PDA

View Full Version : Анонимният изнудвач



TheDifferentGirl
02-03-2019, 19:08
Здравейте! Аз съм момиче и съм почти на 16. За първи път пиша тук. Имам един сериозен проблем, който може да промени живота ми завинаги. Не знам дали тук е мястото, където да го напиша, за което много се извинявам. Лятото имах гадже, с което уж много се харесвахме и си имахме доверие. Един ден ме помоли да му пратя моя гола снимка като обеща, че и той ще ми прати. Бях наивна и му се вързах. И така няколко пъти си пращахме снимки и нямах никакви проблеми с него. След време скъсахме. Той беше наркоман и всеки ден се друсаше, а това не можех да го възприема, колкото и да го харесвах. Както и да е. Не бяхме комуникирали доста време докато негови приятели не ми писаха и не ми пратиха голите ми снимки. Тогава се уплаших много. Те не спираха да ми пишат, но в един момент се отказаха. Реших, че всичко е свършило, но не бях права...Оказа се че снимките са се разпространили и до мои съученици, а бившия ми дори не беше от града и не познаваше никого. Днес някой ми писа от анонимен профил в инстаграм и ме заплаши, че ако не му пратя моя гола снимка ще качи старите ми в интернет и ще ги прати лично на родителите ми. Зачудих се дали не ме лъже. Все пак за какво му е моя гола снимка, ако вече има такива. Споделих с приятели и те ме посъветваха да го блокирам, защото смятаха, че лъже. Блокирах го и го репортнах. Тогава нямаше нито последователи, нито постове, вероятно, защото си беше направил профила, за да ме заплашва. По-късно проверих този профил и бях шокирана. Беше написал че има мои голи снимки и ако някой иска да ги види, да му пише на лично съобщение. Не съм някакво популярно момиче в училище, че да ме търсят хората постоянно, но разбира се, че се притесних като видях това. Момчетата ми казват, че имам много хубаво тяло и може би затова този анонимен изнудвач се е хванал в мен. Мои съученици му писаха все едно искат мои снимки-така и не получиха. Проблемът е, че не знам дали наистина има някакви мои голи снимки. Нямам и никаква представа кой е. Много се притеснявам да не стигнат до родителите ми, защото това ще бъде катастрофа...Ще ме накажат и ще остана без всякакъв достъп до социални мрежи и мобилни устройства. Не знам как да постъпя. Знам, че направих грешка, но както знаете любовта е сляпа-правим всичко за човека, който желаем, но не винаги виждаме истинската му самоличност. Моля ви да ми дадете съвет какво да направя. Благодаря ви за отделеното време!

s0b1esk1
02-03-2019, 19:46
Троле, току що привлече вниманието на бопаджиите от отдел киберпрестъпност. честито

anonymous1043668
02-03-2019, 20:35
Първо трябва да те питам ти имала ли си акъл в главата,че да пращаш голи снимки на когото и да е било? Нали с тоя човек рано или късно ще се разделите а пък с тези снимки нали ще може да те изнудва?
За анонима може само да се гадае,защото кой знае къде са ти минали снимките през интернета,може всеки да ги е видял,може да са били изпратени във всякакви сайтове,но във никакъв случай не пращаш още снимки, защото ще стане още по зле

TheDifferentGirl
02-03-2019, 20:53
Тогава не бях на себе си. Бях твърде наивна. Сега вече не съм така и разбира се, че няма да му пратя снимка.

anonymous1043668
02-03-2019, 20:59
Тогава не бях на себе си. Бях твърде наивна. Сега вече не съм така и разбира се, че няма да му пратя снимка.

Щом като е така не мога да видя какво трябва да се направи по въпроса :/ Мога да те посъветвам да изчакаш и всичко ще отшуми, тоя човек просто те пробва и иска да те уплаши за да те манипулира..

Indistinct
02-04-2019, 07:23
Тогава не бях на себе си. Бях твърде наивна. Сега вече не съм така и разбира се, че няма да му пратя снимка.

Колкото и да съм абсолютно против това, мисля, че си си взела някаква поука , затова един страничен назидателен въпрос :
С какъв акъл ще се снимаш така, че да си покажеш и лицето, за да могат да претендират,че това си ти?

Ситуацията е доста неприятна, но не е краят на света.
Аз бих се отдалечила от социалните мрежи за известно време. И най-важното - не повтаряй грешката си.

TrollFactory
02-04-2019, 07:59
Това е някоя нравоучителна фейк тема. Почеркът изобщо не кореспондира с нивото на 16 годишна. Ако все пак използвам момента за включване, в една истинска ситуация е най-добре да се пусне жалба в полицията. Налице е не само кибертормоз и изнудване, а и разпространение на голи снимки на непълнолено лице. Компетентните органи обичат такива случаи.

TheDifferentGirl
02-04-2019, 14:38
Indistinct относно въпроса ти-лицето ми не се вижда. Няма как да ме определят, че съм аз.

TheDifferentGirl
02-04-2019, 14:39
TrollFactory какво ми е на почерка :D

Necrologist
02-04-2019, 17:01
Троле, току що привлече вниманието на бопаджиите от отдел киберпрестъпност. честито

+

HollyGolightly
02-04-2019, 19:49
Колкото и да съм абсолютно против това, мисля, че си си взела някаква поука , затова един страничен назидателен въпрос :
С какъв акъл ще се снимаш така, че да си покажеш и лицето, за да могат да претендират,че това си ти?


Именно, това просто не го разбирам. Като си прост, поне не бъди прост до такава степен и не пращай снимки на които си личи че си ти

anaesthetic0
02-04-2019, 20:00
Голяма работа, own it
По добре да има какво да снимаш отколкото да хленчиш по форумите че никой не те ще или че си дебелана

9999
02-04-2019, 23:40
Това е някоя нравоучителна фейк тема. Почеркът изобщо не кореспондира с нивото на 16 годишна. Ако все пак използвам момента за включване, в една истинска ситуация е най-добре да се пусне жалба в полицията. Налице е не само кибертормоз и изнудване, а и разпространение на голи снимки на непълнолено лице. Компетентните органи обичат такива случаи.

Тук си пролича колко си задръстен и че тотално не си в крак с нещата!


Голяма работа, own it
По добре да има какво да снимаш отколкото да хленчиш по форумите че никой не те ще или че си дебелана

+ 100000000000000000000000000х


Здравейте! Аз съм момиче и съм почти на 16. За първи път пиша тук. Имам един сериозен проблем, който може да промени живота ми завинаги...............

На мен ми е странно как си била с този човек, след като знаеш, че е както ти го нарече "наркоман"? Човек трябва да уважава себе си. "Покажи ми приятелите си, за да ти кажа какъв човек си!". Важи и за гаджетата. Това не е сериозно. Ако бях жена, щеше да ме е гнус да ме "дормони" долна друсалка, която не на последно място може да ме зарази с какво ли не.

Относно проблемът ти:
Ти сериозно ли за пръв път чуваш за такова изнудване? В момента е свръх популярно и в 95% от случаите мацките се връзват. Но не мога да разбера защо, след като снимките им отдавна са в мрежата. Аз ти гарантирам, че ако наистина някой те изнудва, то на 100% снимките ти са ги видяли вече хиляди хора. Само да те светна, че има такива специализирани групи, където се публикуват стотици снимки на ден, на девойки от цяла България, включително и скрийншотове на чатове с изнудване, и новите снимки които момичетата са пращали, за да се отърват. Опа, чакай малко - включително и на чатове с пикли по на 15-16 години, които се уговарят за секс, за по 100-120 лв. Откъде знам? Точно така, аз самият имам достъп до такава група и понякога се изумявам колко са глупави жените. И само да ти кажа, че 100% са ти врътнали там и твоите снимки (и то не веднъж). Няма скрито-покрито. Особено, ако имаш наистина хубаво тяло, както пишеш - то тогава близо 500 бастуна са били излъскани на твоите пози. От друга страна, щом не ти се вижда лицето, зарежи казуса. Ако ти знам имената и града откъдето си, ще ти намеря снимките за отрицателно време. Но пък и не ти ги искам, че да не кажат тук, че и аз съм някакъв изнудвач. Пий една студена вода и давай само на мъжът ти след години да ти снима ливадката.

divergent
02-05-2019, 07:43
Indistinct относно въпроса ти-лицето ми не се вижда. Няма как да ме определят, че съм аз.

Ми кво ти дреме тогава? Троооооол