PDA

View Full Version : Хванаха ме с половин фас трева... Въпрос.



adi_po
12-25-2018, 20:56
Здравейте, днес пуших трева на обществено място в един парк(много тъпичко от моя страна, но нямаше къде) и си изгасих фаса, като бяха останали буквално две дръпки и си го скрих, но в следващия момент две куки пред мен ми викат "ела за малко, че ми трябваш" перефразирам разбира се. Намериха го и ме взеха в районното. Държаха се добре между другото, което не очаквах. Писах свидетелство, че непознат ми го е дал, и час-час и половина се попълваха документи от мен и полицая, който ме разпитваше за някакви неща... къде съм бил учил, от къде съм го взел и т.н. Отначало каза, че ще ме задържат за 24 часа... но явно стават чудеса по Коледа и ме хванаха в 4:30 след обяд и ме пуснаха към 6. На 19 съм, което е плюс, че иначе щяха да звънят на родителите, пък такава работата става дебела. Измери фаса и се оказа, че е 0.36 грама, въпреки че ако махнем филтъра и сметнем, че съм сложил доста тютюн, във фаса да е имало не повече от 0.1 грама, но както и да е. До сега не са ме задържали, нямам досие, всичко беше доброволно. Връчиха ми призовка за след 3 дена да се явя в полицията. Предполагам, че ще има някаква глоба, и въпроса ми е дали всичко ще приключи след три дена(просто да си платя глобата) или след това пак ще ме търсят, защото аз съм студент и уча на другия край на България и съм се прибрал само за празниците. Плюс за запознатите... д/г може ли да ме ориентирате на каква долу горе стойност ще е глобата... Мерси предварително!

NissaN
12-25-2018, 21:27
Нали сте мъже големи тревоманите, кво ви боли че ще лежите 24ка и ще кажат на мама и тати, като пушите сте големи иначе...

LoveSofia
12-25-2018, 21:36
Нали си голям тарикат, какво те интересува останалото?

Грозния
12-25-2018, 22:48
...си изгасих фаса, като бяха останали буквално две дръпки и си го скрих, но в следващия момент две куки пред мен ми викат "ела за малко, че ми трябваш"...Колко пропаднал трябва да си, че да си запазиш фас с "две дръпки", та дори вътре да е била най-яката холандска трева :? ?!
Защо просто не хвърли фаса в някое кошче или по-добре в някой канал?!
Най-добре щеше да е въобще да не пушиш, но това е друга тема и твой проблем.

TrollFactory
12-27-2018, 15:01
Една цигара коз нее нарушение на закона още повече за лично ползване. ;)
А ти провери ли преди да пишеш, дали в действителността нещата стоят по този начин (по който желаеш) или реши просто някъде да си напишеш личната позиция по върпоса (макар и никой да не се интересува от нея) и как би тълкувала нещата, ако в някакъв друг алтернативен и утопичен (няма как да не бъде) свят някой там, недай си боже, те беше сложил на такава особено висока обществено полезна длъжност като тази на прокурора. Поне с изказването си претендираш за някаква коментентност, та за автора питам - за да му помогнеш понеже си много компетентна по темата за наркотиците. И тъй като така патосно изясни позицията си по казуса, остава да пожелаем на автора да те послуша и да не се занимава. Просто излиза, че той не е нарушил закона, даже напротив, може да съди полицията за причинения дискомфорт и за кражба на фас.
https://2.bp.blogspot.com/-v5RjQU23h0g/W5j2DbCrktI/AAAAAAAATGc/u5LjMUbQLEAY-HMcxlbl1FSyCavuHSBcgCLcBGAs/s640/zx860y484_3207174.jpg