PDA

View Full Version : Много я харесвам, но тя ме отряза



Run Simba
09-22-2018, 15:00
Здравейте,

Директно влизам в темата. На 25 години съм живея в САЩ. По една или друга причина нямам много опит с жените. Винаги когато си харесам някоя и спичам, отивам да говоря с нея но не става пелтеча, треперя и естествено момичетата ми се смеят и ме подминават. Лятото на 2017 се прибрах в България и се запознах с едно момиче, тя също не живее в България а в Испания. Нещата много бързо станаха, дори не знам как се случи - според мен това беше магия. Изобщо не съм се пробвал да я свалям или нещо подобно, запознаха ни общи приятели и в момента в който се погледнахме тя и аз знаехме какво следва. Нейните приятели бяха извън града и тя се чустваше самотна. Изляохме да пием бири, след бара директно я поканих в нас и нещата просто се случиха. След първата вечер ми каза "не се влюбвай това е само за лятото, дори си мисля че е по-добре да не се виждаме повече след тази вечер - така е по-добре и за двама ни". Да но се видяхме.. следващата вечер, последващата вечер и така почти две седмици. Тръгнахме си от България и тя и аз. Но се оказа че аз минавам през Испания там просто сменях полета си. Тя настоя - без да я карам- да дойде на летището. Викам добре ела. До този момент аз бях с нагласата че това е просто една лятна свалка и нищо повече. Да но като дойде на летището тя направо рухна пред мен. Почна да плаче да ме прегръща "ти знаеш ли колко добре ми беше с теб", "промени ме" "заради теб съм по-добър човек" Пита ме кога пак ще идвам в Европа. Аз и казох другото лято - не мога през океанските полети са скъпи. Тя настоя да си дойда зимата дали в България дали в Испания нямало значение важно било да бъдем заедно. Ок. Върнах се в САЩ, нямах работа и започнах да търся такава. Пишехме си с това момиче всеки ден - не си писахме неща от : тип "обичам те" но се интересувахме какво се случва в живота ни. На рождения ми ден ми звънна директно на телефона беез вайбър скайп директно обаждане. 2 часа разговор и пак като на летището. "Кога ще те ввидя, много ми липсваш бла бла" Вика ми ако нямаш време да дойдеш до Европа аз може някой ден да дойда при теб в САЩ - нещо с което аз нямам никакъв проблем и съм и го казвал и съм я канил 50 пъти. Зимата още нямах работа и не можах да си дойда до Европа.. Но по празниците и пратих цветя вино защото се събраха коледа нова година рожденния и ден че и месец по късно свети валентин. Тя нищо не ми каза с изключение на след последния мой подарък на свети валентин че "малко съм пресолил манджата". Дойде лятото и дойде време за летните почивки. Аз си направих полет специялно когато тя е в България,. да се видим че и си направих престой в Испания да можем и там да се видим. Прибирам се, с нагласата че всеки ден съм си писал с този човек, миналата година ми е било хубаво и всичко е точно. Още на първия ден след като се прибрах се видяхме изллязохме да пием бира 3-4 часа лафчета като миналата година. След бара я поканих в нас и тя почна да се дърпа. Каза ми виж """Между нас има химия, харесвам те! ти ме харесваш това е повече от ясно, но човек ти живееш на един океан разстояние от мен няма как да имаме връзка. Аз нямам амбиций да живея в САЩ, ти едва ли ще дойдеш някога в Испания. Няма смисъл. Можем да си легнем пак като миналата година, но ще е гадно ще си тръгнем след 2 дена от България и само ще ни боли. Моляте не тъгувай разбери че това е най-доброто решение и за двама ни." И ми каза още нещо което много ме заболя "още след края на миналото лято реших че с теб може да сме само приятели".. Само приятели? А какви бяха тези циркове на летището да съм си идвал по често.. Защо ми звънна на рождения ден и ми каза че можело да ми дойде на гости скоро. Цяла година лъжеше ли ме, или ме излъга сега лятото защото прецени че така е по-лесно? На летищщето в Испания не дойде.. взех си хотелска стая и се наревах хубаво цяла нощ. Знаех къде живее имах и адреса и ми мина през акъла да хвана първото такси и да ходя да я търся но реших че цирка ще е много голям. Сега всички ми казват да я забравя но аз не мога. Просто не мога. През последната година си писах с този човек по-често отколкото си пишех с най-добрите ми приятели. Тя винаги е очтива с мен и ми помага като имам проблеми. Вчера пак и писах и стана супер разговор говорише ми за нейния живот, аз за моя 3-4 часа нон стоп. Подяволите това нищо ли не значи? ,Сега някой ще каже тъпа лятна свалка какво се палиш толкова. Паля се не защото си легнахме а за това което стана след като си легнахме. През цялата година аз чуствах че имам човек зад гърба си. Човек който му пука за мен, човек който винаги би ми помогнал в тежка ситуация. И накрая този човек ме остави сам в Испания. Не знам объркан съм. Иска ми се да съм с нея... бих хванал ш*бания самолет дори сега да ида до Испания да пия една бира с нея. Но дали вече не е късно?

Грозния
09-22-2018, 21:29
Ама верно ли те УДряза :shock: :D ?!

И каква е тая стена от текст?! След като писането не ти е силната страна, както се вижда от заглавието - защо прекаляваш :? ?

По темата може да ти отговоря по-късно, когато намеря време и нерви да го прочета цялото.

Run Simba
09-22-2018, 22:12
То момичето вече ми каза да го духам, така че ако още един ми го каже не е голям проблем.

Ospi
09-23-2018, 02:46
Брат харесва те, просто иска да сте заедно, а няма как. И са се е филмирала, но ако си и казал колко много я обичаш бла бла, ама не от сорта на "не мога без теб", а например "Да, ти сама знаеш, че между нас има химия" "Нашето е нещо специално и никакво разстояние на светя няма да ни раздели" общо взето ще и кажеш квото иска да чуе и ще видиш как ще забрави за приятелства и тн.
Въобще не се филмирай, че става въпрос за приятелство. Момичето те иска! Иска връзка вече.

Грозния
09-23-2018, 09:44
Здравейте,

Директно влизам в темата.
...Сега всички ми казват да я забравя но аз не мога.
...Вчера пак и писах и стана супер разговор говорише ми за нейния живот, аз за моя 3-4 часа нон стоп. Подяволите това нищо ли не значи?И аз ти казвам, забрави я!
Миналото лято може и да е имало нещо, но вече не! Поддържала е контакт с теб толкова време от растояние, защото и е било скучно. Вече не те иска и най-вероятно си има друг!

HollyGolightly
09-24-2018, 16:08
Първо, чувствата в случая нямат никакво значение. Правилно ти е казала, ти живееш тук, тя живее чак в Испания. Нямате намерение да се местите, следователно това цялото привързване и обещания по телефона са си губене на време и напразни надежди. Връзките от разстояние проработват само ако сте разделени за дадени време и имате обща цел и двамата работите по въпроса да се съберете. Във вашият случай обаче не е така.

И БТВ 6 месеца не можа да си намериш работа???? Bagger в Walmart/Publix, etc да се беше хванал ако наистина си имал толкова желание да събереш пари и да я видиш :?

anonymous1043668
09-24-2018, 16:57
Много вярно ти е казала,че като живеете чак толкова далеч,нямало как да се получи.Възките от разстояние са някак неестествени/ненадеждни и тя го е видяла.Прекалено много си се привързал.Клиширано е,но наистина времето лекува.Опитай да я забравиш,никой не е казал,че е лесно,но това е положението.Как си оцелял месеци без работа,защо не си си намерил,толкова ли е трудно да си намериш работа в Америка?

Грозния
09-24-2018, 17:10
И БТВ 6 месеца не можа да си намериш работа???? Bagger в Walmart/Publix, etc да се беше хванал ако наистина си имал толкова желание да събереш пари и да я видиш :?

Как си оцелял месеци без работа,защо не си си намерил,толкова ли е трудно да си намериш работа в Америка?И на мен ми е чудно, как е оцелял в САЩ, 6 месеца без работа :? !

HollyGolightly
09-24-2018, 17:28
Еми не, изобщо не е трудно, стига човек да има желание да намери. Навсякъде има табели Now Hiring, освен ако автора не чака да му се обадят от някое специално място. Ама ако наистина е бил толкова на зор, е щял да се хване на каквото може.
Очевидно не е тук сам, има кой да го гледа, иначе година без работа трудно ще стане

anonymous1043668
09-24-2018, 18:51
Еми не, изобщо не е трудно, стига човек да има желание да намери. Навсякъде има табели Now Hiring, освен ако автора не чака да му се обадят от някое специално място. Ама ако наистина е бил толкова на зор, е щял да се хване на каквото може.
Очевидно не е тук сам, има кой да го гледа, иначе година без работа трудно ще стане

Готино е когато мама и тати те гледат..

Run Simba
09-25-2018, 01:48
Завърших икономика бакалавър преди вече почти 2 години. Работих за 5-6 месеца в един офис като статистик, но ме съкратиха заедно с целия екип. След това се спуквам да си търся работа по специялноста но не мога. Искат да имаш 2-3 години стаж поне да започнеш стаж който аз нямам. И се получава омагьосан кръг нямам стаж защото не работя, и не работя защото нямам стаж. Да прави сте за Gaint и Walmart в подобни магазини само да вляза и ще ме наемат. Проблема там е родителите ми. Те настояват че трябва да започна да работя по специялноста си защото липсата на стаж като икономист няма да се оправи от работа като merchandiser или касиер в Walmart. Миналата седмица пак имахме скандал на тази тема имаше голяма обява в Home Depot че търсят персонал да зарежда щандовете със стока. И аз тръгнах да попълвам баща ми веднага ми скочи "какво се държиш като чили те държим гладни, не е въпроса да си хванеш някаква работа ей така да имаш пари за бира и цигари, въпроса е да започнеш кариера, въпроса е да започнеш някъде където ще имаш развитие по тези магазини развитие няма, цял живот ще си мишка на минимална заплата." И ми каза търси си работа по специялноста никой не иска от теб да ни храниш в къщи, никой не иска да станеш шеф на световната банка, но трябва да започнеш нещо свързано с икономика, или поне нещо за което се иска вишше образование. Не да ходиш да мяташ бургери в McDonalds където има легенти че им принтират таблицата за умножение под касите да не се бъркат.

TrollFactory
09-25-2018, 07:57
Ми като не можеш да си намериш работа по специалността, значи квалификацията ти е точно за McDonalds.
А иначе тая връзка я зарежи. Това са хиляди километри. Секса само на видеовръзка ли ви е достатъчен?

HollyGolightly
09-25-2018, 10:14
На 25 години и слуша родителите си къде и какво да работи… да, не ти е лесно
Едно нещо дето трябва да разберат както те, така и ти е че за да си намериш работа по специалността се иска много networking. Трябва да познаваш някой, който да се сети за теб и да каже някоя добра дума че да те наемат.
Докато си учил не си ли карал internship? При нас беше задължително, по job fairs ходил ли си? И сега не е късно за това, важното е да познаваш хора. Принтирай си визитки от вистапринт, стани част от някой клуб (i.e Toastmasters) запознай се с хора и все ще си намериш работа, понеже с такава дупка в резюмето 2 години без работа, също никак не е добре.

Ospi
09-25-2018, 23:41
Големи сте разбирачи в тая тема ама. Къв нетуоркинг в САЩ очакваш от автора? Това да не ти е БГ, където братовчед ти познава един, който знае друг, приятел на шеф на...
Вашите са прави. Много и то. И много от днешните хора са големи дебили, щото си викат "Ами нашите ми казвали, ха. Аз пък ше си бачкам в Мак Доналдс и Уолмарт" и въобще не схващат за кво въобще иде реч. Трябва ти хубава работа, с която да изкарваш пари, щото иначе ще си броиш разходите - парите са свобода най-вече.
Но да кажем, че ти е окей откъм пари - на теб много не ти трябва. Само че на тея работи ходи всеки втори срещнат, не се чуди защо хората били завистливи и тн. Всякаква паплач се намира на НЕКВАЛИФИЦИРАНА работа. Ако все пак ти е добре, ок.
А със стажа, поговори с вашите по същество какъв е проблема, измисли нещо, знам ли те. Направете си некви планове с тая мацка ли, ддз.

HollyGolightly
09-25-2018, 23:56
Големи сте разбирачи в тая тема ама. Къв нетуоркинг в САЩ очакваш от автора? Това да не ти е БГ, където братовчед ти познава един, който знае друг, приятел на шеф на...


От 10+ години съм в САЩ, мисля че съм достатъчно наясно с нещата които говоря.
Остатъка от поста ти даже няма да го чета щото смисъл няма, разбирач :?

Ospi
09-26-2018, 01:20
Бе личи си с тоя феми стил пост.

Чуствата имат много значение авторе, тя те обича, но мадамата иска вече нещо по-сериозно, а след време женитба, деца и т.н.
По принцип ако има желание се намира и начин, в това число и да се съберете някак си, но не си дръж надеждите напразно. Всички ти дават разумния съвет да я забравиш, аз също бих те посъветвал така, но!!! Както казах, чувствата имат голямо значение в една ситуация.
Т.е. трябвало е да я забаламосаш малко, да я ебеш и след това да я забравяш.

HollyGolightly
09-26-2018, 11:00
Да, феминистки пост щото казвам на горкото МОМЧЕ НА 25 да си намери работа. Дет се вика “Българинът е единственият бозайник, който отглежда малкото си до 40 годишна възраст”
В неговият случай има желание само от негова страна, на нея и е писнало само да си пише с някакъв и да се виждат веднъж на 12 месеца.

Run Simba
09-26-2018, 16:26
Проблема с това момиче е донякъде личен - мой проблем. Когато дойдох в САЩ като малък американците ми се струваха мега задръстени. Мойте приятели в България ми говориха как на 15-16 вече се събират по градинките да пият, да пушат, да излизат с момичета. А тук американците които познавах ми говориха как играят игрички на компютъра. Имах перфектното извинение, да не социялизирам, да не се пробвам да свалям девойки. "те са задръстени, те не са като нас" това си го повтарях с години. Изведнъж се будиш на 21-2 не имал гадже, не си спал с никоя, дори не си целувал момиче и си казваш ПОДЯВОЛИТЕ ТОВА НЕ ТРЯБВА ДА Е ТАКА. Почнах в университета да заговарям момичета, но бях пренавит, исках всичко да се случи за 5 минути и за това нищо не се случи. Последва пак депресия - "аз съм глупав самотник, на никой не му дреме за мен бла бла бла" дори мислех да се самоубивам по едно време(не се гордея с това) Отне ми доста време да се успокоя, и да започна отново да се радвам на живота. Година по късно, се случва това с момичето. И както казох аз не направих нищо там просто се запознах с нея, и се усмихнах и нещата се случиха. Не съм я свалял не съм я водил по срещи и така нататък. И да много ценя момичето - умна е, работи и учи магистратура едновременно, помага на семейството си. Перфектна е мен ако питате. Но част от проблема ми е че се съмнявам че ще имам подобен късмет отново. Да намеря някоя с която нещата да се случат толкова лесно и приятно. Без да се притеснявам за това какво говоря пред нея. Без да се притеснявам как трябва да се държа с нея. Защото с това момиче беше точно така. Бях мега отпуснат, бях себеси. И всичко беше като приказка.

Necrologist
09-26-2018, 16:43
Симба, мисля, че трябва да продължиш напред.