PDA

View Full Version : Има и такива дни



9999
02-13-2019, 09:04
Имали сте такива дни!

Знаете - събуждате се в кофти настроение, защото някой или нещо (а понякога и двете) ви го е скапало още предния ден. Ставате мислейки за това и денят ви тръгва наопаки. Криво ви е, нищо не ви носи удовлетворение. Времето е мрачно и ви сбозява настроението още повече. Звънят ви клиенти с проблеми и трябва да гасите пожари навсякъде около вас. Не ви се работи, не ви се среща и говори с никого. С други думи - всичко се скапва и нищо не върви както трябва. Искате само да си останете вкъщи, да лежите и да гледате филми. Естествено това ви обезсърчава и започвате да мислите само за това как да спрете лошият развой на събитията.

Какво правите в такива моменти, за да обърнете статуквото?

elia_666
02-13-2019, 13:47
Имали сте такива дни!

Знаете - събуждате се в кофти настроение, защото някой или нещо (а понякога и двете) ви го е скапало още предния ден. Ставате мислейки за това и денят ви тръгва наопаки. Криво ви е, нищо не ви носи удовлетворение. Времето е мрачно и ви сбозява настроението още повече. Звънят ви клиенти с проблеми и трябва да гасите пожари навсякъде около вас. Не ви се работи, не ви се среща и говори с никого. С други думи - всичко се скапва и нищо не върви както трябва. Искате само да си останете вкъщи, да лежите и да гледате филми. Естествено това ви обезсърчава и започвате да мислите само за това как да спрете лошият развой на събитията.

Какво правите в такива моменти, за да обърнете статуквото?

Всеки има криви дни! За съжаление никой не е застрахован.
Колкото повече се ядосваш обаче, съм забелязала че толкова по-лошо става. Ти си знаеш най-добре какво те радва и какво те прави щастлив. Най-важното е колкото и да ти е кофти, да не спираш да се усмихваш! Дори и някой да те дразни пак му се усмихваш. Колкото повече негативните мисли те владеят толкова повече засилваш ефекта им според мен. А още повече ако това което те тормози не зависи от теб.

9999
02-13-2019, 15:46
Всеки има криви дни! За съжаление никой не е застрахован.
Колкото повече се ядосваш обаче, съм забелязала че толкова по-лошо става. Ти си знаеш най-добре какво те радва и какво те прави щастлив. Най-важното е колкото и да ти е кофти, да не спираш да се усмихваш! Дори и някой да те дразни пак му се усмихваш. Колкото повече негативните мисли те владеят толкова повече засилваш ефекта им според мен. А още повече ако това което те тормози не зависи от теб.

Елиа, аз си мислех, че ти е писнало от глупостите на Трола и си напуснала този форум. Радван се да те видя :)

elia_666
02-13-2019, 19:35
Елиа, аз си мислех, че ти е писнало от глупостите на Трола и си напуснала този форум. Радван се да те видя :)
И аз се радвам да те видя.. :)
Относно Бойко, освен за забавление на другите за нищо повече не става. А и ми харесва такива пуяци как се дуят като ги настъпиш. Искренно ме забавлява тоя смехотворен образ!

Ospi
02-13-2019, 23:26
В такива моменти се уединявам, защото обичайно нещо ми тежи на душата и не мога да спра да мисля, докато не го измисля. Излизам с някое приятелче или с приятелката си и споделям, а те ме разсейват със свойте си филми. Всъщност помага.
Обикновено ме избива на мисли за живота в тези моменти, но после всичко отново е наред.

lil_darkness
02-21-2019, 13:57
свивам си един масур и си пускам нещо смешно,вярно не е решение на проблемите,но мозъка за да работи качествено трябва да диша от време на време,не само да се товари с щяло и нещяло

nqmamNervi
02-21-2019, 17:28
пускам си тежък метъл, хапвам нещо, след което тренирам
работи безотказно, особено последното. При (тежка) физическа активност се отделя хормон, който намалява стреса и депресивните мисли.
edit: serotonin