PDA

View Full Version : Антисоциален?



pappa
09-17-2018, 17:30
Здравейте, до сега не съм мислил за това но имам спомени че някой ми е казвал, че съм антисоциален даже може и да са били повече от един човек (баща ми със съсигорност ми го е казвал). На 16 съм момче междудругото. Попринцип се чувствам по добре сам излизам с приятели понякога но не са много и честно казано (не искам да прозвучи тъпо защото никой не е перфектен) но не ми харесват като хора особено много. Нещата които обичам да правя напоследък е да седя в стаята да гледам филми и слушам музика (в добра физическа форма съм защото често спортувам). Но не обичам да общувам много натоварвам се... Дори и с нашите не ми се говори много. Сега е новата година и съм в ново училище и не знам какво ще стане говорих си с едно момче там но не знам.Но имам желание да си хвана приятелка и обмислям скоро да опитам. Според вас аз антисоциален ли съм, и какво за вас е антисоциален човек, аз мисля, че съм такъв което не ми пречи разбира се.

HollyGolightly
09-17-2018, 18:09
Интровертен си най-вероятно, а това, че избягваш срещите с хора е просто период.

Юнгинген
09-18-2018, 13:59
Не е толкова просто, но изразът антисоциален е подхвърлян лековато.
Лечението се предписва веднага много лицемерно, дали от родители или от психолози все същото.
Ами ако само предположим, че на човек изобщо не му се отдава да влиза в отношение с другите, и, че, може би, той остава сам, независимо дали заобиколен от много или никого изобщо, какво тогава?

replayyy12345
09-18-2018, 17:32
Аз също обичам да прекарвам време сам, по-отпускащо е. Не мисля, че си антисоциален или ти има нещо, просто трудно се отпускаш сред други хора. Аз лично много трудно мога да считам някого за истински приятел и да съм отпуснат около него, но когато това се случи не можеш да ме накараш да млъкна.

Грозния
09-18-2018, 18:35
Но имам желание да си хвана приятелка и обмислям скоро да опитам.

https://thumbs.gfycat.com/CharmingPracticalJenny-size_restricted.gif

Хващането на приятелка или ти идва отвътре и го можеш, или не 8) ! Не става с опитване.
Особено ако казваш, че "обмисляш скоро да опитваш", значи не можеш! На твоите години разсъждавах по същия начин (и виж до къде стигнах) :? .

pappa
09-18-2018, 20:26
https://thumbs.gfycat.com/CharmingPracticalJenny-size_restricted.gif

Хващането на приятелка или ти идва отвътре и го можеш, или не 8) ! Не става с опитване.
Особено ако казваш, че "обмисляш скоро да опитваш", значи не можеш! На твоите години разсъждавах по същия начин (и виж до къде стигнах) :? .

Защо просто като съм малко по уверен в себе си и видя момиче което ми харесва например на вън ще я заговоря и ако стане стане... Ако не после ще опитам и с друга и така

nqmamNervi
09-18-2018, 21:12
https://thumbs.gfycat.com/CharmingPracticalJenny-size_restricted.gif

Хващането на приятелка или ти идва отвътре и го можеш, или не 8) ! Не става с опитване.
Особено ако казваш, че "обмисляш скоро да опитваш", значи не можеш! На твоите години разсъждавах по същия начин (и виж до къде стигнах) :? .
тва е най-глупавото нещо, което съм чел днес
не ставало с опитване
ти как се научи да караш колело?
всичко в живота става най-вече с опитване. просто това е механизма за научаване при хората (и не само).
авторе, имал съм такива периоди. дори и сега ми се случва понякога, когато съм уморен, да не ми е до никого. просто има хора, които прекалено много натоварват/говорят, с времето ще се научиш да игнорираш половината от нещата, които бълват и да отсяваш същественото. но преди всичко трябва да разбереш, че не си длъжен да общуваш с хора, с които не ти е приятно. а според Грозния всичко в живота опира до пари и гени. такъв мироглед не води доникъде.

Грозния
09-18-2018, 21:35
Защо просто като съм малко по уверен в себе си и видя момиче което ми харесва например на вън ще я заговоря и ако стане стане... Ако не после ще опитам и с друга и такаТова няма никакво значение!
Не е важно ти коя харесваш, а дали теб те харесва някоя! Ако никоя не те харесва, каквото и да правиш, колкото и да опитваш, ще си останеш сам!
Ако те харесват жените, сами ще идват да ти се слагат, без да правиш нищо!

А свалянето на жени идва отвътре - не се учи! След като те удари пубертета или го можеш, или не! След това колкото и да се "учиш", няма да успееш.

Накратко - привличането и свалките се основават на три неща:
1. Сексуално привличане, основаващо се на външността и гените.
2. Инстинкт.
Първите две са същите и при животните!
3. Пари! Това е едно от малкото неща, което ни отличава от животните.

ти как се научи да караш колело?Свалките, забиването и сексът не са като карането на колело.

...не си длъжен да общуваш с хора, с които не ти е приятно...Тепърва ще му се налага да общува с хора, които не са му приятни! В живота това е нещо обикновено.

...според Грозния всичко в живота опира до пари и гени. такъв мироглед не води доникъде.Я тогава обясни до какво опира живота според теб!
Кажи кое води до "някъде"!

nqmamNervi
09-18-2018, 21:56
Това няма никакво значение!
Ако те харесват жените, сами ще идват да ти се слагат, без да правиш нищо!
животът не работи така :D
в общия случай първата крачка трябва да идва от теб


А свалянето на жени идва отвътре - не се учи!

свалянето на жени не е нищо по различно от общуване. а общуването с хората се учи и усъвършенства цял живот.


След като те удари пубертета или го можеш, или не! След това колкото и да се "учиш", няма да успееш.

бахти колко глупости пишеш в секунда
всеки го удря пубертета по различно време
и това, че те е ударил пубертета не означава, че изведнъж си се научил да общуваш с отсрещния пол.


Свалките, забиването и сексът не са като карането на колело.
Тепърва ще му се налага да общува с хора, които не са му приятни! В живота това е нещо обикновено.
Я тогава обясни до какво опира живота според теб!
Кажи кое води до "някъде"!
опира до това да осъзнаеш, че всеки един момент зависи от това как ти го приемаш. като гледаш негативно на нещата не си правиш живота по-хубав, напротив - демотивираш се и шансовете ти да промениш нещо към по-добро се топят. също така опира до това да се наслаждаваш на времето си тук и да търсиш позитивното, защото в крайна сметка времето минава и няма смисъл да се напрягаш за глупости :)

pappa
09-18-2018, 22:14
Това няма никакво значение!
Не е важно ти коя харесваш, а дали теб те харесва някоя! Ако никоя не те харесва, каквото и да правиш, колкото и да опитваш, ще си останеш сам!
Ако те харесват жените, сами ще идват да ти се слагат, без да правиш нищо!

Човек ако има желяние нещата стават. Всеки влак си има пътници. И мен постоянно ме гледат момичета като излезна така че си мисля че ако заговория дори и първата която не загледа за повече от 10 секунди ще стане работата просто за момента имам някои проблеми и не съм готов за нов човек в живота ми.
Съгласен съм със написаното от nqmamNervi

TrollFactory
09-19-2018, 08:40
животът не работи така :D
в общия случай първата крачка трябва да идва от теб
Какво знчение изобщо има "първата крачка", ако нямаш подходяща стръв (външен вид и пари)?


свалянето на жени не е нищо по различно от общуване. а общуването с хората се учи и усъвършенства цял живот.
Жени не се свалят само с общуване (=банални тъпи разговори). Независимо на колко словоохотлив шут може да се направиш (т.е. да забавляваш и разсмиваш понеже това уж печели точки) и колкото и да "интересничиш" пред една жена, ако нямаш стръв измерваща се във физически измерими неща (приятна външност/пари = готин), жената, която харесваш няма как да си каже "много ме забавлява/интересни работи приказва, мисля да му пусна". Свалките са успешни, ако по начало (психолозите казват, че 1,5 секунди са достатъчни за хората, за да преценят дали искат да чукат някого) са те харесали и си имаш самочувствието, че по принцип нещата в обичайния случай биха ти се получили, защото имаш преценката за себе си, че нещата ти се получават, защото имаш стръв и добре си научил как да я използваш в комбинация с другия фактор (че знаеш, че съвсем не изглеждаш зле или поне покриваш 50 % от стандартните клишета за класическа външност). Както каза колегата грозен по-горе, ако си грозен няма как да стане нищо, освен ако целта ти не е в същия калибър, в който си и ти. Принцесите не тръгват с просяци, красавиците не тръгват с грозници... освен, ако не са с пари.



всеки го удря пубертета по различно време
Абе горе долу по едно и също време удря пубертетът. Въпросът е в това, че не всеки автоматично може да ебе. Ако си с парцалив външен вид, пъпчив, смотан и прочее, това не значи, че пубертетът още не те е ударил. Просто нямаш шансовете на другите, за да се класираш да чукаш.


опира до това да осъзнаеш, че всеки един момент зависи от това как ти го приемаш. като гледаш негативно на нещата не си правиш живота по-хубав, напротив - демотивираш се и шансовете ти да промениш нещо към по-добро се топят. също така опира до това да се наслаждаваш на времето си тук и да търсиш позитивното, защото в крайна сметка времето минава и няма смисъл да се напрягаш за глупости :)
Бла, бла, бла, бла-бла-бла-бла... Кви шансове да промениш нещо в училище точно? Те са точно 0. Запомнят ли те като смотан, никъв шанс нямаш пичките до 12 клас. А смотан = на съвкупност от фактори като това да си беден, дебел или твърде слаб, нисък или твърде висок, пъпчив и т.н. и т.н. Може и по няколко от тези недъзи на куп да имаш... Тогава кво правиш? Успешно ли е общуването със срещуположния пол? Трябва да се целиш в цел, която може да си позволиш. В такъв случай гаранция, че със "смотанячка" (такава като изброените смотаняци) ще стане, но ти бъди честен сега, би ли тръгнал с грозно момиче?

Грозния
09-19-2018, 16:49
и това, че те е ударил пубертета не означава, че изведнъж си се научил да общуваш с отсрещния пол.Тези които ебат, са почнали да го правят по същото време като ги е ударил пубертета или скоро след това.
Ако не си почнал да ебеш до 20, значи си смотан и шансовете това да се промени в бъдеще са минимални. Дори нещо повече - с напредването на възрастта, шансовете ти прогресивно намаляват!

В такъв случай гаранция, че със "смотанячка" (такава като изброените смотаняци) ще стане, но ти бъди честен сега, би ли тръгнал с грозно момиче?Няма такава гаранция! Пробвал съм и с такива.
Познавам много грозни и невзрачни момичета, които са сами, защото имат нереално високи изисквания. И те като хубавите жени чакат нацепената батка с кинтите, но отказват да приемат това което им се предлага :? !


И още нещо:
http://www.tialoto.bg/a/33-sexologia/61956-zashto-mladezhite-gubiat-interes-kam-seksa/
"Шансовете за намиране на сексуален партньор намаляват с възрастта

Изследователите открили още, че шансът да си намериш сексуален партньор намалява с възрастта. Около 90 % от хората, които са загубили девствеността си в изследването, са го направили около 19-годишна възраст."

nqmamNervi
09-19-2018, 18:39
Какво знчение изобщо има "първата крачка", ако нямаш подходяща стръв (външен вид и пари)?
Всеки има различни стандарти за външния вид. Очевидно е, че всички обичат поддържани, чисти и приветливи хора. Това за парите е клише. Особено в случая на автора. Какви пари на 16?
Да допуснем, че не е клише - ти би ли искал да имаш нещо общо с човек, който те оценява по това колко изкарваш?


Жени не се свалят само с общуване (=банални тъпи разговори).

Общуването не е равносилно на банални тъпи разговори, а умението да четеш ситуациите/емоциите на хората и в по-голямата си част е невербално.


Независимо на колко словоохотлив шут може да се направиш (т.е. да забавляваш и разсмиваш понеже това уж печели точки) и колкото и да "интересничиш" пред една жена, ако нямаш стръв измерваща се във физически измерими неща (приятна външност/пари = готин), жената, която харесваш няма как да си каже "много ме забавлява/интересни работи приказва, мисля да му пусна".

Супер, но ако не можеш да заговориш една жена, шансовете ти клонят към 0.

Свалките са успешни, ако по начало (психолозите казват, че 1,5 секунди са достатъчни за хората, за да преценят дали искат да чукат някого) са те харесали и си имаш самочувствието, че по принцип нещата в обичайния случай биха ти се получили, защото имаш преценката за себе си, че нещата ти се получават, защото имаш стръв и добре си научил как да я използваш в комбинация с другия фактор (че знаеш, че съвсем не изглеждаш зле или поне покриваш 50 % от стандартните клишета за класическа външност). Както каза колегата грозен по-горе, ако си грозен няма как да стане нищо, освен ако целта ти не е в същия калибър, в който си и ти. Принцесите не тръгват с просяци, красавиците не тръгват с грозници... освен, ако не са с пари.
А за да добиеш това самочувствие трябва да опитваш разни неща и да не се страхуваш от провала. Мислиш ли, че всички успешни хора са се родили научени? Социалните умения се развиват с времето така както може да се развие и външния вид. И ще се повторя, че "грозен" е субективно понятие. Гарантирам ти, че има хора, които не харесват идеалът ти за жена (примерно). Също животът не е черно-бял и хората не са красавици и просяци.


Абе горе долу по едно и също време удря пубертетът. Въпросът е в това, че не всеки автоматично може да ебе. Ако си с парцалив външен вид, пъпчив, смотан и прочее, това не значи, че пубертетът още не те е ударил. Просто нямаш шансовете на другите, за да се класираш да чукаш.

Не, не удря по едно и също време. И освен, че удря по различно време, протича и по различен начин при всеки. Налагаш глупави клишета. Примерно ако имаш пъпки и не харесваш външния си вид, можеш да направиш нещо по въпроса, вместо да се комплексираш и озлобяваш. Не си ли сългасен?



Бла, бла, бла, бла-бла-бла-бла... Кви шансове да промениш нещо в училище точно? Те са точно 0. Запомнят ли те като смотан, никъв шанс нямаш пичките до 12 клас. А смотан = на съвкупност от фактори като това да си беден, дебел или твърде слаб, нисък или твърде висок, пъпчив и т.н. и т.н. Може и по няколко от тези недъзи на куп да имаш... Тогава кво правиш? Успешно ли е общуването със срещуположния пол? Трябва да се целиш в цел, която може да си позволиш. В такъв случай гаранция, че със "смотанячка" (такава като изброените смотаняци) ще стане, но ти бъди честен сега, би ли тръгнал с грозно момиче?
Много глупости виждам в този абзац.
Най-голямата грешка би била да се влияеш от това кой какво мисли за теб. Особено в тази възраст хората имат толкова променливи представи за света, че постоянно си сменят мнението. Би било пагубно да им повярваш.
Ти виждаш хората като някакво стадо овце, които нямат собствено мнение. Което често е вярно. Но аз такива хора по принцип не ги отчитам като съществуващи.
Имаш клиширани дефиниции за "смотан". Особено по време на пубертета всички са много несъразмерни и незавършени.
И отново ще се повторя: можеш да направиш нещо по въпроса, вместо да се комплексираш и озлобяваш. Какво е твоето решение на проблема ми е интересно? Ако според няколко човека си грозен, беден и смотан, трябва да си теглиш куршума ли? Моето предложение е да им тегли майната и да продължава напред. Ако имаш по-адекватно - го изказвай, в противен случай само хабиш ток.
Не, не бих тръгнал с момиче, което намирам за грозно. Но моята дефиниция за красиво и грозно може да се различава от твоята.


Тези които ебат, са почнали да го правят по същото време като ги е ударил пубертета или скоро след това.
Ако не си почнал да ебеш до 20, значи си смотан и шансовете това да се промени в бъдеще са минимални. Дори нещо повече - с напредването на възрастта, шансовете ти прогресивно намаляват!
Няма такава гаранция! Пробвал съм и с такива.
Познавам много грозни и невзрачни момичета, които са сами, защото имат нереално високи изисквания. И те като хубавите жени чакат нацепената батка с кинтите, но отказват да приемат това което им се предлага :? !


И още нещо:
http://www.tialoto.bg/a/33-sexologia/61956-zashto-mladezhite-gubiat-interes-kam-seksa/
"Шансовете за намиране на сексуален партньор намаляват с възрастта

Изследователите открили още, че шансът да си намериш сексуален партньор намалява с възрастта. Около 90 % от хората, които са загубили девствеността си в изследването, са го направили около 19-годишна възраст."
Четеш някакви материали, които ти подкрепят мирогледа и си повтаряш колко си прав. Това се нарича ментална мастурбация.
По-скоро графиката е ей така


^
| - - - -
| - - - - - - -
| - - - - - - - -
|- - - - - -
|----------------------------------------------------->
14 25 45 55
възраст


Очевидно шансовете ти са пикови, когато си в най-фертилна възраст (~25). И все пак е строго индивидуално.

Участвайки в този спор имам усещането, че споря със стена и че си губя времето по най-малоумния начин. Не се чувствам длъжен да ви доказвам каквото и да било :D Но ще оставя този пост заради графиката. И все пак какъв е вашият съвет към автора? Да си тегли куршума, защото някой си го смята за грозен, беден и смотан? Да не опитва нищо и да прекара остатъка от живота си пишейки във форум как жените са курви, щото не му пускали (което е напълно логично)? Мисленето ви е пораженческо.

HollyGolightly
09-19-2018, 19:29
Изключително важно е това, че автора няма проблем със самочувствието, както и с това да заговори момиче.
Почнеш ли да се възприемаш като загубеняк незаслужаващ вниманието на отсрещния пол, така почват да те възприемат и околните. Елементарно е.
Изкарахте го тъп, грозен, беден, дето момичетата бягат от него, а той просто сподели че ТОЙ няма желание да се вижда и общува с хора.

Грозния
09-19-2018, 20:08
Всеки има различни стандарти за външния вид. Отново шикалкавиш, като някоя кифла, хваната натясно!
Разбира се че всеки има свои стандарти, само че различните видове стандарти са краен брой и при повечето хора съвпадат!

Това за парите е клише.Може и да е клише, но е истина!

Какви пари на 16?Е как какви?! От мама и тате - това е най-старият и сигурен метод да си богат - да се родиш в подходящото семейство!

...ти би ли искал да имаш нещо общо с човек, който те оценява по това колко изкарваш?Това е едно от основните неща, по които хората те преценяват, без значение дали са мъже или жени и дали спиш с тях!

...умението да четеш ситуациите/емоциите на хората и в по-голямата си част е невербално.И кво от тва?!
Много е лесно да усетиш невербално, че дадена жена не те харесва - ти да не мислиш, че можеш да промениш виждането ѝ с дрънкане на празни приказки?!
Невербално трябва да ѝ покажеш, че имаш кинти и готина кола! Това може и да промени мнението ѝ!

Супер, но ако не можеш да заговориш една жена, шансовете ти клонят към 0.Ти сам аза преди малко, че голяма част от общуването е невербално! В повечето случаи можеш да прецениш дали имаш шанс със някоя жена, още преди да си я заговорил!
От безсмисленото заговаряне няма никаква полза - ти си губиш времето, а на нея ѝ досаждаш!

А за да добиеш това самочувствие трябва да опитваш разни неща и да не се страхуваш от провала.Самочувствие не се гради с празни опити за разговори, а с трупане на състояние и демонстрирането му пред другите!
Успелите хора не се страхуват от провала, защото не знаят какво е това, или им се е случвало толкова отдавна, че са забравили!

...както може да се развие и външния вид.Може, но за това също се изискват пари.
Естетическата хирургия е скъпо удоволствие и не е за всеки!

И ще се повторя, че "грозен" е субективно понятие.Не е субективно, защото критериите за красота и грозота се споделят от мнозинството от хората!

Гарантирам ти, че има хора, които не харесват идеалът ти за жена (примерно).Има всякакви извратеняци, със различни сексуални предпочитания и отклонения - това ли ми даваш за пример?!

Не, не удря по едно и също време. И освен, че удря по различно време, протича и по различен начин при всеки. Налагаш глупави клишета. Примерно ако имаш пъпки и не харесваш външния си вид, можеш да направиш нещо по въпроса, вместо да се комплексираш и озлобяваш. Не си ли сългасен?Пубертетът се случва между 11 и 15 г. при жените и 12 и 16 г. при мъжете! Интервалът е в рамките на 4 години максимум! Какво те кара да мислиш, че се случва по различно време?! Какво те кара да мислиш, че протича по различен начин при всеки?! 90% от нещата са едни и същи за всички!
Пъпките, както и грозотата са до ген и ако имаш нещастието да ти се случи, няма много какво да направиш! Това поне го казвам от личен опит! А твоите твърдения на какво се основават?!

Най-голямата грешка би била да се влияеш от това кой какво мисли за теб. ... Би било пагубно да им повярваш.
Ти виждаш хората като някакво стадо овце, които нямат собствено мнение. Което често е вярно. Но аз такива хора по принцип не ги отчитам като съществуващи.
...
Ако според няколко човека си грозен, беден и смотан, трябва да си теглиш куршума ли? Моето предложение е да им тегли майната и да продължава напред.


http://blog.eternalvigilance.me/wp-content/uploads/2013/04/541760_10151547427871489_1781348263_n.jpg


Не, не бих тръгнал с момиче, което намирам за грозно. Но моята дефиниция за красиво и грозно може да се различава от твоята.А ако не се различава :D ?! А?
Беше въпрос на време сам да се изложиш като лицемер!

Четеш някакви материали, които ти подкрепят мирогледа и си повтаряш колко си прав. Това се нарича ментална мастурбация.Моят мироглед се основава на личен опит и наблюдения! Посочвам ти и други източници, подкрепящи моята теза.
Интересно ми е твоята теза на какво се основава?! Твоите празни приказки не се подкрепят нито от личен опит, нито от други надеждни източници! Това се нарича словоблудство!

Очевидно шансовете ти са пикови, когато си в най-фертилна възраст (~25). И все пак е строго индивидуално.Последно кога шансовете са пикови, че не разбрах?! С второто изречение се отрече от първото :D !

...си губя времето по най-малоумния начин.Така е когато вършиш и говориш малоумни неща. Радвам се, че си на път да го осъзнаеш, макар и накрая!

Не се чувствам длъжен да ви доказвам каквото и да било...Ти и без това не можеш :? !

... И все пак какъв е вашият съвет към автора?

https://www.stlyrics.com/images/ama/getrichordietryin_5097.jpg


Мисленето ви е пораженческо.Не е пораженческо, а реалистично!

Изключително важно е това, че автора няма проблем със самочувствието, както и с това да заговори момиче. И като има самочувствие, кво от тва :? ?!
Заговарянето на момиче не значи че отсреща те харесват!

nqmamNervi
09-19-2018, 22:36
Отново шикалкавиш, като някоя кифла, хваната натясно!
Разбира се че всеки има свои стандарти, само че различните видове стандарти са краен брой и при повечето хора съвпадат!
те и хората са краен брой
колкото хора - толкова и стандарти
и не е вярно, че съвпадат


Може и да е клише, но е истина!
Е как какви?! От мама и тате - това е най-старият и сигурен метод да си богат - да се родиш в подходящото семейство!

:D тоест ако не се родиш в подходящо семейство директно да си теглиш куршума?


Това е едно от основните неща, по които хората те преценяват, без значение дали са мъже или жени и дали спиш с тях!

ТУК ГРЕШИШ


И кво от тва?!
Много е лесно да усетиш невербално, че дадена жена не те харесва - ти да не мислиш, че можеш да промениш виждането ѝ с дрънкане на празни приказки?!
Невербално трябва да ѝ покажеш, че имаш кинти и готина кола! Това може и да промени мнението ѝ!

:D неспасяем си, човек
пожелавам ти един ден да имаш кинти и готина кола и да се убедиш, че те не са всичко в живота


Ти сам аза преди малко, че голяма част от общуването е невербално! В повечето случаи можеш да прецениш дали имаш шанс със някоя жена, още преди да си я заговорил!
От безсмисленото заговаряне няма никаква полза - ти си губиш времето, а на нея ѝ досаждаш!

а можеш ли да прецениш дали един живот си струва да бъде изживян преди да си го изживял?


Самочувствие не се гради с празни опити за разговори, а с трупане на състояние и демонстрирането му пред другите!
Успелите хора не се страхуват от провала, защото не знаят какво е това, или им се е случвало толкова отдавна, че са забравили!

ТУК ГРЕШИШ


Може, но за това също се изискват пари.
Естетическата хирургия е скъпо удоволствие и не е за всеки!

фитнес, правилно хранене, активен живот, смяна на прическа
и не ми казвай, че не работи или че е до ген
защото абсолютно всеки може да влезе във форма, стига да иска и да отдели време
и има хиляди примери за това
но за теб е по-лесно да си измислиш оправдание и да игнорираш това


Пубертетът се случва между 11 и 15 г. при жените и 12 и 16 г. при мъжете! Интервалът е в рамките на 4 години максимум! Какво те кара да мислиш, че се случва по различно време?! Какво те кара да мислиш, че протича по различен начин при всеки?! 90% от нещата са едни и същи за всички!
Пъпките, както и грозотата са до ген и ако имаш нещастието да ти се случи, няма много какво да направиш! Това поне го казвам от личен опит! А твоите твърдения на какво се основават?!

4 години са доста време за хора на 12. как така какво ме кара? ти току що написа, че се случва в някакъв инервал?
после ме питаш какво ме кара да мисля, че се случва по различен начин?
може би това, че съм го видял?
или това:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%83%D0%B1%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D1%82 - хвърли му един прочит
убиваш ми желанието за дискусия с тези неадекватни въпроси.
но пъпките се лекуват? как да няма какво да направиш?
за грозотата писах по-горе


А ако не се различава :D ?! А?
Беше въпрос на време сам да се изложиш като лицемер!

а ако се различават?
няма нищо лицемерно в казаното от мен.


Моят мироглед се основава на личен опит и наблюдения! Посочвам ти и други източници, подкрепящи моята теза.
Интересно ми е твоята теза на какво се основава?! Твоите празни приказки не се подкрепят нито от личен опит, нито от други надеждни източници! Това се нарича словоблудство!
Последно кога шансовете са пикови, че не разбрах?! С второто изречение се отрече от първото :D !

https://blog.id.com.au/2014/population/demographic-trends/it-takes-two-to-tango-male-fertility-rate/
виж как съм уцелил графиката без да искам


Така е когато вършиш и говориш малоумни неща. Радвам се, че си на път да го осъзнаеш, макар и накрая!
Ти и без това не можеш :? !

да, напълно безсмислено и малоумно от моя страна е да се опитвам да споря с теб
живей си с кривите разбирания, но не се сърди, когато другите не са на твоето мнение и не се опитвай всеячески да ги налагаш на околните
ако човек те слуша - трябва да се самоубие още на 12, ако не е от богато семейство и няма гените на олимпийски шампион

TrollFactory
09-20-2018, 08:50
Всеки има различни стандарти за външния вид.
Това за стандартите може и да е така, но ние очевидно не говорим не говорим за някакви фетиши, а за съвсем общия случай, а той е именно, че:

Очевидно е, че всички обичат поддържани, чисти и приветливи хора.
Ето, дойдохме си на думата. Никой не харесва оръфляци и дрипльовци. А, за да не си такъв трябват кинти.

Това за парите е клише. Особено в случая на автора. Какви пари на 16?
Колегата каза по-горе. На мама и на тати.

Да допуснем, че не е клише - ти би ли искал да имаш нещо общо с човек, който те оценява по това колко изкарваш?
Аз принципно не, но това не значи, че парите не представляват важен фактор. Ако нямаш пари си като отрепка. Само някое много объркано момиче би се захванала с някой, който тя трябва да черпи, когато излизат. Да си мъж и да нямаш пари, било то в миналото или сега, се счита за съчетание от слабост, жалкост, мързел и прочее лоши качества. Една жена не иска слабак с прокъсани обувки и дрехи до себе си освен, ако не е и тя долна наркоманка или с някакви психични отклонения.

Общуването не е равносилно на банални тъпи разговори, а умението да четеш ситуациите/емоциите на хората и в по-голямата си част е невербално.
В общуването обаче си има правила и те са тип "всяка жаба да си знае гьола". Ако заговориш моделка, но няма какво да й предложиш освен интелектуалничене (да предположим, че това е най-висшия коз, който може да имаш, ако си "факир на заговарянето", ако не си добре изглеждащ или няма къде да я заведеш после, кво правим?


Супер, но ако не можеш да заговориш една жена, шансовете ти клонят към 0.
Алтернативно, и ти можеш да бъдещ заговорен. Шансовете ти да бъдеш заговорен, ако си зле изглеждащ обаче са под 0-та.


А за да добиеш това самочувствие трябва да опитваш разни неща и да не се страхуваш от провала. Мислиш ли, че всички успешни хора са се родили научени? Социалните умения се развиват с времето така както може да се развие и външния вид. И ще се повторя, че "грозен" е субективно понятие. Гарантирам ти, че има хора, които не харесват идеалът ти за жена (примерно). Също животът не е черно-бял и хората не са красавици и просяци.
Значи, навлизаш в някакви частни случаи. Да, това е така, че хората не се раждат научени, но като за начало е хубаво да си говорим истини. "Грозен" не е чак толкова субективно понятие. Да, грозен може да те направи и една пъпка, но фактически си оставаш красив, ако си с правилните черти и пропорции. А фактически си категорично физически неатрактивен, ако си твърде висок - твърде нисък, дебел - твръде слаб, прегърбен, лине като минато с ренде, мазна кожа и прочее. Съвсем несубективни черти, които си показват разликата.
Ето ти пример за класически красиви черти. Да вземе Брат Питт например:
https://vignette.wikia.nocookie.net/oceans11/images/0/0e/Brad_Pitt.png/revision/latest?cb=20160423230948
И ето ти саркастично изгледащия Мистър Бийн.
https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-69c0bf5f0c4d19b72bffde9ebaa3ce25
Ако сега предполжим, че си Меган Фокс, на кого от двамата по-горе смяташ, че повече би ти отивало да пуснеш?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1e/Megan_Fox_7.jpg/220px-Megan_Fox_7.jpg



Не, не удря по едно и също време. И освен, че удря по различно време, протича и по различен начин при всеки. Налагаш глупави клишета. Примерно ако имаш пъпки и не харесваш външния си вид, можеш да направиш нещо по въпроса, вместо да се комплексираш и озлобяваш. Не си ли сългасен?
Нищо не можеш да направиш в тази посока, защото това са гени. В най-добрият случай е въпрос на еволюционен шанс да имаш гладка кожа, да си висок, но не прекалено и да имаш правилни и симетрични черти. Няма как да не се озлобяваш, ако виждаш, че природата не е справелива.



Много глупости виждам в този абзац.
И аз в твоите абзаци. :D

Най-голямата грешка би била да се влияеш от това кой какво мисли за теб. Особено в тази възраст хората имат толкова променливи представи за света, че постоянно си сменят мнението. Би било пагубно да им повярваш.
Не е необходимо да им вярваш винаги на 100%, но ти и сам си виждаш недостатъците и колко струваш. Сега, в крайна сметка хората не се раждаме равни. Въпросът е да не се самозаблуждават хората, че "винаги може повече". На кой каквото му е отредено. Колкото и да се напъваш, толкова много фактори има налице, които да ти попречат да ходиш с някой модел излязал от каталог, така че не е кой знае какво да си признаеш обективно поне някои от причините: "Не ме бива в еди-кое-си" и да се примириш, че толкова ти е дала природата/съдбата и това е. Да, не е справедливо, но справеливостта нали и тя е "субективно понятие"... :D Достатъчно е да си осъзнат и да си знаеш възможностите. И колкото и успокоителни думи да даваш на някого, че му трябва време да разцъфти, че му трябват повече упражнения и т.н., ако въпросното лице просто е грозно и безпарично и това не е по негова собствена вина, не го успокояваш ни най-малко, защото все ще си стои на чикии. Хората са жестоки. Ти не казвай сега, че външността не е от значение. Ще излъжеш. Дори ще излъжеш, ако кажеш, че я поставяш на равно с вътрешния свят на човека. Човек първо се влюбва с очите си, после в сърцето.


Ти виждаш хората като някакво стадо овце, които нямат собствено мнение. Което често е вярно. Но аз такива хора по принцип не ги отчитам като съществуващи.
Не знаех, че определяш ти кой същестува и кой не. :D Струва ми се, че изпитваш някакъв божествен комплекс. Но няма да обожествиш повече себе си правейки се, че външността и парите са без значение. В никакъв случай не може да ги изключиш от уравнението на задачата, която решаваме тук в момента.


Имаш клиширани дефиниции за "смотан". Особено по време на пубертета всички са много несъразмерни и незавършени.
Да, трудно е да се преопредели всичко, но до някаква степен си проличава точно в пубертета горе долу кой как ще се развие и като какъв човек. Ако не си бил ебач в пубертета или не си ебал топ путки тогава, едва ли ще станеш такъв на 30, защото си красив. По-скоро ще станеш ебач, защото ще си плащаш. Степента на красота и пари винаги играе роля.


И отново ще се повторя: можеш да направиш нещо по въпроса, вместо да се комплексираш и озлобяваш. Какво е твоето решение на проблема ми е интересно?
Нямам решение на подобни проблеми, но за разлика от теб не лъжа хората с убодното, че "за всеки влак си има пътници". Ти се правиш наполитически коректен и се опитваш да пишеш умерено по тези въпроси. Аз съм просто малко по-краен и имам по-голям шанс да се окажа прав от теб в случая.


Ако според няколко човека си грозен, беден и смотан, трябва да си теглиш куршума ли?
Това е откровена глупост. Естествено, че никого не бих посъветвал да направи това. Въпросът беше да не лъжеш хората и да ги караш да хвръчат в облаците мислейки си, че са на един разговор разстрояние от това да топнат чушката стига да го правят по "правилния начин". Трябва да се знае, че има неща които не може да отричаш, а именно вънпност и пари.


Моето предложение е да им тегли майната и да продължава напред. Ако имаш по-адекватно - го изказвай, в противен случай само хабиш ток.
И аз бих казал същото, но това, че сме на едно мнение за това, че трябва да им тегли майната, не означава, че съм съгласен с другото, което каза, а то беше накратко, че основните две (пари и външност) нямат значение стига да си "много добър в общуването", което е откровена глупост. По-правилна би била формулировката 40% външност, 40% пари и чак накрая 20% обущуване. Ти я правиш 80% общуване и 20% всичко останало, което е откровена лъжа.


Не, не бих тръгнал с момиче, което намирам за грозно. Но моята дефиниция за красиво и грозно може да се различава от твоята.
Това как ще играеш с думи след като си потвърдил, че би правил нищо с грозна мацка е вече без значение. Призна си за основното, така че не ми казвай, че сега няма да съм прав, ако до теб дойде дебела/пъпчива/твърде ниска или твърде висока мацка и почне да е много печена на разговор. Ти пак ще си я намираш за грозна и няма да й дадеш да ти прави нищо, нали? Следователно, ако тук съм прав, твоята дефиниция за красиво не е по-различна от 80% от чуждите дефиниции за красота.


Участвайки в този спор имам усещането, че споря със стена и че си губя времето по най-малоумния начин.
Аз също.


Не се чувствам длъжен да ви доказвам каквото и да било :D
Защото нищо от това, което казваш не можеш да докажеш на практика освен, ако не кажеш, че примера, който ще дадеш е изключение.


И все пак какъв е вашият съвет към автора?
Вече забравих за какво беше темата и от къде започнахме. :D



Да си тегли куршума, защото някой си го смята за грозен, беден и смотан?
Прекалено много сам наблягаш на това. Сигурен ли си, че теб не те спохождат такива мисли?


Да не опитва нищо и да прекара остатъка от живота си пишейки във форум как жените са курви, щото не му пускали (което е напълно логично)? Мисленето ви е пораженческо.
Никой не е казал да спре да опитва. Просто трбява да бъдем обективни спрямо него.

Ivaaaaa
09-20-2018, 11:36
Оле, имам пъпки на брадичката. https://imgur.com/a/pz9T8uo баси грозницата съм. Какви са тези балъци дето са се вързали да ги еба.
Интересно как разсъждавате какво би привлякло една жена толкова уверено при положение, че сте все пърчове. За мен секунда и половина не е достатъчна да преценя дали бих се чукала с еди кой си. Всъщност в някои от случаите първоначално съм си казвала “не” и в последствие съм променяла решението си. И съм излизала с момче,абе направо мъж, който е топ като визия и материална обезпеченост, но с това се свиква. И може би проблемът е в мен, но първоначално я нямаше влагата, тя дойде след като опознах въпросния, което подкрепя теорията, че умението да общуваш , да си интересен е много решаващо, щото, ако не бях опознала истински въпросното лице, нямаше да обменяме днк.

Скорпион
09-20-2018, 13:50
Ако не беше топ визия щеше ли да излизаш с него. Защо не взе да излизаш с някой с не топ визия пък после след разговорите да пускаш съга.
Като цяло съветите, които получават хората в този форум са доста глупави.

TrollFactory
09-20-2018, 13:51
Оле, имам пъпки на брадичката. https://imgur.com/a/pz9T8uo баси грозницата съм. Какви са тези балъци дето са се вързали да ги еба.
Е кви да ти се вържат иначе. Сама си го казваш. Даже и доказателства представяш.


Интересно как разсъждавате какво би привлякло една жена толкова уверено при положение, че сте все пърчове.
Ми може би разполагаме с достатъчно опит.


За мен секунда и половина не е достатъчна да преценя дали бих се чукала с еди кой си.
Даа, трябва да разбереш дали е момче или мъж. А тази разлика правиш, когато разбереш дали лицето е с материалната обезпеченост каквато си представяш в меркантилните ти мечти както ще видим малко по-надолу в нашия анализ.


Всъщност в някои от случаите първоначално съм си казвала “не” и в последствие съм променяла решението си.
Добреее, да го видим случая. Ето, четем по-нататък от поста ти и нека анализираме специалната ти ситуация:

И съм излизала с момче,абе направо мъж, който е топ като визия и материална обезпеченост, но с това се свиква. И може би проблемът е в мен, но първоначално я нямаше влагата, тя дойде след като опознах въпросния,

Влагата била дошла... Колко пошло се изказваш само. :D
Тоест си се навлажнила, когато след известно време си осъзнала, че въпросното момче е с "материална обезпеченост". И тогава това вече е станало от най-обикновено момче на:

абе направо мъж, който е топ като визия


което подкрепя теорията, че умението да общуваш , да си интересен е много решаващо, щото, ако не бях опознала истински въпросното лице, нямаше да обменяме днк.
Разбирасе, че става по-интересен, когато е "материално обезпечен".

Толкова плоски размишления, после нас ни обвинява, че сме били пръчове!
Пръчка такава! :D

Ivaaaaa
09-20-2018, 14:21
Да, щото аз нямам пари и нямам потенциала след няколко години да изкарвам повече отколкото се нуждая. За мен е унизително да разчитам на човек извън семейството ми за финансова помощ. Признавам си и че винаги съм имала нещо като комплекс. Ако не доминирам, не се чувствам добре тоест трябва да съм по-умна от партньора ми, да имам повече потенциал и тн. Вие сте тъпаци да продължавате да пропагандирате идеята, че мъжа трябва да е богат, за да има жена. Чрез това мислене таргетирате утаечни жени към себе си, които са актуални. Знаете, икономика е туй.

Ivaaaaa
09-20-2018, 14:55
О, да. Добре :lol:

Ето затова не ми е жал за такива като вас, защото комплексите ви толкова ви разяждат отвътре, че вътрешността ви е обвита в некроза.

И не ми слагай думи в устата. Никога не съм казвала такова нещо. Постоянните мрънкачи на тази тема сте вие. Не ме ... кой колко пари има, вас обаче това ви бърка в мозъка. После жените са материалистки. Безсмислено е обсъждането на каквото и да е с вас. Както беше казано по-горе - стена.

Скорпион
09-20-2018, 15:22
Хубава е ива, а и трябва да си на мн ниско ниво да обиждаш момиче за това.

Грозния
09-20-2018, 17:27
колкото хора - толкова и стандарти
и не е вярно, че съвпадатТова е пълен абсурд!
Ако всеки имаше различни предпочитания и "стандарти", нямаше дори да имаме общество!

ТУК ГРЕШИШМоля те обясни ми къде и защо греша!?
На тебе постовете ти са 80% глупости, които нямат нищо общо с реалността и фактите!

пожелавам ти един ден да имаш кинти и готина кола и да се убедиш, че те не са всичко в животаБлагодаря :) !
Нека да ми е зле после 8) !

а можеш ли да прецениш дали един живот си струва да бъде изживян преди да си го изживял?Ти трябва ли да изядеш цялата тенджера боб, за да разбереш че е вкиснал?!
Ако е така, много жалко за теб :? !

фитнес, правилно хранене, активен живот, смяна на прическа
и не ми казвай, че не работи или че е до ген
защото абсолютно всеки може да влезе във форма, стига да иска и да отдели време...и пари 8) !
Тия неща които казваш, помагат човек да се поддържа, но не могат да те променят коренно! Ако си нисък с грозна физиономия, нищо от това което предлгаш, не може да ти помогне!
Освен това, структурата на тялото (дали си дебел или слаб) също е над 80% генетично предопределена!

4 години са доста време за хора на 12. как така какво ме кара? ти току що написа, че се случва в някакъв инервал?4 години е интервалът в който пубертетът може да се случи, то обикновено завършва за около две години след започването му.

12 годишните ако ги питаш и 40 минутен учебен час е много време, но това е друга тема.

убиваш ми желанието за дискусия с тези неадекватни въпроси.
но пъпките се лекуват? как да няма какво да направиш?На теб са ти неадекватни и въпросите и отговорите.
Аз тези неща ги говоря от личен опит!

а ако се различават?
няма нищо лицемерно в казаното от мен.Лицемерно е защото сам призна, че не би тръгнал с грозна жена!
Защо не тръгнеш с грозна жена и не си представяш, че е топмодел - нали красотата е субективна :D !

виж как съм уцелил графиката без да искамНе ме занимавай с линкове извадени от частен блог, където всеки може да поства каквото си иска :? !

да, напълно безсмислено и малоумно от моя страна е да се опитвам да споря с тебНапълно съм съгласен и аз това ти се чудя! Признай че аз съм прав, а ти грешиш и да приключваме с тоя спор 8) !

живей си с кривите разбирания, но не се сърди, когато другите не са на твоето мнение и не се опитвай всеячески да ги налагаш на околнитеМоите разбирания са в съответствие с фактите и реалността, а твоите - не!
Чии разбирания са криви?!

ако човек те слуша - трябва да се самоубие още на 12, ако не е от богато семейство и няма гените на олимпийски шампионПротив самоубийството съм, но човек трябва живее в реалността, а не в приказките!

Нямам решение на подобни проблеми, но за разлика от теб не лъжа хората с убодното, че "за всеки влак си има пътници". Ти се правиш наполитически коректен и се опитваш да пишеш умерено по тези въпроси. Аз съм просто малко по-краен и имам по-голям шанс да се окажа прав от теб в случая.Тоя neamNervi ще се окаже либераст! Те така правят!

...твоята дефиниция за красиво не е по-различна от 80% от чуждите дефиниции за красота.
Аз също му доказах, че е лицемер!

Защото нищо от това, което казваш не можеш да докажеш на практика освен, ако не кажеш, че примера, който ще дадеш е изключение.Цялата му теза е изградена на изключения и откровени небивалици!


Интересно как разсъждавате какво би привлякло една жена толкова уверено при положение, че сте все пърчове.Може да сме пръчове, но не сме слепи, глухи или тъпи.

За мен секунда и половина не е достатъчна да преценя дали бих се чукала с еди кой си. Всъщност в някои от случаите първоначално съм си казвала “не” и в последствие съм променяла решението си. И съм излизала с момче,абе направо мъж, който е топ като визия и материална обезпеченост, но с това се свиква. И може би проблемът е в мен, но първоначално я нямаше влагата, тя дойде след като опознах въпросния...

http://prikachi.com/images/652/2782652m.jpg


Пръчка такава! :DСелска при това!

Да, щото аз нямам пари и нямам потенциала след няколко години да изкарвам повече отколкото се нуждая.Ми нямаш! То ти личи!
За това скречираш на Супергигантския Слалом (мъже) :D!

Вие сте тъпаци да продължавате да пропагандирате идеята, че мъжа трябва да е богат, за да има жена. Чрез това мислене таргетирате утаечни жени към себе си, които са актуални.Ти завиждаш ли или ревнуваш, че не разбрах :) ?!

Ето затова не ми е жал за такива като вас, защото комплексите ви толкова ви разяждат отвътре, че вътрешността ви е обвита в некроза. Ти си един от най-комплексираните хора в тоя форум - повече дори от мен!

Хубава е ива, а и трябва да си на мн ниско ниво да обиждаш момиче за това.Кво ѝ се слагаш бе мен?!
Не си достатъчно богат за нея!

nqmamNervi
09-20-2018, 21:11
Ето, дойдохме си на думата. Никой не харесва оръфляци и дрипльовци. А, за да не си такъв трябват кинти.

Не ти трябват много пари, за да поддържаш елементарна хигиена и да ходиш с чисти дрехи.


Аз принципно не, но това не значи, че парите не представляват важен фактор. Ако нямаш пари си като отрепка. Само някое много объркано момиче би се захванала с някой, който тя трябва да черпи, когато излизат. Да си мъж и да нямаш пари, било то в миналото или сега, се счита за съчетание от слабост, жалкост, мързел и прочее лоши качества. Една жена не иска слабак с прокъсани обувки и дрехи до себе си освен, ако не е и тя долна наркоманка или с някакви психични отклонения.

Тук е момента да задам въпроса какво разбираш под "пари". Защото аз оставам с впечатлението, че според теб ако не си богат, нямаш шанс да водиш нормален живот и никоя няма да те погледне. В следващия момент виждам, че даваш за пример елементарни потребности, като това да поддържаш прилежен външен вид или да отделиш някой лев да си платиш сметката. Това всеки един средностатистически работещ човек може да си го позволи.


В общуването обаче си има правила и те са тип "всяка жаба да си знае гьола". Ако заговориш моделка, но няма какво да й предложиш освен интелектуалничене (да предположим, че това е най-висшия коз, който може да имаш, ако си "факир на заговарянето", ако не си добре изглеждащ или няма къде да я заведеш после, кво правим?

Там е работата, че социалната йерархия не е константна и рязко се сменя в зависимост от ситуацията и най-вече в зависимост от това как самият индивид се възприема. Ти ако се смяташ за нещо по-малко от въпросната моделка, тя ще усети това и няма да иска да има нищо общо с теб. Поставяйки я на пиедестал заради външния ѝ вид се нареждаш до останалите, които точат лиги всекидневно по нея.


Алтернативно, и ти можеш да бъдещ заговорен. Шансовете ти да бъдеш заговорен, ако си зле изглеждащ обаче са под 0-та.

Идеята е да не чакаш да бъдеш заговорен, а да бъдеш активната страна. Шансовете да бъдеш заговорен са малки, защото повечето момичета не са свикнали да бъдат активната страна.


Значи, навлизаш в някакви частни случаи. Да, това е така, че хората не се раждат научени, но като за начало е хубаво да си говорим истини. "Грозен" не е чак толкова субективно понятие. Да, грозен може да те направи и една пъпка, но фактически си оставаш красив, ако си с правилните черти и пропорции. А фактически си категорично физически неатрактивен, ако си твърде висок - твърде нисък, дебел - твръде слаб, прегърбен, лине като минато с ренде, мазна кожа и прочее. Съвсем несубективни черти, които си показват разликата.
Ето ти пример за класически красиви черти. Да вземе Брат Питт например:
https://vignette.wikia.nocookie.net/oceans11/images/0/0e/Brad_Pitt.png/revision/latest?cb=20160423230948
И ето ти саркастично изгледащия Мистър Бийн.
https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-69c0bf5f0c4d19b72bffde9ebaa3ce25
Ако сега предполжим, че си Меган Фокс, на кого от двамата по-горе смяташ, че повече би ти отивало да пуснеш?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1e/Megan_Fox_7.jpg/220px-Megan_Fox_7.jpg

твърде висок, твърде нисък - субективно
твърде дебел или твърде слаб - можеш да направиш нещо по въпроса
разбира се, че ако имаш хубави гени, животът ти ще бъде по-лесен, не оспорвам това.
оспорвам това, че ако нямаш топ гени, трябва да се предадеш и да не правиш нищо, за да подобриш живота си.
даваш ми за пример някаква порно актриса - това ли е идеалът ти за жена?
и сравняваш актьор с персонаж. Нали осъзнаваш, че персонажът "Мистър Бийн" целенасочено е направен да изглежда колкото се може по-нелепо и забавно?


Нищо не можеш да направиш в тази посока, защото това са гени. В най-добрият случай е въпрос на еволюционен шанс да имаш гладка кожа, да си висок, но не прекалено и да имаш правилни и симетрични черти. Няма как да не се озлобяваш, ако виждаш, че природата не е справелива.

Начинът на живот играе много по-голяма роля от гените. Да, ти може да си висок, но без тренировки и усилия няма как да станеш добър волейболист. А един по-нисък от теб, но отдаден, може да стане топ разпределител примерно.
https://www.theguardian.com/science/2015/mar/19/do-your-genes-determine-your-entire-life


Колкото и да се напъваш, толкова много фактори има налице, които да ти попречат да ходиш с някой модел излязал от каталог, така че не е кой знае какво да си признаеш обективно поне някои от причините: "Не ме бива в еди-кое-си" и да се примириш, че толкова ти е дала природата/съдбата и това е.
Всеки има силни и слаби страни и е успех да ги знае и да ги приема. Това не означава, че не трябва да се подобрява като личност и да не работи върху слабите си страни. Пак даваш за пример някакви модели от каталози. Това ли е единственото нещо, по което съдиш жените? Много повърхностно е, не мислиш ли? Но пък има логика да разсъждаваш така, при положение че смяташ, че парите са единственото нещо, което определя един мъж.

Хората са жестоки. Ти не казвай сега, че външността не е от значение. Ще излъжеш. Дори ще излъжеш, ако кажеш, че я поставяш на равно с вътрешния свят на човека. Човек първо се влюбва с очите си, после в сърцето.

Не твърдя, че външния вид е без значение. Твърдя, че човек може да направи нещо, за да го подобри. Твърдя също, че външният вид зависи от вътрешния.


Не знаех, че определяш ти кой същестува и кой не. :D Струва ми се, че изпитваш някакъв божествен комплекс. Но няма да обожествиш повече себе си правейки се, че външността и парите са без значение. В никакъв случай не може да ги изключиш от уравнението на задачата, която решаваме тук в момента.

Нищо не определям. Просто не включвам тези хора в уравнението, защото не представляват интерес за мен (това е мое лично мнение и не те ангажирам с него).


Нямам решение на подобни проблеми, но за разлика от теб не лъжа хората с убодното, че "за всеки влак си има пътници". Ти се правиш наполитически коректен и се опитваш да пишеш умерено по тези въпроси. Аз съм просто малко по-краен и имам по-голям шанс да се окажа прав от теб в случая.

Това, че си по-краен не означава, че си прав. Как успя да вкараш и политика в темата? :D Никъде не твърдя, че за всеки влак си има пътници. Твърдя, че ако искаш да се возиш с влак, трябва да положиш усилия да отидеш до гарата. И билетите не са толкова скъпи и недостъпни, колкото се опитвате да ги изкарате.


По-правилна би била формулировката 40% външност, 40% пари и чак накрая 20% обущуване. Ти я правиш 80% общуване и 20% всичко останало, което е откровена лъжа.

По-скоро 50% излъчване, 40% общуване и 10% пари. А излъчването е сбор от вътрешния и външния вид на човека. От постовете ти човек остава с впечатлението, че формулата е 50% пари и 50% гени. А според колегата ти е 100% пари.


Това как ще играеш с думи след като си потвърдил, че би правил нищо с грозна мацка е вече без значение. Призна си за основното, така че не ми казвай, че сега няма да съм прав, ако до теб дойде дебела/пъпчива/твърде ниска или твърде висока мацка и почне да е много печена на разговор. Ти пак ще си я намираш за грозна и няма да й дадеш да ти прави нищо, нали? Следователно, ако тук съм прав, твоята дефиниция за красиво не е по-различна от 80% от чуждите дефиниции за красота.

Нямам някакви предпочитания за ръста на момичетата, честно казано. Всеки има периоди, в които има пъпки и не е нещо, което оказва някакво влияние върху преценката ми за човека отсреща. Виж, ако е с наднормено тегло - това не ме привлича - признавам.


Никой не е казал да спре да опитва. Просто трбява да бъдем обективни спрямо него.
Никой не е казвал, ама друг път. Момчето идва тук и казва, че просто е необщителен и някакви неадекватни хора започват да му проектират собствените си комплекси и да му казват как, ако няма пари и добри гени, няма да постигне нищо и по-добре да не опитва. Точно затова и се намесих. Това определено не е обективно.

TrollFactory
09-21-2018, 07:27
Така. Първо, модераторите, които се крият, не знам защо изтриха мнението ми към ива. Искам да си го повторя. Вярно, че може би ще му се загуби от първоначалната брилянтност, но все пак нека резилът бъде пълен и затова ще опитам пак.

Признавам си и че винаги съм имала нещо като комплекс.
Не са само един, много са комплексите ти.

Ако не доминирам, не се чувствам добре тоест трябва да съм по-умна от партньора ми, да имам повече потенциал и тн.
С тия изисквания ще си останеш стара мома. Особено предвид факта, че явно имаш комплекс, че мъжете ти трябва да са нищо повече от твои роби за секс или като кукли без мнение или всякакъв потенциал да задминат плоските ти съждения за живота. Искаш ти да си доминантната, защото по настоящем ти си тъпканата в живота към момента заради непривлекателната си външност. Не случайно искаш да станеш лекар, за да може да раздаваш смъртни присъди за некачествените според теб хора. Не знам защо модераторите са на твоя страна и трият мнения, които засягат твоята противна личност. Та ти си до мозъка на костите си злобна, комплексирана и арогнатна.


Хубава е ива, а и трябва да си на мн ниско ниво да обиждаш момиче за това.

Не виждам с какво това момиче е хубаво и какво е нейното ниво след като кълне по такъв вещерски начин всеки, който не е съгласен с плоските й мнения:

Ето затова не ми е жал за такива като вас, защото комплексите ви толкова ви разяждат отвътре, че вътрешността ви е обвита в некроза.

Да се върнем към думите й:


Вие сте тъпаци да продължавате да пропагандирате идеята, че мъжа трябва да е богат, за да има жена. Чрез това мислене таргетирате утаечни жени към себе си, които са актуални. Знаете, икономика е туй.

И като обиждаш отново, по-умна и по-красива ли стана? Да, права си за икономиката. Хубавите жени се продават по-скъпо на мъжете. Следователно един богат мъж е много по-перспективен в стремежа си да има хубава жена до себе си. Ти за богат мъж трудно ще се хванеш. И завиждаш и храниш останалите двеойки, защото вечно ти си зарязаната и при теб никой не се връща за секс независимо колко си самостоятелна, успяла, умна, можеща и кадърна. Някак си мъжете те избягват - дори бившите ти такива. Подхранваш си самочувствието си за изключителност с това, че това се дължи не на злобата ти същност (айде, външността вече я обсъдихме) ами на това, че мъжете не са достатъчно смели, за да имат умни жена до себе си. Истината драга е друга и тя е, че не си привлекателна и от там идва цялата ти злоба и завист. Не знам защо я пусна тази снимка с пъпките по-горе, но постигна обратния ефект. Действително имаше пъпки на снимката, която трябва да изстискаш... Та, ходи си стискай пъпките, госпожице умна, преуспяла и с потенциал да изкарва много пари, но бъдеща самотна мома с много котки.

TrollFactory
09-21-2018, 08:17
Не ти трябват много пари, за да поддържаш елементарна хигиена и да ходиш с чисти дрехи.
Хигиената е задължение за всеки и то по подразбиране. Тя обаче не променя евтиния външен вид. Дрехите си остават стари, макар и прани.


Тук е момента да задам въпроса какво разбираш под "пари".
Ми кинти ($$), кво друго да разбрам под пари? Какво изобщо се опита да кажеш?


Защото аз оставам с впечатлението, че според теб ако не си богат, нямаш шанс да водиш нормален живот и никоя няма да те погледне.

Никъде не съм казал, че трябва да си богат в смисъла на страшно богат. Ако някъде изглежда да съм казал подобно нещо, то разбирай, че съм искал да кажа, че е препоръчително е да си финансово стабилен и най-вече за дългосрочни връзки.


В следващия момент виждам, че даваш за пример елементарни потребности, като това да поддържаш прилежен външен вид или да отделиш някой лев да си платиш сметката. Това всеки един средностатистически работещ човек може да си го позволи.
Никъде не съм казал, че външността опира до пари. Говоря за тази, с която те дари природата и нея не можеш да я промениш.


Там е работата, че социалната йерархия не е константна и рязко се сменя в зависимост от ситуацията и най-вече в зависимост от това как самият индивид се възприема.
В социалната йерархия попадаш на мястото, в което тя те постави. Иначе си се самовъзприемай колкото си искаш за красив, умен, с хубава работа. Това няма да промени реалността и къде попадаш в действителната йерархията изградена от обществото. Грешната самопреценка само може да те закопае повече от колко да ти помогне. Би могло единствено да излжеш за съвсем малко, но после истина за теб лъсва в целия си блясък, когато хората разберат, че не си такъв за какъвто се представяш. Или с други думи, живееш в панел, а бягаш от реалността като обясняваш на себе си и всички, че живееш в дворец, за да се впишеш в "хай-лайф" обществото. Колко време ще имаш според теб докато другите да разберат, че лъжеш и при това яко, особено щом се стигне до подробности, които трябва да споделиш за живота си? Не си ли си ти, не си ли пасваш перфектно в картинката, насила не може да се сложиш в някакъв стереотип. А изключенията за изкусителите измамници са изключения, в които главният герой е достатъчно обигран и съвсем няма комплекси относно външност и пари.



Ти ако се смяташ за нещо по-малко от въпросната моделка, тя ще усети това и няма да иска да има нищо общо с теб. Поставяйки я на пиедестал заради външния ѝ вид се нареждаш до останалите, които точат лиги всекидневно по нея.
Стига глупости и нерелевантни примери. Една моделка, особено когато знае, че от малка е специална само заради външния си вид, изобщо няма да има ниска летва. Тя е съвсем целенасочено ще си играе с мъжете и ще получи точно този, който тя си поиска. Красотата е на пиедестал и това е истина валидна от векове за векове.



Идеята е да не чакаш да бъдеш заговорен, а да бъдеш активната страна. Шансовете да бъдеш заговорен са малки, защото повечето момичета не са свикнали да бъдат активната страна.
Лесно е да заговориш някого. И въобще не е там въпросът. Идеята е да може да предложиш себе си като сбор от различни и значими качества, а не само да започнеш разговор и до там.



твърде висок, твърде нисък - субективно
Е кво субективно има в това? Високите момичета обикновено не обичат по-ниски мъже от тях. 2 - 2,30 м определено е плашеща височина пък за стандартно високите дами. 1,50 за мъж е ниска височина и това му създава проблеми да си намери момиче... Все неща, които само като се разходиш сред обществото ще ти се потвърдят не с 1, а сигурно с 200 примера само за един ден.


твърде дебел или твърде слаб - можеш да направиш нещо по въпроса
Можеш, ама критерият колко тежиш не е единствен. Ако всичко друго ти е наред, ок...


разбира се, че ако имаш хубави гени, животът ти ще бъде по-лесен, не оспорвам това.
Дойдохме си на думата.

оспорвам това, че ако нямаш топ гени, трябва да се предадеш и да не правиш нищо, за да подобриш живота си.
Разибрасе, че е по-добре да правиш нещо по въпроса, но си има предел на възможностите. Не може да станеш по-нисък, не може да станеш по-висок, не може да си промениш някои черти, за да станеш по-красив и т.н. Трябва да се съобразяваш с възможностите, които имаш.


даваш ми за пример някаква порно актриса - това ли е идеалът ти за жена?
Меган Фокс не е порно актриса, а ако не те възбужда значи си гей.


и сравняваш актьор с персонаж. Нали осъзнаваш, че персонажът "Мистър Бийн" целенасочено е направен да изглежда колкото се може по-нелепо и забавно?
Добре, по-правилно ли ще формулирам въпроса си, ако кажа Роуънд Аткинсън, а не неговия персонаж? Защото не знам да има жена, която да би избрала него пред Брат Пит.



Начинът на живот играе много по-голяма роля от гените. Да, ти може да си висок, но без тренировки и усилия няма как да станеш добър волейболист. А един по-нисък от теб, но отдаден, може да стане топ разпределител примерно.

Хайде стига глупости! Спортът не е правилносто сравнение. Говорим си за секс. Може и да станеш волейболист, но това не значи, че може да станеш и изкусителен ебач.


Всеки има силни и слаби страни и е успех да ги знае и да ги приема. Това не означава, че не трябва да се подобрява като личност и да не работи върху слабите си страни.
Ма разбирасе, че може да се опитва да се подобрява колкото си иска, но да си дойдем на думата, как ще станеш готин, ако не си красив и имаш куп недъзи независещи от спорта, диетите, прическата или дрехите. Има жени например като Ива, които каквото и да правят, няма как да изглеждат хубави. Тя може и да се гордее с пъпките си, съдейки по това, че им показа снимка малко по-горе в темата тук, но това е друго...


Пак даваш за пример някакви модели от каталози. Това ли е единственото нещо, по което съдиш жените?
Не, трябва да могат и да готвят, но е по-важно да са хубави! Защото да готвят могат и да се научат, но по-хубави не могат да станат.


Много повърхностно е, не мислиш ли?
Защо да е повърхностно, когато пък ти казваш от своя страна, че това, че парите определят един мъж има логика? Май дойдохме на една и съща приказка тук в крайна сметка:

Но пък има логика да разсъждаваш така, при положение че смяташ, че парите са единственото нещо, което определя един мъж.
Една жена може да разсъждава така, а един мъж не? Това ли е логиката?


Не твърдя, че външния вид е без значение. Твърдя, че човек може да направи нещо, за да го подобри. Твърдя също, че външният вид зависи от вътрешния.

Някой може да е много добър човек, но това не го прави сексуално атрактивен за срещуположния пол. Така че вътрешността няма нищо общо, тя се разкрива едва в последствие.


Нищо не определям. Просто не включвам тези хора в уравнението, защото не представляват интерес за мен (това е мое лично мнение и не те ангажирам с него).
Ами ангажиращ си по един или друг начин след като разпънахме такива чаршафи тук в темата. :D


Това, че си по-краен не означава, че си прав. Как успя да вкараш и политика в темата? :D Никъде не твърдя, че за всеки влак си има пътници. Твърдя, че ако искаш да се возиш с влак, трябва да положиш усилия да отидеш до гарата. И билетите не са толкова скъпи и недостъпни, колкото се опитвате да ги изкарате.
И все пак билетите струват пари. Ако искаш да се возиш гратис, няма да стане. Разбирасе, ако с мацка с чар и се возиш гратис, по-възможно е да омаеш кондукторите (ако са мъже) да те пуснат, нали? :D


По-скоро 50% излъчване, 40% общуване и 10% пари. А излъчването е сбор от вътрешния и външния вид на човека. От постовете ти човек остава с впечатлението, че формулата е 50% пари и 50% гени. А според колегата ти е 100% пари.
Има такава възможност:
Да е на 100% пари (Ако така или иначе те са това, което е задържало вниманието на жената към теб)
Да е на 100% заради външност (Ако това задържа човека до своя партньор)
Или в последствие да е някакъв мал шанс това да се случи заради нещо изключително във "вътрешната красота" на партньора, но това не е първичното или първопричината за двама души (поне средностатистически) да поискат да правят секс един с друг.


Нямам някакви предпочитания за ръста на момичетата, честно казано. Всеки има периоди, в които има пъпки и не е нещо, което оказва някакво влияние върху преценката ми за човека отсреща. Виж, ако е с наднормено тегло - това не ме привлича - признавам.
Айде бе, нали беше много дълбокомислещ. Сега, защо се отказа от една по-пухкава мадама като тя може да е потенциално много по-безопасна от някоя с пъпки, която като нищо може да е сифилистичка. Пък и виж ива, тя разправя, че има пъпки цял живот - значи не е до периоди. При някои те не се махат. (Но нейните са от злоба, за това мога и да се съглся с теб, че вътрешността на човек може да пренесе негативни качества на външността)

Ivaaaaa
09-21-2018, 10:06
Ахаха, боже мой, болно куче. Нали знаеш, че внушението (колкото и пъти да ди повтаряш нещо) не го променя към истина.

TrollFactory
09-21-2018, 11:18
Ахаха, боже мой, болно куче. Нали знаеш, че внушението (колкото и пъти да ди повтаряш нещо) не го променя към истина.

Истината боли, нали?
Болната си ти. Прегледай се и виж от какво са ти пъпките! Нали си голямата лекарка?

Грозния
09-21-2018, 19:26
Идеята е да не чакаш да бъдеш заговорен, а да бъдеш активната страна. Шансовете да бъдеш заговорен са малки, защото повечето момичета не са свикнали да бъдат активната страна. Значи нищо не разбираш и нищо не си видял реално!
Пълно е със "скромни" момичета, които ходят по заведения и веднага стават активна страна като забележат някой богат и готин батка. Отиват, заговарят го уж случайно и след 10 минути и една водка му духат свирки в тоалетните или поне му предлагат секс (ако се навие). Това съм го виждал с очите си много пъти... отстрани.

твърде висок, твърде нисък - субективноЗа тебе има ли нещо обективно?!
Това което правиш е класическата тактика на либерастите, които размиват границата между истината и лъжата, докато накрая останат съмо лъжи, нямащи нищо общо с действителността!

Това не означава, че не трябва ... да работи върху слабите си страни.Трябва да се развиват силните страни, а не слабите - всеки треньор ще ти го каже!
Слабите ти страни, колкото и да ги развиваш, те ще си останат слаби, а силните - пропилени!
Дори само това твое изказване, доказва глупостта на целия ти мироглед!

Твърдя също, че външният вид зависи от вътрешния.Сериозно искам да ми обясниш, как точно външният вид зависи от вътрешния! Чакам!

Нищо не определям. Просто не включвам тези хора в уравнението, защото не представляват интерес за менЗаравяш си главата в пясъка като щраус.

По-скоро 50% излъчване,...Етооо.... :D
Типичният кифленски израз "излъчване"!
Обясни ми какво точно разбираш под "излъчване"! Ние вече ти обяснихме какво разбираме под "пари", сега е твой ред да ни обясниш значението, което влагаш в думата "излъчване"!

А излъчването е сбор от вътрешния и външния вид на човека.Сбор?!
Сбор от външния му вид и банковата сметка, нали?! Ясно!

Нямам някакви предпочитания за ръста на момичетата, честно казано.Значи би излизал с жена-джудже или двуметрова мъжкарана?

Виж, ако е с наднормено тегло - това не ме привлича - признавам.Че какво значи "наднормено тегло"?! Къде, как и кой я определя тая норма?! Това са субективни предразсъдъци, които съществуват само в ограничената ти глава :D ! Робуваш на някакви клишета и предразсъдъци, които обществото ти налага - трябва да се освободиш от тях :razz: ! Не мислиш ли че разсъждаваш твърде повърхностно - гледаш само килограмите на дадена жена и не искаш дори да разкриеш какъв чудесен характер и вътрешна красота може да се крият в нея :D :D :D !

модераторите, които се крият, не знам защо изтриха мнението ми към ива.Те изтриха и част от нейното мнение в което се хвалеше колко мъже "е е.б.ала" (по нейните собствени думи) :D !

по настоящем ти си тъпканата в живота към момента заради непривлекателната си външност.Сигурен съм, че я избягват и заради неприятната и вътрешност (характер)!

И като обиждаш отново, по-умна и по-красива ли стана?Тя има цялостно нереална преценка за себе си.

Нали знаеш, че внушението (колкото и пъти да ди повтаряш нещо) не го променя към истина.Замисли се върху това, което си казала! То важи и за теб!

nqmamNervi
09-22-2018, 18:27
Хигиената е задължение за всеки и то по подразбиране. Тя обаче не променя евтиния външен вид. Дрехите си остават стари, макар и прани.
всеки работещ човек може да си позволи да си купи по някоя дреха от време на време. евтиният външен вид обикновено се проявява след като си отвориш устата, независимо от това с какви дрехи си.

Ми кинти ($$), кво друго да разбрам под пари? Какво изобщо се опита да кажеш?
че те парите се изкарват - хващаш работа и вече имаш пари

В социалната йерархия попадаш на мястото, в което тя те постави. Иначе си се самовъзприемай колкото си искаш за красив, умен, с хубава работа. Това няма да промени реалността и къде попадаш в действителната йерархията изградена от обществото. Грешната самопреценка само може да те закопае повече от колко да ти помогне. Би могло единствено да излжеш за съвсем малко, но после истина за теб лъсва в целия си блясък, когато хората разберат, че не си такъв за какъвто се представяш. Или с други думи, живееш в панел, а бягаш от реалността като обясняваш на себе си и всички, че живееш в дворец, за да се впишеш в "хай-лайф" обществото. Колко време ще имаш според теб докато другите да разберат, че лъжеш и при това яко, особено щом се стигне до подробности, които трябва да споделиш за живота си? Не си ли си ти, не си ли пасваш перфектно в картинката, насила не може да се сложиш в някакъв стереотип. А изключенията за изкусителите измамници са изключения, в които главният герой е достатъчно обигран и съвсем няма комплекси относно външност и пари.



Стига глупости и нерелевантни примери. Една моделка, особено когато знае, че от малка е специална само заради външния си вид, изобщо няма да има ниска летва. Тя е съвсем целенасочено ще си играе с мъжете и ще получи точно този, който тя си поиска. Красотата е на пиедестал и това е истина валидна от векове за векове.

даваш ми някакви примери с порно актриси, моделки, които се смятат за специални, хай лайф обществото. кой би искал да има каквото и да било общо с тези? да, със сигурност хората от българския хай лайф ще те съдят по това колко изкарваш и с какви дрехи си, защото са меркантилни силиконки и кухи мутри (в общия случай). но навън има и качествени хора, които обръщат внимание на по-съществените неща. никъде не съм казал да се правиш на такъв, какъвто не си


Лесно е да заговориш някого. И въобще не е там въпросът. Идеята е да може да предложиш себе си като сбор от различни и значими качества, а не само да започнеш разговор и до там.

все отнякъде се почва


Разибрасе, че е по-добре да правиш нещо по въпроса, но си има предел на възможностите. Не може да станеш по-нисък, не може да станеш по-висок, не може да си промениш някои черти, за да станеш по-красив и т.н. Трябва да се съобразяваш с възможностите, които имаш.

да, звучи правилно, че всеки има някакви лимити, до които може да се развива. но по-добре да си преследваш лимитите, отколкото да не правиш нищо по въпроса - радвам се, че тук постигнахме съгласие


Добре, по-правилно ли ще формулирам въпроса си, ако кажа Роуънд Аткинсън, а не неговия персонаж? Защото не знам да има жена, която да би избрала него пред Брат Пит.

добре, че г-н Аткинсън не мисли като теб, иначе щеше да развие комплекси, защото не се вписва в даден стереотип за външен вид и да не постигне нищо


Хайде стига глупости! Спортът не е правилносто сравнение.

сексът си е вид спорт, защо да не го сравнявам със спорта ;D


Една жена може да разсъждава така, а един мъж не? Това ли е логиката?

нещо не ме разбра. аз твърдя обратното, че парите нямат толкова голямо значение, колкото им отдавате. а меркантилни хора бол


Някой може да е много добър човек, но това не го прави сексуално атрактивен за срещуположния пол. Така че вътрешността няма нищо общо, тя се разкрива едва в последствие.

вътрешното състояние на човека влияе на езика на тялото и излъчването му


Айде бе, нали беше много дълбокомислещ.
не съм твърдял, че съм дълбокомислещ



Пълно е със "скромни" момичета, които ходят по заведения и веднага стават активна страна като забележат някой богат и готин батка. Отиват, заговарят го уж случайно и след 10 минути и една водка му духат свирки в тоалетните или поне му предлагат секс (ако се навие). Това съм го виждал с очите си много пъти... отстрани.
курви бол
защо ми ги даваш за пример? обясних, че тях не ги включвам в уравнението


За тебе има ли нещо обективно?!
Това което правиш е класическата тактика на либерастите, които размиват границата между истината и лъжата, докато накрая останат съмо лъжи, нямащи нищо общо с действителността!

ами субективно е, защото зависи от ръста
за една мацка, която е 155см - твърде висок би бил примерно някой 180-190см, докато за друга, която е 177см (примерно), това е нормален ръст
наясно ли си какво означава понятието субективност?
и освен това много удобно ме обяви за "либераст". дискредитираш човека зад аргумента, вместо аргумента му. а това е типична тактика на тези т.нар. "либерасти", с които ме сравняваш и в случая ти си доста по-близо до тях от мен. и сега ако случайно ти дам пример от личния си живот, който не се вписва в твоята реалност - можеш спокойно да ме наречеш "лицемер"/"лъжец"/"либераст". хитряга. и така всеки, който по някакъв начин не се вписва в твоята представа, автоматично става лицемер и лъжец. а после аз съм си бил заровил главата в пясъка - ти си затънал целия и то много надълбоко


Трябва да се развиват силните страни, а не слабите - всеки треньор ще ти го каже!
Слабите ти страни, колкото и да ги развиваш, те ще си останат слаби, а силните - пропилени!
Дори само това твое изказване, доказва глупостта на целия ти мироглед!

хахах
развиват се всички страни, в противен случай задълбаваш в една насока и се превръщаш в ограничена личност и в един момент не можеш да се развиваш повече, защото определени области ти куцат. а какво да кажа за твоя мироглед? напълно материалистичен. голямата ирония е, че имаш същия мироглед като меркантилните курви, които толкова презираш - за теб животът е само секс и пари и ако беше женско, щеше да си точно като тях.

Сериозно искам да ми обясниш, как точно външният вид зависи от вътрешния! Чакам!
Обясни ми какво точно разбираш под "излъчване"! Ние вече ти обяснихме какво разбираме под "пари", сега е твой ред да ни обясниш значението, което влагаш в думата "излъчване"!
защо ме караш да ти обяснявам елементарни работи?
ако си общувал някога с хора, които са се занимавали с продажби, ще знаеш, че при тях излъчването е най-важно, а то включва усмивка, език на тялото, поглед, реакции на отделни ситуации и държание, с други думи - харизма. както и да изглеждаш, ако се държиш неадекватно и си постоянно намръщен - няма да привлечеш хората. просто сякаш живееш в някакъв твой си свят, който няма никаква връзка с реалността. а твърдиш, че си видял и изпитал много неща. как ли точно това си пропуснал? може би защото виждаш само това, което се вписва в твоя филм

Значи би излизал с жена-джудже или двуметрова мъжкарана?
и с двете едновременно, ако може :D

Че какво значи "наднормено тегло"?! Къде, как и кой я определя тая норма?! Това са субективни предразсъдъци, които съществуват само в ограничената ти глава :D ! Робуваш на някакви клишета и предразсъдъци, които обществото ти налага - трябва да се освободиш от тях :razz: ! Не мислиш ли че разсъждаваш твърде повърхностно - гледаш само килограмите на дадена жена и не искаш дори да разкриеш какъв чудесен характер и вътрешна красота може да се крият в нея :D :D :D !
г-н ироничен, наднорменото тегло има медицинска дефиниция (пропорционално e на ръста), докато определения като "твърде висок" нямат, защото зависят от това с какво ги сравняваш (себе си в общия случай)

тролфактори ме тролва, сигурен съм
грозния обаче май е сериозен

Грозния
09-22-2018, 22:39
впарите нямат толкова голямо значение, колкото им отдавате. а меркантилни хора болТи току-що се самоопроверга в едно изречение!

вътрешното състояние на човека влияе на езика на тялото и излъчването муОбратното също е вярно - външният вид, влияе на вътрешното състояние и самочувствието!


наясно ли си какво означава понятието субективност?Наясно съм!
Това е да правиш изводи според твоята ограничена гледна точка без да се съобразяваш с фактите от реалността.
Ти сам каза, че не включваш голяма част от хората и реалността в "уравненията" си:

Просто не включвам тези хора в уравнението, защото не представляват интерес за мен...
С други думи, игнорираш голяма част от действителността, защото не ти изнася.

Това определено не е обективно.Ти го каза при това в същия ти пост!

...много удобно ме обяви за "либераст". дискредитираш човека зад аргумента, вместо аргумента му. а това е типична тактика на тези т.нар. "либерасти", с които ме сравняваш и в случая ти си доста по-близо до тях от мен.Ти сам каза, че си субективен и се придържаш към субективни критерии и теории, значи си точно такъв!

...а какво да кажа за твоя мироглед? напълно материалистичен.Не е материалистичен, а реалистичен - материалното е само част от него!

...имаш същия мироглед като меркантилните курви, които толкова презираш - за теб животът е само секс и пари и ако беше женско, щеше да си точно като тях.Ако искаш да спечелиш играта, трябва да играеш по нейните правила, без значение дали ти харесват или не. Другият вариант е да използваш сила, което е наказуемо или неприемливо.

...както и да изглеждаш, ако се държиш неадекватно и си постоянно намръщен - няма да привлечеш хората.Ако си беден и грозен, каквито и глупости да дрънкаш, няма да навиеш никоя жена да легне с теб, освен ако не е проститутка, където пак плащаш. Ето че от където и да тръгнем, накрая все стигаме до парите!

...сякаш живееш в някакъв твой си свят, който няма никаква връзка с реалността.
виждаш само това, което се вписва в твоя филмТова си ти!
Сам каза, че изключваш голяма група хора от "уравненията си"! Значи твоите уравнения не отговарят на действителността!

...наднорменото тегло има медицинска дефиниция (пропорционално e на ръста), докато определения като "твърде висок" нямат...Ето че пак грешиш!
Високият и ниският ръст, също имат медицинска дефиниция!

nqmamNervi
09-23-2018, 14:53
Обратното също е вярно - външният вид, влияе на вътрешното състояние и самочувствието!
съгласен съм

Наясно съм!
Това е да правиш изводи според твоята ограничена гледна точка без да се съобразяваш с фактите от реалността.
Ти сам каза, че не включваш голяма част от хората и реалността в "уравненията" си:
С други думи, игнорираш голяма част от действителността, защото не ти изнася.
Ти сам каза, че си субективен и се придържаш към субективни критерии и теории, значи си точно такъв!
наясно съм, че за една част от населението парите и външния вид са всичко, но заключвам, че нормалният човек не би искал да има общо с такива хора и затова не ги взимам предвид. една аналогия - примерно ти, ако искаш да се храниш здравословно - изобщо няма и да поглеждаш разните заведения за бързо хранене.
докато според теб абсолютно всички мислят така - фокусирал си се върху тази част от хора, които гледат само материалното (може би защото си един от тях) и отказваш да приемеш, че не всички мислят като теб. не е обективно и да игнорираш хората, за които парите не са най-важното нещо
това е и разликата в гледните точки - в единия случай се фокусираш върху позитивното, а в другия - в негативното. но по този начин вредиш най-много на себе си

Не е материалистичен, а реалистичен - материалното е само част от него!
кое му е реалистичното на това да си мислиш, че парите са най-важното нещо в живота?

Ако искаш да спечелиш играта, трябва да играеш по нейните правила, без значение дали ти харесват или не. Другият вариант е да използваш сила, което е наказуемо или неприемливо.
много филмарски откъс :D
я разкажи за силата, че ми стана интересно? вариант ти е, но не прибягваш до него само защото е наказуемо и обществено неприемливо?

Ако си беден и грозен, каквито и глупости да дрънкаш, няма да навиеш никоя жена да легне с теб, освен ако не е проститутка, където пак плащаш. Ето че от където и да тръгнем, накрая все стигаме до парите!
според мен разбирането, че външният вид е най-важен, пречи и сваля самочувствието на човек, ако външният вид не е най-силната му страна.
а самочувствието е един от основните фактори, които привличат жените. и по принцип външният вид е нестабилна основа за самочувствието, защото с времето се влошава. ако вместо това се фокусираш върху някоя силна страна от характера си, това ще се отрази и на самочувствието ти. вземи пример от Роуън Аткинсън. по-нагоре го дадоха като пример за грозен човек, според мен пък е харизматичен и доста успешен актьор
https://atlasprirodirossii.ru/wp-content/uploads/00d98af6bde78d0ed7e16e89e80cb461.jpg

Ето че пак грешиш!
Високият и ниският ръст, също имат медицинска дефиниция!
така ли? :D дефинирай "твърде висок ръст" и "твърде нисък ръст" тогава, мислиш ли, че дефиницията ти ще бъде валидна за всички?
впрочем теглото също е субективно - всеки има различни предпочитания - някои обичат да "имат какво да хванат", не ги съдя

Грозния
09-23-2018, 18:52
Ивата пак е изквичала на умряло, защото очевидно не може да приеме истината за себе си :? .

...не е обективно и да игнорираш хората, за които парите не са най-важното нещоСамото съществуване на тези хора е съмнително!
Дори да има такива, те са малцинство и са статистически незначителни!
С тях или без тях, общата картина няма да се промени!

кое му е реалистичното на това да си мислиш, че парите са най-важното нещо в живота?Всичко 8) !

https://www.youtube.com/watch?v=PIAXG_QcQNU

а самочувствието е един от основните фактори, които привличат жените.Самочувствието не е причина, а следствие - оставям на теб да се сетиш от какво!
Ако не се сетиш, ще ти кажа.

...ако вместо това се фокусираш върху някоя силна страна от характера си, това ще се отрази и на самочувствието ти. вземи пример от Роуън Аткинсън.Това което казваш е пълна глупост :? !
Характерът играе минимална роля! Има милиони жени, които живеят с мъже с лоши характери и се оплакват от това!
Защо обаче продължават да живеят с тези мъже и защо въобще са се събрали?! А?!
Чакам да ми кажеш защо е така!

А Роуън Аткинсън е световноизвестен милионер! Тенденциозно пропускаш важни неща и оттам цялата ти теория издиша!

така ли? :D дефинирай "твърде висок ръст" и "твърде нисък ръст" тогава, мислиш ли, че дефиницията ти ще бъде валидна за всички?Всичко под средното е нисък ръст, а всичко над него - висок!
Има статистически медицински стойности за средния ръст на хората, като тези стойности са различни за мъжете и жените!
Разбира се, че дефиницията ще е валидна за всички.

впрочем теглото също е субективно - всеки има различни предпочитания - някои обичат да "имат какво да хванат", не ги съдяЕто че бъркаш медицински дефиниции с личностни сексуални предпочитания!
За пореден път опитваш да смесваш фактите с измислиците и да размиеш границите между обективното и субективното!
Освен това, вчера твърдеше друго:

...наднорменото тегло има медицинска дефиниция Фурнаджийска лопата :? !

Опровергах и разбих на пух и прах всичките ти твърдения 8) .
Измисли нещо ново, защото почваш да повтаряш като папагал едни и същи лъжи и глупости.

nqmamNervi
09-24-2018, 19:19
Самото съществуване на тези хора е съмнително!
Дори да има такива, те са малцинство и са статистически незначителни!
С тях или без тях, общата картина няма да се промени!

потвърждаваш тезата ми, че си се фокусирал върху тази част от хора, които гледат само материалното
това е като тезата "защо да живея, като един ден ще умра"


Всичко 8) !

не е аргумент


Самочувствието не е причина, а следствие - оставям на теб да се сетиш от какво!
Ако не се сетиш, ще ти кажа.

ще кажеш, че е на парите :D
но човек може да има самочувствие и без да бъде богат, защото хората сме повече от едни хартийки


Това което казваш е пълна глупост :? !
Характерът играе минимална роля! Има милиони жени, които живеят с мъже с лоши характери и се оплакват от това!
Защо обаче продължават да живеят с тези мъже и защо въобще са се събрали?! А?!
Чакам да ми кажеш защо е така!

това е съвсем различна дискусия
разводняваш темата, понеже ти свършиха аргументите и искаш да я насочиш в друга посока
но при положение, че голяма част от тези мъже са безработни алкохолици - определено причината не е такава, каквато си мислиш


А Роуън Аткинсън е световноизвестен милионер! Тенденциозно пропускаш важни неща и оттам цялата ти теория издиша!

според биографията му[1] са се запознали с жена си още когато е прохождал в кариерно отношение, така че аргументът ти е невалиден
а това, че е милионер доказва, че когато се захванеш с нещо, към което имаш страст - можеш да постигнеш много, независимо как изглеждаш, стига да търсиш прогреса

[1] https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%83%D1%8A%D0%BD_%D0%90%D1%82%D0%BA% D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8A%D0%BD - не лошо четиво, интересна беше частта със самолета


Всичко под средното е нисък ръст, а всичко над него - висок!
Има статистически медицински стойности за средния ръст на хората, като тези стойности са различни за мъжете и жените!
Разбира се, че дефиницията ще е валидна за всички.
Ето че бъркаш медицински дефиниции с личностни сексуални предпочитания!
Опровергах и разбих на пух и прах всичките ти твърдения 8) .
питаш какво мисля (тоест търсиш субективното ми мнение), отговарям ти и след това ми казваш, че съм субективен :D браво, бе

удобно пропускаш думичката "твърде", която присъства в предишните постове
наднорменото тегло има медицинска дефиниция, както и средния ръст
но и двете понятия като предпочитания са напълно субективни
допускам, че средният ръст за мъжете е 177см
ако си 176 се водиш нисък, а ако си 178 - висок
но и в двата случая би бил нисък за някоя мацка, която е 180 см примерно и предпочита партньори, които са по-високи от нея
и прекалено висок за друга, която е 150
това означава, че тази дефиниция не е обективна и не е валидна за всички
не си ли съгласен с това? колко по-ясно и конкретно трябва да го напиша?

Грозния
09-25-2018, 18:19
потвърждаваш тезата ми, че си се фокусирал върху тази част от хора, които гледат само материалнотоОтдавна съм спрял да вярвам в приказки и измислени герои!
Ако ти все още вярваш - толкова по-зле за теб!

не е аргументЕ :) !
Просто не ти изнася :? !

ще кажеш, че е на парите :DЕто че и ти знаеш и го каза!

но човек може да има самочувствие и без да бъде богатСамочувствие основано на какво :? ?!?

... хората сме повече от едни хартийкиТогава се откажи от парите и отиди да живееш в гората :D !

това е съвсем различна дискусия
...
но при положение, че голяма част от тези мъже са безработни алкохолици - определено причината не е такава, каквато си мислишНапротив - същата дискусия е!
Милиони жени се обвързват с някой, който има пари или ги е привличал сексуално, но след години мрънкат че са направили грешка и характерът му бил тежък!
Това доказва, че жените масово избират по парите и външния вид, а не по характера!

според биографията му[1] са се запознали с жена си още когато е прохождал в кариерно отношение, така че аргументът ти е невалиден
а това, че е милионер доказва...Ама се е развел, нали :D ?! И то след като е станал милионер!

питаш какво мисля (тоест търсиш субективното ми мнение), отговарям ти и след това ми казваш, че съм субективен :D браво, беНикъде не съм те питал за субективното ти мнение, тъй като то не ме интересува!
Питах те за обективно обяснение на факти от живота! За пореден път доказа, че си неспособен на каквото и да било обективно разсъждение!

наднорменото тегло има медицинска дефиниция, както и средния ръст
но и двете понятия като предпочитания са напълно субективни
допускам, че средният ръст за мъжете е 177см
ако си 176 се водиш нисък, а ако си 178 - висок
но и в двата случая би бил нисък за някоя мацка, която е 180 см примерно и предпочита партньори, които са по-високи от нея
и прекалено висок за друга, която е 150
това означава, че тази дефиниция не е обективна и не е валидна за всички
не си ли съгласен с това?Не съм съгласен :) !
Мъжете са и би трябвало да са по-високи от жените. Ако даден ръст е среден или нисък за мъж, за жена може да мине за висок! Средният ръст при мъжете е по-висок от този при жените!
Жените търсят по-високи мъже, така че ако ръстът ти е колкото на жената, тя най-вероятно ще те възприема като нисък (и непривлекателен), нищо че си колкото нея!
Същото е и с парите!

TrollFactory
09-26-2018, 07:53
всеки работещ човек може да си позволи да си купи по някоя дреха от време на време.
Дрехите са важни, защото те допринасят за общия вид на благополучие, но само до там. Но определено не оправят очевидни и вродени недостатъци, които колкото и да се мъчи въпросният човек да ги компенсира с характер и оригинален анцуг на адидас за 300 лв, просто няма как да стане.


евтиният външен вид обикновено се проявява след като си отвориш устата, независимо от това с какви дрехи си.

Евтиният външен вид си е евтин външен вид. Интелигентниченето ти дава други точки, но в никакъв случай не ти качва общия вид на благополучие.


че те парите се изкарват - хващаш работа и вече имаш пари
Зависи от работата. То и 600 лв са пари ама няма база за сравнявнение даже с някой, който изкарва 6 бона, а този, който изкарва 6-те к няма база за сравнение с този, който изкарва 60 к и т.н. Парите са класа, парите те правят изключителен, парите те правят вълшебник... Да, в действителност парите не са всичко, но компенсират за много неща.



даваш ми някакви примери с порно актриси, моделки, които се смятат за специални, хай лайф обществото. кой би искал да има каквото и да било общо с тези?
Меган Фокс не е порно актриса. И я дадох само като пример за хубава жена, която едва ли иска да си обърка гените с някой квазимодо. И да, много хора искат да са приятели тъкмо на такива личности, които са красиви, известни, харизматични и с прочее красящи ги като хора епитети. И не знам какво неясно има в примера с Роуънд Аткинсън, който, ако беше никому неизвестен и бездарен, най-много да работеше като охрана в някой магазин като Lidl.


да, със сигурност хората от българския хай лайф ще те съдят по това колко изкарваш и с какви дрехи си, защото са меркантилни силиконки и кухи мутри (в общия случай). но навън има и качествени хора, които обръщат внимание на по-съществените неща. никъде не съм казал да се правиш на такъв, какъвто не си
Бе какво навън? Никой не ти говори за измисления хайлайф тука, а за елементарни неща като богат - беден и красив - грозен. И това, че човек е хубаво да си знае възможностите. И естествено не говорим за елементарни неща като да се избягва клошавия вид, а за общото здравословно състояие под дрехите (чиста кожа и тяло с нормални пропорции = хубав ген за разплод) и общото благосъстояние (може да отгледа поколението си след като го създаде). Та говорим си за съвсем нормални от биологична гледна точка претенции. И ти не би предпочел жена, която е вероятно да има проблеми при износването на плода (с лоша кожа и пъпчива - вероятност за болести, дебела - отново крие вероятност за болести и лош ген, ниска - пак лош ген и т.н.), но пък за сметка на това да може да интелигентничи. Ще предпочетеш може би не моделка, но пак нещо средно (класически пропорции), за да гарантираш продължението на рода си. Това става на подсъзнателно ниво.


все отнякъде се почва
Почва се с полезни неща. Не е полезно да се самозалъгваш. Полезно е, ако си грозен да работиш над себе си, за да имаш пари в бъдеще и тогава евентуално ще компенсираш за тази първоначална несгода.


добре, че г-н Аткинсън не мисли като теб, иначе щеше да развие комплекси, защото не се вписва в даден стереотип за външен вид и да не постигне нищо
Айде стига с тоя Аткинсън. Просто го дадох като пример, че е не е красавец и, ако в действителност не му беше провървяло с онази рола като мистър Бийн, никога нямаше да бъде забелязан.



сексът си е вид спорт, защо да не го сравнявам със спорта ;D

Спорт е нещо, когато то има състезателен характер. Току що обяви, че това е вид състезание за хората. Следователно колкото по-напред си в едно от тези качества или всички по отделно (пари, власт, красота), толкова по-добър състезател си.


тролфактори ме тролва, сигурен съм
Ако се чувстваш изтролен, ок. Но това по принцип не променя валидността на аргументите ми там, където твоята аргументацията в обратното е действително слаба.