PDA

View Full Version : staphylococcus aureus във влагалището



fluffyfluffy
01-02-2019, 13:36
Здравейте.От 4 седмици имам сърбеж и жълто течение.Бях на гинеколог и ми каза че имам гъбички.Пих седмица лекарства и си слагах вагинални таблетки без резултат.Отидох на лекар взе ми секреет с антибиограма и резултата е че е staphylococcus aureus.Изписа ми антибиотик Unacym 3 x 1,кандизол по 1 таблетка 7 дни и на Floragyn промивки вечер.
Много ме е страх ако не се излекувам.Започнах лечението.Дайте мнения.Страх ме е да не стане хронично.
Свърши ми лечението уж ми мина и при спирането на антибиотика отново се появи тази гад. Течението си го има сърбеж от време на време.
Отново бях при лекарката тя се почуди защо ги имам пак симптомите.Взе ми отново секрет и ще видим в петък какво ще покаже.
Дайте ми адекватен съвет хич не съм добре.Само се притеснявам.Лекаря ли да сменям какво да правя?

BlacklaslalNigga
01-05-2019, 20:47
Когато лекаря се чуди заедно с тебе, е хубаво. Така показва, че не е от онези, които бързат да лекуват с лека ръка. А, си задават въпросът 'Защо?'. С такива лекари ти препоръчвам да се консултираш.

Ние тук сме най-малко компетентни, пък и няма как изследвания да ти направим, камо ли преглед. Стой си при докторката. Ако не виждаш след поредното лечение резултат, смени го.