не е задължително да реагира отегчено, с подозрение или по някакъв силно дистанциран начин. Абе общо-взето такива въпроси с нищо не ти помагат, вместо това те сковават още повече, а така или иначе нагласата му е такава, каквато е, и ти нищо не можеш да направиш по въпроса. Щом ти харесва, давай, почни някакъв неангажиращ чат, ама не разчитай твърде много, че ще стигнете до някакво развитие - може вече да е обвързан, да е изгубил интерес, да заминава за бригада и да не му се занимава с нищо от разстояние... 100 неща като цяло.
Не му пиши "Здрасти, как си?". Няма защо и да се напрагяш да си оригинална де, шансовете сочат в посока да се получи изкуствено. Може да завържеш разговор покрай нещо, което си е постнал на стената. Или ако сте си говорили за някоя група например, да му пратиш линк към нейно участие. Или ако и двамата играете от онези дебилни (за мен :д) онлайн игри да предложиш да влезете заедно... :)

Necrologist
08-23-2018, 17:45
Що да не му пише здрасти как си?
Ти ако ми пишеш здрасти как си нЕма да те върна.
Аз предлагам да му пише здрасти как си.

bijou
08-23-2018, 18:10
Според мен просто си му напиши 'Здрасти, как си, какво става в теб?'дрън дрън, той по реда на логиката сигурно ще те пита а при теб, ти отговаряш и завързвате разговор. Вметваш нещо за специалността и курсовете, които сте учили, за да си спомни примерно как сте се поздравявали и евентуално, ако е имало симпатии, то да си спомни и тях и от дума на дума, можеш да го питаш просто да пиете кафе тия дни и готово.

Хората имат много лош навик, да усложняват простите човешки комуникации. Защо да е страшно или странно? Той е просто човек, в най-лошия случай да те игнорне или seen-не и дори да стане това, какво ще изгубиш? Нищо. Така, че давай смело, не е страшно.