PDA

View Full Version : Проблем или не



Mr.Killer
09-22-2018, 00:57
Здравейте!
Нека да започна с това, че от известно време имам проблем, който и до ден днешен не е решен.
Преди половин година получих бъбречна криза и отидох да ме прегледат. Гледаха ме на ехограф, рентгенова снимка ми направиха, урина, кръв и в крайна сметка ми казаха, че е преминавал камък и съм имал леко запушване в левия бъбрек. Лежах 3 дни в болницата основно на антибиотик и системи, при изписването минах пак на ехограф и нямаше уж проблем.
На 20тия ден след изписването пак получих криза и минах основно с болкоуспокояващи и на 3тия ден изчезна болката с мисълта, че съм ходил да ме гледат.
Преди година от този случай започнаха проблемите с болки долу ниско в корема,кръста и болки при уриниране с промяна на цвета на урината в бяло.
Миналата седмица болките се завърнаха пак - в корема главно. Урината ми към края отново става в снежно бял цвят и понякога ме боли след малка нужда.
Ходих на изследвания отново кръв и урина и нищо не показа. Мисля да ходя на ехограф, защото болките си остават. И, ако и той отново не покаже нищо вече не знам. Микробиология ще направя и не знам още какво друго, ако се окаже, че не са камъни.
Някой,ако се е сблъсквал с такова нещо, ако може да даде съвет.

Скорпион
09-22-2018, 03:57
Проблем е. За кои показатели е изследвана урината. На мен ми звучи като chyluria(заради бялата урина). Някъде да си ходил по тропиците?
Като цяло не питай на такива места. Дори да е имало сходна симптоматика не означава, че причината за заболяването е една и съща. Ще стане с повече изследвания(възможно най широко спектърни) и с някой кадърен в областта си.

Ivaaaaa
09-22-2018, 06:16
Камъните винаги са придружени с хематурия. Принципно на ехографа мисля, че не може да се видят по-малките камъни. Най-добра визуализация ще има със скенер. Наистина посети някой добър нефролог и уролог.

Скорпион
09-22-2018, 07:12
То интересното, че е бяла.

Ivaaaaa
09-22-2018, 07:56
Да, при всички положения това не е ок.

Mr.Killer
09-22-2018, 13:00
Не съм ходил по тропиците. Проблемът е от 2 години и ту се появява ту изчезва.
Мисля вече при специалист да ходя. 2 пъти ходих на уролог и нищо. Преглеждат ме с ехографа пускат ми изследвания за урина и толкова. Да се надяваме, че ще намеря добър уролог или бихте ми препоръчали при нефролог направо?

Ivaaaaa
09-22-2018, 14:13
А мътна ли ти е урината? Имаш ли болки по време на уриниране? Пиеш ли някакви лекарства? Имаш ли някакви заболявания? Кога те боли? Опиши всяка малка подробност, която се сетиш. Няма да е лошо да отидеш на нефролог.

Mr.Killer
09-22-2018, 14:59
Урината ми е мътна например, когато съм станал от сън или не съм пил течности много. Когато пия повече вода няма проблем нито урината ми е мътна нито нищо.
Понякога ме боли в края на уринирането все едно песъчинки минават и няколко минути след това ме боли главичката на пениса. Иначе по време на цялото уриниране не.
Имам болки ниско в ляво,ако съм стискал много примерно или понякога след малка нужда. Не ме боли постоянно. От време на време някаква тъпа болка.
Бялото се появява в края на уринирането, а не през цялото време. Интересното е, че в края на уринирането струята е, като при еякулация на тласъци.

Ivaaaaa
09-22-2018, 18:57
За определяне на локализацията на хематурията гооооре-долу, може да ке използва метода на трите чаши. В твоя случай вероятно това също дава представа за локализацията. Мътна и бяла, нали така? А болката ирадира ли?
Отиди на лекар и давай ъпдейт на състоянието ти, моля.

Скорпион
09-22-2018, 19:40
Остави ги тия чаши. Изследванията не показаха ли, че имаш кръвни клетки в урината(то и на вид ако има еритроцити ще е червеникава, а не бяла)? Пий повече вода. Някой член от семейството да е имал подобни проблеми? След първата криза какво ти казаха? Някаква диета- да избягваш определени храни?

Mr.Killer
09-23-2018, 00:29
Нямам кръв в урината. В семейството ми никой не е имал проблеми нито с камъни в бъбреците нито с каквото и да било друго. След първата криза ми дадоха да пия Уро-3 в рамките на 3 месеца. Това беше единственото.
Урината ми не винаги е мътна и бяла. Забелязал съм, че такава става почти винаги, когато пия от един определен сок(колкото и странно да звучи).

Ivaaaaa
09-23-2018, 04:22
Остави ги тия чаши. Изследванията не показаха ли, че имаш кръвни клетки в урината(то и на вид ако има еритроцити ще е червеникава, а не бяла)? Пий повече вода. Някой член от семейството да е имал подобни проблеми? След първата криза какво ти казаха? Някаква диета- да избягваш определени храни?

Това е образно казано, брат. Щом това нещо се появява в края на порцията, значи идва от да не казвам къде. Не съм нито нефролог, нито уролог, ама има знамение дали е в началото, края или през цялото време.

И какъв е този сок? Трябваше да започнеш с това. А и не отговори дали болката ирадиира.

Скорпион
09-23-2018, 08:00
Е той каза, че накрая става бяла урината. Искаш да ти снима чашите ли за какво ги спомена изобщо.
След време като дойде някой при тебе ще му говориш с термини от сорта на ирадира, хематурия. И после ще трябва да му обясняваш и значението на тези думи след като си показала колко си умна(според мен е редно да се използват само между разговори с колеги).
Понякога урината(особено при децата) става червена от червеното цвекло. Ама щом имаш и болежки защо продължаваш да го пиеш тоя сок. Толко ли ти е любим. Като отидеш и се изследва урината и се разбере какво прави такъв цвета- сподели, че ми стана интересно.

Ivaaaaa
09-23-2018, 09:53
Точно това се опитвам да кажа, Рекси. Има значение кога настъпва промяна в урината, защото дава относитела информация за локализацията на патологичния проблем. Просто си разсъждавах.
Тези термини са станали част от речника ми и е трудно да ги извадя, още повече, че той в момента има достъп до интернет и може да провери какво питам.
Оцветяването на урината с пигменти от цвекло мисля, че съм чела някъде не трябва да бъде прекалено явно/видимо, защото говори за лоша резорбция. Самата аз консумирам много често (имала съм периоди на ежедневно) и не съм имала оцветяване.
И не мога да разбера как така си изследван и нищо не излиза, защото да приемем, че това оцветяване е хранително, то другите клинични симптоми - болката например не е за подценяване.
Тренираш ли нещо? Вдигаш ли тежко?

Ivaaaaa
09-23-2018, 09:59
И тази мътилка единственото, което се сещам, че може да е от левкоцитурия (пиурия), обаче трябва да е излязло на изследванията. Храна, която да оцветява мътно и бяло... хм.
Ти като си си правил тези изследвания било ли е в период с бяла/мътна урина или е била нормална?

Mr.Killer
09-23-2018, 12:50
Относно болката..боли ме от лявата страна, но не постоянно. Болката не е и силна. По миналият ден след малка нужда ми се случи та доста ме заболя и не само долу ниско а към кръста дори. Болка като при бъбречна криза, но нито кръв съм имал в урината нито нищо. Не знам дали това е ирадираща болка..
Не мога да се сетя дали излседванията са били по време на бялата/мътната урина. Като съм гледал стерилната чаша никога не е била мътна или каквото и да било. Ама все пак се взима порция от средната урина, а не в края, както се случва принципно.
Сокът е портокалов не е някакъв специфичен, за да не мога без него.
Иначе не вдигам тежко и не тренирам

Ivaaaaa
09-23-2018, 13:05
Болката при бъбречна колика е доста силна, почти непоносима.
Стерилна урина се дава средна порция, защото първата може да е контаминирана и да даде неточност при резултата. Може ли да ми изпратиш епикриза и изследванията дето са ти направили? Любопитно ми е да видя.

Mr.Killer
09-23-2018, 21:37
Преди половин година, когато лежах с епикризата не ми дадоха изследванията на урина и дори рентгеновата снимка. Единствено снимка на бъбрека от ехограф имам. А и в епикризата пише, че са ми вадени камъни, а то не е имало нищо такова. Знаете защо..
Иначе преди седмица в изследванията за урина гледам, че има само тези неща:
Уробилиноген: неув.(каквото и да значи това) - (normal)
Билирубин: отр. (-negative)
Белтък урина: отр. (-negative)
Урина-седимент: урати
И общо взето това. Гледам, че има в изследванията и други неща като глюкоза,левкоцити и кръв ама за тях няма резултат та не са ми изследвани.
Не знам преди половин година дали са били изследвани.

Ivaaaaa
09-24-2018, 10:41
Ми, имаш урати, но доколкото знам по принцип в урината има урати. Дали ще е патологично май зависи от количеството. В твоя случай си имал бъбречна колика/нефролитиаза и явно си предразположен. И не разбрах не са ти дали епикриза, но си прочел, че са ти вадили камъни? И защо не си поставил като въпрос тези неща?

Mr.Killer
09-24-2018, 16:29
Дадоха ми епикризата, но в нея пише,че са ми вадени камън по безкръвен път чрез поставяне на стенд и такива неща. Докато бях в болницата минаха 3ма души по тази процедура, аз не съм. И така пише и в моята епикризс.
Не съм го поставил под въпрос, че за пръв път ми се случва да стоя по болници и не знаех дали само епикризата или и останалите неща трябва да ги има. Но вече ше си имам едно наум.

Ivaaaaa
09-24-2018, 17:18
Е, то за пътеката са ти го написали. За съжаление това е бг реалността. Дори в здравеопазването всичко е шит.

npp
09-24-2018, 19:41
Здравейте!
Нека да започна с това, че от известно време имам проблем, който и до ден днешен не е решен.
Преди половин година получих бъбречна криза и отидох да ме прегледат. Гледаха ме на ехограф, рентгенова снимка ми направиха, урина, кръв и в крайна сметка ми казаха, че е преминавал камък и съм имал леко запушване в левия бъбрек. Лежах 3 дни в болницата основно на антибиотик и системи, при изписването минах пак на ехограф и нямаше уж проблем.
На 20тия ден след изписването пак получих криза и минах основно с болкоуспокояващи и на 3тия ден изчезна болката с мисълта, че съм ходил да ме гледат.
Преди година от този случай започнаха проблемите с болки долу ниско в корема,кръста и болки при уриниране с промяна на цвета на урината в бяло.
Миналата седмица болките се завърнаха пак - в корема главно. Урината ми към края отново става в снежно бял цвят и понякога ме боли след малка нужда.
Ходих на изследвания отново кръв и урина и нищо не показа. Мисля да ходя на ехограф, защото болките си остават. И, ако и той отново не покаже нищо вече не знам. Микробиология ще направя и не знам още какво друго, ако се окаже, че не са камъни.
Някой,ако се е сблъсквал с такова нещо, ако може да даде съвет.

Трябвало е най-напред да започнеш с микробиологичните изследвания, защото бялото течение е признак за наличието на гъбична инфекция от рода на кандидозната - ако се развива в един от бъбреците, тогава не е за учудване, че бялото изтича в края на уринирането - друга възможност е да се развива в простатата.

ПП. Сетих се (със закъснение) да кажа, че при такава инфекция е добре да се взима витамин Ц(C) капсула 500мг веднъж дневно заедно с плод или плодов сок, но поне 30-40 минути преди ядене - (препоръчвам haya labs или др. качествена марка без отложено действие, че има едни на които пише нещо от рода на timed release absorption - да не се взима от тях, трябва ударна доза) - всеки ден по 500мг поне в продължение на 1-2 седмици - да не се забравя, че трябва да пише 500мг аскорбинова киселина, т.е. витамин Ц(C) не трябва да е в друга форма (казвам го понеже се предлага и в други форми, като натриев или калциев аскорбат).

Ivaaaaa
09-24-2018, 20:47
Тцтц, бялото течение може да е много неща примерно гонорея. Бялото течение не е само признак за гъбична инфекция. И никъде не съм прочела авторът да има бяло течение. И как може да препоръчваш витамин ц за човек с нефролитиаза като е противопоказно?

Mr.Killer
09-25-2018, 17:35
Ще обърна внимание дали не е от сока това, защото от вчера не съм имал бяло течение в края. Имам болки понякога,но по рядко от ляво и се чудя вече дали не е нещо от стомаха в крайна сметка.
Причината да мисля това е, че яденето ми е главно от сухи неща и разни боклуци - чипсове и тнт.
А и сокът от портокал също дразни стомаха в големи количества, а аз 1.5л го изпих за деня.

Ivaaaaa
09-25-2018, 19:50
Този сок от портокал е фреш, нали? Не е ок да приемаш витамин ц в такива количества едно, че може да ти направи оксалатни камъни, другото е, че да, водаразтворим витамин е и предозирането му не води до някакви последици, но това е процес с натрупване, както е с всичко. Не се нуждаеш от повече от 100мг витамин ц на ден, който се съдържа в много плодове и зеленчуци и няма как да не си достигнеш дневната препоръчителна доза.

Mr.Killer
09-25-2018, 22:14
От тези сокове на раух браво където са. Не знам има ли нещо общо с еякулацията всичко това, но забелязах, че консистенциата на спермата е като желе. По миналият ден също го бях забелязал, но не му обърнах чак толкова внимание. Прочетох, че от ядене или нещо може моментно да стане,но след няколко дни е пак същото.
Преди време щяха изследвания и на спермата(посявката) да ми правят,но така си и остана.

Ivaaaaa
09-26-2018, 20:21
Уау, желе. Не мога да ти помогна с нищо повече по темата. Съвет от мен е, ако ти предложат изследване, не го оставяй така да си “остане”. Ангажиран за здравето ти си на първо място ти.

redbul2
09-27-2018, 17:57
забелязах, че консистенциата на спермата е като желе. Очевидно имаш хроничен простатит. Бялото е вероятно някакъв секрет от възпалената простата. А когато тя е възпалена и УВЕЛИЧЕНА притиска пикочния канал и пикаеш както си описал на тласъци както еякулация. Подобно на възрастните мъже с аденом на простатата, но в случая не става въпрос за аденом, а за простатит от който жлезата е силно увеличена и притиска пикочния канал. Но при това положение, ако нямаш нормална струя и имаш задръжка на урината, това би трябвало да бъде забелязано на ехографа от опитен ехографист. А в бъбреците ти вероятно имаш уратни камъни. При определени условия те (уратните) единствени от всички видове бъбречни камъни могат да бъдат разтворени и ги изпикаваш във вид на уратен пясък.
Трябва да намериш опитен уролог с добър ехограф. Да те прегледа на него, а може и с ръка да опипа простатата през ануса и дебелото черво. Това мисля, че се наричаше ректално туширане и е редовна практика при възрастни пациенти или млади със съмнение за рак, карцином на простатата или пък остър и хроничен простатит.

npp
09-27-2018, 19:46
От научна гледна точка и аз няма как да зная със сигурност каква точно е болестта, освен ако не съм истински медицински специалист (в случая по-специално по урология) - моята специалност не е медицинска, макар и да бях един от по-първите поколения, които се занимаваха с алтернативна медицина в тая държава (разбирам само от едно (но нямам предвид каквато и да е световна медицина), и в нищо друго не съм специалист). Би могло да бъде и нещо друго, като например уринарна инфекция от ешерихия коли - ако е венерическо от рода на гонореята, тогава течението може да бъде и жълтеникаво и дори зеленикаво. В случай на такива симптоми/оплаквания, най-добре е да се намери добър специалист по урология (например в медицинска академия) и да се запише час при него с направление от личния общопрактикуващ лекар - бавенето крие рискове.

Ivaaaaa
09-28-2018, 15:30
Очевидно имаш хроничен простатит. Бялото е вероятно някакъв секрет от възпалената простата. А когато тя е възпалена и УВЕЛИЧЕНА притиска пикочния канал и пикаеш както си описал на тласъци както еякулация. Подобно на възрастните мъже с аденом на простатата, но в случая не става въпрос за аденом, а за простатит от който жлезата е силно увеличена и притиска пикочния канал. Но при това положение, ако нямаш нормална струя и имаш задръжка на урината, това би трябвало да бъде забелязано на ехографа от опитен ехографист. А в бъбреците ти вероятно имаш уратни камъни. При определени условия те (уратните) единствени от всички видове бъбречни камъни могат да бъдат разтворени и ги изпикаваш във вид на уратен пясък.
Трябва да намериш опитен уролог с добър ехограф. Да те прегледа на него, а може и с ръка да опипа простатата през ануса и дебелото черво. Това мисля, че се наричаше ректално туширане и е редовна практика при възрастни пациенти или млади със съмнение за рак, карцином на простатата или пък остър и хроничен простатит.

Да, ректално туширане е и един уролог на 100 години сигурно, ми каза, че това е най-доброто изследване :д

Mr.Killer
10-23-2018, 22:31
Ходих на ехограф при друг доктор, който доста внимателно ме гледа. Откри ми инфекция в левия бъбрек и след седмица на антибиотик и тнт всичко е точно. Откри ми, че имам и малки камъни, но да се надяваме, че ще излязат с тези хапчета, които ми предписа. А това с бялото е от сока и не знам на какво се дължи. Днес за сефте от няколко седмици насам пих и пак ми се случи един път.