PDA

View Full Version : Уши!! Ще минат ли скоро..?



wave00
02-10-2019, 17:09
Здравейте!
Ще се опитим да бъда кратък. Преди около 3 седмици усетих, че започвам да настивам (кихане, подсмърчане.. знаете). Мислех, че няма да има смисъл да пия хапчета, така и не пих и оп.. Буквално за ден от настинката, която на пръв поглед беше най-обикновена ми се възпали гърлото, синузита и ушите(като в началото само едното ме болеше и то болката беше тъпа, а ухото ми беше заглухнало). Бях на лекар първо при личната тя ми предписи антибиотик нали всичко точно. Започнах да го пия, но след три дена ме заболя и другото. Отидох на УНГ жената ми каза, че са ми тежко възпалени и ми удължи лечението с още 5 дена със същия антибиотик (Зинат) и капки (Отипакс). Та.. успях да спра болката до някъде, гърлото и синузита горе долу ги овладях, но тая тъпа болка в ушите ми и това заглухване продължават (главно и най-вече в дясното). Болката не толкова, но ушите ми са много заглухнали и почти нищо не чувам.. Не се съмнявам, че ще се оправя, но въпроса ми е следния: На някой от вас случвало ли му се е? И колко дълко след излекуване, ушите му са оставали в това състояние. Питам понеже откачам от това, че почти нищо не чувам и това ме притеснява.. проблема ми е главно с дясното ухо.

daksiM
02-10-2019, 18:42
Здравейте!
И аз съм така след грипа. Дясното ухо почти нищо не чува вече трета седмица. Не ме боли, но слабо чува. Чудя се дали да не ходя да ме видят лдокторите, че дане остане така за постоянно :(

Грозния
02-10-2019, 20:43
Може да е заушка.
Отивайте на лекар и не се мотайте!