PDA

View Full Version : Основи на физиката



Kubson03
02-11-2019, 10:29
Здравейте всички,
През тази година реших да се занимавам сериозно с физика и показвам добри резултати според учителите ми. Искам да ви попитам за мнението ви кой от двата учебника Основи на физиката е по добър. Този на Максим Максимов или Ваня Михайлова?

inewton
02-11-2019, 10:48
И в двата се ползва висша матемтика. Ако си ученик не са за теб. Пробвал съм учебниците на Максимов докато бях ученик. Не става.

Indistinct
02-11-2019, 11:40
Започни с това да си изградиш физичен начин за възприемане на света. Началните лекции на Файнман много помагат за това.
Отделно може да започнеш да учиш части от висшата математика, които ще са ти нужни за основите по физика, а най-вече диференциране и интегриране. Видео обясненията на Khan Academy са голяма помощ там // както и за разглеждане на физични задачи. Изключително важно е да имаш добра основа по математика,така че наблягай и на математиката в училище.

Kubson03
04-09-2019, 19:16
Благодаря много за съветите. Започнах да ги следвам и даже от училището ме включиха в отбора по физика на града за едно пролетно състезание! Не мога да кажа че се справих блестящо, но съм много доволен от прогреса, който направих и продължавам да правя тази година. Отново много благодаря!

Грозния
04-10-2019, 17:41
...но съм много доволен от прогреса, който направих и продължавам да правя тази година. Отново много благодаря!Говориш така, сякаш си изкарал пари от цялата работа :? !