PDA

View Full Version : Започвам да ревнувам ...



JustToAsk
08-29-2018, 10:16
Здравейте! Аз съм момче на 20 от Пловдив. Уча висше и работя. Вече от 10 месеца имам връзка и то сериозна. С приятелката ми се обичаме много. Та както се разбира от темата нещо започвам да я ревнувам.
Нека започна историята от самото начало. В началото естествено всичко се разви из фейсбук, писах ,отговори ми, харесахме се и така. Смея да твърдя,че в началото аз не бях привързан така към нея,но след 1-2 месеца вече бях лудо вклюбен в нея.Докато тя още от самото начало. През това време никаква ревност от мен..само от нея. Вече след 4-5 месеца положението леко се промени. Аз започнах да ревнувам заради момче заради, което едва не се разделихме.Докато тя вече спря. Всичко свърши приятно и за двама ни понеже после си поговорихме и разбрахме къде са ни грешките. От тогава може би започнах да ревнувам лекичко. Тука искам да вметна,че предишните ми приятелки са ми изневерявали(говоря за последните ми 2 връзки).Не знам дали това има някакво значение,но може би нещо в мен се отключи пак. Както и да е от тогава не показвам много ревност,не е много,но на моменти я има. Има я главно от момчета,които аз не познавам или от момчета,за които знам ,че преди са я харесвали. Тя ми е казвала,че няма нужда от притеснение. Аз вярвам,че е така. Имаме си доверие. Когато съм с нея, въобще не ми пречи от това кой и пише, и дали, и пише и такива неща, но когато не съм до нея и разбера,че някой от споменатите горе е писал,звъннал и т.н. аз изпитвам лек гняв. И ако не го сдържа може да се скараме. За момента всичко е до нормалните разговори от типа:"Не съм окей с това да ти пишат и ти да им отговаряш" или"Не им сийнвай, не излизай с тях,понеже не ми е приятно".. Няма голямо каране, просто леко се нацупва понякога и всичко се оправя много бързо. Но искам да помоля,да споделите съвети с мен, та да я спра навреме. Няколко въпроса също към вас! Дали съм я задушил по някакъв начин като не и позволявам да излиза с хора,които я харесват и тя е харесвала преди? Дали е нормално това от моя страна ? Благодаря Ви много за отделеното внимание!

anonymous1043668
08-29-2018, 10:27
Окей е да ревнуваш, но не бива да и се ядосваш за дребни работи, не можеш да я откъсваш от приятелите и и да очакваш, че единственпто момче, с което може да комуникира спокойно си ти. Ако много я задушваш, така ноже и да започне нежеланата от теб изневяра. Просто прави всичко в границите на нормалното ;)

JustToAsk
08-29-2018, 10:32
Окей е да ревнуваш, но не бива да и се ядосваш за дребни работи, не можеш да я откъсваш от приятелите и и да очакваш, че единственпто момче, с което може да комуникира спокойно си ти. Ако много я задушваш, така ноже и да започне нежеланата от теб изневяра. Просто прави всичко в границите на нормалното ;)

Аз не и забранявам да излиза с момчета. Излиза с такива,които познавам и съм ги опознал добре и знам,че са готини хора. Нямам против това.

anonymous1043668
08-29-2018, 10:35
Аз не и забранявам да излиза с момчета. Излиза с такива,които познавам и съм ги опознал добре и знам,че са готини хора. Нямам против това.

Ами тогава не виждам адекватен аргумент да ревнуваш..

JustToAsk
08-29-2018, 10:45
Ами тогава не виждам адекватен аргумент да ревнуваш..

Аз ревнувам от това,че хора,които я харесват искат да излизат с нея . Аз не съм окей с това. Може и да греша,но не знам. Пак казвам,че не ревнувам много,но усещам,че започва да се увеличава ревността и затова просто искам съвет как да я спра в зародиш.

anonymous1043668
08-29-2018, 10:53
Аз ревнувам от това,че хора,които я харесват искат да излизат с нея . Аз не съм окей с това. Може и да греша,но не знам. Пак казвам,че не ревнувам много,но усещам,че започва да се увеличава ревността и затова просто искам съвет как да я спра в зародиш.

Ако наистина се харесвате тя няма да ти изневери. Ревноста се спира когато си проениш възприемането на нещата. Пак може да ревнуваш, но не недей да прекаляваш..

JustToAsk
08-29-2018, 11:06
Ако наистина се харесвате тя няма да ти изневери. Ревноста се спира когато си проениш възприемането на нещата. Пак може да ревнуваш, но не недей да прекаляваш..

Прав си. Но смятам просто да я изкореня тази ревност. Понеже лично на мен ми е много неприятна. В сравнение с предишните връзки,които съм имал тук мога да кажа,че се справям най-добре с ревността. Имам явно подобрение .Почти я няма. Явно просто си набивам филм. Благодаря ти FuzzyDesertPaw за мнението. Най-важното,което каза и което и аз си мислех е че просто трябва да си промениш разбирането на нещата.

HollyGolightly
08-29-2018, 11:20
Абе я се стегни, кой си ти че да и правиш забележки и проблеми че сийнвала!!! Или отговаряла на някой, който ти не познаваш. Разбира се, че е задушаващо и ограничаващо. Не може да проектираш чувства и страхове от старите си връзки върху новата. Един човек ако реши да изневерява, забележки и спорове не само че няма да го спрат, ами ще го предизвикат да направи именно това.
Ревността не е хубава, не е полезна и определено не е нужна в една връзка. Връзката се крепи на доверие и разбирателство и ако те липсват, по-добре не се занимавайте един с друг.

TrollFactory
08-29-2018, 11:36
Аз не и забранявам да излиза с момчета. Излиза с такива,които познавам и съм ги опознал добре и знам,че са готини хора. Нямам против това.
Голяма грешка! А тя дали щеше да е също толкова cool с теб, ако ти излизаше с някакви курви, било то и уж "проверени".
В си представи аналогичната ситуация. Пише ти някаква и ти хоп пред нея да тръгвнеш да си уреждаш я срещичка, я нещо друго...! Или пък тайнствено не си отговориш на съобщението и тя да те пита "кой ти пише?" и ти "Ааа, нищо, тва е никой"...
Тия дето й пишат, да знаеш, че й пишат тъкмо щото не ги интересува, че ходи с някой. (Нека тук да си спестите псведоинтелектуалниченето с това как трябвало да се дава "свобда".) Да си смени статуса на обвързана и да си махне курвенските снимки! Това те съветвам, ако искаш да имате здрав връзка. Та вие едва сега прохождате в отношенията си (буквално първите месеци не се броят за нищо сериозно) и тая си пише и излиза с някакви чепове! Ама хич не е хубава тая работа!

Абе я се стегни, кой си ти че да и правиш забележки и проблеми че сийнвала!!!
Приятелят й е това, бе Уили! Ква по-адекватна причина от това тая парантия да спре да си пише с някакви чепове. Не може да ме убедите в тва, че като ви пишат мъже, които по принцип не се интересуват от тва да си пият бирата точно с вас или пък не са ви писали от 20 години, как те милите оууу са останали без никакви приятели, с които да излязат на разходка и че сега са се сетили за вашето искрено приятеслво, което за да не се позабравите трябва да бъде опреснено с виждане на 4 очи...

JustToAsk
08-29-2018, 11:38
Абе я се стегни, кой си ти че да и правиш забележки и проблеми че сийнвала!!! Или отговаряла на някой, който ти не познаваш. Разбира се, че е задушаващо и ограничаващо. Не може да проектираш чувства и страхове от старите си връзки върху новата. Един човек ако реши да изневерява, забележки и спорове не само че няма да го спрат, ами ще го предизвикат да направи именно това.
Ревността не е хубава, не е полезна и определено не е нужна в една връзка. Връзката се крепи на доверие и разбирателство и ако те липсват, по-добре не се занимавайте един с друг.

Интересно мнение. В разрез с това,което ми трябваше. Аз не съм човек,който забранява,вика или каквото и да е без причина(не съм го правил).Нито съм и се извиквал,нито съм и забранявал нещо, а в най-нормален тон съм казвал:"Хей скъпа виж това не ми стана приятно като го направи", "Не ми стана приятно като излезе с него,понеже знаеш,че те харесва все още". Някъде да съм казал:"Аз ти забранявам това и това. Ти няма да ходиш там ,там и там". Не е така. Доверие не липсва,напротив.Говорим си,споделяме и всякакви проблеми,свързани пряко или непряко с нас ги решаваме. Все пак ти благодаря за мнението.

JustToAsk
08-29-2018, 11:46
Голяма грешка! А тя дали щеше да е също толкова cool с теб, ако ти излизаше с някакви курви, било то и уж "проверени".
В си представи аналогичната ситуация. Пише ти някаква и ти хоп пред нея да тръгвнеш да си уреждаш я срещичка, я нещо друго...! Или пък тайнствено не си отговориш на съобщението и тя да те пита "кой ти пише?" и ти "Ааа, нищо, тва е никой"...
Тия дето й пишат, да знаеш, че й пишат тъкмо щото не ги интересува, че ходи с някой. (Нека тук да си спестите псведоинтелектуалниченето с това как трябвало да се дава "свобда".) Да си смени статуса на обвързана и да си махне курвенските снимки! Това те съветвам, ако искаш да имате здрав връзка. Та вие едва сега прохождате в отношенията си (буквално първите месеци не се броят за нищо сериозно) и тая си пише и излиза с някакви чепове! Ама хич не е хубава тая работа!

Ами аз с момичета не излизам.Само мъжка компания. Ако излизам с нейните приятелки,но пък и тя е там в същото време. Общувам с момичета разбира се,но да излизам сам с момиче - твърдо не. Доколкото тези момчета,с които излиза са нейни и мои приятели(обвързани още повече) и не виждам лошо.

TrollFactory
08-29-2018, 11:56
Доколкото тези момчета,с които излиза са нейни и мои приятели(обвързани още повече) и не виждам лошо.
Еми хубаво, носи си розовите очила, но да знаеш, че си бил предупреден.
Такова нещо като "само приятели" няма независимо дали са ви "общи, споделени, обвързани" и каквито още се сетиш да ги опишеш. Ако излизат заедно докато ти не си там вече има проблем.
Ти си знаеш, аз само ти казвам...

HollyGolightly
08-29-2018, 12:03
Ревността е прогресивна болест, която почва с “не говори с този и онзи” и се стига до “ само аз и ти сме си достатъчни, забрави за приятели и роднини”
Ако тя е решила че иска друг или ако е от тия със слабите ангели дето им е трудно да казват не в дадени ситуации, няма значение дали ще се цупиш или викаш или ще правиш скандали, резултата ще е един и същ. Не можеш да я следиш постоянно и не можеш да я превъзпитаваш цупейки се

JustToAsk
08-29-2018, 12:15
Ревността е прогресивна болест, която почва с “не говори с този и онзи” и се стига до “ само аз и ти сме си достатъчни, забрави за приятели и роднини”
Ако тя е решила че иска друг или ако е от тия със слабите ангели дето им е трудно да казват не в дадени ситуации, няма значение дали ще се цупиш или викаш или ще правиш скандали, резултата ще е един и същ. Не можеш да я следиш постоянно и не можеш да я превъзпитаваш цупейки се

Никой не я превъзпитава. Става дума за разбиране. Тя ме разбира,както и аз нея.. И двамата правим компромиси спрямо някакви неща. Нали знаеш всеки си има недостатъци.Никой не е перфектен. Не е от тия "със слабите ангели",ако има нещо ще си го каже.Както казах затова си споделяме и тя е споделяла подобни неща с мен, не за ревност,но принципът е същият. Важното е да има разбиране. Не мога да я следя,но и не искам да го правя. Всичко е до това дали и вярвам или не. Важното е да и дам любовта,която заслужава и да не и липсва нищо. Все пак тя е избрала мен, а не онези!

s0b1esk1
08-29-2018, 12:18
предполагам нищо не ти пречи и ти да си пишеш и излизаш с приятелки?

JustToAsk
08-29-2018, 12:19
Еми хубаво, носи си розовите очила, но да знаеш, че си бил предупреден.
Такова нещо като "само приятели" няма независимо дали са ви "общи, споделени, обвързани" и каквито още се сетиш да ги опишеш. Ако излизат заедно докато ти не си там вече има проблем.
Ти си знаеш, аз само ти казвам...

Не нося розови очила. Мисля разумно просто. Не смятам ,че има проблем да излезе с компания(приятели) от момчета и момичета,когато аз не съм с нея. Явно имаме различни разбирания. Аз не я връзвам на каишка,както HollyGolightly си мисли,че го правя.

JustToAsk
08-29-2018, 12:22
предполагам нищо не ти пречи и ти да си пишеш и излизаш с приятелки?

Не ми пречи,но кажи ми защо да си пиша с непознати момичета, пък и да ми пишат аз въобще не ги отразявам. Няма смисъл да си губя времето с тях.

Ivaaaaa
08-29-2018, 12:34
Аз не виждам нищо нармално в това да излиза с някакви дето й пишат. Ма различни хора, различен морал.

JustToAsk
08-29-2018, 12:48
Аз не виждам нищо нармално в това да излиза с някакви дето й пишат. Ма различни хора, различен морал.

Тя с непознати не излиза. Смисъл такъв излиза с такива,които знам и тя знае,че още я харесват. Казва ми,че няма от какво да се притеснявам. Вярвам и. Но като знам,че този,човек и пише:"Още те харесвам. Постоянно мисля за теб" и знаеш какво е чувството преполагам. Някак не ми се струва правилно, но това е мое мнение. Просто и казвам,че не ми е станало приятно като го е направила.

HollyGolightly
08-29-2018, 12:52
В случая не става дума за това дали нейното държание е морално или не. Темата започна като запитване за неговата ревност. Авторът не искал да я превъзпитава, ама ще я учи иначе на морал.
И всъщност ти откъде знаеш че тя сийнва, влизаш и в профила и ѝ гледаш кореспонденцията ли?

JustToAsk
08-29-2018, 12:58
В случая не става дума за това дали нейното държание е морално или не. Темата започна като запитване за неговата ревност. Авторът не искал да я превъзпитава, ама ще я учи иначе на морал.
И всъщност ти откъде знаеш че тя сийнва, влизаш и в профила и ѝ гледаш кореспонденцията ли?

Да,гледаме си чатовете. Не крием нищо.Както тя гледа моите,така и аз нейните. Нямаме никакъв проблем с това. Дори на моменти се смеем и шегуваме.

TrollFactory
08-29-2018, 13:40
Тя с непознати не излиза. Смисъл такъв излиза с такива,които знам и тя знае,че още я харесват. Казва ми,че няма от какво да се притеснявам. Вярвам и. Но като знам,че този,човек и пише:"Още те харесвам. Постоянно мисля за теб" и знаеш какво е чувството преполагам. Някак не ми се струва правилно, но това е мое мнение. Просто и казвам,че не ми е станало приятно като го е направила.
Мисля, че каквото и да изписа по-горе опитвайки се по един или по друг начин да опонираш, че не си задръстен, а си "вижте ме колко съм либерален, просто малко ревнив", достатъчно красноречиво задраска в тези няколко реда написани току що от теб и описа себе си с тях като един влюбен балък. Няма нищо лошо в това да се влюбиш, само по себе си е хубаво, но си балък, защото е с неправилния човек. Тази госпожица очевидно обича игрите с бивши и настоящи съдейки по нещо, което съвсем конкретно ни избоде очите "Смисъл такъв излиза с такива,които знам и тя знае,че още я харесват". И ти си балък, че вярваш колко уникален си за нея щом тя няма нищо против да излиза насаме с някакви дето искат да й го сложат. Това е равносилно на това, че тази нагла госпожичка дори насилствено те кара да получи твоето одобрение, което в крайна сметка не е одобрение "Някак не ми се струва правилно... не ми е станало приятно като го е направила.", но за мастията няма значение. Ти си влюбен до балъщина. Ти си й кученцето в чантичка. Тя си хойка наляво надясно. Ти междуврменно балъчееш и пускаш теми в тийнпроблем, за да намериш утеха в непознати (а тя в това време си излиза "познати", с които уж те е запознала и при това положение видиш ли, ти никак нямаш право да й държиш сметка за това или да я ревнуваш). След някой друг месец ще пускаш тема дали е нормално тоя и оня да й подаряват цветя и други подаръци и тя да ти обяснява "просто си пишем"...

Да,гледаме си чатовете. Не крием нищо.Както тя гледа моите,така и аз нейните. Нямаме никакъв проблем с това. Дори на моменти се смеем и шегуваме.
Гледате, гледате ама, ако някой й прати снимка на кура си едва ли ще ти го покаже. А ти и без това нямаш с коя да си пишеш. По-горе каза, че твоите приятели са само кочове. Ама на тая й е позволено повече мъже да има за приятели от колкото жени. И ти в това сляпо вярваш, че е съвсем невинно съвпадение. Горката, повече се разбира с мъже от колкото с жени...

JustToAsk
08-29-2018, 13:49
Мисля, че каквото и да изписа по-горе опитвайки се по един или по друг начин да опонираш, че не си задръстен, а си "вижте ме колко съм либерален, просто малко ревнив", достатъчно красноречиво задраска в тези няколко реда написани току що от теб и описа себе си с тях като един влюбен балък. Няма нищо лошо в това да се влюбиш, само по себе си е хубаво, но си балък, защото е с неправилния човек. Тази госпожица очевидно обича игрите с бивши и настоящи съдейки по нещо, което съвсем конкретно ни избоде очите "Смисъл такъв излиза с такива,които знам и тя знае,че още я харесват". И ти си балък, че вярваш колко уникален си за нея щом тя няма нищо против да излиза насаме с някакви дето искат да й го сложат. Това е равносилно на това, че тази нагла госпожичка дори насилствено те кара да получи твоето одобрение, което в крайна сметка не е одобрение "Някак не ми се струва правилно... не ми е станало приятно като го е направила.", но за мастията няма значение. Ти си влюбен до балъщина. Ти си й кученцето в чантичка. Тя си хойка наляво надясно. Ти междуврменно балъчееш и пускаш теми в тийнпроблем, за да намериш утеха в непознати (а тя в това време си излиза "познати", с които уж те е запознала и при това положение видиш ли, ти никак нямаш право да й държиш сметка за това или да я ревнуваш). След някой друг месец ще пускаш тема дали е нормално тоя и оня да й подаряват цветя и други подаръци и тя да ти обяснява "просто си пишем"...

Гледате, гледате ама, ако някой й прати снимка на кура си едва ли ще ти го покаже. А ти и без това нямаш с коя да си пишеш. По-горе каза, че твоите приятели са само кочове. Ама на тая й е позволено повече мъже да има за приятели от колкото жени. И ти в това сляпо вярваш, че е съвсем невинно съвпадение. Горката, повече се разбира с мъже от колкото с жени...

Всичко е до човек. Ти не я познаваш така както аз. Може и да съм балък и да си прав за всичко. Може и да не си. Или половинчата работа. Със сигурност не си играе с мен. Тук поне можеш да ми повярваш,ако желаеш де. Защото съм сигурен. Има неща за които си прав, като например,че трябва малко да се съобразява повече с кого излиза!

HollyGolightly
08-29-2018, 14:17
Тогава защо пусна темата като си толкова сигурен че не си играе с теб, както и че реално по твои думи ти не я ревнуваш, а просто си споделяш с нея своите чувства и тревоги, а тя дори не ги отразява?

Necrologist
08-29-2018, 16:59
Гледате, гледате ама, ако някой й прати снимка на кура си едва ли ще ти го покаже. А ти и без това нямаш с коя да си пишеш. По-горе каза, че твоите приятели са само кочове. Ама на тая й е позволено повече мъже да има за приятели от колкото жени. И ти в това сляпо вярваш, че е съвсем невинно съвпадение. Горката, повече се разбира с мъже от колкото с жени...

Стига си му набивал излишни филми. На автора му предлагам да се отпусне малко и да си живее живота, а не да се опитва да контролира този на половинката си.

JustToAsk
08-29-2018, 21:18
Стига си му набивал излишни филми. На автора му предлагам да се отпусне малко и да си живее живота, а не да се опитва да контролира този на половинката си.

Това смятам и да направя!

TrollFactory
08-30-2018, 07:43
Ок, пускай си я "на кафе" да си прави кефа, с който си иска (бивши гаджета, минали и настоящи ухажори), защото тя те е убедила, че се виждат "само като приятели". Сега сме и сигурни, че е хубаво да я насърчаваш да поддържа приятелските си контакти с всички мъже, които и подават пръст.
http://kliuki.ws/wp-content/uploads/2016/12/alkata.jpg

JustToAsk
08-30-2018, 08:40
Ок, пускай си я "на кафе" да си прави кефа, с който си иска (бивши гаджета, минали и настоящи ухажори), защото тя те е убедила, че се виждат "само като приятели". Сега сме и сигурни, че е хубаво да я насърчаваш да поддържа приятелските си контакти с всички мъже, които и подават пръст.
http://kliuki.ws/wp-content/uploads/2016/12/alkata.jpg

Опитваш се да ми набиеш филм още от началото приятелю. Не знам дали си трол по самият никнейм,но ако не си, то явно имаш опит с това,което казваш и явно си го изживял, няма как иначе да си толкова убеден,че става точно това!

TrollFactory
08-30-2018, 09:23
Опитваш се да ми набиеш филм още от началото приятелю. Не знам дали си трол по самият никнейм,но ако не си, то явно имаш опит с това,което казваш и явно си го изживял, няма как иначе да си толкова убеден,че става точно това!
Е, опитах, но ти очевидно не вдяваш или не искаш да вденеш кое е редно и кое не (не е нормално обвързано момиче да си прави срещи бивши и да излиза с други мъже, чиито интереси са да я чукат). Остава ти да го разбереш по трудния начин.
И това въобще не са филми, а неща от живота, за които, приятелю, тук само си говорим, така че не ми се нахвърляй. Силите си да се защитнаваш в някаква тъпа тема по-добре ги вложи в порастването на топки, с които да проведеш сериозен разговор с приятелката си, който дълго отлагаш. В момента този разговор, приятелю, го водиш с напълно непознати тук докато един бог знае какво приятелката ти крои. И ще има поредния "откровен" разговор "ще излизам на кафе с мишо... ти го знаеш, онова момче дето съм ти разправяла за него... онзи от училище, с когото много се смяхме на онази случка дето съм ти разправяла... да, да... само кафе..."

JustToAsk
08-30-2018, 09:35
Е, опитах, но ти очевидно не вдяваш или не искаш да вденеш кое е редно и кое не (не е нормално обвързано момиче да си прави срещи бивши и да излиза с други мъже, чиито интереси са да я чукат). Остава ти да го разбереш по трудния начин.
И това въобще не са филми, а неща от живота, за които, приятелю, тук само си говорим, така че не ми се нахвърляй. Силите си да се защитнаваш в някаква тъпа тема по-добре ги вложи в порастването на топки, с които да проведеш сериозен разговор с приятелката си, който дълго отлагаш. В момента този разговор, приятелю, го водиш с напълно непознати тук докато един бог знае какво приятелката ти крои. И ще има поредния "откровен" разговор "ще излизам на кафе с мишо... ти го знаеш, онова момче дето съм ти разправяла за него... онзи от училище, с когото много се смяхме на онази случка дето съм ти разправяла... да, да... само кафе..."

Това е просто разговор. Всяко мнение го уважавам! Тук разглеждам различни гледни точки и виждания за нещата. Всеки мисли различно и всеки допринесе за това,което вече съм решил да направя.

TrollFactory
08-30-2018, 12:32
Това е просто разговор. Всяко мнение го уважавам! Тук разглеждам различни гледни точки и виждания за нещата. Всеки мисли различно и всеки допринесе за това,което вече съм решил да направя.
И ти какво се реши да правиш в крайна сметка след толкова много умуване от страна на всички потребители тук, които загубиха от времето си, за да ти отговарят? Аааа, да! Малко по-горе каза, че няма да правиш абослютно нищо! :D

Niakoitam
08-30-2018, 13:07
Авторе TrollFactory съм забелязал е като цяло доста предубеден и негативно настроен спрямо любовните отношения на хорта. Да, понякога трябва да криеш ревността си поне отчасти в името на добрата ви връзка. Да, не трябва да я държиш под ключ и едвали не да изядеш ключа непозволявайки и да се среща със свои приятели. Тя ако си няма акъл ще си намери повод и място да ти изневери. Но за чии ще се среща с хора,за които ясно знае,че я харесват,ако тя не ги харесва. Толкова ли са и притрябвали. Още повече си има и гадже. Защо ще дава надежди на хора,които уж не харесва. Толкова ли пък държи да и се тича по задника и да и угаждат знаейки,че я харесват. Не знам дали твоята приятелка ти е вярна,но знам друго нещо. Видимо супер безпринципна, неориентирана и безхарактерна е. И да не те плаша,но току виж станало: "Ама извинявай,то аз не исках,но така се стекоха обстоятелствата. Докато се усетя той вече ми го беше сложил лекинко." А ако приятелката ти е фен на т.нар. отворени връзки би трябвало да си наясно и да се разберете ти фен ли си им или не си. Да, не трябва да си зарязваш приятелите заради гаджето,защото то може да е по-временно,но все пак...

HollyGolightly
08-30-2018, 13:31
Въобще автора откъде е сигурен, че тези я харесват? Има някои мъже, дето си мислят, че света само след тяхната приятелка гледа, а реално никой дори не я забелязва по този начин. Както казах, като не ти отърва я разкарай, но недей да я ограничаваш, не можеш да променяш човека до себе си, просто сам решаваш с какво можеш да направиш компромис и с какво не.

TrollFactory
08-30-2018, 14:05
Авторе TrollFactory съм забелязал е като цяло доста предубеден и негативно настроен спрямо любовните отношения на хорта.
Няма такова нещо. Но, ако видя глупаво изглеждаща ситуация (като тази на автора) и хора, които се държат глупаво в нея (ситуацията им) виждам за погрешно да ги поощрявам със "споко, страхотни отношения имате, всичко ви е наред и хората даже ви завиждат!"


Да, понякога трябва да криеш ревността си поне отчасти в името на добрата ви връзка. Да, не трябва да я държиш под ключ и едвали не да изядеш ключа непозволявайки и да се среща със свои приятели. Тя ако си няма акъл ще си намери повод и място да ти изневери. Но за чии ще се среща с хора,за които ясно знае,че я харесват,ако тя не ги харесва. Толкова ли са и притрябвали. Още повече си има и гадже. Защо ще дава надежди на хора,които уж не харесва. Толкова ли пък държи да и се тича по задника и да и угаждат знаейки,че я харесват. Не знам дали твоята приятелка ти е вярна,но знам друго нещо. Видимо супер безпринципна,неориентиран и безхарактерна е. И да не те плаша,но току виж станало: "Ама извинявай,то аз не исках,но така се стекоха обстоятелствата. Докато се усетя той вече ми го беше сложил лекинко." А ако приятелката ти е фен на т.нар. отворени връзки би трябвало да си наясно и да се разберете ти фен ли си им или не си. Да, не трябва да си зарязваш приятелите заради гаджето,защото то може да е по-временно,но все пак...

Именно това се опитах да му кажа и аз.


Въобще автора откъде е сигурен, че тези я харесват?
Очевидно я харесват. Не биха я търсили, ако не я харесват. Ти търсиш(ла) ли си мъже, които не ти харесват?


Има някои мъже, дето си мислят, че света само след тяхната приятелка гледа, а реално никой дори не я забелязва по този начин.
Да, има ги, ама в ситуацията на автора приятелката му я търсят непрекъснато някакви чепове от кол и въже, което явно го тормози, за да стигне до това да пуска тема в любовния раздел на тийнпроблем и той се опитва да се самонавие, че всичко е екстра и как тая армия от пишки са й просто приятели, без които тя не може. Нищо, че са бивши или кандидати. Това аз не намирам за редно, не знам и кои от вас (които са с акъла си) биха се съгласили да са в подобна връзка, в която партньорът им да е в постоянен режим на търсене. Тоест той/тя вижда него/нея като трамплин към следващата връзка (колкото да не стоят сами или просто да си правят кефа в настоящия момент).



Както казах, като не ти отърва я разкарай, но недей да я ограничаваш, не можеш да променяш човека до себе си, просто сам решаваш с какво можеш да направиш компромис и с какво не.
Компромис трябва да направи тя макар и тази дума да не е съвсем удачна, защото ако се замисли човек компромисът е вид жертва, но не мисля, че ако обичаш някого това да спреш да се занимаваш с други може да приемеш за жестокост/несправедливост, ако не го правиш вече. Да считаш за голям "компромис", че "Ооо, X ми пише, че съм яка на новата снимка и ме кани да излезем. Ама аз съм със Z... Оооф, тоя пуст компромис, сега кой знае, може би щеше с X да ни се случи нещо необикновено и сега никога няма да разбера какво щеше да е то... Дали пък нямаше да..." И после както колегата по-горе каза:


"Ама извинявай,то аз не исках,но така се стекоха обстоятелствата. Докато се усетя той вече ми го беше сложил лекинко."

Още повече, че положението на автора не е огледално на нейното. Той си я обича и не излиза с курви докато тя не е с него. Защо от всичките си възможности тя да излиза с приятелки, предпочита именно пишките пред тях? И то още повече докато той е на лекции/работа/и къде ли още не, когато не са заедно. Че чак и му го навира в лицето, което не я прави искрена, а напротив, тя на 100 % крие истинските си взаимоотношения с тия хора, защото едва ли характера на среща между двама бивши или с кандидати прочита делово, а напротив... Просто автора нека си играе с него. Ако не ни вярва, примери в киното и световната литература, за да провери сам, че има такива жени колкото щеш.

HollyGolightly
08-30-2018, 14:17
Това аз не намирам за редно, не знам и кои от вас (които са с акъла си) биха се съгласили да са в подобна връзка, в която партньорът им да е в постоянен режим на търсене
Никой не го е вързал с това момиче, той хем иска да е с нея, хем тя да се промени.

TrollFactory
08-30-2018, 14:28
Никой не го е вързал с това момиче, той хем иска да е с нея, хем тя да се промени.
Грешка е да чакаш някой да се промени. Особено такава мастия.

corbV2
08-30-2018, 14:40
Няма такова нещо. Но, ако видя глупаво изглеждаща ситуация (като тази на автора) и хора, които се държат глупаво в нея (ситуацията им) виждам за погрешно да ги поощрявам със "споко, страхотни отношения имате, всичко ви е наред и хората даже ви завиждат!".
Спри да си налагаш мнението, разбрахме от първия път. Аман от такива досадни дразнещи бастуни в тоя форум.

redbul2
08-30-2018, 17:51
Стига си му набивал излишни филми. На автора му предлагам да се отпусне малко и да си живее живота, а не да се опитва да контролира този на половинката си.
Е, тя ако ходи с още 100 мъже каква половинка му е тогава? Тя е половинка на някой друг, на някой от тези с които излиза. Тя харем от мъже ли ще си прави? Ами авторът на темата тогава да тръгне с 5 жени като арабските шейхове. Че какво е това тя да излиза с други мъже? Той тогава за какво е? Значи ли нещо за нея или как? Когато хората се женят или имат годеж си дават обет за вечна вярност един на друг и да бъдат заедно "докато смъртта ни раздели"! Е, къде го има това в случая с автора на темата. Щом тя излиза с други, а не с него значи той й е напълно безразличен. И държи на останалите мъже повече отколкото на него. Те са важните за нея, а той е на второ, трето или десето място, "деветата дупка на кавала"

Авторе, ти си на практика един рогоносец! Поинтерсувай се какво значи тази дума. Тя е точно за теб и твоя случай. Тя ти слага рога.

redbul2
08-30-2018, 17:56
Гледате, гледате ама, ако някой й прати снимка на кура си едва ли ще ти го покаже. А ти и без това нямаш с коя да си пишеш. По-горе каза, че твоите приятели са само кочове. Ама на тая й е позволено повече мъже да има за приятели от колкото жени. И ти в това сляпо вярваш, че е съвсем невинно съвпадение. Горката, повече се разбира с мъже от колкото с жени...
И не само това. Ако тия кочове им се поиска и нещо друго? Ми ако тя забременее и има дете от някой друг, от компанията с които излиза, тогава какво? Отива при нащия човек и му казва: "А сега ми гледай копелето. То е и твой син, щом аз съм ти твоя половинка"

redbul2
08-30-2018, 17:59
Грешка е да чакаш някой да се промени. Особено такава мастия.
х100

JustToAsk
09-01-2018, 08:23
Но за чии ще се среща с хора,за които ясно знае,че я харесват,ако тя не ги харесва. Толкова ли са и притрябвали. Още повече си има и гадже. Защо ще дава надежди на хора,които уж не харесва.

Ами и аз това се чудя.Защо ?!? Отговорът при всеки един наш разговор на подобна тема е. "Вярваш ми нали? Нищо няма да стане" като го казва с една лека усмивка. Аз вярвама дали ще се окажа глупак ще разберем нататък!

JustToAsk
09-01-2018, 08:27
Е, тя ако ходи с още 100 мъже каква половинка му е тогава? Тя е половинка на някой друг, на някой от тези с които излиза. Тя харем от мъже ли ще си прави? Ами авторът на темата тогава да тръгне с 5 жени като арабските шейхове. Че какво е това тя да излиза с други мъже? Той тогава за какво е? Значи ли нещо за нея или как? Когато хората се женят или имат годеж си дават обет за вечна вярност един на друг и да бъдат заедно "докато смъртта ни раздели"! Е, къде го има това в случая с автора на темата. Щом тя излиза с други, а не с него значи той й е напълно безразличен. И държи на останалите мъже повече отколкото на него. Те са важните за нея, а той е на второ, трето или десето място, "деветата дупка на кавала"

Авторе, ти си на практика един рогоносец! Поинтерсувай се какво значи тази дума. Тя е точно за теб и твоя случай. Тя ти слага рога.

И да си прав, нямам никакви доказателства. Нито съм я хванал на калъп ,нито нищо . За момента са едни прости предполагания. Имам си вяра в момичето,колкото и за луд да ме смятате!