PDA

View Full Version : Как да оправим Бъг на екрана на телефона



Aquaice
09-30-2018, 11:03
Здравейте,
Пиша тук, за да помоля за помощ по един проблем, който от доста време ме дразни и тревожи.
Лятото си купих нов телефон- Xiaomi Redmi 5 Plus, но напоследък се случва нещо с екрана му. През цялото време виждам нещо като сянка на клавиатурата ми или на страница, която съм отварял. Не знам до колко ще успея да го обясня, но един вид се виждат сенки на клавиатурата главно докато гледам клип да речем.
Гледах в Интернет за решение на проблема, но като цяло нищо не намерих, тъй като не знам какъв точно е този проблем.


Ще бъда много благодарен ако някой знае решение на проблема или поне какъв е този проблем.

Благодаря ви предварително!

anonymous1043668
09-30-2018, 11:54
Такъв бъг до сега не бях чувала. Възножно ли е да пратиш снимка? Мисля че има проблем с екрана/дисплея. Най добре го заведи на ремонт..

Necrologist
09-30-2018, 13:35
Това не е бъг, направо си е дефект. Случва се рано или късно на всички LCD панели.
Screen burn - потърси сам в интернет.

SprayPaint
09-30-2018, 13:42
Дефект е, ако имаш гаранция, го пращай да ти го сменят.

Aquaice
09-30-2018, 18:45
Еми, ще трябва да видя, но да... Не е готино.
Благодаря ви за помощта и бързите отговори :Д

Грозния
09-30-2018, 18:56
Ако телефонът е в гаранция, веднага го носи в магазина да ти го сменят или оправят!

JDeel
10-02-2018, 05:19
Не е бъг, ако е временно. Моя лаптоп има такъв ефект - когато някакъв образ стои малко повече на екрана (минути, не дори часове), той сякаш се запомня от пикселите и остава за известно време като призрак. Подобно на това как в очите ни се отпечатва слънцето когато погледнем директно към него. След секунди всичко се оправя. Явно е заради технологията на някои дисплеи.

Някога преди на старите CRT монитори се е случвало образ да се отпечати за постоянно, но за това е трябвало монитора да показва едно и също нещо седмици наред. Точно заради това са измислени скрийнсейвърите - за да променят изображението, за да не се отпечатва десктопа. При съвременните дисплеи обаче това не се случва... поне не за постоянно.