PDA

View Full Version : Влюбен съм в много добра приятелка и незнам какво да направя...



ToMi777
01-04-2019, 17:52
Здравейте,

С момичето съм много добър приятел от повече от 10 години. В началото като се запознахме преспахме няколко пъти, но аз не бях готов за връзка по това време. Тя вероятно искаше такава и за това преустановихме контактите.

Аз напуснах страната, като и преди и в момента се прибирам по 2-3 пъти в годината за по седмица, две, месец.

Няколко години след като преустановихме контактите си, се свързахме и се видяхме. Тя не беше сама, а с приятеля си. Започнахме да излизаме всеки път като се прибера по няколко пъти и станахме добри приятели. Излизаме заедно в компании и т.н. Вижда се че все още и двамата имаме симпатии един към друг, но тя е във връзка, така че нищо не ставаше за известно време. И двамата сме си много добри приятели като дори когато не съм в страната си говорим(пишем) почти всеки ден без особена причина, както правя с много други мои приятели.

Преди две години като се прибрах пихме кафе в нас само с нея и от дума на дума бяхме в леглото. Не искаше да правим секс (можеби за да не си мисли, че изневерява), но всичко друго правихме. За да не влизам в подробности, и двамата свършихме, просто без секс и бяхме в спалнята поне два часа.

6 месеца след това се прибрах и подобно нещо се случи, с разликата че приятеля й (същия, с който са от преди 7 години) спеше в другата стая. Имаше купон у нас и той легна за малко. Пак не правихме секс, но пак същото като преди и то с много чувство.

От тогава се прибрах два пъти и не сме правили нищо, като последния път имахме възможност, но тя не пожела да дойде в нас. Излязохме на кафе, но не сме говорили за нищо сериозно.

Тя много добре знае че имам чувства към нея и съм сигурен че и тя има такива, но явно чувствата й към приятеля й са по-силни.

След последния път аз започнах да мисля много за нея и не мога да спра да го правя. Смятам, че съм влюбен доста и в момента не зная какво да предприема.


Според Вас трябва:
1. Да й кажа как се чувствам и да заложа приятелството ни на карта.
2. Да си мълча и да изчакам, защото можеби един ден тя ще го остави и ще дойде при мен.
3. Да се дистанцирам и да огранича контактите с нея както по телефона, така и личните без да казвам нищо. (Мисля че това ще я нарани, особено ако не знае защо го правя) . Последното нещо, което искам е да я нараня...Никога не бих го направил нарочно.
4... Нещо което вие предлагате


П.С. Момичето и момчето са заедно 7 години. Нямат деца, нямат годеж или брак. Живеят заедно в момента.
Още едно последно нещо е че имам чувството, че момичето не би искало да се премести в чужбина дори и да скъса с приятеля си и да ме обича.

Съжалявам за дългия пост, но исках ситуацията да е ясна, за да може, който желае да ми отговори с обективно мнение.

Благодаря Ви!

ToMi777
01-04-2019, 20:10
Ами много трудно. Тя просто почти се разплака и ми каза "не искам, заради теб". Това за мен означаваше " Не искам, за да не си помислиш, че нещо може да има между нас". Но това беше първия път. Втория беше подобно, но без да ми каже нищо, а аз не исках да я карам да се чувства гадно. За мен беше важно просто да съм с нея.

Въпреки това и след втория път не ми беше както сега в момента. Тогава си мислех, че ако все така се виждаме, ще почнем да правим секс постоянно, като си идвам и тя накрая ще го зареже. Нямам представа защо сега започнах да се влюбвам толкова. Предполагам защото последния път нищо не стана и явно тя е размислила. Така или иначе аз трябва да взема решение какво да правя в момента и всеки съвет ще е ценен за мен.

9999
01-05-2019, 08:07
Проблемът ти не е любовта към приятеля й, а навикът й към него. Жените обикновено са големи пъзли в това отношение. Навика е нещо, което много трудно се преодолява. Тя няма да го напусне, ако той наистина не направи нещо, което да я нарани дълбоко. На колко години е тя и на колко години е приятелят й? Това също не е за подценяване.

ToMi777
01-05-2019, 08:20
Тя е на 33, той е на 31. Вероятно е това, което спомена, че е навикът, защото много често като се видим ми говори така всякаш нещо не е наред там и се просълзява, но не иска да ми каже, дори като я питам директно. Важна подробност е, че тя не му е казала за това, че сме били заедно преди те да се съберат, и не му е казала и за двете случки след това.

Тя реално си му изневерява и емоционално и физически. За това съм на кръстопът. Имам чувството, че рано или късно това между тях ще свърши. Аз не мисля да я чакам и ще си продължа да излизам с момичета, но наистина мисля, че един ден може да е сме заедно с нея, за това се чудя дали да й кажа, че я обичам (което тя мисля че знае) и да загуим връзка, или проосто да си трая за момента.

Дали пък няма да се почувства по-сигурна в себе си ако й кажа и да приключи там за да е с мен....

tori
01-05-2019, 10:04
Да играем една игра - нека да пием по шот текила за всеки път, в който автора на темата казва "приятел/ка" или "приятелство".
По темата: Не знам що си мислиш, че мацка, дето изневерява на дългогодишно гадже, ти трябва. Щом е изневерявала с теб, най-вероятно ще изневерява и на теб. Това са едни такива бейсик уроци в живота, дето ги научаваш по трудния начин обикновено и далеч не предполагат добра основа за градене. Като за начало, в една връзка трябва хората да гледат в една посока, не един в друг.
Тва е странен вид мазохизъм - да се надяваш, че няква женска, дето е сумати години с някого и само се забавлява с теб, ще го зареже току-така. Смисъл, виждаш ли, тя може много да те обича ама сам казваш, че няма да дойде при теб и че е свикнала с тоя нейния. Малко са хората, дето пускат питомното, та да гонят дивото. Самичък си правиш предпоставки да те боли.
Аз бих обяснила, че тия отношения са безсмислени, изцеждат ме емоционално и не смятам да ги водя. Бих обяснила, защото тя трябва да знае всичко това. Оттам насетне, сам казваш, че се пеибираш рядко, та не би било проблем да се блокирате навсякъде и да не се виждате. Последното е, защото имате навика да си пишете и говорите, а така НЕ се прекратяват отношения.
Колкото и да те боли, колкото и да ти е гадно и колкото и да не искаш, трябва да постъпиш адекватно в случая, щото "кафе със свирка" може да ти даде всяка ковра, извинявам се, ако е грубо и обидно. Пък няма даже и да споменавам колко И ти си в грешка да се съгласяваш да си любовница... Още по-малко като приятеля и е в другата стая и спи. Смисъл, тук не говорим просто за липсваща мъжкасолидарност и липсващ мозък, на теб в случаяти липсва самоуважение. Отново - извинявам се, ако обиждам.

ToMi777
01-05-2019, 10:28
Здравей Тори,

Благодаря ти много за мнението и времето, което си отделила за да отговориш. Не се обиждам лесно и смятам, че много от по-горе написаните неща са напълно верни.
Да аз не искам да съм втора свирка и това с гаджето й в съседната стая не беше правилно. Просто след купон, бяхме пили и понеже както казах знам че и двамата имаме симпатии един към друг, много преди тя да е с него, нещата се случиха.
Благодаря ти също за съвета. И аз смятам, че трябва да й кажа, но е малко трудно, защото по нейното държание, ние специални отношения нямаме, просто приятелски. Ако обясня, че приятелските ни отношения ме нараняват, тя няма да го разбере. Явно ще трябва да й кажа, че съм влюбен в нея и ако тя не се чувства по същият начин, остава просто да се дистанцираме. Така по би ме разбрала и мисля да го направя другия път като се прибера, а до тогава няма да й пиша освен с кратки отговори на нейните съобщения.
Имах нужда някой да ми каже, че е по-добре да й го кажа, вместо да си мълча. Исках да знам какво мислят другите, както дами така и мъже, за да взема решението си. Благодаря ти отново за съвета!

haritov
01-05-2019, 12:35
брат във филма си яко ама ще ти мине

най-много да я рендосаш повече не ти трябва

и това че си има приятел съм го чувал и преди от много жени в началото :D давай все едно го няма ама си бъди готов да походиш насинен някой ден

ToMi777
01-06-2019, 12:38
Благодаря за мнението, но не става така братле. Тя си има приятел, не е като да лъже. Все пак излизам с тях двамата често. Отделно, няма как да "давам все едно го няма", защото предния път тя не искаше да правим нищо.
Явно ще трябва да й кажа как се чувствам и каквото стане, защото няма как да оставя нещата както са сега и да се правя че нищо няма. Не мога да я гледам с някой друг повече...

haritov
01-06-2019, 17:45
Благодаря за мнението, но не става така братле. Тя си има приятел, не е като да лъже. Все пак излизам с тях двамата често. Отделно, няма как да "давам все едно го няма", защото предния път тя не искаше да правим нищо.
Явно ще трябва да й кажа как се чувствам и каквото стане, защото няма как да оставя нещата както са сега и да се правя че нищо няма. Не мога да я гледам с някой друг повече...
как ще иска като знае,че ще я следваш като кученце?

anonimna:D
01-06-2019, 18:34
Не ми се четеше цялата тема, не можах и да ти прочета целия пост. НО, от това, което прочетох, мога само да ти кажа, остави я намира, или колкото и пресилено да звучи, бягай надалеч. Първо тя изневерява на приятеля си, с който са от 7 години, с теб. Това означава, че утре на теб ще изневерява. Второ, да не се прави на света вода ненапита и да избира с кой би искала да бъде, не да си играе и с двама ви, курвенска история. И това, че не правите секс, не означава, че това не е изневяра И трето, ква пък да е тази любов, че да се съгласяваш буквално да те използват. Дано ти дойде акъла в главата :D Най-лесно ще разбереш какво се опитвам да ти кажа, като се представиш в положението на сегашния и приятел. Защото това нещо ще се повтори и с теб, ако недай се боже тръгнете

haritov
01-06-2019, 19:19
Не ми се четеше цялата тема, не можах и да ти прочета целия пост. НО, от това, което прочетох, мога само да ти кажа, остави я намира, или колкото и пресилено да звучи, бягай надалеч. Първо тя изневерява на приятеля си, с който са от 7 години, с теб. Това означава, че утре на теб ще изневерява. Второ, да не се прави на света вода ненапита и да избира с кой би искала да бъде, не да си играе и с двама ви, курвенска история. И това, че не правите секс, не означава, че това не е изневяра ������ И трето, ква пък да е тази любов, че да се съгласяваш буквално да те използват. Дано ти дойде акъла в главата :D Най-лесно ще разбереш какво се опитвам да ти кажа, като се представиш в положението на сегашния и приятел. Защото това нещо ще се повтори и с теб, ако недай се боже тръгнете

е поне да я рендоса и тогава да бяга

TrollFactory
01-07-2019, 08:33
Виж кво, тая пет пари не дава за своя приятел щом ти бие чикии и ти лапа, и то на всичкото отгоре докато сте в собствения му дом докато той спи, а при това дори не се е случвало еднократно! Няма значение, че не искала да й го вкараш. Може да е била в цикъл. Какво изобщо значи "Аз съм във връзка и не съм такова момиче, но пък раздвам утешителни награди - мога да ти духам и да ти бия чикии!"... Ако е все още уж с него, то е само заради подслона, който и дава. Момичето е доста долно. Ако и ти си на нейното ниво, тогава си се взимайте, за да се прецаквате взаимно, а не заедно да прецаквате някой друг ("приятеля й").

ToMi777
01-07-2019, 21:09
Не ми се четеше цялата тема, не можах и да ти прочета целия пост. НО, от това, което прочетох, мога само да ти кажа, остави я намира, или колкото и пресилено да звучи, бягай надалеч. Първо тя изневерява на приятеля си, с който са от 7 години, с теб. Това означава, че утре на теб ще изневерява. Второ, да не се прави на света вода ненапита и да избира с кой би искала да бъде, не да си играе и с двама ви, курвенска история. И това, че не правите секс, не означава, че това не е изневяра ������ И трето, ква пък да е тази любов, че да се съгласяваш буквално да те използват. Дано ти дойде акъла в главата :D Най-лесно ще разбереш какво се опитвам да ти кажа, като се представиш в положението на сегашния и приятел. Защото това нещо ще се повтори и с теб, ако недай се боже тръгнете

Въпроса е, че аз не смятам, че тя ме използва. Не е като да го правим всеки път като се прибера. Просто аз знам, че и тя има чувства към мен и им се отдава понякога. Точно поради тази причина се чудя дали просто да не й кажа всичко и тогава да си решава вече с кого ще е.
Иначе за това дали ще се повтори с мен, не се знае, но да приемем, че е възможно. Дори и да има такава възможност, аз имам чувства към нея, няма как само заради някаква малка възможност тя да го направи, да не пробваме. Нещо й липсва в тази сегашна връзка, а аз смятам че толкова я познавам, че няма нищо да й липсва :)

Благодаря за мнението ти наистина, понеже ме кара да обмисля нещата от друга гледна точка.

ToMi777
01-07-2019, 21:10
е поне да я рендоса и тогава да бяга

Ако си прочел всичко написано в оригиналния пост, ще видиш че аз съм я рендосвал много преди да познава сегашния си приятел. Не е в рендосването проблема хаха :)

ToMi777
01-07-2019, 21:13
Виж кво, тая пет пари не дава за своя приятел щом ти бие чикии и ти лапа, и то на всичкото отгоре докато сте в собствения му дом докато той спи, а при това дори не се е случвало еднократно! Няма значение, че не искала да й го вкараш. Може да е била в цикъл. Какво изобщо значи "Аз съм във връзка и не съм такова момиче, но пък раздвам утешителни награди - мога да ти духам и да ти бия чикии!"... Ако е все още уж с него, то е само заради подслона, който и дава. Момичето е доста долно. Ако и ти си на нейното ниво, тогава си се взимайте, за да се прецаквате взаимно, а не заедно да прецаквате някой друг ("приятеля й").

Благодаря за мнението ти, има смисъл :) С последното изречение ми заби сабята в сърцето :D

ToMi777
01-07-2019, 21:16
как ще иска като знае,че ще я следваш като кученце?

Това се променя днес :) Евала за яката приказка. Ще се поправя :)

TrollFactory
01-08-2019, 07:35
Това се променя днес :) Евала за яката приказка. Ще се поправя :)

Ква яка приказка бе? Нали си пуснал темата в раздел "любов", а не "секс"? Значи илиза, че просто си искал да чуеш как някой тъпанар ти казва "Евала", че си правил "половин ебане" (чикии и свирки) със стара приятелка, за което си голям играч, но сега задължително я отсвири, за да не те направи на маймуна като онзи "приятеля си". От една страна добър съвет, защото тя е боклук във връзките си и определено не ти трябва връзка с нея, но от друга, защо първо заявяваш, че имаш чувства, а сега в крайна сметка излиза, че нямаш и те устройва най-лесното - да си биеш камшика?

ToMi777
01-08-2019, 19:17
Аз казвам, че няма да я следвам като кученце, не че съм се отказал от нея. Можеби ако малко се дистанцирам ще се запита защо и ще й стане интересно да разбере, като малко тя ме последва, вместо аз нея :) Има смисъл в думите му.
Аз дори и да дойде в нас следващият път няма да правя секс с нея и ще й кажа, че аз втора свирка няма да играя. Ако иска или остава за постоянно или си заминава завинаги. Така мисля, че е най-добре.

TrollFactory
01-09-2019, 07:06
Аз казвам, че няма да я следвам като кученце, не че съм се отказал от нея. Можеби ако малко се дистанцирам ще се запита защо и ще й стане интересно да разбере, като малко тя ме последва, вместо аз нея :) Има смисъл в думите му.
Той говори някакви малоумни генерализиращи заключения. Не всяка жена е кученце. А дори и тази да е такава, то най-малкото щом използва сегашния си приятел за подслон, когато ти си тръгнеш без да й предложиш каквото и да било, мислиш ли, че ще те последва "като кученце"? В момента тя следва онзи с подслона "като кученце". Т.е. тя е в неговата колиба, а ти твъгвайки си не я оставяш в друга позиция освен да подвие опашка и да си стои при него. Ти какво ще й предложиш обръщайки й гръб, така че тя да тръгне след теб? Звучи малоумно.


Аз дори и да дойде в нас следващият път няма да правя секс с нея и ще й кажа, че аз втора свирка няма да играя. Ако иска или остава за постоянно или си заминава завинаги. Така мисля, че е най-добре.
А ти готов ли си тя да заживее с теб, че да й поставяш такъв ултиматом?

ToMi777
01-10-2019, 13:57
Той говори някакви малоумни генерализиращи заключения. Не всяка жена е кученце. А дори и тази да е такава, то най-малкото щом използва сегашния си приятел за подслон, когато ти си тръгнеш без да й предложиш каквото и да било, мислиш ли, че ще те последва "като кученце"? В момента тя следва онзи с подслона "като кученце". Т.е. тя е в неговата колиба, а ти твъгвайки си не я оставяш в друга позиция освен да подвие опашка и да си стои при него. Ти какво ще й предложиш обръщайки й гръб, така че тя да тръгне след теб? Звучи малоумно.


А ти готов ли си тя да заживее с теб, че да й поставяш такъв ултиматом?

Аз съм много по-готов от нейния и тя го знае. Имам доста повече пари, собствени апартаменти (един в чужбина и един в България). Работата ми е много по-сигурна от неговата и т.н.
Те в момента се преместиха заедно в някаква квартира. Не мога да кажа, че е с него заради пари или нещо подобно. Явно навика просто и това, че вероятно тя не иска да живее в чужбина...

TrollFactory
01-10-2019, 14:36
Аз съм много по-готов от нейния и тя го знае. Имам доста повече пари, собствени апартаменти (един в чужбина и един в България). Работата ми е много по-сигурна от неговата и т.н.
Те в момента се преместиха заедно в някаква квартира. Не мога да кажа, че е с него заради пари или нещо подобно. Явно навика просто и това, че вероятно тя не иска да живее в чужбина...

А вие говорили ли сте си изобщо, че да знаеш тя какво иска? Ако уж толкова много обича "старите си навици", тогава защо ти бие чикии и се дави със спермата ти? Бих казал, че според мен тя не е нито за тоя, нито за теб. От цялата ситуация ще си най-печеливш, ако я боднеш и я заебеш до следващото си посещение в страната. По твоите разкази тя хич не ми се вижда като стока, за която да си заслужават разноските, които би трябвало да поемеш ти, за да я разхождиш зад граница да ти види жилището и докато ти си на работа там тя да мърсува с някой арабин (някои неща просто се връщат).
Накратко, съветвам те да не си вкарваш филмите с тая мастия.

ToMi777
01-10-2019, 20:01
Благодаря за съвета, вероятно ще го последвам. Вярно е че чувствата трудно се преодоляват, но все пак някои от съветите тук ме наведоха на мисълта, че можеби е по-добре без нея и ще видя някак да се преборя с чувствата си вътре в мене.
След няколко месеца ще се прибера и като я видя ще разбера дали трябва да й кажа или просто да си замълча.

Само сега ми е малко странно, като не си пишем и скоро ще има въпрос от нейна страна "Какво става?" В смисъл, то и нищо да нямаше между нас, като си пишеш с някой често и той изведнъж спре, се интересуваш защо...

TrollFactory
01-11-2019, 07:30
Благодаря за съвета, вероятно ще го последвам. Вярно е че чувствата трудно се преодоляват, но все пак някои от съветите тук ме наведоха на мисълта, че можеби е по-добре без нея и ще видя някак да се преборя с чувствата си вътре в мене.
Добре де, ако наистина имаш истински чувства, все пак й го кажи на 4 очи. През цялото време си на два полюса. Защо ще "преборваш чувствата в себе си"? Ще се насилиш да не чувстваш и някой ден може да съжаляваш за постъпката си. Ако имаш чувства, кажи й всичко, което ти е на сърце, защото в крайна сметка потенциално може да загубиш много повече, ако си замълчиш просто ей така. Тоест никога няма да разбереш тя какво е щяла да поиска и мисълта за това може да те преследва и измъчва цял живот ("Какво ли щеше да стане, ако...")


След няколко месеца ще се прибера и като я видя ще разбера дали трябва да й кажа или просто да си замълча.
Кажи й направо сега! След няколко месеца може да е бременна и тогава така или иначе ще бъде късно. Нещата трябва да се правят навреме.


Само сега ми е малко странно, като не си пишем и скоро ще има въпрос от нейна страна "Какво става?" В смисъл, то и нищо да нямаше между нас, като си пишеш с някой често и той изведнъж спре, се интересуваш защо...
Ами пишете си, бе! Кой ви е спрял насила? Поне от писането главоболия няма. Най-малкото би било тъпо просто да се отдръпнеш ей така без причина, ако до вчера сте си били близки. Дори и да е с друг, това не пречи тя да си има приятели. В крайна сметка взаимоотношенията ви не би трябвало да се изчерпват с таен секс, ако това, което си написал още в заглавието за теб има някакво истинско значение.

ToMi777
01-12-2019, 13:01
Кажи й направо сега! След няколко месеца може да е бременна и тогава така или иначе ще бъде късно. Нещата трябва да се правят навреме.

Не мога просто да вдигна телефона и да й кажа. Тя трябва да ме вижда пред себе си. Все пак ще се обяснявам в любов, няма да я питам как й е минал деня. След 2 месеца ще се прибера и ако за 7-8 години не е забременяла и сега за два месеца това стане, то тогава не е било писано... По телефона няма как да й кажа каквото искам и дори по принцип да очаквам 98% да остане с него ако й кажа очи в очи, то ако й го кажа по телефона очаквам 100% да остане с него.